Šta je novo?

Dobre radne stolice

Uzeh i ja Markusa i ono za noge, da ne vise jer sam kratak :).

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
I ja uzimam ono za noge, prvom prilikom :D
 
Ja uzeo danas oni za noge. Treba mi je mi je majstor napravio visi što nego što je trebalo, sad je čovek van zemlje, a ja da se maltretiram i sam skraćujem, rešio da ovako rešim problem.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Još jedan Markus (vissle tamo sivo, to mi je mnogo lepše nego crni skaj) i postolje za noge, prvi utisak odličan

Sent from my ONEPLUS A3000 using Tapatalk
 
Postolje za noge u Ikei nema gumirane podloške pa klizi po parketu/laminatu, a ni daska nije pričvršćena za ram pa se i ona pomera, nema načina za fiksiranje pozicije.
Hteo sam da uzmem ali se baš razočarao.
 
Ima gumene "valjčiće" po dva na svakoj strani. Meni stoji na parketu i ne kliza baš lako. A gazište je predviđeno da se pomera, odnosno menja ugao. Nije to loše, posebno za tu cenu.

Sent from my ONEPLUS A3000 using Tapatalk
 
Ima gumene "valjčiće" po dva na svakoj strani. Meni stoji na parketu i ne kliza baš lako. A gazište je predviđeno da se pomera, odnosno menja ugao. Nije to loše, posebno za tu cenu.

Sent from my ONEPLUS A3000 using Tapatalk
Onda samo primerak u Ikei nije imao. Bežala mi skalamerija ispod stola dok sam probao.
 
Uzeo sam i ja ovo sr*njce za noge, taman upotpunjuje stolicu :D
 
Poručio sam i ja postolje za noge, vidim da su utisci ovde ok. Samo da smo još dobili neki popust Ikea za grupnu kupovinu Markusa i postolja sa Bencha gde bi nam bio kraj :)
 
Za postolje sam dobio komentar "sta je ovo, kao da sam dosla u frizerski salon" :D

Zapravo je skroz fina stvar i ok je sto nije fiksno, mogu se noge drzati u razlicitim polozajima.
Znaci i pri normalnom sedenju, jos vise kada se uvalis u fotelju.
 
Ja sam pre mesec dana kupio ovo: http://www.ikea.com/rs/sr/catalog/products/40103100/

Stolica je odlicna za one koji su visoki (207 cm u mom slucaju) jer ima jako velik naslon koji izuzetno dobro drzi ledja. Tockici su gumeni, pa ako imate samo parket, komsije ispod vas nece dobiti srcani udar prilikom pomeranja stolice. Oslonci za ruke su napravljeni od gume, cela stolica deluje kao jedan jako kvalitetan proizvod.
Probao sam zaista mnogo stolica u zadnje vreme i, ako izuzmemo one za koje je potrebno izdvojiti 600+ EUR, ova je definitivno najbolja kupovina na koju sam ja naleteo,
 
Uzeo i ja markusa i ono za noge. Jel vama malo škripe točkići?
 
Ni malo, zaista.
 
Hmm. Što onda kod mene škripe kad se rolam po sobi... [emoji53] Inače odlična stolica. Deluje preko slika slabašno ali je uživo jako čvrsta...
 
Hmm. Što onda kod mene škripe kad se rolam po sobi... [emoji53] Inače odlična stolica. Deluje preko slika slabašno ali je uživo jako čvrsta...

Mora da si mnogo deb'o :D
Podmazi ih malo, moja je apsolutno besumna.
 
Ma jok, pre će da sam prelak za nju... :d Nije ni škripa, loše sam se izrazio, više neki metalan zvuk, kad točkići menjaju pravac. Nego i ja obraćam pažnju na gluposti. I da, ono mi se ne sviđa kada sednem i naslonim se a naslon se pomeri jedva unazad i onda ukoči, ako me razumete šta pričam... Kao da ima mali hod unazad. :D Inače prezadovoljan sa stolicom, sve preporuke.
 
Ni na mojoj se ne čuju točkići.
Ja sam taj problem sa hodom rešio tako što naslon držim otkočenim, maksimalno sam zategnuo otpor i s obzirom da nisam težak uopšte ne ide unazad
 
Pomogao si mi. Pritegao sam malo više i sada je sve ok...
 
Sad sam pogledao malo assembly uputstvo, jedino moze biti kriticna ona veza sjedala i naslona, prakticno samo okov drzi, pogotovo ko je agresivniji igrac.

Dobro krastavac, za ovu cijenu ne moze bolje. Materijali su OK, poliuretan je OK za sjediste, nece se presovati tako brzo. Zvijezda OK, mehanizam OK. Vremenom se moze i razdrndati i veza mehanizma sa sjedistem, mislim da je drvo eukaliptusa ispod poliuretana.

Ko bude cuvao i nije tezak, trajace ovo...

Mada ima ljudi, i giviht bi pokvario.[emoji23]

Itd...

Mada, za malo jace od 150e (oko 200e), bih vazda kupio malo sirasniju 'ergonomiju'. Bilo je u prodavnici gdje sam ja uzeo svoju ergohuman. Ali dobro, kako ko...

Sent from my Nexus 6 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Kakva je Markus stolica sto se tice podrske za ledja? Ovako na slikama mi deluje nekako krhko i nekvalitetno.. Visok sam 177cm i tezak oko 75kg a ova stolica sto imam trenutno mi ubi ledja pa mi treba nesto normalnije a da nije preskupo..
 
Poslednja izmena:
Sasvim solidna, lepo je utegnut lumbalni deo, pa drzi ledja pravilno, cak i moja od 130kg i poprilicno siroka, sa 181cm :)

Sent from the 7th edge of the 3rd World.
 
Ako je neko naručivao Markus da mu se pošalje koliko je platio poštarinu ?

Sent from my MI 5X using Tapatalk
 
^ Na sajtu pise da je dostava 1K.

Sad sam izvalio da sam trenutnu stolicu uzeo pre 5, 6 godina. o_O
Cini mi se da cu i ja naruciti Markusa. :D

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
 
Video sam i ja da pise 1000rsd ali rekoh bolje da proverim neko licno iskustvo. Nikad se ne zna :)
 
Citam zadnjih 10ak strana i bas ste me izlozili da uzmem Markus-a. Ova moja trenutna se raspada, imam je sigurno preko 7 godina
 
Markusa i van zemlje preporucuju kao najbolju mid-range fotelju(bar po nekim artiklima koje sam citao, linkovani su i ovde bili), a pride je van zemlje skuplja i kod nas se precenjuju kineski raspadi.
 
Kakva je Markus sa govedjom kozom od 18k ili da gledam sa stofom? Idem da razgledam dnevne sobe i kuhinje pa mozda uzmem jednu da se ne vracam praznih ruku, hehe.. :)
 
Nazad
Vrh Dno