Šta je novo?

Dobre radne stolice

napisao si od 500 do 100 ( STO ), zato ti covek rece da si zaboravio nulu
 
Nisam bato zaboravio jednu 0, Steelcase su najbolje kancelarijske stolice na svetu. Ne znam koliko je koji model "preko", ali kod nas ih nemas ispod 500e. Za kucnu upotrebu meni je to mnogo da dam, ako si punisic uzmi, zasto da ne.

Ja mislim da vredi za kvalitetnu stolicu dati 500e pod uslovom da dobar deo dana provodis na istoj,samim tim sacuvamo kicmu. Takodje verujem da Steelcase stolica moze da traje 10 godina. Do sada sam pravio greske uzimao takozvane kvalitetnije stolice od oko 15.000 din i u proseku su izdrzavale 2-3 godine.

Poslao sam upit za cene, pa cu vam javiti ako odgovore :D.
 
Ja mislim da vredi za kvalitetnu stolicu dati 500e pod uslovom da dobar deo dana provodis na istoj,samim tim sacuvamo kicmu. Takodje verujem da Steelcase stolica moze da traje 10 godina. Do sada sam pravio greske uzimao takozvane kvalitetnije stolice od oko 15.000 din i u proseku su izdrzavale 2-3 godine.

Poslao sam upit za cene, pa cu vam javiti ako odgovore :D.

Aj obavezno javi ako odgovore mene baš interesuje.
 
Nema sanse da bih dao 500e za stolicu kad ce opet da joj propadne sundjer. Nema te stolice koja moze da se koristi 8h dnevno 10godina. 5x po 100e za stolicu i bas me briga ako traje 2godine, bar cu uvek imati novu.
 
Koliko je meni iz ličnog iskustva sa dušecima i jastucima poznato ne može da propadne ako ima memorijsku penu.
Teško da stavljaju običan sunđer u ovako skupe stolice.
Kad bi znao koja stolica ima memorijsku penu sutra bi je kupio.
 
Memorijska pena za stolice? Pena gubi svojstva posle par godina koriscenja LEZANJEM, na stolici bi performanse izgubila posle par meseci.
 
Odakle to da gubi "performanse" posle par godina?
Imam dušek i jastuk već 3,4 godine i sve je kao i prvog dana.
Mislim možda postoje I bolji materijali za stolice, ja sam npr na kratko stavljao jastuk na stolicu i bude extra udobno.
 
Sve zavisi koliko se koristi. Ako se sedi u dve smene na njoj nema te stolice koja ce da izdrzi 10god. Meni standardno prvo propadne sedeci deo i najbolje prolazim kad stavim jastuk. Sada moram da zamenim sundjer na naslonima za ruke.
Ja generalno volim da dan pare za kvalitetnu stvar ali nsam ubedjen da bilo koja stolica moze da mi traje vise od 5 godina tako da mi se ne daju besne pare.
 
Nisam dobio info o cenama stolica Steelcase-a. Slao sam upit na 3 razlicite adrese, medjutim nista. Izgleda privatna lica ne mogu da kupuju stolice na komad, kada sam popunjavao upit uvek mi trazi da ubacim podatke kompanije. Ja sam to polje ostavio prazno...

@Sajber Probaj da kupis kvalitetan dusek tipa Dormeo i schlarafia. Ja sam uzeo dormeo dusek pre 4-5 godina, platio sam ga mislim oko 500e-600e na rate :D. Dusek je i dalje kao nov, a koliko kvalitetnije spavam i koliko se bolje odmorim to necu ni da spominjem. Ako moze dusek da izdrzi 10 godina, zasto ne bi mogla i stolica sa metalnom konstrukcijom...
 
1. Zato sto sedeci deo na stolici nije ni priblizno debeo kao dusek.
2. Zato sto je mnogo manja povrsina kojom vrsis pritisak na dusek nego na stolicu. Samim tim pritisak na stolici je daleeeeko veci kao sto Marko rece.
3. Dusek je veliki i ti se vrtis u krevetu, pomeras se levo desno, na stolicu sednes i to je to. Konstantno si na istom mestu.
Po mojoj proceni, taj dusek bi trebao da traje 10x duze od stolice.
 
vredi li ova oscar stolica iz jysk-a 3 crvene? trenutno imam obicnu drvenu stolicu i kicma pocela da me boli pa bih uzeo cisto bilo sta samo da nije vise ova drvena a budzet mi je nikakav, pa trenutno nemam za bolje...devojka ima na izgled istu, ali je ipak prilicno kvalitetnija i ergonomski mi extra odgovara, jedino sto kontam da je kvalitet ove iz jysk-a 0 al kolko para tolko i muzike...da li je neko ima pa iz prve ruke da napise nesto...da posluzi godinu-dve i puna kapa, posle ce da se juri nesto ljudski :)

http://jysk.rs/120/783/3620022/a/catalog
 
Jysk + plasticna zvezda = problem u najavi. Ali ako je budzet takav, sta da mu radis, tesko da za te pare moze bogznasta.
 
Ja bih isao na ovu jeftiniju, barem da ti ne bude zao kad propadne. Nije ni ova od 6k kvalitetna, tako da nema rezona da se natezes.
 
Ja imam jako pozitivna iskustva sa SIGMA stolicama, tu su u rasponu od 5 do 8k. Pre 6 godina sam uzeo jednu za kuci, samo sto nisam skako po njoj i nista joj ne fali i dan danas sem sto su sundjeri na sednom delu propali. Na poslu takodje imam vec 5 god jednu jos radi ko nova :)
 
Ako mozete da dodjete do Metro kartice, mislim da mozete da napravite znatno bolju kupovinu. http://gyazo.com/65d203681d9b8d7eeb9606bd6e604bfa

Cene ispisane sitnijim fontom su sa pdvom. Ovo su im promotivne cene koje vaze do 19. Februara.


