Šta je novo?

Dobre radne stolice

Prosle nedelje isao do BG nekim poslom pa skoknuh do Ikee da probam Markusa i pazarim. Planirao sam tekstilnu verziju zbog cene i lakseg odrzavanja.
Pri prvom pogledu primetio sam na svakom izlozenom modelu tekstilne verzije rukohvate koji su izgledali kao da su pohabani. U pitanju je valjda neki gumiran materijal koji se lako zagrebe i ostavi trag, a i kruni. Prodavac mi je to obrazlozio objasnjenjem kako su one tu vec mesecima.. Zaista mi nije jasno kako bi izgledale da su tu godinu dana, no dobro.
Tako da sam odabrao koznu varijantu, koja izgleda ozbiljnije ali i 4000din skuplja. Sto se tice garancije, 10 godina je i vazi samo na mehanizam, dok na materijale bukvalno nema garancije.

Elem, sto se tice utisaka posle nedelju dana..
Veoma sam zadovoljan udobnoscu, pogotovo nakon 4-5 sati konstantnog sedenja. Kao najvece pluseve istakao bih tzv “ljuljanje” samo zadnjeg dela, ne i donjeg kao na jeftinijim stolicama, sto je i mnogo prirodnije, kao i zaustavljanje pod zeljenim nagibom. Lumbalna podrska takodje savrsena, dok je jastuk malo jezgodan zbog mojih 190cm visine.


Sent from my iPhone XS using Tapatalk
 
Znaci definitivno ne postoji iole udobna stolica za komp a da ne izgleda kao da ocekujes conference call, ili da cekas finale u Dota-i?

Sent from my HUAWEI VNS-L31 using Tapatalk
 
Moze li preporuka ako neko vec koristi ove stolice. Sta je najbolje sto se udobnosti tice?
Modrulj
M 323
M 370
M 245

Antares
Montgomery

Matis
RJ-7307

Ikea
MARKUS

Jysk
Aggestrup
TJELE
GADBJERG

Nesto sam bas zagrejan za GADBJERG iz Jyska. Sta mislite?

Ja sam uzeo M250 u Modrulju. Nije losa stolica mada je malo zabrinjavajuca izrada - malo sam sedeo na njoj, a deluje mi da vec naginje u stranu jednu...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja sam uzeo M250 u Modrulju. Nije losa stolica mada je malo zabrinjavajuca izrada - malo sam sedeo na njoj, a deluje mi da vec naginje u stranu jednu...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Pretpostavljam da si bio u njihovom salonu, kakve su im ove malo skuplje stolice, preko 300 evra? Vredi li to te pare, kakav je kvalitet?
Malo mi je sumnjivo sto ne pise ko je proizvodjac.

Listao sam dosta od teme ali nisam nasao odgovor, koja stolica je best buy za 300-500 evra kod nas? 180/85kg
 
Ja narucih markusa, nisam ga ni probao.. Za 14000 i ono sto sam gledao do nekih 15-16k ta stolica mi je izgledala najozbiljnije.. Videcemo u petak kad stigne.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
Hajde napisi utiske, bas me zanima. Razmišljam i ja da uzmem tu.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Stigla danas, laka montaza, sve deluje cvrsto i masivno. Msm da ima cela oko 20 kila. Prvi utisak je odlican sedeo sam nekih 3,4 sata bas je udobna. Sediste odlicno, naslon bas kvalitetno uredjen.. Do juce nisam ni znao da moze naslon da se pomera nezavisno od sedista.. :D
Naslon za glavu mi je taman, ne udaraju ramena a narucio sam je bez probe.. Inace mere su mi 187 visina, 97kg tezina, stolica ne odaje utisak nekog mucenja da izdzi tu tezinu.. Videcemo vremenom al trebalo bi da bude okej..
Postarina 500 din, narucio sam jos neke gluposti, sve stiglo Bexom... Mrzelo me da se cimam do tamo potrosio bih vise goriva. :D

