Šta je novo?

Dobre radne stolice

Samo da se pohvalim da sam posle par nedelja istrazivanja i uporedjivanja pazario HM Aeron. Dvoumio sam se izmedju nje i Steelcase Leap. Videcemo kako ce se pokazati pri eksploataciji. S' obzirom da nisam proveo ni sat vremena sedeci na njoj, ne mogu jos da pricam o bilo kakvim utiscima. Generalno sam zadovoljan, na prvi sed. :)
 
Samo da se pohvalim da sam posle par nedelja istrazivanja i uporedjivanja pazario HM Aeron. Dvoumio sam se izmedju nje i Steelcase Leap. Videcemo kako ce se pokazati pri eksploataciji. S' obzirom da nisam proveo ni sat vremena sedeci na njoj, ne mogu jos da pricam o bilo kakvim utiscima. Generalno sam zadovoljan, na prvi sed. :)
Bez uvrede ali mogao si da napišeš barem odakle si uzeo/konfig i cenu.[emoji1]
 
Bez uvrede ali mogao si da napišeš barem odakle si uzeo/konfig i cenu.[emoji1]

Nema frke, bilo je na brzinu. Stolica je fullly loaded, size B sa posture fit (nije remastered), uzeta od coveka koji ih donosi iz inostranstva, placena 780e.

Sto se tice nasih distributera, iskustva su sledeca:

1. Nitea: vrlo ljubazni, nisu imali size B za probu niti na stanju, ocekuju isporuku od 20 kom., ali su sve unapred rezervisane. Nisam hteo da cekam. Pominjali su neku akciju, 790e + PDV za size C, inace je cifra 960e + PDV. Remastered verziju ocekuju maja meseca.

2. Delightoffice: nisu tako ljubazni kao ovi iz Nitea, nisu culi za Leap V2, odmah sam odustao (cena 600e + PDV).

Jedan od razloga zasto sam uzeo Aeron je zbog Pellicle, znojim se dosta.

Utisci posle 2 dana: osecam da i bez aktiviranog support fit ima potpore u lumbalnom delu, tj. sam oblik stolice je takav i to mi dosta prija. Nemam problema o kojima su neki pisali, da im sece butine i sl., verovatno znog standardne visine od 177cm. Inace, stolica odise kvalitetom, nasloni za ruke tj. jastuci su odlicni, nisu od tvrde plastike, ugibaju se. Rucke koje ih drze su metalne, pricvrscene za metalni ram stolice. Sve u svemu, vrlo zadovoljan.

Video koji mi je dosta pomogao u odluci:

 
Nesto mi se tesko kretati sa stolicom, pogotovo kada se naglo mijenjaju smjerovi, kada tockovi trebaju da se zarotiraju najmanje 90°. Moram malo jace cimnuti da se usmjere tockici jbt, a plus sto je i teska stolica pa valjda i zato.

Malo sam testirao, koliko sam skontao postoje dva razloga. Podloga nije ravna (parket) i podloga je klizava, pa ne moze tockic da prihvati, vec malo i proklizava. Plasticni su tockici, nisu gumeni/silikonski itd. Zvijezda ispod je i ogromna.

Planirao sam uzeti ovu podlogu, da li bi to poboljsalo stvar ili otklonilo problem ako neko zna iz iskustva i ima nesto slicno...

https://jysk.ba/radna-soba/podloga-za-kancelari/podl-za-stoli-redsted-90x120-sloz
 
Da li neko ima iskustva sa lepkovima za plastiku, koji su najsnažniji? Čime bi bilo adekvatno da zalepim ovaj puknuti naslon za ruku od stolice? Imam samo moment fix i klasične super lepkove ali nešto im ne verujem za ovu situaciju mada verovatno ću probati pošto mi se baš i ne kupuju ona skupa kao otrov minijaturna pakovanjca po 2-3 grama bisona i tamo nekih komponentnih a opet nemam garanciju da će držati.

