Šta je novo?

Dobre radne stolice

Najbolje da odes i probas.Imaju solidan izbor i sasvim zadovoljavajuci kvalitet.Imaju i krseva ali imaju i dobrih stolica.


Dopada mi se i ova tvoja, izgleda masivno i izdrzljivo poprilicno a jos i ako je oko 11-12 hiljada mogu se toliko opruziti. Koliko sam uspeo da vidim imaju i salon u Nisu pa cu pogledati. Nerivara me sto na sajtu nemaju cene! :mad:
 
Ja imam ovu Bari i dalje. Kupljena u Tempu pre 3-4 godine otprilike. Rucke stradale posle godinu-dve, pukao plasticni deo sa kojim se zapravo drzi za stolicu. Po meni jako dobra stolica osim rucki, doduse ja sam je platio 3000 dinara cini mi se tako da po meni te pare vredi, ali 10000 mislim da ne.
 
Ja imam ovu Bari i dalje. Kupljena u Tempu pre 3-4 godine otprilike. Rucke stradale posle godinu-dve, pukao plasticni deo sa kojim se zapravo drzi za stolicu. Po meni jako dobra stolica osim rucki, doduse ja sam je platio 3000 dinara cini mi se tako da po meni te pare vredi, ali 10000 mislim da ne.

Ima i sad na drugim mjestima da se uzme jeftinije (oko 6000), nego mi lakse bilo sa istog sajta da postavim linkove :)

Otprilike sam i pretpostavio da su joj rucke lose, pa sam je zato stavio pri kraju. Najvise me interesuje ova prva stolica, pa da ako se nakanim ovih dana da podjem do njihovog salona namjestaja i probam je :)

P.S. Hvala na informaciji ;)
 
Poslednja izmena:
Bari je dosta dobrog kvaliteta za kancelarijsku stolicu ali su joj podešavanja nikakva (tj osim visine ništa) a naslov teme je ipak radne
 
Da nije neko bio u prilici da proba neke modele iz Kike?

Konkeretno me interesuju ovi modeli: Sevilla, Lazy, Bari i Lotus.

Suludo skupe i ne vrede te pare. U ova dva modela sa sedeo i nisu ništa posebno.
Imaš u Eurosalonu mnogo bolje stolice već za oko 100evra. Mada moj savet ti je da uzmeš neku sa što debljim sedištem i obavezno obloženim oslonima za ruke.
Ja imam jednu od 100e iz Eurosalona već preko 10 godina, još uvek je u extra stanju samo je tanko ovo pod dupetom pa je neudobno, ali stavim neki mali jastuk dok se ne odlučim da iskeširam 200,300evra za neku onu direktorku. :-D
 
Ja pazario ovu na kraju posto nisu imali model koji mi je preporucio bojke1

http://www.artinvesthome.com/cms_upload/catalog/product_images/3528_755-912.jpg

Isprobao sam ne jesto malo na licu mesta i delovala mi je udobnije od vecine modela koje su imali. A i video sam da je imaju ljudi ovde po forumu tako da cemo videti sutra kada bude stigla. A i sto kaze marko_ns ima oblozene naslone za ruke pa me je i to privuklo. :)

Sto se tice izdrzljivosti nisam neki teskas oko 75kg tako da valjda nece biti problema.
 
Suludo skupe i ne vrede te pare. U ova dva modela sa sedeo i nisu ništa posebno.
Imaš u Eurosalonu mnogo bolje stolice već za oko 100evra. Mada moj savet ti je da uzmeš neku sa što debljim sedištem i obavezno obloženim oslonima za ruke.
Ja imam jednu od 100e iz Eurosalona već preko 10 godina, još uvek je u extra stanju samo je tanko ovo pod dupetom pa je neudobno, ali stavim neki mali jastuk dok se ne odlučim da iskeširam 200,300evra za neku onu direktorku. :-D

Pogledacu i kod njih. Hvala na savjetu ;)

Ja pazario ovu na kraju posto nisu imali model koji mi je preporucio bojke1

http://www.artinvesthome.com/cms_upload/catalog/product_images/3528_755-912.jpg

Isprobao sam ne jesto malo na licu mesta i delovala mi je udobnije od vecine modela koje su imali. A i video sam da je imaju ljudi ovde po forumu tako da cemo videti sutra kada bude stigla. A i sto kaze marko_ns ima oblozene naslone za ruke pa me je i to privuklo. :)

Sto se tice izdrzljivosti nisam neki teskas oko 75kg tako da valjda nece biti problema.

Drug ima istu takvu stolicu i propala mu je posle godinu i nekolika mjeseca koriscenja: pukla joj je jedna drska i zaribao joj mehanizam za podesavanje visine (stolica odmah propadne na dno i ne moze da se okrece oko svoje ose).
 
