Šta je novo?

Dobre radne stolice

Jedva i da ima losih ocena, 19 naspram 5319, od toga se pola odnosi na kurirske sluzbe. Mislim da za te pare vredi rizikovati, neces se ubiti za 150 evra, a skoro sigurno je da nece biti losija od stolica koje ovde za te pare mozes kupiti. Javi utiske ako kupis.

Najjaci mi je komentar
e kept my monies to collect interest rate, he did not dispatch an item, a liar. Buyer: u***a
Reply by tinyhomestore:
Courier lost the item,customer refunded.Interest on 49.99 you paid was 0.2 pence
 
Poslednja izmena:
Kupiću je sigurno, i to mislim da ću za shipping adresu staviti burazerovu radnu adresu u Nemačkoj - em je 15€ jeftiniji shipping, em će on valjda uspeti da prođe bez carine i poreza (vozač je, pa njima izgleda gledaju kroz prste).
 
Mislio sam na one gde jednostavno kazu: bad quality, squeeks and wobble.

Inace, ja ne dajem negativne ocene kad mi urade refund bez pogovora. Verovatno i drugi slicno razmisljaju.

Srecno sa kupovinom, napisi utiske :)
 
Nudi mi kolega polovnu kancelarijsku fotelju od prave kože za 8000, ne znam tačno model, ali je ko nova, imao je više komada iz kancelarije nekog advokata. Jel to ok, na šta da obratim pažnju?
 
Rijesio sam... Zapravo, moja slomljena stolica me je primorala da kupim novu, pa sam odlucio da se zaista isprsim za neku kvalitetnu, koja ce em da traje, em da bude zaista ergonomska i podesiva za sve, jer imam problema sa kicmom (ne u zadnjih par godina, bio sam se neko vrijeme aktivirao u teretani, ali sam i to batalio u zadnje vrijeme). Koliko ja citam, sto po netu, sto ovaj thread, Herman Miller i Steelcase su medju vodecima

U Nitea imate THE stolicu: Herman Miller - Aeron.
Vec 12 godina ova stolica je ultra popularna, za teskase je uglavnom jedini izbor.

Jedini problem je, khm, cena. U Nitei je, khm, 1200, khm, evra :S:

Takodje, imaju i Herman Miller Mirra model koji mislim da je oko 500-600e (cijena, prava sitnica) :)



Dobio sam info o cenama Steelcase proizvoda. Daju garanciju 8 godina, sto je dovoljan pokazatelj o kvalitetu.
Info o cenama:

Stolica Think se krece oko 550€, Leap oko 680€, Gesture oko 750€, Please od 550€. Ovo su cene bez pdv-a ako ste u sistemu pdv to vam je odbitna stavka.Sto activa je oko 500€.

http://www.steelcase.rs/sr/proizvodi/sjedenje/stranice/radne-stolice.aspx

Pitao sam za cene i uvoznika za Madjarsko trziste,cisto da uporedim sa nasim cenama, cekam vec 2 dana da mi odgovore, Izgleda nece da odgovaraju na upite na eng jeziku :D.

zna li se da li oni uopste prodaju fizickim licima? Idealna varijanta bi jos bila kad bi mogli da posalju nekako za Podgoricu, ali sad vec mastam. :d
Poceo sam od ovog clanka:
http://lifehacker.com/5941523/five-best-office-chairs
i zavrsio sa njim... I slozio bih se sa kolegom:


Da me ne bole ledja od sedenja ne bih razmisljao o kupovini stolice od 500+ eura, bolje mi je da dam pare na stolicu nego posle na lecenje. Poslednjih 5 godina sam kupio 3-4 kineske stolice od 100-150e i svaka se raspadne nakon godinu dana koriscenja, taman posle isteka garancije. Sto se tice izgleda kineskih stolica od 100+ eura izgledaju i bolje od steelcase-a, ali zato urnisu ledja, kicmu, kao da su burad stavljali na stolice kako bi ih testirali.....
Svako ima svoje prioritete, meni je ovo vise opravdano nego recimo kupovina racunara sa I5-I7 procesorom i grafikom od 300e koji ce se koristiti za surf netom i gledanje filmova....

radje na dobru stolicu kao prevenciju, nego kasnije na lijecenje, kad vec mogu sebi da priustim to zadovoljstvo, a i komp vise ne apgrejdujem kao nekad, quad core q9550 gura i dalje savrseno sve sto ja koristim (ne bakcem se vise oko video obrade, igrica, sad uglavnom Office i net, prevodim nekad satima :S: )...

Dakle, HM Aeron i Mirra2, i SC Leap i Gesture... Tako nesto bih ganjao... Imam skoro 2 metra i skoro 100 kila (99,9 zadnje mjerenje, jos nije 100 :eyebrows: )
 
/\ nesto slicno sam video po kimtek oficu, jako udobne i kvalitetne stolice. E to kad bi moglo negde da se pazari :D
 
ne bih ja slicno, ja bih bas TO :d
 
a kako bi je poslali u ove krajeve, tj. kolika bi bila postarina?
 
a kako bi je poslali u ove krajeve, tj. kolika bi bila postarina?

Imam poznanika koji bi mi doneo, tako da je taj deo pokriven, samo se dvouim sa kupovinom polovne. Mada kako citam po netu stolice su neunistive a i pricao sam sa prodavcem za jednu Think stolicu a i sa slika deluje skroz ok.
 
