Šta je novo?

Dobre radne stolice

Verovatno ću uskoro kupiti Markusa, da li može neko ko ima markusa da izmeri koja je širina sedišta bez naslona za ruke i sa naslonom?

Samo sedište 53 cm, sedište plus rukonasloni 61 cm. Koji mm manje-više.
 
Evo da da prenesem iskustva posle vise od pola godine sedenja na Herman Miller Aeronu, stolica je brutalna. Sedim na sve moguce nacine u njoj, nekad mi se i zena pridruzi, sve je cvrsto i tvrdo i bez krckanja. Problem sa ledjima vise nemam kao pre sa ovim obicnim stolicama, ako se neko dvoumi nema sta da razmislja...

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Jel ima kakvih akcija na sajmu?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Sta predlazete u "do 100e" cenovnom rangu? Vreme je da predjem sa obicne trpezarijske stolice na nesto udobnije.
 
Jel ima kakvih akcija na sajmu?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ima, skoro sve je na nekom popustu, cak i oni najskuplji uvoznici sto valjaju garniture za 4+k evra daju 25% popusta... Ali radnih stolica se nesto nisam nagledao. Nekako je manja ponuda/guzva nego prosle godine ali ima stosta nesto zanimljivo.
 
Idem sutra do Ikea da kupim Markusa, tj prvo da probam, pa onda da kupim :) Znaci moze da se podesava visina i nagnutost i ti je to? I od vas koji je imate kakva je za onaj donji deo ledja (rep, skoro dupe :)), posto me to pocelo jako boleti? I ako neko moze da je uporedi sa A98/RG iz astra office? Hvala
 
Idem sutra do Ikea da kupim Markusa, tj prvo da probam, pa onda da kupim :) Znaci moze da se podesava visina i nagnutost i ti je to? I od vas koji je imate kakva je za onaj donji deo ledja (rep, skoro dupe :)), posto me to pocelo jako boleti? I ako neko moze da je uporedi sa A98/RG iz astra office? Hvala
Podešava se samo visina i nagib, tako je.
Ja sam na prethodnoj stolici (nekoj iz Jyska) morao da stavljam jastuk iza leđa jer isto imam probleme sa leđima. Na Markusu ne stavljam.


Sent from my HUAWEI SCL-L21 using Tapatalk
 
Super, bar kod kuće da sedim u udobnoj stolici.

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
 
Mene bolela ledja vec posle sat-dva sedenja na staroj stolici, na marcusu tih problema vise nemam. Isto sam morao da koristim jastuk za lumbalni i sakralni deo kicme, ali to je samo odgadjalo pojavu bolova. Da se ususdim da kazem, da sam sa Makkusom izlecen XD
 
Kakav je donji deo tog Markusa, tvrd, mekan, nešto između? :)
 
Nekako se oblikuje blago i polako prema obliku telu kada sediš pa deluje mekanije, nema žuljanja posle dužeg sedenja. Kada ustaneš vrati se polako u potpunosti kako je i bilo. A kada opipavaš rukom i guraš taj donji deo da vidiš koliko je tvrd, osećaj je da je polutvrd deo. Ne dozvoljava brze promene i ulegnuća. Znači nije kao neki sunđer već kao neka memo pena koja što je više stiskaš više se opire postepeno.
 
Bili smo danas u Ikei, preporučio sam burazeru da pogleda Markusa, vođen ovim silnim preporukama.

Prva primedba je da između modela sa štofom i onog sa kožom materijal nije jedina razlika, već je naslon kod modela sa štofom fiksan, za razliku od fleksibilnog naslona kod modela sa kožom.

Druga primedba je da se taj fleksibilan naslon kod modela sa kožom ne može zaustaviti u željenom položaju.

Послато са SM-N950F уз помоћ Тапатока
 
Ne bi trebalo.

Mislim da je @kUdtiHaEX kačio link kako je kupio kožnu verziju, možda može to da potvrdi iz prve ruke?

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Fleksibilni naslon na kožnom modelu možeš da zaustaviš sa ručicom sa leve strane. Znači prvo je zarotiraš na dole, malo se nagneš nazad u stolici da krene da pruža otpor i da te prati i kada si zadovoljan pozom vratiš levu ručicu gore da zaključaš položaj.
 
Poslednja izmena:
Pa ista stolica, nazvali bi je drugacije da je razlicita.
Ne razumem sta vam znaci fleksibilan i fiksan naslon?