Eeee krastavac :(

Sta da se radi, potrudicu se da je pripazim malo a i ima garanciju 2 god tako da bi trebalo to da pokrije tako neke kvarove.
Jednostavno, za budzet od desetak hiljada veoma je mali izbor stolica sa metalnom zvezdom i naslonima za ruke... Tako da to mi je sto mi je. :D Sigurno ce biti bolja od ove drvene kuhinjske na kojoj trenutno sedim :D
 
Te stolice što imaju spojene naslone za ruke i za leđa su smeće neviđeno! Uvek, ali uvek te ručke puknu! Nikad to ne bi uzeo!
 
Covek ima 75 kg, tako da i nije bas obavezno da ce fotelja tako brzo da pukne ili se pokvari. Osim ako je bas nevidjeno smece (znatno gora od npr "Sigma" fotelja iz metroa, slicne cene i vrste konstrukcije)


Ako hoces da pripazis na nju, nemoj da drzis mehanizam za klackanje previse labavo, i kada ustajes iz stolice nikako nemoj da se drzis za rukonaslone (tj podupires se). Ako ti bas treba pomoc ruku, uhvati se za sto.
 
Dobio sam info o cenama Steelcase proizvoda. Daju garanciju 8 godina, sto je dovoljan pokazatelj o kvalitetu.
Info o cenama:

Stolica Think se krece oko 550€, Leap oko 680€, Gesture oko 750€, Please od 550€. Ovo su cene bez pdv-a ako ste u sistemu pdv to vam je odbitna stavka.Sto activa je oko 500€.

http://www.steelcase.rs/sr/proizvodi/sjedenje/stranice/radne-stolice.aspx

Pitao sam za cene i uvoznika za Madjarsko trziste,cisto da uporedim sa nasim cenama, cekam vec 2 dana da mi odgovore, Izgleda nece da odgovaraju na upite na eng jeziku :D.
 
Kako se krece cena za Amia model? Zasto uopste kriju cene? Da li oni zele nesto da prodaju?
 
Na ovom forumu za sta god se uhvatis 100+ evra je na donjoj granici podnosljivosti. Ja sam stolicu uzeo 2004.-2005. godine i platio je nekih ~4000din. I danas je koristim, a imam nesto manje od 100kg. Mana je bila da su se neki srafcici vremenom otpustili, te sam morao da ih zatezem. Pritom je par njih izgubljeno (do trenutka kad ih ja nisam zapazio), jer ih je valjda zena nalazila po podu i bacala, ne znajuci od cega su (pa da klincadija ne proguta). Ili su ih klinci pojeli :):):)

Sve u svemu, stolica je prva liga za pare koliko je placena i da nisam izgubio par srafcica - i danas bi bila 100% fit. Na zalost neznam ko je proizvodjac niti kako se zove, a u pitanju je obicna stolica sa naslonima ruku (vezanim za sedalni deo) i visokim ledjnim naslonom, podesivim po nagibu i visini. Tkanina je neka obicna (nikakvi skajevi) i bez ikakvih rucnih vezackih radova na njoj.

Pozdrav.
 
Na ovom forumu za sta god se uhvatis 100+ evra je na donjoj granici podnosljivosti. Ja sam stolicu uzeo 2004.-2005. godine i platio je nekih ~4000din. I danas je koristim, a imam nesto manje od 100kg. Mana je bila da su se neki srafcici vremenom otpustili, te sam morao da ih zatezem. Pritom je par njih izgubljeno (do trenutka kad ih ja nisam zapazio), jer ih je valjda zena nalazila po podu i bacala, ne znajuci od cega su (pa da klincadija ne proguta). Ili su ih klinci pojeli :):):)

Zavisi šta ti zapadne. Ja sam pre par godina kupio dve stolice , prvu za nekih 5000 dinara i drugu, manju, za oko 3500. Na maloj stolici je pukao naslon već posle par meseci, a na velikoj je pukla jedna noga posle nekih godinu-godinu i po. Ni na jednoj nije sedeo neko preko 75kg :)
 
Pa sad, ako te stolice stvarno mogu da traju 8 godina koliko daju garanciju onda nije puno... za to vreme se mogu izmenjati dve, tri ili više stolica od ~100€ i da nijedna ne valja :)

Ima logike to sto kazes, ali jedno je razmisljati o tome, nesto sasvim drugo otici i dati im kesh :D

Garancija... ako ce da je salju na popravku ili da cekam deo mesec dana - kao i da je nema. Pogotovu sto su nasi trgovci takvi da ce pre reci: "to je do vas", nego sto ce bespogovorno to popraviti u sto kracem roku.

Sedeo sam 6 meseci na jednom steelcase. Dobra stolica. Dosta podesavanja. Kod kuce sam tada sedeo na kineskoj iz forma ideale. Spojeni sedalni deo i naslon. To mi se jedino nije svidelo. Posle sam kupio neku rumunsku kopiju neke fensi stolice. Ne secam se tacno po kojoj je ceni dobijena, ali nesto 130-170€. Ima tome minimum 2 godine. Jedina mana je sto zaskripi kad se skroz zavalis.
Svaka cast SC na stolicama, ergonomiji i dizajnu, ali sto je puno - puno je. Jedino ako hoces da ostavis utisak na komitenta, ali za kucu - preskupo...
Iskreno, ja bih voleo da ovde diskutujemo koja je od SC bolja od koje, ali nema se para za to planinarenje :D

EDIT:
Nasao sam stari post
Stolica je Tecna, kupljena u Ktitoru. Sa nekim dobrim popustom 17.000. Imaju i neke za kontrolore leta ali to su cene blizu 1.000€ (mislim)...
Link
 
Poslednja izmena:
Da me ne bole ledja od sedenja ne bih razmisljao o kupovini stolice od 500+ eura, bolje mi je da dam pare na stolicu nego posle na lecenje. Poslednjih 5 godina sam kupio 3-4 kineske stolice od 100-150e i svaka se raspadne nakon godinu dana koriscenja, taman posle isteka garancije. Sto se tice izgleda kineskih stolica od 100+ eura izgledaju i bolje od steelcase-a, ali zato urnisu ledja, kicmu, kao da su burad stavljali na stolice kako bi ih testirali.....
Svako ima svoje prioritete, meni je ovo vise opravdano nego recimo kupovina racunara sa I5-I7 procesorom i grafikom od 300e koji ce se koristiti za surf netom i gledanje filmova....
 
^nije da nema logike. Niko ne bi ni osporavao stolicu od 500+ evra, da ne zivimo tu gde zivimo.
 
Da me ne bole ledja od sedenja ne bih razmisljao o kupovini stolice od 500+ eura, bolje mi je da dam pare na stolicu nego posle na lecenje. Poslednjih 5 godina sam kupio 3-4 kineske stolice od 100-150e i svaka se raspadne nakon godinu dana koriscenja, taman posle isteka garancije. Sto se tice izgleda kineskih stolica od 100+ eura izgledaju i bolje od steelcase-a, ali zato urnisu ledja, kicmu, kao da su burad stavljali na stolice kako bi ih testirali.....
Svako ima svoje prioritete, meni je ovo vise opravdano nego recimo kupovina racunara sa I5-I7 procesorom i grafikom od 300e koji ce se koristiti za surf netom i gledanje filmova....

Ako imas love kupuj, evo upravo u firmi sedim u SteelCase Reply i stolica je vrhunska, realno vek trajanja je neogranicen, jednom ce se izlizati ovo platno, al nece ni to uskoro, a i kad se desi lako moze da se presvuce...ostali elementi mogu da izdrze 200Kg opterecenja 24/7. Udobnost je na vrhunskom nivou, sve je podesivo...
 
Poslednja izmena:
Na poslu imam steelcaseov model slican please-u i stvarno je dobar, ima bas dosta setovanja i kad ga namestis po svojim dimenzijama pruza najbolji ugodjaj- ni ne osecas ga. Al opet, nece ti resiti problem sa ledjima vec samo umanjiti pa preporucujem dva puta nedeljno na kraul po pola sata.
 
Danas sam bio da pogledam stolicu i pazario sam je, cekam isporuku u toku sledece nedelje.

U pitanju je domaca firma antares stolice, fabrika u Senti. Model "Boston 627 Alu".

http://www.antares-stolice.com/

Boston 627 Alu:

Opis:
• Ekskluzivni dizajn
• U&D podešavanje visine naslona
• Podesivi rukonaslon po visini, širini
• Podešavanje dubine sedišta
• Podešavanje visine gasnim cilindrom
• Sinhro mehanizam
• Aluminijumska baza
• Opterećenje: 120 kg






Cena je 22000din plus sam ja doplatio 200din x 5 tj 1000din za silikonske tockice umesto onih klasicinig plastinih - da ne grebu parket. Ti veci silikonski dolaze us model "Boston H" koji je na poslednjoj slici, taj model se razlikuje jer ima veci naslon...cini mi se da je skuplji od ovogo sto sam ja uzeo moda za ~2000din, ali meni se taj nije svideo...

Uzeo samo ovu kombinaciju boja, crveni naslon - crni sedeci deo, svidela mi se, a inace ima paleta boja i materijala koji se mogu koristiti. Sve je metalno sto treba da bude, tu ne mislim samo na bazu nego na celu konstrukciju, meni najvaznije da su drzaci rukonaslona metalni - imao sam stoliceod preko 100e kojima se rukonasloni odvale za par meseci...Rukonasloni su od neke kao gume, ali nije to bas ni guma...najbolje opsati je kao ona plastika za enterijer automobila. Na dodir ti izgleda da je plastika, ali ustvari je makano kad pritisnes, jako fino uradjeno. Podesivo je sve i bas je udobna...

Javljam utiske kad stigne.

Pozdrav
 
Poslednja izmena:
da li je neko do sada dobio odgovor na mail od ovih iz steelcase-a?
poslao im upit pre vise od nedelju dana i jos jedan mail nakon toga sa pitanjem da li da ocekujem odgovor ali nista.
izgleda je bolje da ne ocekujem...
 
javise mi se ovi, naravno nema nista na stanju. videh kasnije da su se javili irvasu ali je bilo kasno za edit.
 
Nazad
Vrh Dno