Pogledajte prilog 223702
Da se ne nadas previse, nece ga nijedan lepak drzati. Nego poslusaj ti mene... Uzmi komad metala i izbusi 4 rupe, 2 s jedne strane, 2 na drugoj polovini. Tankom burgijom probusi rupe u plastici i usrafi to. Prethodno ono zalepi super lepkom ali to nece nositi nista, drzace srafovi i metal. Tako ces joj produziti zivot jos malo ali generalno uvek tu pucaju.

sent from P9 lite
 
Da se ne nadas previse, nece ga nijedan lepak drzati. Nego poslusaj ti mene... Uzmi komad metala i izbusi 4 rupe, 2 s jedne strane, 2 na drugoj polovini. Tankom burgijom probusi rupe u plastici i usrafi to. Prethodno ono zalepi super lepkom ali to nece nositi nista, drzace srafovi i metal. Tako ces joj produziti zivot jos malo ali generalno uvek tu pucaju.

sent from P9 lite

Ma mislim da će držati odlično, drži sad solidno čak i bez lepka a tek kad napunim pa kad zacementira... Nisam još zalepio jer sam testirao moment fix i on je slab nije čak ni čvrst kad se stegne, to je glupost. Imam ovaj tečni metal verovatno ću to i onda mu nema mrdanja kad time napunim

http://www.abro.com/es-509.html

A našao sam i neki jeftiniji dvokomponentni kafuter za samo 150 din.

20170305_145223.jpg 20170305_145300.jpg
 
Ima vec dosta kako gledam/trazim stolice po meri svog doopeta. Pre par dana sam konacno nahvatao dovoljno slobodnog vremena da se promuvam malo po gradu i testiram malo uzivo stolice. Posle svega, izbor mi je spao na 2 modela:

prvi - O141 WAU

drugi- SL-F8

Cene su takoreci iste, zanima me jedino da li neko zna kako su se pokazale po pitanji kvaliteta posle nekog odredjenog vremena ?
 
Nemam iskustva, ali mi ova u Emu deluje inzenjerski normalnije, ova u Astri je sva nabudzena nekako.
 
Nesto mi se tesko kretati sa stolicom, pogotovo kada se naglo mijenjaju smjerovi, kada tockovi trebaju da se zarotiraju najmanje 90°. Moram malo jace cimnuti da se usmjere tockici jbt, a plus sto je i teska stolica pa valjda i zato.

Malo sam testirao, koliko sam skontao postoje dva razloga. Podloga nije ravna (parket) i podloga je klizava, pa ne moze tockic da prihvati, vec malo i proklizava. Plasticni su tockici, nisu gumeni/silikonski itd. Zvijezda ispod je i ogromna.

Planirao sam uzeti ovu podlogu, da li bi to poboljsalo stvar ili otklonilo problem ako neko zna iz iskustva i ima nesto slicno...

https://jysk.ba/radna-soba/podloga-za-kancelari/podl-za-stoli-redsted-90x120-sloz

Uzeo sam ovo podlogu, dobra je, bolja je situacija, ali i dalje nije idealno.

Imam osjecaj da je to zbog tezine stolice, mora se malo krkani zapeti, da se usmjere tockovi. Velika je zvijezda dole. Plasticni su tockici, kakva sa iskustva sa gumiranim/silikonskim ili kakvim vec?

Ergo_Mesh_hi_side1__38129.1304487467.1280.1280.jpg
 
Predajem se, ova https://www.emmezeta.rs/namestaj/kancelarija/kancelarijske-stolice/366/kancelarijska-stolica-magic/ stolica iz Emmezete ne moze vise da radi posao. Vec je jednom retapacirana, ali se opet sundjer istanji, a koza je davno propala pa je zamenjena mikrofiberom.

Poceo sam da primecujem da me bolje ledja jer kako god da se namestim, skliznem zbog lose podrske za ledja i grbim se, a vidim da je i mreza od naslona skroz olabavila. Onaj pomerljivi sundjer za lumbalni deo je beskoristan trenutno. Da ne spominjem da glavu vec godinama ne mogu da naslonim pozadi zbog mojih 195cm visine. Nisam posebno tezak sa mojih 80Kg+-2Kg, te i dalje nista ne skripi niti se klima, ali ledjima i pozadini ne prija.