Poslednja izmena:
Treba mi savet

Pozdrav u kuću! :wave:

Jel ima neko iskustva sa OVOM stolicom. Ili neki sličan predlog u rangu cena do 7000 RSD

:Klanjanje
 
Kod mene na poslu su takve. Uglavnom, trenutno imamo 4 za zamenu jer uglavnom crkne amortizer. A kolega koji je gabaritan je već dve polomio. Tako da ne znam šta da ti kažem.
Jedino ako ima više proizvodjača pa neki prave kvalitetnije a neki manje kvalitetne
 
posao prije 2 sedmice mejlove na 3 firme koje drze Steelcase i H. Miller... Ni da odgovore na upit za cijene... Kakva neprofesionalnost! :-/
 
Pozdrav u kuću! :wave:
Jel ima neko iskustva sa OVOM stolicom. Ili neki sličan predlog u rangu cena do 7000 RSD
:Klanjanje
Kod mene na poslu su takve. Uglavnom, trenutno imamo 4 za zamenu jer uglavnom crkne amortizer. A kolega koji je gabaritan je već dve polomio. Tako da ne znam šta da ti kažem.
Jedino ako ima više proizvodjača pa neki prave kvalitetnije a neki manje kvalitetne

@kloshar Hvala na odgovoru!

Službene stvari se uvek više habaju jer su "od preduzeće" pa se baš i ne štede :crash: ... bar ja tako mislim. U svakom slučaju korisna informacija! Ako neko može da preporuči neku kvalitetniju sličnu bio bih veoma zahvalan.
 
@kloshar Hvala na odgovoru!

Službene stvari se uvek više habaju jer su "od preduzeće" pa se baš i ne štede :crash: ... bar ja tako mislim. U svakom slučaju korisna informacija! Ako neko može da preporuči neku kvalitetniju sličnu bio bih veoma zahvalan.

U tom cenovnom rangu ti je sve manje-više slično. Mislim da sam viđao takvu u JYSK-u, klimava kao i sve ostale. Nije neki izbor
 
Ja sam je video i u Vitorogu(DIS). Iz aviona se vidi da je feler kvalitet.
Ja to ne bih uzimao. Bar ne za te pare :)
 
Pa ne moze stolica onako da izgleda i da bude kvalitetna za te pare, ekonomski je nemoguce.
 
Zna li neko neku prodavnicu u Nisu (ili neku koja ima mogucnost slanja preko kurira) rezervnih delova za radne stolice, konkretno mi je potrebno ono zvezdasto postolje?
 
Od silnih boljih predloga ne mogu da se odbranim. Hvala svima.
 
Jel moze neko da preporuci stolicu sa debelim i masivnim sedistem, meni je samo taj donji deo problem :D, ledja su mi uvek ok. Problem je sto ima dobro zamisljenih stolica, ali to sediste je cesto previse tanko za mene. Uvek kao da spljeskam taj sundjer ili sta vec i sedim kostima na plastici, taj mi je utisak kod najveceg broja stolica :). U inostranstvu sam vidjao svasta, kod nas vrlo slabo. Dajte neku ideju ako moze...
 
Poštovanje. :)
Pregledao sam poslednjih nekoliko strana, "al' ne mogoh da nađem što mi oči traže". Imao sam tokom godina par kancelarijskih stolica u "direktorskom" fazonu i došao do zaključka da je to super da se zavališ, ali da nije jednako pogodno za svakodnevni višečasovni rad.

Sad više razmišljam o nečemu sa podesivim naslovom (napred-nazad, gore-dole, tilt). Treba mi maloprodaja u Beogradu. Idealna cena bi bila oko 10.000, ali je ok do 15. Ima li nešto što bi bilo za preporuku?
 
max podesavanja i ta cena ne idu bas zajedno. Nije bas da imamo neki veliki izbor gde mozes da nadjes kompromis izmedju kvaliteta i cene.
Skoro sam trazio fotelju za posao, ali nista nisam nasao da je prihvatljivo po ceni.
http://www.sbalsan.rs/index.php?page_id=196&lang=srpski
ova mi se svidela i nisam ocekivao veliku cenu, ali cvrc, 25.000. To mozda nije ekstremno skupo, ali nikada ne bih pretpostavio da moze da kosta i celih 20k.
 
pa, kopira Aurona, koji je cirka 1000 evrica (i malo preko)
 
Ne znam kakav je original, ali stolica deluje inzenjerski dobro konstruisana.
 
Ja sam nju malo isprobavao svojevremeno ali ne znam kako bi mi se pokazala na duze staze. 25.000 nije mala cifra uopste. Ja te pare nedam za nesto sto nece da me raspameti. BTW, imam i macku, ne znam koliko bi ta mrezica izdrzala pored nje. Zato nisam ni razmisljao o tome.
 
Bas zbog toga planiram da pljunem 500-600 evrica za steelcase Please ili Leap. 10 godina garancije, neunistivo. Racunam da ova stolica moze da traje dozivotno, ako se ne izivljavas na njoj. Mnogo bolja investicija nego da dajem po 100e na svake 2 godine na "kvalitetnije kineske" stolice, sto je do sada bio slucaj....
 
Meni je to mnogo love u ovom trenutku. Slazem se da treba kupiti kvalitet ali da je nesto neunistivo, ne slazem se. A ja bas nebih da eksperimentisem za te pare i ne znam kako bih mogao da znam dali ce nesto izdrzati.
 
Nazad
Vrh Dno