Šta je novo?

Dobre radne stolice

Nije to turska pijaca pa da se pogadjas za cenu (osim ako se ne kupuje vise komada)

NITEA gotovo uvek ima akcije vec duze vreme Aeron stolica je bila na akcijskoj ceni od 1.152 evra a kataloska cena je inace 1.806 evra.

Cuj 1800 evra puna cena.. To ti je najstariji stos prodavaca, dignu cenu proizvoda za skoro duplo pa se onda frljaju sa nekakvim nepostojecim popustima...
Reci samo da placas u gotovini, pa ces videti kako ce brze bolje korigivati te njihove "akcijske cene" ...
 
Evo da podelim iskustva posle 2 nedelje sa Aeronom.

Pre toga sam koristio onu office fotelju kupljenu u Ikea za 100e i bas sam imao tegoba posle radnog dana ( koji kod mene nekad ume da bude i 14h ), jurio sam stolicu par meseci da kupim al nikako da se odlucim, i video sam povoljan oglas za polovnu Aeron size B. Pogledao u chart i ja sam na granici izmedju B i C, ali blize sam C, otisao da je vidim, probao i pazario.

U sustini ja sam zadovoljan, al mislim da meni ipak treba size C, jer sam na granici i u nekom polozaju mi je cak i uzana, tj malo osecam plastike sa strana, ali to bas kad sedim resirenih nogu.

Mislim da sam odmah sutradan osetio sta znaci dobra stolica, jer one bolove koje sam do tada imao, koji se javljaju usled dugog sedenja sam izgubio odmah. Znam da mozda ovo lici na reklamu za kosmo disk :d ali stvarno je tako.

Ja se krecem izmedju 100-110kg i stolica se ponasa kao da imam 80, prilicno je teska i nije mogla da stane u gepek pa sam morao da skidam rucke. Prelazak sa koze na ovu mrezu je bio malo cudan al vec sam se navikao. Naslone za ruke sam podesio odmah i mislim da vise nisam menjao.

Onaj limbar support ima podesavanja po visini kao i debljini, ja korisitm onu tanju stranu za sada. Otpor naslona sam podesio na malo jace i tako mi odgovara. U sustini koristim sve ostale opcije, cesto blokiram naslon, pa onda malo promenim polozaj u forward tilt, pa se opet malo kasnije zabacim :)

Stavio sam je na oglase jer bih uzeo size C, ali nesmetano je koristim i sada i planiram da sidjem ispod 100kg tako da i da ostane nije frka. Evo malo slicica :)

 
moja je praktično ista, sem što je C (čak mi je c možda prevelika, tj preširoka, imam 195cm i 100kg), ali imam PostureFit, koji kako vidim može i naknadno da se doda. Možda jeste, možda nije bitna stavka, ne bih znao dok ne probam ovakav kao tvoj lumbar (sa u!) support
 
Kazu da je lumbar pad bolja opcija od tog posture fita.

It is also for these reasons that we primarily stock Lumbar pad support versions of this chair as we feel they tend to provide better back support. Many of our customers who have ordered custom versions with PostureFit support have asked us about bringing in the lumbar support pad to swap out the PostureFit (you can only use either at one time), so do that this into consideration when making your decision.

Since the Herman Miller Aeron chair has a choice of either Lumbar or PostureFit sacral support, it is important to know how you move in your chair. ... However, many find the mechanism of the Posture Fit is just too low and you can't adjust it up or down, and it does nothing for the lumbar region.

Nista hocemo onda da se menjamo? :)
 
srećom imam još uvijek oke leđa (valjda), pa posture fit završava posao. :) Al opet, ko što rekoh, nisam probao ovo jeftinije i prostije rješenje, ko zna... Ima i ono, da nekad misliš da je nešto bolje, a zapravo nije. Kao što me većina ljudi gleda čudno što sam pukao preko 1k eura za stolicu koja nije kožna i nema masažu. Kontam da je PostureFit generalno bolje rješenje za većinu, jedino što pojedincima ne odgovara.
Za zamjenu - neka hvala. Sve i da nisam u PG, sviđa mi se što je moja nova i 12 godina garancije, a i ako je tebi B mala, meni bi bila još manja, a svojih 195cm i tendencijom gojenja :)
 
Kada sam rekao 'dobro izgledaju', mislio sam pre svega na funkcionalnost - da izgledaju funkcionalne, a ne estetski izgled. Estetika me ne interesuje, vec koliko ce mi pomoci u vezi kicme i odmora.
 
Meni je estetika isto bitna, ali ergonomija i kvalitet je prioritet. Ako imas ruznu stolicu od 850 i neku sto ti bas super izgleda od 900, a ako su istog kvaliteta i ergonomije, onda mi je vec logicno dati malo vise za bolji izgled. Mada, iskreno, malo sam video ruznih stolica [emoji1]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Meni je estetika isto bitna, ali ergonomija i kvalitet je prioritet. Ako imas ruznu stolicu od 850 i neku sto ti bas super izgleda od 900, a ako su istog kvaliteta i ergonomije, onda mi je vec logicno dati malo vise za bolji izgled. Mada, iskreno, malo sam video ruznih stolica [emoji1]


Sent from my iPhone using Tapatalk

Kazem ti pare mi nisu problem, vec samo da dobijem ono sto trazim, a to je tesko reci cak i nakon sto probas stolicu jer ne znas kako ce ti se telo ponasati nakon 10+ sati rada. Takodje se razmisljam za custom built desk + fotelja. Mislim da je to najbolja varijanta, ali ce trebati poprilicno vremena da se to napravi.
 
Kada sam rekao 'dobro izgledaju', mislio sam pre svega na funkcionalnost - da izgledaju funkcionalne, a ne estetski izgled. Estetika me ne interesuje, vec koliko ce mi pomoci u vezi kicme i odmora.
pitao si za savjet, mislim da smo se slozili svi: Herman Miller ili Steelcase. Ako se ne slazes, vec ti i ove koje si naveo izgledaju dobro, jer eto izgledaju, onda oke.
Meni Citroen C4 Coupe VTS izgledao dobro, bolje nego Golf i slicni, al realno znam da je kvarljivi krsh i sreca pa ga nisam kupio, a bio sam blizu
Kazem ti pare mi nisu problem, vec samo da dobijem ono sto trazim, a to je tesko reci cak i nakon sto probas stolicu jer ne znas kako ce ti se telo ponasati nakon 10+ sati rada. Takodje se razmisljam za custom built desk + fotelja. Mislim da je to najbolja varijanta, ali ce trebati poprilicno vremena da se to napravi.

neces se usreciti od fotelja sto se ergonomije tice.
 
Pozdrav drugari.

Prethodnih dana sam čitao ovu temu jer planiram da uzmem kancelarijsku stolicu, ali mi budzet nije baš preveliki - do 15k dinara. Mislim, meni i jesu to dobre pare, al u odnosu na cifre stolice koje sam video u ovoj temi, i nisu neki novci.

Elem, našao sam par komada na kupujem prodajem pa me interesuje vaše mišljenje.

https://www.kupujemprodajem.com/Kancelarijska-stolica-Visoki-naslon-Novo-27781240-oglas.htm - Ova mi deluje okej i udobna je (probao sam je u salonu) al ne znam koliko će trajati i koliko je zaista dobra.

https://www.kupujemprodajem.com/Kancelarijska-stolica-Visoki-naslonNovo--26778294-oglas.htm - Ova mi deluje fino, al nekako previše fino da bi bilo dobro za te pare.

https://www.kupujemprodajem.com/Kancelarijske-daktilo-stolice-UVOZ-NOVO-41456165-oglas.htm - Ova je već malo ozbiljnija

https://www.kupujemprodajem.com/Recaro-sportska-fotelja-kancelarijska-41737346-oglas.htm - Ova takođe.

http://www.kupujemprodajem.com/Kancelarijska-stolica-40610643-oglas.htm - Ova je izgleda najbolja, samo je možda problem što je polovna. Ne znam dal bi bilo isplativo da je uzimam na slepo jer ko zna koliko je korištena i to.



- Ukoliko neko ima boljih predloga, slobodno pišite. Hvala unapred svima.



Izvinjavam se što sam odmah prvom porukom na forumu uhvatio da vas smaram.
 
Ove vecinom sto si okacio su veoma lose, ove sto si na KP do 10.000 to uglavnom ne vredi nicemu. Posto sam u potrazi za nekim krevetpm obisao sam dosta prodavnica, naleteo sam u forma ideale imaju odlicnu stolicu za 13800. Ima dobro postolje i metal koji drzi naslon. Jedino sto je brao ako ti se ne slaze uz namestaj :)
FY-0302
Kad kazem odlicnu misli jaku i izdrzljivu za te pare sto imas, ova stolica nije za poredjenje sa onima od po nekoliko stotine evra ali sa normalnu upotrebu dosta dugo ce ti trajati. Ove stolice i u formi i na KP sto kao imaju metalnu zvezdu to ne vredi nicemu. Izbegavaj, toj je neki tanak lim, bolje su ti plasticne zvezde od toga.
 
Poslednja izmena:
Kakvog ste misljenja za DXRACER stolice? Preporucile su mi neke kolege, pa da vidim vase misljenje? Imaju da se nadju za 400 evra pa na gore.
 
pa da... a iskustvo mi kaze da ce kilaza vjerovatnije rasti, nego opadati :p
 
Ima sigurno više od jednog posta za dx racer i vrv još gomila za gamer stolice.
 
Ne znam za BG, znam da u NS u Marka Miljanova imaju oba modela, nekad i više boja, a ostale boje po porudžbini.

Sent from my MI 5 using Tapatalk
 
Hvala ti druže, idem za NS za 20ak dana pa ću pogledati.
Ako neko zna nek napiše kako je za BG.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
 
Da li neko ima iskustva sa ovom stolicom?
Visok sam 175, 75 kg... Da nije velika, mala? :)
 

Prilozi

  • alumedic10.jpg
    alumedic10.jpg
    32.2 KB · Pregleda: 181
Poslednja izmena:
A za nas velike i debele ? :) Imam 188cm i 115kg i nemam pojma kakva stolica bi mi izdrzavala tezinu...vidim da ove herman miller kostaju bogaoca i da takve pare nemam. Neka maksimala za odvajanje je 450-500e za kvalitetnu stolicu velike nosivosti koju bih mogao da isprobam pre kupovine. Zna li neko nesto slicno ?
 
Ove vecinom sto si okacio su veoma lose, ove sto si na KP do 10.000 to uglavnom ne vredi nicemu. Posto sam u potrazi za nekim krevetpm obisao sam dosta prodavnica, naleteo sam u forma ideale imaju odlicnu stolicu za 13800. Ima dobro postolje i metal koji drzi naslon. Jedino sto je brao ako ti se ne slaze uz namestaj :)
FY-0302
Kad kazem odlicnu misli jaku i izdrzljivu za te pare sto imas, ova stolica nije za poredjenje sa onima od po nekoliko stotine evra ali sa normalnu upotrebu dosta dugo ce ti trajati. Ove stolice i u formi i na KP sto kao imaju metalnu zvezdu to ne vredi nicemu. Izbegavaj, toj je neki tanak lim, bolje su ti plasticne zvezde od toga.

Hvala puno na odgovoru. Malo sam gledao na netu kakva je bila cena te stolice ranije, i gotovo uvek stoji 20% popust a nekad se zna spustiti i na 30% tako da kontam da cu sacekati jos par dana kada će izbaciti popuste za februar, pa ču je tada kupiti, bez obzira dal ostala na 20% ili se spusti za 30%. Ne bih da je sad kupim za 14k i onda vidim za par dana da je cena 12k :D

Hvala još jednom.
 
Da li neko ima iskustva sa ovom stolicom?
Visok sam 175, 75 kg... Da nije velika, mala? :)

Iz mog iskustva dobra stolica - probao sam je 2 puta, ali cenovni rang blizu mirra 2. Meni se ne svidja sto sedalni deo isto nije mesh i cudan je taj 3D naslon koji se nekako pomera sa tobom. U svakom slucaju, isprobaj. Garancija je ako se dobro secam 5 godina?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ako neko gleda dobre radne stolice, a ne gleda rang Mirra 2 i Aeron-a, moze slobodno da pogleda ostale Vitrine i HM stolice nizeg ranga. Ima tu svacega u ceni od cca 300-600 EUR. Takodje solidan izbog su Steelcase stolice. Sa svim ovim imam dobra iskustava...kako kuci tako i u office-u. Nesto kod sebe nesto kod kolega. Kineze i ostale firme obicno zaobilazim s obzirom da i kineska solidna stolica kosta maltene kao stolica renomiranog proizvodjaca, a opet vise volim garanciju nekog ozbiljnog brenda. Gejmerske stolice nisam koristio, tako da tu ne znam sta bih pisao.
 
Nazad
Vrh Dno