Šta je novo?

Dobre radne stolice

Nemoj sad pls o stolicama iz jyska... Mislim, ok su one, pogotovo kao sto kazes, za te pare, ali ako iole teza osoba sedi one se caskom rasklimaju.
 
Ljudi ko boga vas molim pomagajte!

imam ovu stolicu:

Konferencijska stolica mg-10118h

mg-10118h.jpg


Kupljena je u Forma Ideale, i ocigledno je copy-paste neke prave konferencijske stolice iako sam je platio pre 2 godine 10 soma dinči. Naime pukli su mi rukonasloni koji inace funkcionisu kao drzaci naslona. Sto sam provalio da je praksa na svim ovim stolicama iz nepoznatog razloga, kako zaboga 4 srafa da drze coveka od 100+ kila ... ? Stolice se prave za midzete izgleda. :(


krenuh u potragu za delovima i nikako da nadjem glupave rukonaslone. Nadjem od slicne stolice, moji razmaci izmedju rupa (horizontalni 15cm vertikalni 7.8cm) odgovaraju al ne odgovara odnos horizontale i vertikale. Nadjem konkretno ove moje rukonaslone al ceni ih dijaabola sa neta 4000 din, sto je otprilike jedna solidna nova stolica.

Ako neko ima ideju de da navatam ovo neka javi, verujem da mnogi odavde imate ovu stolicu i isti problem, a ako pak ne moze da se kupi ne gine mi da odem na stovariste po blažuljku i da napravim ovo sa ubodnom testerom i slajfericom ..
 
Kupio sam 4 kom ovih stolica pre 4-5 godina, i jos su u upotrebi... Po mom iskustvu su rukohvati skroz ok i dovoljno je dobro drze - samo povremeno inbusi treba da se dotezu - verovatno su ti zato i pukli jer si se sa 4 sveo na 2 srafa. Ako su sva 4 stegnuta i podloske su na mestu - nema sanse da pukne (osim ako si bas iz teske kategorije)...

Za to koliko je kostala - nije se lose pokazala u odnosu na neke druge na nasem trzistu. Malo je topla leti i sl, i skaj se pohabao, ali sve u svemu OK...

Jedino da nadjes nekog ko je spreman da je rashoduje svoju, ali opet ne verujem da ces proci za manje od 3-4k dindzi. (meni su sve jos uvek u upotrebi)
 
zatezao sam ja Inbuse ali je fora sto mi je iznenada pukla na levoj strani, od dve horizontalne ova bliza naslonu rupa, i potres je izazvao pucanje desne na istoj rupi. tu je najveci pritisak izgleda.

kao na ovoj slici:

nasloni-za-ruku-26481457.jpg


skapiro sam da su i ovaj model naslona za ruku isti, odnosno iste mere, pa bi mi i ovi odgovarali ako bi ih nasao.

Javicu sutra dal sam ih nasao a ako ih ne nadjem pravim ih :) pa cu da okacim slike ako neko bude hteo da vidi na sta lici
 
Evo za šta sam se na kraju odlučio.
"Stock" model, sa plastičnom zvezdom i bez rukonaslona i kao takav me je koštao 14k. Sa alu zvezdom i rukonaslonima koji se podešavaju izlazi još bar 10k preko...
Za svaku preporuku stolica, ima odličan sinhro mehanizam i za sada sam prezadovoljan. Nadam se da će tako i ostati :)
 

Prilozi

  • uploadfromtaptalk1370263159989.jpg
    uploadfromtaptalk1370263159989.jpg
    69.6 KB · Pregleda: 840
Jao gde bez rukonaslona da uzmes, pogresio si, mnogo se vise zamaraju ledja i vrat bez njih. Jedino ako "lezis" na stolu, sto se ne bi reklo po visini stola. Skupljaj pare polako ;)
 
Upravo, ja kad popravljam ovu moju krzljavu iz Forma Ideale i kad privremeno uzmem stolicu bez rukonaslona, dodje mi da shiznem taj jedan dan
 
Ovde se mešaju mnoge stvari. Radna stolica nije i nikad neće biti isto što i konferencijska stolica a pogotovu neke bez naslona i slično
 
^bacenih 14k za ovu stolicu gore, def.
 
Vi ljudi ocigledno imate neke vrlo cudne potrebe prilikom sedenja za stolom??? Da ne bih birao neke teze reci... ali osecam se pomalo pogodjen, pogotovo komentarom "bacenih 14k.." Ladno ne mogu da verujem sta sve mogu da cujem ovde :D
Kao prvo, verovatno vidite kakav mi je sto? Znaci, ugao koji je ispod 90 stepeni i koji mi SAVRSENO odgovara da oslonim oba lakta (jer pritom podignem dovoljno stolicu da ne mora da "lezim" na stolu), uostalom zato sam i trazio takve dimenzije i oblik stola...
Drugo, ceo zivot kuci sedim na najobicnijoj trpezarijskoj stolici za obicnim (nizim, klasicnim ravnim) stolom pa me ne bole ledja...
I trece, pre nego sam narucio stolicu, isprobao sam sedenje sa tako jednom obicnom stolicom bez famoznih rukonaslona za ovim gore stolom i video da mi to savrseno odgovara, nisam blesav.
E da, a ako ikada zazalim sto nisam narucio rukonaslone, necu pomisliti da sam "bacio pare" vec cu da dodam 3k i usrafim ih u vec predvidjena mesta za to, aman...
Obozavam ovaj forum :)
 
Vi ljudi ocigledno imate neke vrlo cudne potrebe prilikom sedenja za stolom??? Da ne bih birao neke teze reci... ali osecam se pomalo pogodjen, pogotovo komentarom "bacenih 14k.." Ladno ne mogu da verujem sta sve mogu da cujem ovde :D
Kao prvo, verovatno vidite kakav mi je sto? Znaci, ugao koji je ispod 90 stepeni i koji mi SAVRSENO odgovara da oslonim oba lakta (jer pritom podignem dovoljno stolicu da ne mora da "lezim" na stolu), uostalom zato sam i trazio takve dimenzije i oblik stola...
Drugo, ceo zivot kuci sedim na najobicnijoj trpezarijskoj stolici za obicnim (nizim, klasicnim ravnim) stolom pa me ne bole ledja...
I trece, pre nego sam narucio stolicu, isprobao sam sedenje sa tako jednom obicnom stolicom bez famoznih rukonaslona za ovim gore stolom i video da mi to savrseno odgovara, nisam blesav.
E da, a ako ikada zazalim sto nisam narucio rukonaslone, necu pomisliti da sam "bacio pare" vec cu da dodam 3k i usrafim ih u vec predvidjena mesta za to, aman...
Obozavam ovaj forum :)

Evo ja povlacim ono sto sam rekao i odgovorno tvrdim da je tvoja stolica najbolja stolica u istoriji namestaja, da nikad nije postojala bolja, niti ima mesta za njeno unapredjenje, jer je vec sasvim savrsena. Nisam dobro pogledao, sad sam uvecao sliku i tacno se vidi taj suvi kvalitet.
 
Ovo je tema o radnim stolicama i nebi bilo loše da neko od moderatora uzme metlu u ruke i postove tipa čemu radna stolica i slično briše
 
Taj rad, po njemu, mogao je i na pivskoj gajbi da sedi ako ima zid iza sebe, i bude mu udobno, naravno :D
 
Vec duze vreme imam onu klasicnu stolicu za rad na racunaru, i prilicno sam zadovoljan iako sam smesno nesto platio, nemam zamerke.
 
Evo ja povlacim ono sto sam rekao i odgovorno tvrdim da je tvoja stolica najbolja stolica u istoriji namestaja, da nikad nije postojala bolja, niti ima mesta za njeno unapredjenje, jer je vec sasvim savrsena. Nisam dobro pogledao, sad sam uvecao sliku i tacno se vidi taj suvi kvalitet.
:d
 
ja sad vec iz iskustva tvrdim - svaka stolica koja je dizajnirana da joj rukonasloni drze naslon, je LOSA. sve ostalo (kao i ova sa linka) mora da bude dobro po pitanju izdrzljivosti makar.
 
Upravo, i to sto je nekome stolica neudobna je samo dokaz da mu je guzica premekana. Prvo treba sedeti na betonu, pa na sljunku, pa na flasama, a onda na ekserima. E kada zavrsis sa ekserima, svaka ce ti stolica biti raj za dupe.

:d
Kad je vec tema postala sasava, da i ja pocnem da pricam gluposti
 
Te Astra stolice su prilicno dobrog kvaliteta, i pre bih odabrao njih nego neki no-name iz Forma Ideale. Kupio sam devojci pre 10 godina ovu najprostiju bez rukonaslona, ta stolica je jos uvek u zivotu, koristi je njen brat. Verovatno su cene malo jace zbog kvaliteta, jer za 8k ima da se kupi naoko bolja stolica.
 
Nazad
Vrh Dno