Sent from the 7th edge of the 3rd World.
 
Kod jedne varijante nije mogao da spusti naslon.

Послато са SM-N950F уз помоћ Тапатока
 
I model sa štofom tako funkcioniše.
Možda ste probali neki pokvaren primerak.
 
Poslednja izmena:
Na sajmu mi je Ovaj model q3 clx pdh bio na prvo sedenje vrh. Mislim da je cena oko 20000.
cc6260e45d88865b139823b4386e679d.jpg


Sent from my LG-H815 using Tapatalk
 
pojma nemam zasto nece da objavi post ali da probam jos jednom...

stigla mi je stolica pa samo da se javim. odabrao sam neku kvalitetnu mat crnu eko kozu i bas sam zadovoljan kako izgleda i kako su sve odradili. neuporedivo je bolja nego kad je kupljena nova i sigurno nekoliko puta deblja i izdrzljivija. za 3.200 din su odradili sve, naplatili materijal, ruku i ispolirali rukodrzace, ja presrecan :)

evo i jedne slike ali je uzivo druga prica jer nemam cime lepo da uslikam:

DSC_0186.jpg
 
Na sajmu mi je Ovaj model q3 clx pdh bio na prvo sedenje vrh. Mislim da je cena oko 20000.
cc6260e45d88865b139823b4386e679d.jpg


Sent from my LG-H815 using Tapatalk
Deluje lepo na slici.

Sent from the 7th edge of the 3rd World.
 
Bio sam i ja do sajma poslednjeg dana, pa da kratko prenesem sta sam video.

Sto se tice radnih stolica, ponuda i nije bila nesto specijalno, bar mi se tako cini.

Ono sto sam ja gledao, iz Delight-a tamo ne dolaze.
Antares, nista specijalno, upamtio sam da je Ergohuman bio 71k a Oklahoma 31k.
Nitea nije uopste ni iznela svoju ponudu sto se toga tice, samo Aeron Remastered, zaboravih da pitam za cenu.
Bio je Modrulj, nisam se tu mnogo zadrzao.

I Astra.
Popusti su im bili 15% s tim sto su davali neke bonove koji vaze do kraja godine za 10%.
Probao sam i O111 i O141 i O117.

U poredjenju sa Steelcase Reply, koju sam prvo hteo, cini mi se da su O111 i O141 bolje, osim sto Reply izgleda lepse. :) I mnogo bolji rukonasloni kod Reply.

O141 - Ta mi je mozda i najudobnija bila, ali mi se ucinilo da je sediste nekako kratko ili mi se samo ucinilo? Pritom nije podesivo po dubini.
O111 - Takodje prilicno dobra, ima dosta namestanja oko visine naslona i lumbalne podrske, jedino su, barem meni, oni rukonasloni malo niski i ne znam koliko znacajni.
O117 - Nema nikakva namestanja vezano za ledja, visinu naslona, al i dalje udobna.

Tako da cu verovatno uzeti O111 ili O141.

Je l moze neko dodatno da uporedi te stolice, ako je koristio obe?


PS Sta je to "s*anje za noge" ? :)
 
Poslednja izmena:
Zna li iko daje li IKEA neke novogodišnje popuste? Pitam zbog Markusa.
 
Procitao sam par poslednjih stranica u ovoj temi, dakle, ukratko: za do 20k dinara bestbuy je Ikea Markus, a za one kojima novac nije problem HM Aeron. Je l' tako?
 
Mislim da što se tiče kupovine Herman Miler stolice treba da odeš u Niteu i dobro oh isprobas. Veliki je novac u pitanju i meni npr Embody više odgovara od Aerona, pa sam nju i kupio. U njoj sam sad skoro svakodnevno po 8+h i lično ki više odgovara od Aerona. Zato ako se odlucujes za tu kupovinu, pravac Nitea, pa sve podesavaj tamo dok ne shvatiš koja ti je bolja.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Da, naravno, bila bi ludost dati tolike pare za nesto sto nisi isprobao.
Pogledao sam i ovo iz Astre, npr. O127 i O141 deluju prilicno kvalitetno.
 
Sto se Astre tice, jesu li davali bonove za 10% popusta za svu robu koju imaju na sajtu, ili samo za odredjene stolice?
 
Nazad
Vrh Dno