Za 14k tesko da sam mogao nesto bolje da uzmem :D

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Znaci uzeo si onu verziju koja nije kao koza, nego jeftinija verzija stolice. Nju sam i ja mislio da uzmem.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Da da, nisam hteo kozu jer se leti ulepim, ovo mi nekako vise odgovara a i jeftinije je.. :D

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Slazem se, ja bih izbegao tu kvazi kozu, sta li je, jer je leti uzasno.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Herman Miller


Embody 1100e + PDV

Aeron remastered 960e + PDV

Mirra2 690e + PDV

Sayl 400e + PDV


Manje vise u pitanju su full verzije, sa osnovnim bojama, lepota se dodatno naplacuje (cini mi se sivi Aeron je 1150e + PDV)


Garancija 12 godina.
Placanje avansno min 50%
Rok isporuke 4-6 nedelja




Steelcase


Gesture 1100e + PDV

Leap 760e + PDV


Zaboravio sam koliko je garancija, ali sam siguran da je manja od 12godina (tipa 8-10)




Sedeo kratko na svakoj osim Gesture i nisam impresioniran, s obzirom na cenu.


Mirra2 i Aeron B su iste velicine, meni sa 187cm i ni blizu 100kg su male nekako, plasticne ivice mi ne prijaju nesto, a Aeron C mi je veliki :smash:

Embody mi je bila mekanija/udobnija od Mire i Aerona, i to je sve ok, da ne kosta ko svetog Petra kajana.

Pritom nijedna nema naslon za glavu, a s obzirom da bar 50% vremena provodim gledajuci, a ne za tastaurom, nisam pametan koliki bi mi to bio problem.


Steelcase Leap je u redu stolica, samo, izgleda socijalno za tu cenu, ima naslon za glavu ali samo gore dole pomerajuci, sto je bezveze.



Delightoffice sam jedva nasao po mraku, prvo parking, pa njih.
Dosao pred kraj radnog vremena, imaju dva neka lokala jedan preko puta drugog, iz prvog me poslali u drugi, a tamo ko u kol centar da sam upao, na brzaka mi pokazala devojka Leap od kolege koji trenutno nije tu, nista mi nije jasno o cemu se radi :d

Nitea druga prica, dosao isto pred kraj radnog vremena, al devojka se izlomi oko mene.





Tu je jos jedna stolica koja mi se zapala za oko, ima verziju sa podesavajucim naslonom za glavu.

Okamura Contessa 890e + PDV

9 godina garancije.


Iako je ozbiljna stolica nema mnogo o njoj po internetu, pa se bojim da je uzmem u obzir.




Inace sedim u prethodnoj verziji ove (bila je do skoro u prodaji) http://www.namestaj-faros.co.rs/Workfiles/GALERIJE/Kancelarijske-stolice/Ford.html

Nula bodova, levi naslon za ruke se rasklimao, eko koza ispucala, leti da ne pricam o oznojenoj bulji, em neudobna, em sto je trajala plafon 5 godina, pa je pukla iznad cilindra a ispod sedalnog dela :smash:
Zavario, ali ne smem da se naslonim ni levo ni desno :d , jer ipak je meksa od obicne drvene.
 
Tek kad sedneš u neku bolju tipa Mirra2 vidiš koliko je neka povoljna a mislio si, dobra stolica kao što je Markus u stvari bezvezna :)
Sail je isto odlična za te pare sem što ima kratak naslon.
 
Zapravo, 850e :)

Toliko i kostaju ozbiljne radne stolice i svako ko sedi preko 5 sati dnevno, treba na dobru stolicu da gleda kao obaveznu opremu, makar i na rate.

Gledam ljudi daju 1000e na tv, a onda se sokiraju kada neko da 900e za stolicu.
 
Kome ta stolica pravi pare dok radi od kuce, slazem se...Mada sam misljenja da se ljudi vise oslanjaju na stolicu od 1k nego na neku fizicku aktivnost npr.. Prvi sam ja fizicki slabo aktivan da se razumemo..

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Sve je bitno, ali nema te fizicke aktivnosti koja ce da ti spase ledja od 8 sati sedenja na stolici koja nije skroz anatomski ispravna.