Znaci, budzet mi je maksimalno 35,000 dinara. Ne mogu da dajem vise, ali stolica mi mora potrajati bar narednih 4-5 godina, a ako uzmemo u obzir da je ova trajala punih 6 godina, verujem da ne bi trebao biti problem za tu klasu. Treba mi dobra podrska za ledja, lumbalni deo i da mogu konacno glavu da naslonim kako treba. Podesavanje po visini sedista, nagib naslona sve imaju, ali ima li koja podesavanje dubine sedista, a da je u toj cenovnoj kategoriji ? Ako nema trazicu nesto sto mi najvise odgovara :)
E sad sto se tice nagiba naslona, pozeljno je da se samo naslon pomera, a da sediste ostaje na mestu, kod trenutne se sve pomera u komadu i kada se nagnem kada gledam film, presece mi cirkulaciju u nogama pa se onda opet iskrivim nesvesno to da kompenzujem.

OD prodavnica gledao sam EMU i Klikklak ( preko sjata za sad) i ne mogu da se odlucim bas sta valja sto se tice kvaliteta, a sto se tice oblika i funkcionalnosti baci osam oko na par modela :
U EMU: http://www.emu.rs/proizvod/kancelarijska-fotelja-cm-f85a/
U Klikklak: http://www.kliklak.rs/kupi/radna-stolica-m-255-g-bela-mreza-pvc-hrom-pvc-487112
http://www.kliklak.rs/kupi/radna-stolica-ergohuman-m-295-t-g-b3-alu-vgt-485250
http://www.kliklak.rs/kupi/radna-stolica-oklahoma-pdh-412053
http://www.kliklak.rs/kupi/radna-stolica-1580-syn-gala-alu-pdh-412032

Boja mi ne igra neku ulogu, ako je prvo udobna, a jos crna ili crvena ili plava, onda jos bolje :D Idem do EMU u subotu da probam sta imaju na stanju zanimljivo, ako imate predlog gde bi jos mogao da isprobam neki zanimljiv model, znacilo bi mi. Dok klikklak svako ne mogu da odem jer su u Nisu, a bas online kupovina za "nesedenu" stolicu mi ne deluje pametno.
 
Uzeo sam ovo podlogu, dobra je, bolja je situacija, ali i dalje nije idealno.

Imam osjecaj da je to zbog tezine stolice, mora se malo krkani zapeti, da se usmjere tockovi. Velika je zvijezda dole. Plasticni su tockici, kakva sa iskustva sa gumiranim/silikonskim ili kakvim vec?

Pogledajte prilog 224675
Ja nemam taj problem, ali imam da je pocela da skripi Pri okretanju. Kontaktirao sam prodavca i dogovorio da posalje servisere...

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Kasa, ako ideš do Emu-a u Yubc, u istom kompleksu je Astra, a relativno blizu je i Antares pa vidi šta ima. Iz mog iskustva, relativno je malo kvalitetnih stolica koje nemaju sinhro varijantu mehanizma gde se i sedalni deo zavaljuje sa obaranjem naslona. Ja sam uzeo takvu u Astri ali je niska, nema naslon za glavu (ne sećam se modela).
 
E to nisam znao :D Jos bolje onda, kjada ufatim vremena pogledacu. Pomerise mi ispit, pa gledanje stolica ostaje utorak ili sredu :/ Svakako javljam utiske :D
 
Danas stigla CM-F85A :D Zadovoljan sam, videcemo kako ce se pokazati posle par dana upotrebe. Odesedo sam u njoj jedno 2 sata i nisu mi se ledja umorila. Moram da se priviknem da imam lumbalnu podrsku, posto je poslednje dve godine nisam ni osecao XD
 
Koristio sam je 5 godina i mogu reci da je super stolica.
Jedine mane su to sto je preteska, jer je od gvozdja i sto je naslon za glavu beskoristan, jer ga nista ne drzi.
A i to sto sam je ja pre cirke 10 godina platio 200e, a sada je 250.

Sent from the 7th edge of the 3rd world.
 
