Šta je novo?

Dobre radne stolice

Izgleda fenomenalno ali nemam pri ruci 180 hiljada dinara da potrosim na stolicu :)

Jel ima nekih kineskih kopija za fraction of a price a da nisu bas onako jadno plasticne kao sto kineske kopije znaju biti? Ili je za postizanje tog dizajna i udobnosti ipak neophodno koristiti vrhunske materijale.
Embody ima specifican dizajn i medju skupim stolicama.

Od azijskih modela mozda mozes da pogledas o141 WAU.
Plasticna je, ali mislim da tu vazi isto sto i za sve stolice koje nisu premium. Ako imas do oko 80kg, verovatno si bezbedan sa bilo cim. Do 100 verovatno mozes da biras odokativnom metodom i sopstvenim razumom, a preko 100 jako pazljivo, uz gledanje tudjih iskustava.

Ova wau ima zanimljiv mehanizam, ali nije jeftina. Meni je na probi vrsila ozbiljan pritisak na butine, iako sam oko 80kg, ali to je sigurno od coveka do coveka.

Inace, sto se tice skupih stolica, savetujem sve ljude koji ih jure da obrate paznju na mehanizam/mehanizme koji regulisu ugao naslon/sedalni deo.

Po mom misljenju je ubedljivo najvaznija osobina koju stolica moze da ima ono sto Amerikanci zovu sticky mehanizam.

Uvek drzis stolicu potpuno otkocenu, zavalis se u ugao koji hoces, i kada stanes, ona te uopste ne gura napred, a i da bi nastavio da se naginjes nazad, moras da upotrebis jacu silu nego kada si se na pocetku uvaljivao, tj trpi naslonjenog coveka, a da ga ne gura napred.

Jako dobra stvar za ljude kojima se javljaju bolovi u lumbalnom delu kicme posle nekog vremena provedenog u stolici.
Kada pocne da boli, malo se mrdnes, promenis ugao, i pritisak popusti.

Sve bolje stolice mogu da se otkoce, naravno, ali vecina nema sticky mehanizam, vec jednostavnije opruge, kojima iskljucivo preko onog zavrtanja mora da se pojaca otpor na nivo na kom naslon ne ide sam unazad pod tezinom naslonjenog vlasnika.
Problem je sto se kao nezeljeni efekat dobije da vas taj naslon mnogo vise gura napred nego sticky, i onda morate da se borite sa njim.
Druga opcija je da se popusti malo otpor, da ne bi gurala napred, ali da zato pazis da se blago naslanjas, da ne otisla nazad, sto takodje nije bas najsrecnije resenje.

Sticky mehanizam resi taj problem, tako sto popravi i guranje i oslonac u nasu korist.

Od ovih koje su poznate kod nas, Steelcase koristi sticky.

Ko isprobava skupe stolice, neka obrati paznju na to, pogotovo ako ima tegobe u lumbalnom delu.

Sa druge strane, ljudi koji iskljucivo vole da fiksiraju naslon pod odredjenim uglom, verovatno nece voleti steelcase, jer one uvek stoje u pocetnom polozaju, samo se moze postaviti granica do koje ce naslon da ide.

Ne znam za gesture da li je tako, ali please i leap da.
 
Ма какви. Ја сам 168 и једва главом дохватим наслон, значи ко је виши било би му боље.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Ja 182, taman mi naslon . :)

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Ja sa 186 nikakvih problema nemam.

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
^ +1 183cm i naslon mi potpuno odgovara na Markusu.
 
Posto svi u firmi 180cm+ imaju problem sa naslonom za glavu (jer je na pogresnom mestu), jedno pitanje - da li pravilno sedite? Da li vam dupe ide skroz nazad i ledja su prava, a ne savijena?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Sedim kao i na svim do sada.

Nekada ispravno naslonjen, nekad odvojen od naslona, nekada zavaljen, sa zakočenim i otkočenim naslonom, klackam se, zavrtim, you name it...

I ne vidim problem sa naslonom. Samo sa niskim osloncima za ruke.

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Takodje i ja sam 187 i nemam problem sa naslonom kako god da sedim, jedino me oslonci za ruke nerviraju sve vise.
 
Posto svi u firmi 180cm+ imaju problem sa naslonom za glavu (jer je na pogresnom mestu), jedno pitanje - da li pravilno sedite? Da li vam dupe ide skroz nazad i ledja su prava, a ne savijena?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Baš tako, doduše nije glava tačno na sredini, već iznad ali dovoljno da bude naslonjena kako treba

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
jel zna neko gde pogledati kancelarijske fotelje ali bas fotelje, one direktorske, sa sinhro mehanizmom, kvalitetnije... nigde sad nemogu da nadjem cak ni sliku od ovih ergonomskih i gamerskih stolica lol...

najpribliznije ovome, samo zamislite da je dole zvezda i sinhro mehanizam, ne ljuljaska...

136146795.jpg
 
Razmisli o Markusu, 16.000 din. Većina ovde je složna da je best buy za ovu cenu
 
Da pitam i ja za stolicu..Generalno mi treba sto bolja stolica za kicmu..Posto radim takav posao da sedim 8h dnevno,2h u prevozu i onda dodjem kuci i isto sedim,pa na sobnu biciklu i opet sedim:d..Kicma mi je otisla u tri...Imam isijas,umirem po nekad od bolova i to samo posle dugog sedenja,sad primecujem da sedim ko kifla:p,da li da uzmem tu Markus stolicu,ili mozda ima neka bolja za malo vise para,npr one gejmerse sa potporom za ledja itd(da li to icemu sluzi)?
 
Znaci 50 puta je pricano o tim gamerskim stolicama. Kontam da odes na bilo koju od prethodnih strana da je isto tako neko pitao...
Po meni markus ili nesto iz modrulja... Ja ne bih nista na slepo - ako ste u mogucnosti idite i isprobajte...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Posto svi u firmi 180cm+ imaju problem sa naslonom za glavu (jer je na pogresnom mestu), jedno pitanje - da li pravilno sedite? Da li vam dupe ide skroz nazad i ledja su prava, a ne savijena?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Za Marcus je odgovor da i 187cm i savrseno naslon pashe

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Glomazan nije, može da bude samo previsok ako nekome smeta visina naslona
 
Neka preporuka za osobe od 2m i 125kg+? Do 200e?

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Za Marcus je odgovor da i 187cm i savrseno naslon pashe

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Ja uvek savetujem da ljudi probaju. Rekao sam koje je iskustvo nama bilo, a takodje je jos neko ovde sem mene pisao da ima isti problem da je naslon kod vrata i bukvalno krivi glavu na dole... Pa sad, ko hoce na slepo da kupuje - “sam pa’, sam se ubija brate”


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja hteo da narucim Markusa, u ponedaljak pogledam 20 komada na stanju, i sad odem da porucim, ono nema vise.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
@zholinho da li si zvao ili bio tamo?
Jer ako si zvao, generalno apdejtuju ovu listu sa sajta oko 12h, mene su tako zeznuli prošli put. Zvao pitao , kažu nema, biće sutra (po sajtu tako i piše). Posle 12h ja proverim još jednom, kad ono 8 komada stoji. Odem tamo, i stvarno bilo 8 komada. Tako da...

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Imaš "proveri lokaciju i prognozu u vezi sa zalihama" gde piše da sutra očekuju 26 komada (bar tamnosive) na stanju.
 
Gledao sam stanje na sajtu. Posto sam iz NS, hteo sam da porucim da stigne u distributivni centar pa da pokupim. Pise da ce biti sutra 26 komada.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno