Šta je novo?

Dobre radne stolice

veci problem su sto stolice od 200-300e posle 1-2 godine ne budu upotrebljive nego kakve su kad se kupe....skripe/krive se ....
 
Jedno laičko pitanje. Kada se zaključa (ili kako se već zove) stolica da ne može da se zavali u njoj. Ako me razumete, u tom zaključanom stavu gde treba da bude usoravna ona ima mali cim. Cim je kada se nagnem, ok je dok čitam neto ili pišem, malo sam bliže PC, zatim de malo naslonim i ona ima taj cim da de blago nazad pomeri. Većuna stolica koju sam probao do 20.000din je takva, da li ke zbog mehanizma ili šta? Može li neko pojašnjenje, kako to treba da radi?
 
Niko ne zna odgovor na moje pitanje?
 
Niko ne zna odgovor na moje pitanje?

Pa koliko sam ja video odgovoreno ti je. Gotovo sve jeftinije stolice su takve. Postoji razlog zasto skuplje kostaju koliko kostaju - sve su to neke male sitnice koje ustvari mnogo znace...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nisam kupio, dobio na poklon, jer ni te pare ne bih dao za stolicu ;). Vidim ovde ima puno dilera ovih skupih stolica :D

Sent from mTalk Lumia 640XL

pa sto je nisi odmah prodao, zamijenio za shkolsku, a od ostatka kupio bench klupu i tegove? :d
 
Pobrisao sam off i savetujem da smirite strasti. Svako moze da iznese svoje misljenje, ali ne mora druge da "ubedjuje" da i oni treba da misle tako.
Evo jos jednog aspekta specificne "stolice" za sedenje: lopta za sedenje (pilates) je najzdravija opcija, jer misici moraju da drze trup u prirodnom vretikalnom polozaju u kome nema neprirodnih krivljenja i mogucnosti ukljestenja. Posle perioda privikavanja svaka druga opcije ce biti losija po zdravlje. Kosta 15e (+-5e) i oni koji je koriste nemaju problema sa ledjima.
 
Probao ja i vise njih koje poznajem - za mene i njih nikako bolja opcija - samo su se pojavili bolovi kojih nije bilo. Mozda nekome jeste dobra, ali ja ne poznajem nikoga ko je probao istu i zadrzao je. Ono sto sam video je da savetuju da se uzme stolica koja pomaze misice da budu u pravilnom polozaju - dakle pruze podrsku, a to pilates lopta i oni svakakvi cucavci nisu. Inace to su saveti od strucne medicinske prakse...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Kako se ovde pise odokativno pa to je cudo. Pa kada ste je koristili bez prethodnog upoznavanja sa nacinom upotrebe imali ste bolove, jer ste aktivirali duze vreme misice koji su vam inace slabo aktivni, a mozda ste koristili neadekvatnu velicinu ili napumpanost lopte. Sto se tice te prakse dokazano je da lopta u vise slucajeva pomaze, a tamo gde ima prituzbi na nju su bolovi zbog aktivnosti na koje nije organizam navikao. Svaka pomoc zdravim misicima u njihovom radu, im prakticno odmaze i vodi ka njihovoj atrofiji (manje ili vise) tj neupotrebljivosti u tom organizmu. Zato su pogubna npr brza gojenja, jer misici ne stignu da se razviju i ojacaju da mogu nositi taj novi pridodati teret, pa trpe zglobovi i kosti.
"Mora se naglasiti da je u početku razdoblje sjedenja na lopti nešto kraće, a s vremenom i dizanjem forme dulje. S obzirom na to da se posturalni (duboki) mišići dosta opterećuju sjedenjem na lopti, treba postupno produljivati vrijeme sjedenja na njoj. U početku sat vremena, pa dva sata... S vremenom ćete moći sjediti i cijeli radni dan a da pritom nećete imati neželjene efekte."
https://www.centarsm.co.rs/program-lopta-u-fizikalnoj-terapiji.html
http://www.top-shop.rs/tekstovi/savetizapravilnosedenje
http://www.mdstolice.rs/spinalis.php
Ovo kazu strucnjaci, a ne neko ko je sedeo par dana na lopti pa posle kukao zbog neznanja:
"Terapeutska lopta
ŠTITI ZDRAVLJE

Ljudima sa bolovima u predelu kičme lekari i ortopedi već dugo vremena preporučuju sedenje i vežbe na terapeutskoj lopti koja ih primorava na pravilno držanje kičme prilikom sedenja čime se jačaju leđni i trbušni mišići. Sedenje na stolici SpinaliS je identično sedenju na ortopedskoj lopti."

PS promeni medicinare koji te tako savetuju :)
 
Poslednja izmena:
Ako su top-shop struchnjaci idem odma se obesim u dvorishte na banderu ...

Ciganin hvali svoga konja.
 
Pa ti se hvatas za njih zato sto zelis tako da prikazes stvar, a ne za npr tekst Centra za korektivnu gimnastiku i fizikalnu terapiju koji imas takodje ili pak za proizvodjaca stolica koji se hvali da su skoro dobre kao lopta. Bolje ukljuci Google pa nadji adekvatan sajt u koji imas poverenja pa procitaj, a ne ga trolujes temu onako po navici.
 
Nisam lud da ti odgovorim, cim sam ti nesto napisao dobio sam 3 poena. Ti si odlucio da si ti u pravu i .
 
Čini mi se da je tema "dobre kancelarijske stolice", a ne lopte za sedenje, kao i da je akcenat teme na izboru normalne radne stolice, a ne priča o terapijama i propagiranje bavljena sportom.
 
Zato sam i napisao: "Evo jos jednog aspekta specificne "stolice" za sedenje" , jer pomenuti objekat obavlja isti posao kao i dobra radna stolica, pa moze da posluzi kao adekvatna zamena tj da se bavi onim segmentom teme na kojoj nije glavni akcenat, vec periferni. Za onoga koga takav aspekt interesuje dovoljan info da izgugla i vidi ima li tu nesto interesantno za njega ili ne. Ostali samo preskoce i traze ono sto njih interesuje i sve super. Problem je kada se jave dezurni trolovi da pisu i truju temu sa pokusajem raspaljivanja flejma.

@ isnogood
Da li mi se cini ili si vec odgovorio? Vidis li mozda ili ne, u prvom postu posle tvog trolovanja koje sam ti lepo opisao? Ides iz greske u gresku. Ako imas adekvatno objasnjenje napisi mi na PM i odgovori me da nisam u pravu, da ne trujemo temu.
Bas te briga za poene kad se besis u dvoristu na banderu :)
 
Poslednja izmena:
Nisam učestvovao u diskusiji ali sam pročitao mnogo strana i zahvaljujući svima Vama odabrao stolicu Oklahomu PDH i mogu reći da je za te pare (bila neka i akcija) apsolutno odlična!!! Takod da Hvala Vam svima!
 
Posle par meseci korišćenja mogu toplo da preporučim IKEA Marcus. Solidno udobna, visoka i što je najbitnije trpi 100 kg (a i 15 kg više kad sam sa detetom) bez problema. Mehanizmi deluju kvalitetno i robusno, kao i sam sedeći deo. Dosta je jeftinija od "ozbiljnih" koje se ovde preporučuju, pa ko želi neko povoljnije rešenje neka razmisli i o ovom modelu.

http://www.ikea.com/no/no/catalog/products/40103100/#/70261150

Pre ove sam imao 2 Jysk stolice, i nisu ni za poređenje.
 
Pa ti se hvatas za njih zato sto zelis tako da prikazes stvar, a ne za npr tekst Centra za korektivnu gimnastiku i fizikalnu terapiju koji imas takodje ili pak za proizvodjaca stolica koji se hvali da su skoro dobre kao lopta. Bolje ukljuci Google pa nadji adekvatan sajt u koji imas poverenja pa procitaj, a ne ga trolujes temu onako po navici.

a zasto koristiti stolicu koja je skoro dobra kao lopta, a ne loptu, koja je 15e? :D
 
Meni lopta pravi problem sa hemoroidima... sem toga lopta je malo problematicna kad covek ima >100kg, ne moze bas na svakoj da se sedi..
 
Ja sam sa 120-130kg sedeo i vezbao na svakakvim pilates loptama u teretani, bez ikakvih problema, ako si ukazivao na tezinu kao problem.

Kupio sam kinesku repliku stolice za 400e i ledja su mi se preporodila, pre cega sam jedno 2 godine sedeo na obicnoj stolici i imao stalne bolove donjeg dela ledja.

Sent from the 7th edge of the 3rd world.
 
@mitar1982 - a gde i za koliko si nabavio? I koji je materijal u pitanju?
 
U Norveškoj, tu živim. Uzeo sam sivu, platnenu.
 
Da li neko ima iskustva sa lepkovima za plastiku, koji su najsnažniji? Čime bi bilo adekvatno da zalepim ovaj puknuti naslon za ruku od stolice? Imam samo moment fix i klasične super lepkove ali nešto im ne verujem za ovu situaciju mada verovatno ću probati pošto mi se baš i ne kupuju ona skupa kao otrov minijaturna pakovanjca po 2-3 grama bisona i tamo nekih komponentnih a opet nemam garanciju da će držati.

20170303_153926.jpg
 
Poslednja izmena:
Pa dvokomponentni i jeste najbolji, ali to je slaba tacka naslona, tako da je mala sansa da ce bilo sta moci da prezivi novi stres. Eventualno da pre lepljenja ubacis par metalnih klinova da ojacaju konstrukciju.
 
Da, to ću i da uradim, dva metalna klina tj deblja šrafa uzdužno. Jedan kraj stranu ću da zavrnem a drugi da probušim širu rupu pa napunim i zalepim moment fiksom.
Na isti način samo mnogo minijaturnije sam popravio ram od plastičnih sportskih naočara. Deo koji ide na uvo se prelomio i ubacio sam deblju iglu kao nosač odlično je ispalo i trajalo par godina.
 
Poslednja izmena:
A kako se ovo koristi, kako da zavijem u ovom mom slučaju obe strane?
 
Da, idu dva klina, nemoguce je okretanje, nisam bas promislio.
 
Namestio sam ja već dva šrafa jedan kraj zavrnuo a drugi šira rupa pa ću sad da napunim moment fiksom
 
Moment fix.

Послато са Nexus 5X
 
Nazad
Vrh Dno