Šta je novo?

Dobre radne stolice

Aj mozda nije odg. tema ali gde u BG-u pogledati PC ugaone stolove ?
 
Znam da je imala Kika ranije za nekih 6.500 običan ugaoni sto...
 
izvinjavam se kinezima posto prave i kvalitetne proizvode. astra stolice su djubre sa kineskim pismom.
mislim da sam svoju platio 300, 400 evra sa sajamskim popustom, a zavrsila je pored kontejnera ispred zgrade.

sto se mene tice, astra nikad vise, a ko hoce da kupuje... sa srecom.
 
Obecao sam da cu da okacim rezultate kad budem napravio rukonaslon, pa evo, ja sam odusevljen kako je ispalo.

Kao sto znate, dizajn kancelarijskih stolica se danas uglavnom pravi kao potrosacka roba, i onda namerno stavljaju plastikanerske rukonaslone da drze ceo naslon. svi imamo problema sa time i to puca posle sezone, bilo da je Forma ideale ili Dallas

Igoritza se latio posla da napravi rukonaslon

potrebno je:


blazuljka velicine dimenzija rukonaslona (blazuljka - presovano drvo u slojevima pod pritiskom i temperaturom da dehidrira dok se presuje - nema nista tvrdje od blazuljke)
ubodna testera
ugaona brusilica sa smirgla diskom/slajferica
busilica i burgija za drvo + velika burgija za bilo sta
metar i olovka


polomljeni rukonaslon - mozete videti da sam ga Limom do sad krpio brdo puta ali kad uvrnes previse srafova u plastiku nema vise gde, sve popucalo:

img20130904110035.jpg


blazuljka isecena u spoljni oblik rukonaslona, ubodnom testerom:

img20130904110046.jpg


naknadno sam se setio da mogu da iskoristim drzac jastuka rukonaslona sa starog, i korigovao oblik blazuljke:

img20130904111908.jpg


nakon toga, da bi mogao da sredim unutrasnjost, izbusio sam tri rupe jednu do druge, da imam odakle da pocnem ubodnom, da napravim krug:

img20130904112742.jpg


sada kad je krug gotov idu rupe za srafove. glavni trik ovde je sledeci: izmerite promer srafova.
Blazuljka je dovoljno tvrda da izdrzi srafove kao metal, bez da sam stavljao metalne tiplove ili sarke.
fora je da probusite celu rupu u promeru srafa sa drvenom burgijom, i onda sa velikom burgijom
(ja sam koristio betonsku 14, jer jedino nju imam da je 1.4 cm ) kako bi napravila prostor za glavu.
ovako izgleda rupa iz poprecnog preseka:

untitled.png


ovako to izgleda na drvetu odozgo:

img20130904115015.jpg


posto sam uspeo da presecem kabl od slajferice lane, snasao sam se sa smirgla diskom na ugaonoj brusilici:

img20130904115205.jpg


Pokusao da napravim i oble ivice estetski, da bude fensi rukonaslon, ali ova blazuljka je toliko jaka da prilikom smirglanja pocinje da se pali, i ne moze bas da se modifikuje po zelji:

img20130904120143.jpg


nakon toga ide kacenje nosaca jastuka. morate pazljivo izmeriti, jer morate prvo ubusiti u blazuljku rupe,
u koje cete uvrnuti, najbolje je gipsani sraf (jer je spicast), uz napomenu da je blazuljka slojevita,
i ne sme se busiti burgijom na pritisak, vec samo da je "pustite" da sama isteruje iver.
nakon toga ide uvrtanje tri noseca srafa za nosac jastuka, pa farba:

img20130904125123.jpg


vracanje jastuka, i onda stavljanje na stolicu - lepo sam izmerio, leglo ko dupe na nosu:

img20130904131024.jpg
 
Poslednja izmena:
rezultat:

img20130904135118.jpg


sto se sedenja tice, kao da je fabricki, jer je desni rukonaslon citav, i stolica je sada kao nova. sedeo sam skoro godinu dana pod konstantnom presijom da ce da vrisne, jer sam limom krpio a uvrtao sraf u plastiku koji ne moze da drzi mene od 100 kila. sada je druga prica skroz, a necu da dajem svake sezone 12 'iljade za novu stolicu. Morao bih da napomenem da je ceo tutorijal/uputstvo po metodi "drz da nabijem" jer sam prso jutros kad je ponovo pukla i odlucio da konacno napravim bez da krpim originalni rukonaslon i sve ovo odradio za sat vremena, slikao sve sa Blade3 koji ima kameru u rangu fiksnih telefona. Kapiram da bi moglo ovo mnogo bolje ko od vas ima alata i znanja, i da ga ne mrzi. napomenuse dva clana ranije da bi probali ovako nesto, pa evo vam ga, ja sam prezadovoljan
 
http://www.jysk.rs/120/783/786/3620044/a/catalog

Meni je dobra, jedino sto je ova firma teski krsh, prvo mi dali sto antonio sa pola stvari izvadjenih iz paketa (nije imao fioke, slog me strefio pri montazi) a za stolicu sam isao u kaludjericu.

