Šta je novo?

Samsung Galaxy SII I9100 - Jelly Bean, Root i SIM-unlock u prvoj poruci

Moze mala pomoc? Dobih ovaj fon kao zamenu dok ne kupim nesto (crkla mi maticna na flexu). Pa reko da se poigram malo sa njim i da nabacim neki nugat rom. Jel RR ok? Znam da ima malo peripetija kad je u pitanju nugat rom. Nadjoh jedan tutorijal na yt cini mi se da je sve lepo objasnjeno...pa rekoh samo da vas pitam da li je ok da idem po tom tutorijalu bez obzira sto on pokazuje nabacivanje rr nugata sa stok JB, a na mom je neat rom, ali isto na JB. Jel moze to da se zanemari i da islratim i odradim sve korake kao on da nista ne zeznem (naravno stavio bih poslednji RR sa xda, posto je ovaj klip stariji malo).
https://youtu.be/QjNAcNs-lbY
I kakva je situacija ako nekad budem zeleo ja ili neko kome bude ostao telefon da se vrati na neku verziju androida ispod mm nece li biti problema pisto je odradjeno reparticionicanje?
 
Radi po uputstvu iako je Neat, nema veze. Možeš ići ispod MM. Ja sam instalirao Omega JB.
 
Hvala. Moze samo jos jedno pitanje. Meni odin iz nekog razloga ne prepoznaje uredjaj. E sad on je odin koristio samo da ubaci CWM pa onda preko njega da flesuje sve ostalo. Ja posto sam ubacivao Neat vec imam neki CR cini mi se PhilZ Touch 5 ili tako nesto... Mogu li ja da preskocim onda taj deo sa ubacivanjem CWM i da odmah iz PhilZ flesujem ostalo?

Послато са GT-I9100 уз помоћ Тапатока
 
Ne može PhilZ da ti flešuje rr. Treba ti noviji recovery tvrp.
Flešuj sa PhilZ - om noviji Dorimanx kernel pa uradi reboot recovery i imaćeš novi twrp recovery. Nemoj izlaziti iz njega, već flešuj rr i gapps i još šta imaš.
 
Da da...na to sam i mislio...on je prvo preko odina flesnuo cwm pa ond preko njega twrp i sve ostalo (kernel, rr, gapps...). Pa sam mislio da twrp sibnem iz philz...da se ne mlatim sa cwm ako nema potrebe?

Послато са GT-I9100 уз помоћ Тапатока
 
Videh da ova tema iz 2011 jos zivi kao i moj prastari galaxy S2. Danas ga rastura moj klinja koji je tada imao tek dve godine. Jos uvek sa originalnom baterijom. Kakva telefoncina svaka cast! Kakva nokia 3310 u svetu smartfona. Nepoderiv!
 
Imam problem sa ovim telefonom. Baterija je jos uvek originalna. U zadnje vreme desava se da kada se baterija isprazni na oko 10% ekran zatreperi I telefon se ugasi. Nocas bio cele noci na punjacu, baterija pokazala 100%. Nakon 1-2 minuta cackanja telefon se gasi da bi nakon paljenja baterija pokazala 50%. Ponovo radi malo I gasi se, nakon paljenja baterija 80%. Posle toga stavljen na punjac I ne gasi se. Pretpostavljam da je baterija za zamenu?
 
Imam problem sa ovim telefonom. Baterija je jos uvek originalna. U zadnje vreme desava se da kada se baterija isprazni na oko 10% ekran zatreperi I telefon se ugasi. Nocas bio cele noci na punjacu, baterija pokazala 100%. Nakon 1-2 minuta cackanja telefon se gasi da bi nakon paljenja baterija pokazala 50%. Ponovo radi malo I gasi se, nakon paljenja baterija 80%. Posle toga stavljen na punjac I ne gasi se. Pretpostavljam da je baterija za zamenu?
Dobro ti je i držala do sad . Meni je na SII original baterija crkla posle 2 god. korišćenja .

Послато са SM-G955F уз помоћ Тапатока
 
Evo sada normalno radi, trenutno je na 78% i ne gasi se. Cudno je sto se to povremeno desava.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk
 
Ljudi, moze pomoc? Flesovao sam RR Nugat rom prema videu koji sam kacio par postova iznad. Znaci prvo MM kernel, pa twrp 3.0.0-0, pa onaj zip za reparticionisanje, pa najnoviji RR rom i na kraju gapps. Sve proteklo super. Danas mi nesto nije dalo mira, ajd reko da ga rutujem da pobrisem par nekih app koje dolaze sa romom (tipa email klijet, posto koristim gmail i sl) i da ubacim adaway. Nadjem na xda ima dva nacina da se rutuje sa lineageSU ili sa superSU. Posto nisam znao razliku, ajd reko sa superSU cu. Odem na ovaj link https://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=3286120 skinem onaj poslednji zip fajl (kontam da je najnoviji) i skinem ga direktno na telefon. Iz twrp ga flesnem i onda odem na wipe i nesto me cackalo ajd da odradim malo detaljniji wipe pa selektujem ovo sve:
Dalvik/ART Cache, Cache, Data i SDcard. Nisam selektovao System, Android Secure i SDCard (ne znam koja je razlika od onog SDcard iznad, potpuno isto pise, al ajde). I odem klasika na Reboot System i evo vrti logo RR roma sat vremena i nece da se ukljuci. Izvadio bateriju i probao da udjem u twrp i to hoce.
Sta mu bi i sta mi je ciniti? Dal sam zeznuo nesto kad sam mozda selektovao nesto sto nije trebalo (jednom mi se isto desilo, ali tada sam selektovao system slucajno i obrisao ceo rom, sad sam vodio racuna) ili ovaj zip za rut nesto zeznuo, mada sam ga sa xda skinuo?
 