Mislim, slicna *****ska konstrukcija gde rukonasloni drze sve na okupu, ali bar bolji odnos cena/kvalitet. Za ljude koji imaju do 80-ak kolograma mislim da i nije preveliki problem, bilo kakva da je konstrukcija.


Inace, imajte na umu samo da su ovo fotelje, a ne stolice, i da to sigurno nije najbolje resenje za dugo koriscenje kompjutera, narocito ako vec imate probleme sa kicmom. Za to su bolje obicne podesive daktilo stolice, ili ko nije lenj, tvrdje automobilsko sediste (sa otpada) montirano na ovu metalnu konstrukciju sa tockicima. Mora naravno da se napravi i metalna baza izmedju samog sedista i ove "zvezde", pa ko ima alat, ili zna nekoga ko to ume da napravi, po mogucstvu i sa nekakvim rukonaslonima, eto odlicnog resenja.

Dosta je vazna podesivost ugla naslona, imo, sto ove kupovne fotelje nemaju (imaju samo mehanizam za ljuljanje). Inace, sedista iz nesto luksuznijih automobila imaju i podesavanje za lumbalni deo, i mislim da je to bolje resenje od vecine mnogo skupljih stolica/fotelja. Moja neostvarena zelja.
 
Poslednja izmena:
Razgrabio narod ovaj OSCAR model kao da ga dele besplatno, a takodje i NELSON model otisao koji sam hteo da uzmem bratu, pa sam mu narucio OSCAR kad mu se vec svidela i odgovara, nego dok sam namontirao kuci moju, rasprodalo se tih par komada sto ostalo kad sam ja bio u 11h...

Moj utisak nije nesto merodavan jer mi je ovo prva stolica ovakvog tipa, no svejedno mogu reci da sam zadovoljan, resila mi je najveci problem, visok mi je sto, a niska mi je bila prethodna stolica i bolelo me rame od drzanja misa...ova stolica je na najvecoj visini 10-15cm visa od moje prethodne tako da je extra visina. O klackanju unazad da ne pricam, bas mi odgovara da se naslonim mada sam pazljiv jer ipak je sve to krhka plastika...nadam se da ce da posluzi god-dve pa ce da se juri posle neka skuplja, makar sada znam da vredi dati pare za ljudski stolicu. A imam stranca sa sporstkim sedistima, pa i ako nesto vrisne, ostace mehanizam pa ce da se stavi sportsko sediste sto kaze Rio :D
 

Prilozi

  • P_20140130_155454.jpg
    P_20140130_155454.jpg
    849 KB · Pregleda: 425
Najbolje da se prosetas tamo pa lepo isprobas svaku :D Sednes na par minuta, znam da ne mozes da steknes pravi utisak ali bar vidis da li ti odgovara na prvu loptu. Ja sam merkao ovu:

http://jysk.rs/120/783/786/3620056/a/catalog

Ima li je ko i valja li necemu?

U jysk često budu popusti, pa ta od 17k može lako za par nedelja da bude 10-11k... čisto da imaš u vidu :) Inače mislim da više od 10-ak hiljada ni ne vredi.
 
@Bryan Fury
Da bila je na popustu za 8500 din. Ali se popust zavrsio dan pre nego sto sam otisao tamo :/ Sada su neki drugi modeli na popustu pa razmatram njih ako neko ima neki savet ili jos bolje iz licnog iskustva stvarno bi mi pomogao:

1. http://www.jysk.rs/120/783/3620044/a/catalog snizena sa 20 na 10000 din
2. http://www.jysk.rs/120/783/3620021/a/catalog snizena na 5500 mada me ona mrezica na naslonu poprilicno plasi a i ova gornja izgleda dosta pufnastije i udobnije :)
3. http://gyazo.com/65d203681d9b8d7eeb9606bd6e604bfa.png ili ova prva sa desne strane od 10000

Znam da mozda nisu ekstra kvaliteta ali za cenu od desetak hiljada koliko sam uspeo da vidim nema bolje. A da dajem 400-500e za stolicu ne planiram :)
 
Pogledaj u firmi artinvest.Imaju dosta kvalitetne stolice.Trazi stolicu sa metalnom zvezdom i metalnim rukonaslonima.Sve ostalo sto je plastika sklonije je pucanju.Imao sam jednu sa plasticnim rukonaslonima i pukla je posle kraceg koriscenja.Sada sam uzeo u firmi artinvest model CL8-028H-3 u braon boji.Koristim je vec par meseci.Za sada se stolica pokazala kao dobro resenje.Evo link sta prodaju
http://www.artinvesthome.com/katalog.php?catID=1057
ja sam ovu kupio mada sam kacio slike pre par strana
https://imageshack.com/i/1xodkgj
https://imageshack.com/i/npdutdj
Ova je sada oko 11-12 soma.Mozda je u toku i neka akcija pa pogledaj.Meni je bilo bitno da je stolica jaka i izdrzljiva i udobna,i to sam za sada dobio.Videcemo do kada ce tako biti.
 
Dopada mi se i ova tvoja, izgleda masivno i izdrzljivo poprilicno a jos i ako je oko 11-12 hiljada mogu se toliko opruziti. Koliko sam uspeo da vidim imaju i salon u Nisu pa cu pogledati. Nerivara me sto na sajtu nemaju cene! :mad:
 
Ovde neki i dalje mešaju kancelarijske stolice sa radnim
 
Nazad
Vrh Dno