Ove vecinom sto si okacio su veoma lose, ove sto si na KP do 10.000 to uglavnom ne vredi nicemu. Posto sam u potrazi za nekim krevetpm obisao sam dosta prodavnica, naleteo sam u forma ideale imaju odlicnu stolicu za 13800. Ima dobro postolje i metal koji drzi naslon. Jedino sto je brao ako ti se ne slaze uz namestaj :)
FY-0302
Kad kazem odlicnu misli jaku i izdrzljivu za te pare sto imas, ova stolica nije za poredjenje sa onima od po nekoliko stotine evra ali sa normalnu upotrebu dosta dugo ce ti trajati. Ove stolice i u formi i na KP sto kao imaju metalnu zvezdu to ne vredi nicemu. Izbegavaj, toj je neki tanak lim, bolje su ti plasticne zvezde od toga.

Hvala puno na odgovoru. Malo sam gledao na netu kakva je bila cena te stolice ranije, i gotovo uvek stoji 20% popust a nekad se zna spustiti i na 30% tako da kontam da cu sacekati jos par dana kada će izbaciti popuste za februar, pa ču je tada kupiti, bez obzira dal ostala na 20% ili se spusti za 30%. Ne bih da je sad kupim za 14k i onda vidim za par dana da je cena 12k :D

Hvala još jednom.

Evo samo da kazem da sam uzeo stolicu pre 2 meseca i za sada sam zadovoljan. Ko nije pri vecim parama, odlicna je.

Trenutno je snizenje na taj model 36% tako da se moze nabaviti za 11k.
 
E ljudi imam pitanje za ove forumase koji su kupili Steelcase stolicu sa tkaninom od vune, koliko je ta vuna prijatna po vrucini? Koliko je toplo "dole" kada napolju predje 25 stepeni?
 
Prijatna je isto kao i zimi. Na malo vecoj sobnoj temperaturi mi je sasvim prijatno.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Jel bi mogao da uporedis sa nekom prethodnom obicnom stolicom na kojoj si pre sedeo? Jel bi to znacilo da ovi koji npr na koznu stolicu stavljaju peskire umesto toga mogli da stave neku vunenu tkaninu i resili problem.

Sto se mene tice ja imam Aerona, nego mi se neki drugari zale sada kada pocinju vrucine a i ja sam znatizeljan. Nekako mi skroz nerealno da ta vuna na sundjeru moze tako dobro da radi posao.
 
Pre gestura sam imao koznu neku iz forme ideale. Vuna ne moze da se poredi sa bilo kojom kozom. Ne znam da objasnim osecaj, ali se nisam oznojio ni u jednom trenutku, kao sto mi se desavalo sa koznim stolicama i leti pod klimom i zimi.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
zna li neko gde mogu da odnesem da mi tapaciraju stolicu? treba mi neko bas proveren. poceo je skaj da se ljusti i sva je kao sugava a zao mi da je bacim jer sam dao 35k za nju i mehanizam je ok, samo sto se izljustila...
 
35k i dobijes skaj... :d
 
jbga, neiskustvo... isti sam kao tvoj avatar... nego zna li neko nekog normalnog ko ce to dobro da uradi?
 
Mišljenje o ovoj stolici, s obzirom da je na sniženju i da li vrede doplate za istu - 33.900 je osnovna - 41.700 sa podrškom za glavu, gumiranim točkićima, aluminijumskom osnovom i podesivim rukonaslonom?
 
Pozdrav svima, imam jedno pitanje posto se ne razumem mnogo u Steelcase stolice. Da li ova stolica vredi 650 evra? U pitanju je polovna stolica Steelcase Gesture.

 
Ako je ispavna i ocuvana vredi, imam istu i prezadovoljan sam.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja uzeh stolicu , sad nije ni bitno koju, preko onog modrulj uglavnom posle duzeg sedenja kao da me zulja taj lumbalni podesivac, jel mi jednostavno ne odgovara, lose uradjena ili ja to nisam dobro podesio :|
 
Ne moze ti to niko reci na nevidjeno. Probaj razne polozaje narednih dana, i shvatices da li moze bolje.

A svakako da postoje i neke stolice koje su prosto kicmolomke vecem ili manjem broju korisnika, i bas je lumbalni podupirac najcesca boljka, cak i na nekim skupljim stolicama, bilo da ne pruza dovoljno podrske, bilo da pruza "previse podrske".
 
Nazad
Vrh Dno