I na sve to, stolica krivo napravljena, sraf koji spaja naslon i rukodrzac ne moze da udje do kraja jer je izbusena u naslonu ukrivo, po*erem im se u kontrolu kvaliteta.

Izuzevsi sve to, stolica je ekstra, kad se zavalis, satima ne bi ustajao :D
 
Igorice, blažujka se pali zato što sa ugaonom brusilicom i tom lepezom ostvariš brzinu od oko 70-80 m/s, dok sa tračnom šlajfericom brzina šmirgle u odnosu na drvo je oko 5 m/s (vibracione šlajferice su još sporije). Samo 15ak puta brže nego što treba. ;)

Te lepeze su predviđene za metal, i skidaju ga kao lude.
 
Igorice, imamo istu stolicu. Moja ako pukne pravicu ram od metala pa da vidim sta ce onda :D
Uglavnom, mogao si i sundjer na naslonima za ruke da zamenis. Vidim da su propali kao i meni. Osim toga odlicno se drzi stolica. Malo se rasklatila ali je i dalje jako udobna sto mi je najbitnije.
 
@speeder - da znam, bas sam juce od zadnje maske za 6300 napravio masku za 6120 :d koristeci upravo ovaj disk. nerdjajuci celik oblikuje ko plastelin. Ali iz iskustva znam da smirgla i rad sa istom zavise od pritiska na sledeci stepen granulacije. tako da recimo skoro isti rezultat dobijes sa manje stiskanja + 120 granulacija kao i vise stiskanja 180 granulacija. ovim diskom sam izglancao blazuljku da bi legla farba, nisam bas teo da detaljisem jer mi je trebala stolica da radi a napravih sve za sat vremena. :)

@kurajber - ne treba metal, ovo sa blazuljkom je genijalno. ima taman toliko elastike da se ponasa savrseno kao naslon za stolicu. Inace sam saznao da je ova stolica klon, ko oni kineski Galaksi S3. Ja sam moju uzeo u Forma ideale za 12 hiljada 2011 godine, videh isti oblik u Italiji skoro, samo 14 puta bolji materijali. kapiram da kosta 500-600 evra i da traje kolko oces. Dok sam seko plastiku ovu za naslon jastuka, zgranuo sam se kakva je to vrsta plastike tuzna, topi se pre nego sto udjes testerom u nju, od straha.
 
Imam je i ja. Udobna je stolica ali ovi nasloni za ruke propali, sto rece SKurajber. A i skaj po ivicama otisao, pa sam ga razmakao u nadi da cu je jednog dana zasiti. Ovo pisem sad direktno sa sundjera.:)
 
Ja imam tu drugu vec 3-4 godine ako ne i vise i mogu ti reci za te pare je odlicna.
 
Ja sam kupio dobru stolicu od firme art invest.Imaju solidan izbor u robnoj kuci kod piramide na novom beogradu.Uzeo sam model CL8-028H-3 ali u braon boji

http://www.artinvesthome.com/katalog.php?prodID=3910
Izasla me sa nekim popustom 11200 dinara.Stolica je stvarno udobna i kvalitetno odradjena.Rukonasloni su dosta dobro odradjeni i dosta su jaki.Nisu plasticni.
Mislim da je regularna cena ove stolice 14 soma.Vredi otici do robne kuce kod piramide,to je ona zgrada ofarbana skroz u zelenu boju i salon se nalazi na drugom spratu.Imaju bas dobar izbor kancelarijskih stolica.Dugo sam trazio stolicu i sasvim slucajno saznao za njih.Dvoumio sam se izmedju par modela i na kraju se odlucio za ovaj.
Vredi za sve pare koliko je placena.
Evo kako izgleda kod mene u sobi

http://imageshack.us/photo/my-images/31/uwk6.jpg/


http://imageshack.us/photo/my-images/853/dutd.jpg/
 
Jel mozes da naslonis glavu na naslon ili ne ?
 
Nemam pojma, mogu da pogledam kad dodjem kuci ako ima negde neki zig. Ja sam je platio nesto mnogo malo u Tempu, 3-4 hiljade...
 
Razmisljam da li uzeti nju ili ovu drugu ciji je proizvodjac JYSK Sengetøjslager?
 
Jysk generalno vazi za nekvalitetnu robu. Otprilike je to neki nivo kao Forma Ideale.
 
^ovo kupis i ne moras uopste da ustajes, prespavas pored desktop-a :d
 
Imam takvu u firmi i nisam siguran da privatno lice moze takvu da kupi u srbiji, cena je sitnica - 500-100e zavisno od modela.
 
Imam takvu u firmi i nisam siguran da privatno lice moze takvu da kupi u srbiji, cena je sitnica - 500-100e zavisno od modela.

jesi li siguran da je ta cena,jer sam je video na nekom stranom sajtu i cena joj je 450 svajcaraca
ako je toliko koliko ti kazes pa to i nije skupo za takvu stolicu
 
Nisam bato zaboravio jednu 0, Steelcase su najbolje kancelarijske stolice na svetu. Ne znam koliko je koji model "preko", ali kod nas ih nemas ispod 500e. Za kucnu upotrebu meni je to mnogo da dam, ako si punisic uzmi, zasto da ne.
 
Nazad
Vrh Dno