Šta je novo?

HP/Palm predstavili WebOS tablet

Fina je ova prezentacija i sve to ali tek treba da se vidi kako ce da se pokaze u praksi.
 
"HP did not announce a price tag." - Hmmmm...
A webOS moze biti mnooooogo dobra stvar, a i glupavo je malo štancovati samo android tablete.
Lepo, lepo, zahuktava se polako ali sigurno... Biće ovo zanimljiva godina.
 
Stvarno bi mogla da bude lepa sprava. Sad osecam da cekaju da vide koliko ce Apple da zaceni iPad 2 da bi objavili cenu.
 
Imao sam palm pre, i zaista mislim da je WebOS vrlo dobro osmisljen, i moze biti solidna konkurencija...na zalost, naglasak je na "moze biti" jer je sa aplikacijama potanak, i ne moze na noge blackberry OS-u, a kamoli iOS-u ili androidu...

Videcemo, dosta ce zavisiti od datuma pocetka prodaje, i naravno cene...
 
Sto se aplikacija tice, bice zanimljivo ako ugrade Dalvik VM u ove sprave. Onda ce moci da pokrecu i Android apps.
Sve u svemu, HP je dobro odradio posao. Telefoni su malo debeli za moj ukus. WebOS ispeglan i vizuleno lepsi od konkurencije.
Uglavnom, sad imamo 3 sprave (PlayBook, Xoom i HP Touchpad) i sve su daleko bolje od iPad-a (gledano po hw spec i OS-u).
 
Oce ovo izaci do iPada 3 ili ? :d
 
xoom izlazi 24 feb, playbook mart 2011, hp touchpad na leto.
 
Izgleda da se tržište tableta formira na zanimljiv način i liči na tržište kućnih računara 80-ih. Imamo Apple-ov, RIM-ov, HP-ov tablet sa svojim jedinstvenim OS-ovima, i Xoom sa androidom, koji je nešto kao skup brand name PC, jer su isplivali mnogo jeftinih android tableta. Jeste da svi koriste iste ARM procesore, doduše 80-ih su većina bili na 68k, samo PC na x86. Možda ćemo videti ekvivalent hakintoširanju na tabletima (najverovatnije stavljanje iOS-a, WebOS-a ili BlackBerry OS-a na neki Android tablet)

p.s. rođen sam 90-e, pišem samo po saznanjima sa interneta, možda sam nešto pogrešno pokupio
 
Poslednja izmena:
Rođen si dosta kasno.Prvi komercijalni ekvivalent PC-ja je bio Sinclair-ov ZX81. Imao je Z80 procesor i 1 Kb (jedan kilobajt) RAM-a.

Kasnije su došli Spectrum-i, Commodore-i i Atari-ji Mac-ovi.... Kada se pojavio prvi IBM PC nije bio nikakva konkurencija. Imao je crnobeli "tekstualni" ekran (64 slova u 40 redova) sa DOS -om naspram konkurencije koja je imala 16 boja, grafičke operativne sisteme, miševe....
 
I idemooo... Hajde da vidimo konkurenciju:Apple iOS, Google Android 3, BB QNX, HP WebOS, M$ Windows (pojaviće se sigurno verzija optimizovana za tablete)... 5 velika igrača će se boriti na tržištu, mislim da je ovo odlično za nas korisnike ;)
 
@ivan90BG:
Niko nece stavljati iOS na druge tablet uredjaje jer ko zeli kupice sakati iPad. Svi novi tableti drugih proizvodjaca su daleko funkcionalniji od iPada. Videcemo sta ce iPad2 doneti, ali ako Apple zeli da ostane u trci mora dobro da unapredi iOS.

Ovo je tema o HP spravama.. necemo u off
 
Gledam sad snimak prezentacije i moram reći da je multitasking i način na koji se aplikacije ponašaju stvarno odličan. Aplikacije čak mogu da imaju više "karti" otvorenih istovremeno. To je u stvari više prozora istovremeno, kao na računaru. Znači stvarno su pogodili u centar sa ovim. Izgleda kao desktop običnog računara ali su strateški ubačena ograničenja, kao što su pogled na sve prozore isključivo preko "karti" i ograničenje da svaki prozor mora da bude fullscreen, što je i promeren način ponašanja za tablet uređaj koji se drži u ruci i kontroliše dodirom. (i naravno UI prilagođen tabletu)
 
Poslednja izmena:
palm je uvek bio ozbiljna kompanija i o njihovim uređajima, bar sa softverske strane i rešenja za korisnički interfejs, imam samo reči hvale. naravno, naprava je predviđena za rad "u paru" sa takvim telefonom, pa će biti interesantno videti kako se ponašaju te baterije. na tom polju su, od kad su počeli da uvode šarene ekrane, uvek debelo kaskali za konkurencijom. valjda taj hp može tu nešto da učini.
naravno, ono što će, kao i uvek kod ovakvih uređaja, da uj**e stvar biće cena koja je sigurno zamišljena da gađa novčanik prosečnog američkog menadžera. sad na to sabereš još pola toga za odgovarajući telefon i eto novog horor filma.
:(
 
Nazad
Vrh Dno