Ne znam gde je bila greska...uglavnom ponovio sam ceo postupak od inraliranja roma, gapps i ruta i butovao se bez problema sad. Medjutim imam sledeci novi problem, kad god hocu da skinem nesto sa neta na telefon izbacuje mi gresku da ne moze da skine jer nema SD kartice. Ja sam svakako pravu sd karticu izvadio, jer nije moja i treba da je vratim, ali zar ne bi trebalo da snimi fajl regularno na telefon? Jedino ako on pod sd karticom racuna internu memiriju koja je za to, a nije za sistem? Onda mi pada na pamet da onaj zip nije lepo podelio...mozda je komplet memoriju sibnuo za sistem a za skladiste nista i sad nece nists da mi skida na telefon on fajlova. Jedino mi to pada na pamet. Ali kako da resim problem, ako je to u pitanju? Ja sam pratio onaj yt tutorijal i radio po tim uputstvima...nemam drugi zip za reparticionisanje. To sve pod uslovim da je to u pitanju...mozda ja lupetam. Ima li neko ideju ako tema nije zamrla nacisto?
 
Uradio hard reset na telefonu, instalirao aplikacije I od tada cudno se ponasa sa notifikacijama. Prvo je za sve koristio isti zvuk (sms, tapatalk...), trenutno ako je ukljucen internet a stigne sms, notifikacija ide od Vibera - samo zvuk, bez drugog obavestenja, poruka stoji u messages kao procitana. Da li raditi ponovo reset? Viber sam ubacio staru verziju 4.3, manje trosi resurse
 
Drugari, dizem temu malo iz mrtvih, ali, jel postoji način da se kod ovog telefona SD kartica iskoristi za internu memoriju?

I šta trenutno radi bolje za bateriju CM, RR ili LOS?
 
Poslednja izmena:
Probaj link2sd davno sam se igrao sa njim

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Mislim da je najbolji za bateriju Wanam Lite. I nekako mi je najfunkcionalniji pošto gotivim SLIMM i čiste varijante. U ovom slučaju ti nešto nisu ni potrebne app2SD i slične.
Klinac ga aka već nekoliko god i sve je OK. Baterija naravno menjana, pošto je orig po mojoj slobodnoj proceni izgubila oko 30% kapaciteta.
 
Imaš li link za skidanje vanamlite. Gde god probam neće.

Послато са GT-I9100
 
Yeap, izvol'te:

Kod:
https://mega.nz/#!1U1XyaQS!OS0YSCpfpwhYIPMfDwLdlkMg-UpaSMwGWkHOpm0_kUk
 
Е баш сам дилеја са Ј.
Пробавах гомилу метода за СИМ откључавање овог телефона и ниједна није хтела, а на омиљеном сајту човек окачио апк која ради проверено.
Брате, имаш пиво!
 
Ako neko ima link za RootBox v4.2 neka postavi ovde. Slučajno sam ga obrisao a ne mogu da ga nađem.

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
 
Sta je RootBox? Nisam siguran da samga negde koristio mada mozda imam na nekom od cloud-a
 
Poštovanje majstore.
Imam i Neat rom na telefonu. Lepo radi taj rom RootBox,
ROM][4.2.2][AOKP/CM/PA] GT-I9100 Vanilla RootBox [04/08][v4.2][DEVELOPMENT THREAD].
Treba da ga probaš.



Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
 
Uh, nemoj to majstore :) Nisam znao da je Vanilla, to mora lepo da radi. A S2 mi stoji negde... ko ce ga znati gde. Pitacu ove na xda, mozda je neko sacuvao neku kopiju
Pozdrav druze
 
Tako je to kad napraviš Neat. Ovaj Vanilla rom sam imao na internoj i obrišem slučajno.
Ako nema, nema. Hvala na dobroj volji.
Pozdrav.

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
 
Hteo da instaliram RR rom. Zapelo kod pokretanja ROM-a. Pojavi se logo RR i beskonačno trepće. Dalje neće.
Problem je što se telefon (sgs2) ne može ubaciti u Download ni Recovery mod.
Šta je rešenje.
 
Dal je moguce da jos koristite ovaj samsung s2,ja sam zadnji put koristio 2016 godine,jednostavno nije moglo da se koristi kolko je kocio
 
Nazad
Vrh Dno