Meni odgovara jaka lumbalna podrska i sto bolje podesavanje iste, a tu je Leap bez konkurencije i zato sam izabrao tu stolicu.
I uzimam je za firmu, kod kuce imam Emu sl-f8, 400e Kinez, za sada sam zadovoljan.

Ne moras praviti pare, ne pravis pare ni sa gaming pc-jem, pa ga placas.
A ne upropastava ti pc zdravlje, nego lose sedenje.

Evo drugar, aktivan, jos dnevno prepesaci par km, ubise ga ledja, a ja mu pre 10 godina pricao da ne moze da ocekuje od 100e stolice da bude dobra, a on mi na to kaze, meni je dovoljno dobra.
I eto, 10 godina kasnije, kao deda se savija, kuka stalno...decko 75kg, a ja koji sam poslednjih 10 godina imao 100-140kg, nista, a ne sedim mnogo manje od njega, dok fizicki maltene uopste nisam bio aktivan, malo poslednjih meseci.

Lazem, imao sam probleme sa donjim delom ledja kada sam sedeo na 2 jeftine stolice, iz Metroa neka kozna od 14k i par meseci na kuhinjskoj stolici, dok nisam uzeo slf8.
Sva sreca pa je to kratko trajalo, te nije postalo hronicno.
 
Poslednja izmena:
Mislim da se preteruje malo, ali dobro.. :)

Moras praviti pare, nece neko ko radi kanc posao za prosecnu platu da istrese 800e za stolicu :) Uostalom, vecina ljudi ne moze da donese stolicu u firmu..Nisam cuo da je to neko uradio do sada.
Opet kazem, razumem ako je remote posao od kuce, gde se prave okej pare, normalno je da se istrese za stolicu koja ti pomaze u poslu.
 
@Gulftown

Pola foruma sedi na Markusu, uzimaj slobodno :D
 
Ok, firma iz Slovenije za koju ja znam je zaposkenima kupila Steelcase stolice, jer su blesavi.
Obavezno vezbanje pola sata i sedenje na dobrim stolicama su izracunali da im je 20% podiglo produktivnost.

To rade sve ozbiljne strane firme.

Evo, par desetina postova iznad je covek kupio Steelcase Please stolicu, jer je odusevljen njom na poslu 2 godine vec.

Problem je sto su sa losom stolicom potrebne godine da se oseti i opet ce ljudi sebe lagati da je to zbog neceg drugog ili da im je sudbima dala lose gene, te zato ljudi imaju tako opusten stav prema stolicama i ismevaju trosenje para na to.

Ko sedi 2, 3 sata dnevno, on moze da se zajebava, ali preko 5 sati znaci da provodite cetvrtinu do trecinu zivota na stolici.

Nije vam mnogo da date x hiljada evra ili x evra mesecno na ratu za auto, ali stolica se uzima za pare solidnih slusalica :)
 
Poslednja izmena:
Sedim i ja na steelcase stolici na poslu, nzm tacan model, msm da smo gledali oko 400e da je cena, kapiram neki osnovni model. Al dzabe stolica kad ja vise lezim u njoj nego sto sedim :D
Fizicka aktivnost ravna 0, nije bilo tako do pre 2 godine al eto, okolnosti xD Osetim nekad bol u ledjima, ali mislim da je to do slabe fizicke aktivnosti i slabih misica na ledjima i oko kicme.. Naravno i lose sedenje..

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Mislim da se preteruje malo, ali dobro.. :)

Moras praviti pare, nece neko ko radi kanc posao za prosecnu platu da istrese 800e za stolicu :) Uostalom, vecina ljudi ne moze da donese stolicu u firmu..Nisam cuo da je to neko uradio do sada.
Opet kazem, razumem ako je remote posao od kuce, gde se prave okej pare, normalno je da se istrese za stolicu koja ti pomaze u poslu.

Nego ce u Formi Ideale da istrese 4 puta po 13k (ne racunajuci inflaciju) u narednih 10-15 godina :). To je i sustina problema.
 
