Šta je novo?

Dobre radne stolice

Ok. Hvala na odgovoru. U prodavnici inače daju garanciju 5 godina na sve delove stolice, osim na mrežu, to mi je samo dodatno povećalo skepticizam.
 
zavisi na koju stolicu mislis. Na Aeron ja mislim ide i 10 godina, ali 3 na mrezu. E sad, ocekivati najmanje 15 godina od bilo cega je malo optimisticno, narocito zavisno od nacina koriscenja.
 
Preporuka za stolicu u Beogradu, sa nekom vrstom lumbalne podrske i naravno cena oko 12-13~?
 
U Metrou sam kupio stolicu za 4,500 dinara, koja traje i dan-danas, više od 10 godina. Pa onda očekujem od stolice koja košta 500 evra, da traje bar isto toliko.
 
pa sad, nekom 10 godina, a neko bi je skršio za 10 sekundi :) Ono što je meni bitno je da za Aeron ima i uvijek će biti rezervnih djelova - kad nešto dotraje, neću mijenjati cijelu stolicu
 
Ima i za ovu rezervnih delova, samo ako se na primer pocepa sedište od mreže, mora da se kupi potpuno novo sedište, ne može da se zameni samo mreža, a to košta sigurno mnogo.
 
rezervni djelovi za stolice od 40ak eura? Pa još nakon 10 godina? Evo ne znam, nisam pametan, ja mislim da za moju, makar ovdje u CG, garant nema, a koštala je 3x više prije 5-6 godina. Pitao sam u radnji gdje je kupljena da li imaju rukohvate, jer je jedan pukao. Jedino da se nešto krpi sa sličnih modela...

opet bih povukao paralelu sa automobilima - auto koji košta 10x više od recimo Punta ne mora obavezno i da traje 10x duže. No, idemo previše u off, sve to je dosta nebitno...
 
Nisam mislio na tu jeftinu stolicu iz Metroa, već na ovu ergonomsku od 500 evra, za nju imaju rezervni delovi i daju doživotnu podršku, tj. dok god postoji ta radnja koja prodaje te stolice. Ove jeftine stolice nema smisla uopšte ulagati u njih, već kad se nešto polomi, kupiš drugu.
 
pa ne mora ni da postoji prodavnica, recimo za Aerona mozes sta hoces od djelova da porucis sa ebay-a, i to da biras hoces li original ili kopije ili sta god. Zato ja uz svog Aerona nisam htio u Nitei da uzmem silikonske tockice za 55e. Mozda greska, ali kontam da ih mogu naknadno poruciti ako mi budu trebali (sadasnja stolica ima plasticne tockice, mada i HM su pe*eri sto uz stolicu od 1000+ eura ne ukljuce i mekse tockice, ili nude opciju da se bira, ovako bih morao da uzmem i plasticne i silikonske)
 
Pozdrav svima, kupio sam stolicu o141 wau. Posle nekih 15ak minuta lumbalna podrska mi se skroz vrati u nultu poziciju. Ja je odvrnem na max i ona se vrati posle kratkog vremena. Da li neko ko ima ovu ili neku slicnu stolicu stolicu moze da mi kaze jel to standardno ponasanje.
 
Čak i da ti neko kaže da je normalno, kako možeš da prihvatiš tako nešto? Reklamiraj to.
 
Probao sam je vise puta doduse ne na 15 min. Nisam primetio to cak stavise bila je lumbalna u mestu i jako tvrda...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Hvala na odgovorima!
 
ja baš ovih dana planiram uzeti o141 wau. Jel sve ok kod ovih što koriste već par godina?

Inače, gde može kod nas da ze uzme HM?
 
HM u Nitei
 
@vladimirdns reci mi koje si visine i jesi siri? Ja sam siri u ramenima i o141 svaki put kada sam probao mi je bas tu bio uzan i neudoban (posto se gore suzava).

@joriq zasto ih nisi zvao telefonom i prilikom narucivanja naglasio da zelis tu? Ja nisam video nigde detalje ali po slikama mi je delovala ista, samo sto je bele/sive boje, ali da je lepsa, to stoji [emoji4]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Bio u jysk-u malo pre da pogledam ovi stolicu
http://jysk.rs/radna-soba/kancelar-stolice/plus/kanc-stolica-snertinge-crna-plava
Ova baza dole je plastična(!!!), a na sajtu piše da je metalna, i na slici je metalna. Takođe, ja ne primetih da uopšte ima mehanizam za ljuljanje, na sajtu piše da ima? I tamo u radnji na stolicama koje imaju mehanizam piše na njima to, na ovoj ne piše?
Ne sviđa mi se, em što jeftino izgleda, em što nije udobna..

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Cisto da se javim da sam uzeo na kraju ovu stolicu, nasao na kp za manje pare, nova.
Baza je metalna na ovoj, nije plasticna kao ona sto sam video u jysk-u. Takodje mehanizam za ljuljanje radi odlicno, ali sam tek par sati nakon sto sam je sklopio skontao zasto nije hteo da radi. Problem je bio sto ljuljanje moze da se 'zakoci' tako sto se rucica za dizanje/spustanje gurne unutra, onda kad se pokusa ljuljanje stolica ode unazad samo malo, 1-2cm fazon.
Ali zato kad se izvuce ta rucica, moze lepo da se zavali :)

Tako da eto, meni je stolica stvarno super. Udobna prilicno, mada ono, ja prelazim sa drvene stolice, tako da nisam verovatno nesto mnogo kompetentan. :)
Malo samo skripi kad se nagnem skroz, ali videcu da je podmazem ovih dana. :)
 
@joriq zasto ih nisi zvao telefonom i prilikom narucivanja naglasio da zelis tu? Ja nisam video nigde detalje ali po slikama mi je delovala ista, samo sto je bele/sive boje, ali da je lepsa, to stoji [emoji4]


Sent from my iPhone using Tapatalk

iskreno, nisam ni znao da je ove godine izašla ta remastered verzija, a ova se u skoro neizmijenjenom obliku proizvodi od 1994-e. Pretpostavljam da znaš onaj osjećaj kad kupiš nešto za šta si mislio da nema boljeg, da bi ubrzo poslije toga saznao da je izašao ili će izaći bolji model :D
 
Pa ja napisah da mi je devojka na sajmu rekla da novi Aeron stiže tek tokom januara u Evropu.

Ako ti je za utehu, ne vidim mnogo razlike između stare i remastered.
 
Ima neko ideju gde da nađem neki dobar radni sto?
Znači nešto da se uklapa za dnevnu sobu u stanu, ali da je malo kvalitetniji i veći. Samo da ne budu oni kompjuterski stolići po vitorozima i sl.
 
Pa ja napisah da mi je devojka na sajmu rekla da novi Aeron stiže tek tokom januara u Evropu.

Ako ti je za utehu, ne vidim mnogo razlike između stare i remastered.
promaklo mi. Za remastered, lik koji je originalni dizajner je napredak uporedio sa poršeom 911 - izgled uvijek ostaje više-manje isti, ali promjene su suptilne i ispod haube. Ajd sad, šta da se radi... A i kad stigne, biće skuplja od ove garant...
Ima neko ideju gde da nađem neki dobar radni sto?
Znači nešto da se uklapa za dnevnu sobu u stanu, ali da je malo kvalitetniji i veći. Samo da ne budu oni kompjuterski stolići po vitorozima i sl.

sad me i to zanima! Još koristim svoj sto koji su mi kupili kad sam krenuo u prvi osnovne (30 godina kasnije, još sam za istim stolom :D ). Možda i ne da kupim, nego da dam da mi se uradi po mjeri, ali da znam šta da pokažem stolaru...
 
Uzimamo dve ove u ofisu pa ću da prenesem utiske.
Generalno su nam ok ovog tipa, bez naslona za glavu, realno u životu nisam nikad naslonio glavu dok sam nešto radio za kompom...

monroe.jpg

da se citiram - stigla je stolica i ženama je vrhunska :d
mala šala, jeste udobna ali ako se opuštenije sedi i radi, nedostaju odmorišta za ruke.
I nije za one s većim guzicama.
 
trazim po celom netu i ne mogu da nadjem ,onaj rukonaslon ili ti naslon za ruku ali je poenta kod te stolice sto taj naslon drzi mi celu stolicu i sad mi je to puklo i ne mogu uopste da sedim na njoj,nosio tamo gde sma uzeo stolicu oni kao nemaju rezervni deo ,ako bi mi neko pomogao bio bih mnogo zahvalan jer mi je stolica ko nova al neupotrebljiva
radi se o ovoj stolici

http://www.vitorogpromet.rs/proizvodi/kancelarijski-namestaj/kancelarijske-fotelje/d-9168/3941

bilo kakva pomoc je dobrodosla
 
Poslednja izmena:
Izbegavajte stolice gde su nasloni za ruke srafovima pricvrceni za sedalni deo i naslon.
 
Nazad
Vrh Dno