Sustina problema sto neko sa prosecnom platom nema 800e da istrese odmah? Al uvek sam se pitao dal je ovaj forum u nekoj drugoj dimenziji kad vidim kakve se stvari pisu...

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Niti je svaka dobra stolica 800e, niti mora odmah da se istrese.
Kako ne istresu za tv, auto i pc odmah po 500, 1000 i 5000e, tako ne moraju ni za stolicu.
Onaj ko zivi od 300e, verovatno i ne sedi 8 sati dnevno za kompjuterom.

Htedoh i u proslom postu da napisem ovo sto je Supreme spomenuo.
Vecina stolica nece potrajati ni upola kao ove premium i zamenicete barem 3,4 stolice tokom zivotnog veka HM ili SC stolice i izaci ce vas isto, vise ili neznatno manje na toliki period.
 
Koji šminkeraj na ovoj temi... Ne znam zašto ste stali na stolicama? Cipele nikako ispod 1000 evra, jer to takođe utiče itekako na zdravlje, hrana da ne pričam, samo buđola koja je 5000 dinara kilo i organski proizvodi, odeća isto da bude breathable, majica pamučna nikako ne sme da bude ispod 50 evra... Mogao bih i dalje da nabrajam... Nije stolica nevažna ali neki problemi jednostavno idu s godinama i tu ne pomaže ni stolica od više hiljada evra...vidim pokriviše se svi što sede po poštama i kancelarijama na kineskim stolicama od 10 evra... Nego je važno da se neka grupica ovde malo sladi nad bijednicima koji nemaju para za bolje od markusa...
 
Problem je sto na benchu dobijes odgovor samo u ekstremima.. za udobnost stolice je merodavno ako sedis 17 sati bez prestanka, samo one koje to mogu da podrze su udobne i te se preporucuju.. Ako sedis maks sat vremena u jednom intervalu, i za tebe vazi isto..
Ljudi sede na trpezarijskim stolicama pa im nista ne fali kicmi..
 
Nije šminkeraj, već potreba.

Markusa imam kod kuće godinama, a Steelcase Please sam koristio na poslu 2 godine. Sad kada sam krenuo da radim isključivo od kuće, osećam razliku, više me bole leđa, itd. Definitivno se oseća velika razlika između Markusa i Steelcase Please, a cena ove stolice i nije toliko koliko kažeš (1000€), već 590 i to sa naslonom za glavu i 4D naslonom za ruke.

Neki problemi idu sa godinama, ali neki problemi se polako razvijaju godinama ni ne znajući zbog čega, a posle dođeš u situaciju da imaš diskus herniju od loših stolica, lošeg sedenja ili kombinacije oba.

Čuvati zdravlje je najbitnije, a ovo su stolice koje će trajati 10 godina, a ne godinu dana kao nešto iz Forme Ideale/Jyska i tako to.

Što bi rekli Englezi - nisam dovoljno bogat da kupujem jeftine stvari.
 
...vidim pokriviše se svi što sede po poštama i kancelarijama na kineskim stolicama od 10 evra... Nego je važno da se neka grupica ovde malo sladi nad bijednicima koji nemaju para za bolje od markusa...

Управо ово је суштина.

То, и ствар да су глобално људи све више и више лењи и онда креће прича која ће да компензује ту лењост тиме што ће да се купи столица од 1к еура јер кад имаш ту столицу онда те не гризе сопствена савест и можеш "здраво" да седиш по 15 сати дневно... ма просто уживанција. Нема тог посла у ком се сједи нон стоп 10 сати а да не могу да се направе неке мини паузе када ће човјек мало да устане и протегне се. Као да је само нова генерација измислила 8-часовне послове у којима се сједи, старе генерације то нису радиле никада? И нешто не видим да су сви они баш са штрокавим леђима...

Те све приче ме подсјећају на теорију мог шефа који задњих 10година није отишао ни на какав спорт нити се бави неком активношћу, а за све то има изговор "ихх, па нисам луд да идем на термин фудбала у балону, имам 42године, моји зглобови и мишићи више нису као са 25, џаба само ризикујем озбиљну повреду. За нас "маторије" је само шетња".
И тако је са том теоријом у задњих 10година добио нових 25кг, права ствар... :d
 
Svako moze da izabere za sebe, ali smo jasno rekli kada ti je potrebna dobra stolica i to nije stvar luksuza, vec potrebe.

Nije na IT forumu ekstrem sedeti 5, 6 sati dnevno, verujem da vecina nas sedi toliko, cak i ja, koji veze sa ITjem nemam.

Kupio sam inicijalno Markusa za kancelariju, pisao sam ovde.
Trnu mi noge i guzica posle sat, 2 vremena, a ledja krenula da bole posle 2 nedelje.
Eno, ostavio je ako bude odgovarala nekoj devojci kada budem zaposljavao, a ako ne, uzimam i njima bolje stolice.

Niko ne voli da baca pare, ali takodje vecima ljudi ne vodi racuna o zdravlju.

To sto je nesto masovno rasprostranjeno, ne znaci da je ispravno.

Ovo su sve saveti, a na kraju ce svako za sebe da odluci, samo treba biti realan da se za te pare retko dobija anatomski ispravna stolica.

Opet, sve je do vase gradje, nekome ce i Markus savrseno prianjati uz ledja i drzati ih pravilno, a tilt sedalnog dela mu nece smetati, jer ima duze noge.
I najbolje je kada se kao kod mene, jako brzo primeti da vam stolica ne odgovara, a problem je kada se to primeti kriz par godina, jer ste imali dobru formu koja se duze borila protiv loseg sedenja i upropastili ste je zbog boksa cigara mesecno.
 
Sustina problema sto neko sa prosecnom platom nema 800e da istrese odmah? Al uvek sam se pitao dal je ovaj forum u nekoj drugoj dimenziji kad vidim kakve se stvari pisu...

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Stav zrtve :d. Pa nemam ni ja odmah, sedim upravo na toj raspadnutoj iz Forma Ideale i skupljam da ne kazem godinama za Embody. Ali ja ne uzimam Iphone X na kredit i ne idem u Tunis all inclusive na administrativnu zabranu koju cu otplacivati do sledeceg letovanja, da bih ulozio u svoje zdravlje i zivotni vek, kao i ustedeo pare na duge staze. I ne samo na stolici nego na svemu u zivotu (eno napajanje placeno 133e 2007. u Atomu i dalje radi kod burazera). I stolica ti nikako nece podici income, kao da ces brze renderovati brzim hardverom ili ce ti fluidnije raditi igra dok strimujes, pa samim tim nema poente vezivati koliko zaradjujes sedeci u stolici ili generalno, nego iskljucivo koliko ces je koristiti na dnevnom nivou.

Nadam se da sad shvatas. Ne radi se o 800e. Svako ima 800e. Nije 80k evra u pitanju. Radi se o prioritetima. A ako ti je cinjenica da neko ima pravo da donese stolicu koju on zeli na radno mesto strana, mozda i jesmo iz razlicitih dimenzija.
 
Hahaha... *mjau**mjau**mjau*. I onda ode u subotu napije se, pojede masnu picu ili gurmansku al bitno da stolica drzi ledja. Pa ne idem ni ja u Tunis, i nemam iphone. Da radim od kuce remote i zaradjujem okej pare kupio bih bolju stolicu sigurno, jer ja pravim pare dok sedim, a sedim na stolici. Neko gore rece da ovi sto rade za 300e ne rade u kanc, pa ne voze svi brzu hranu valjda?
Evo znam 10 ljudi sto mladjih sto starijih koji rade za oko 300e a sede po 8 sati i to na kineskim stolicama. Oce oni sluzbenici iz poste da donesu stolicu od 800e i kazu moram zbog ledja, a onda da jede djevrek za dorucak. Ne mora ni biti od 800, neka bude od 500e. Nisam cuo da je neko to uradio.
Ajde malo realnosti ljidi, izgubili ste kompas.


Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno