»RSS Benchmark sajt

Strana 5 od 166 PrvaPrva 1234567891555105 ... PoslednjaPoslednja
      Prikazani rezultati od 61 do 75 od ukupno 2482

Tema: Dobre radne stolice

Member Avatar korisnika skydiver021
        Na forumu od
        Nov 2004
        Poruka
        856
        Ja ne preporučujem mrežicu na sedalnom delu, nekako mi je neudobna pa sam morao da stavljam jastuke, ali pri dužem sedenju čak ni to ne pomaže (ovu koju sada koristim možete videti na http://www.officeline.co.rs/kancelar...a-fotelja-o341 trenutna cena joj je 21.240,00 RSD što je po meni previše ali zna da bude i na popustu) Mrežica za leđa je ok, a za sedalni deo koža ili pliš sa debelim i udobnim sunđerom kakvu imamo na poslu već 10 godina, a ja je koristim bar 6, 8 sati dnevno sedim na njoj (pogledajte kod Vizora model125V/R na http://www.vizor.co.rs cenu ne znam mislim da je bila oko 200-250€). Sad mi je krivo što nisam kupio ovu kao na poslu ali razlika je bila tada oko 9 hiljada. Teško je izabrati stolicu na osnovu malo sedenja u salonu, za to je ipak potrebno malo više vremena. U svakom slučaju dobro razmislite pogotovu ako ste teži, dve sam već upropastio, prva je bila klasična ona što se najčešće sreće po firmama tad sam bio mnogo lakši ali se naslon krivio, druga je bila iz Metroa, te pogotovu ne preporučujem jer nemaju pravi mehanizam za nagib nego samo dva položaja i spoj naslona i stolice je bio preko naslona za ruke koji se polomio a nisu imali drugi da mi zamene.

Newcomers
        Na forumu od
        Dec 2011
        Poruka
        13
      3. Moja mašina
        • CPU: Intel i7 4790k 4.7 Ghz
        • MoBo: Gigabyte GA-Z97X-UD5H-BK
        • RAM: Corsair Dominator 2133 Mhz, 32Gb
        • VGA: Club 3D R9 290x Royal ace
        • MON: Dell U2410, Samsung
        • HDD: A-Data SSD 511 120 GB,2 X WD 640 blck Raid 0, Hitachi 2 TB, WD 2 TB red
        • OPT: Pioneer BD
        • Case: Corsair carbide 400, CM Silent Pro 850w
        • SND: Logitech 540, Onkyo 806/Kef 7.1
        • LAP: Gateway Intel I5
        • TV: Samsung
        • Ostalo: Corsair K70 RGB MX brown, R.A.T. 7, Vespula i josh Tushta i tma.
      4. Citat Citiram korisnika: skydiver021 Pogledaj poruku
        Ja ne preporučujem mrežicu na sedalnom delu...
        Apsolutno se slazem. Nikako mreza na sedalnom delu, samo kvalitetan mebl, cak ni koza ili ne daj boze skaj. I jedno i drugo pali dupe kad ste u shortsu. a mreza ume da bude neudobna ako nije fantasticno odradjeno i mrezica posebne izrade (imaju je samo neke skupe stolice), ali generalno ''jede'' pantalone ili shorts. Ali zato je odlicna na naslonu, posebno ako stolica ima podesavajucu podrsku lumbalnog dela. U tom slucaju je nezamenljiva. Jedino sto poseban ''frejm'' koji drzi mrezicu i ostatak poskupljuje stvar u odnosu na klasicnu dasku ili sl. koja je oblozena sundjerom i kasnije kozom, skajem(eko koza) ili meblom. Moja ima debelu mrezu i stvarno je fantasticna. Drzi kicmu celom povrsinom bez obzira kako ja sedim ili se muvam i koje poze zauzimam. Cak umem i da lezim na njoj sa nogama na kraju stola. Ta mi je omiljena poza. E za to vec, ako ste malo tezi, stolica mora da bude stvarno dobro uradjena a narocito mehanizam koji trpi dosta u tom polozaju. josh kad igrash neku dinamicnu igricu, uzas.

Member
        Na forumu od
        Nov 2005
        Poruka
        66
        Citat Citiram korisnika: skydiver021 Pogledaj poruku
        Ja ne preporučujem mrežicu na sedalnom delu,
        Stolica koju si linkovao ima gotovo ravan sedalni deo,kao i ova od vizora.Ova koju sam ja preporucio je anatomski oblikovana.
        Probao sam vecinu stolica na nasem trzistu u toj cenovnoj klasi(i neke skuplje) i udobniju stolicu nisam nasao.

To je ustvari kineska kopija Aeron stolice.Mrezica ne grebe i vrlo je ugodna, pogotovo leti.

Click image for larger version. 

Name:	hero_aeron_work_1.jpg 
Views:	992 
Size:	126,2 KB 
ID:	102251

Newcomers
        Na forumu od
        Dec 2011
        Poruka
        13
      7. Moja mašina
        • CPU: Intel i7 4790k 4.7 Ghz
        • MoBo: Gigabyte GA-Z97X-UD5H-BK
        • RAM: Corsair Dominator 2133 Mhz, 32Gb
        • VGA: Club 3D R9 290x Royal ace
        • MON: Dell U2410, Samsung
        • HDD: A-Data SSD 511 120 GB,2 X WD 640 blck Raid 0, Hitachi 2 TB, WD 2 TB red
        • OPT: Pioneer BD
        • Case: Corsair carbide 400, CM Silent Pro 850w
        • SND: Logitech 540, Onkyo 806/Kef 7.1
        • LAP: Gateway Intel I5
        • Ostalo: Corsair K70 RGB MX brown, R.A.T. 7, Vespula i josh Tushta i tma.
      8. Dobro izgleda ovaj kineski Aeron. Poprilicno autentichno. A koliko rece da kosta ?

Na forumu od
        Nov 2004
        Poruka
        856
        @timmi
        Kod ljudi sa većom težinom pomaže samo dobro tapacirana stolica, verovatno ima razlike i u vrsti mrežice, ova moja svakako nije udobna za sedalni deo, za leđa je ok, inače stolica je metalne konstrukcije i veoma čvrsta. Bez obzira što je sedalni deo ravan kod Vizora, stolica je posle 10 godina još uvek udobna.

Member Avatar korisnika Kritika
        Na forumu od
        Feb 2010
        Poruka
        5.289
      11. Moja mašina
        • CPU: Intel
        • MoBo: Gigabyte
        • RAM: Kingston
        • VGA: ATI
        • MON: Samsung
        • OPT: Pioneer
        • Case: Chieftec
        • SND: Jazz
        • LAP: ASUS N71JA: http://www.asus.com/product.aspx?P_ID=RDXLBhVczhtgIywo
        • INET: DSL
      12. Ovde se često meša kancelarijska fotelja sa radnom koja na prvi pogled deluje manje atraktivno, mrežica je često umesto kože itd ali zato ima mnogo više prilagođavanja i udobnija je za dugotrajni rad jer se ergonomski može oblikovati za različite delove tela

Member
        Na forumu od
        Nov 2005
        Poruka
        66
        Citat Citiram korisnika: Precasni Pogledaj poruku
        Dobro izgleda ovaj kineski Aeron. Poprilicno autentichno. A koliko rece da kosta ?
        To je original Aeron

Cena kineske je oko 200 e.Kvalitet izrade je odlican, zato sam je i preporucio.

skydiver021 mozda si u pravu, ali moja iskustva sa takvim tapaciranim stolicama su uglavnom bolna posle duzeg sedenja na njima.

Na forumu od
        Nov 2004
        Poruka
        856
        Nameće se samo jedan ispravan zaključak. Očigledno je da su nam zadnjice različite

@Kritika ako može samo u čemu je razlika (kancelarijska vs radna) meni je to isto u kancelariji radim a i kući isto tako puno sedim mada ipak manje nego u kancelariji.

OC Guru Avatar korisnika PCBeast
        Na forumu od
        Nov 2006
        Poruka
        6.770
      16. Moja mašina
        • CPU: Intel 8700K@5.2 Ghz/ Swiftech XT/MCP655,Danger Dan Triple Xtreme x2,6600K@4.9 Ghz
        • MoBo: Asus Maximus X Hero/Asus Maximus VIII Hero
        • RAM: G.Skill 3866 Mhz
        • VGA: Asus GTX 1080 Ti Strix OC SLI/ GTX 1080 Ti Zotac Extreme
        • MON: Dell UltraSharp 2709w OC 64 Hz :) Dell S2715H
        • HDD: Samsung 850 Evo 512/Western Digital VelociRaptor/Hitachi 2TB/Samsung 1TBx2/Samsung 850 Pro
        • OPT: Liteon
        • Case: Cooler Master Stacker 832 Black Edition/Enermax Revolution 1050w/ CM MasterCase Pro/eVGA G2 850w
        • SND: Creative Titanium HD
        • LAP: Apple MacBook Pro, Apple Ipad Air 2
        • TV: Samsung UE40D5000
        • INET: Kablovska
        • Ostalo: Logitech MX Revolution/G9/Logitech QuickCam 4000 Pro ,Logitech RumblePad 2 Double Vibration
      17. Kad cujem da je nesto Kineskog porekla najezim se.Ne nisu predrasude vec iskustvo.
        Ima li nesto provereno do 250 eur da se uzme bez tih mrezica ?
        Anatomski,udobno,koza itd.. ???

Member Avatar korisnika ppredrag
        Na forumu od
        Jul 2005
        Poruka
        4.377
      19. Moja mašina
        • CPU: AMD FX-8320 Vishera @ 4.5 GHz, CM Nepton 240M
        • MoBo: Asus M5A990 EVO R2.0
        • RAM: 16gb Patriot Signature DDR3 1600
        • VGA: msi GTX970 OC Gaming
        • MON: LG Flatron L246WHX
        • HDD: SSD Samsung 840 EVO 250gb, Samsung f4 2Tb
        • Case: Fractal Design Arc Midi R2, Thermaltake toughpower 775xt
        • SND: Creative Soundblaster ZX, Xonar HDAV 1.3 Deluxe
        • TV: Samsung LE40C530, Samsung UE50ES6710
        • Ostalo: Steelseries Sensei Raw, SteelSeries 6GV2
      20. Za kozu ces morati jos min 100e preko te cifre da se isprsis. Mrezica je odlicna za naslon pogotovo kad je toplije
        Menjao ppredrag : 11.12.2012. u 02:24

Na forumu od
        Feb 2010
        Poruka
        5.289
      22. Moja mašina
      23. Citat Citiram korisnika: skydiver021 Pogledaj poruku

@Kritika ako može samo u čemu je razlika (kancelarijska vs radna) meni je to isto u kancelariji radim a i kući isto tako puno sedim mada ipak manje nego u kancelariji.
        Kancelarijska ima manju mogućnost podešavanja dakle visina i nagib i uglavnom odlična da se čovek zavali u nju i pijucka nešto

Radna stolica namenjana dugotrajnom aktivnom radu u sedećem položaju maksimalno je ergonomski podesiva i ima naslon za glavu koji se podešava, naslon za ruke koje se podešavaju po visini i uglu, podešavanje lumbalnog dela kičme, podešavanje sedalnog dela u zavisnosti od dužine nogu, podešavanja nagiba i prema leđima itd.

Dakle kompjuterskim žargovom rečeno radna ima veću mogućnost setovanja i modovanja

Member
        Na forumu od
        Jun 2006
        Poruka
        35.577
      25. Moja mašina
        • CPU: QX9650 Silence
        • MoBo: P5E64 EVO
        • RAM: DDR3-1600 CL7
        • VGA: ATI 2600
        • MON: Sony 19" XDM-93
        • HDD: Intel X25-E x4
        • OPT: DVR-110
        • Case: Supermicro SC846, Zalman ZM600
        • SND: Audiotrak Prodigy Advanced
        • Ostalo: APC Oops za tri racunara.
      26. Lepo receno!

Inace, da se pozalim na stolicu koju sam, cini mi se barem, predlozio skoro (Eurosalon, valjda je Samba model). Tri puta su mi je menjali vrlo brzo (za jedan radni dan), sa te strane svaka cast Euros****-u, ali TRI PUTA mi se raspadala stolica (pucali srafovi koji drze pozadi deo) za mesec dana Mislim ona je i posle toga OK udobna, ali muskarci ne bi mogli da izdrze iz... nama poznatih razloga u njoj tako

Dakle - stay away!
        Duca89: Daj mi broj tvog dilera, ima opasno dobru robu

Member Avatar korisnika djurkash
        Na forumu od
        Sep 2009
        Poruka
        3.824
        Dajte neki predlog za sedalo do 10K. Ne bih više davao u startu, ali opet bih želeo i naslon za ruke, kao i podlogu od mebla...
        Da li valja ovo nečemu:http://www.officeline.co.rs/kancelar...ca-o101-n-crna
        Menjao djurkash : 02.01.2013. u 22:52

Na forumu od
        Feb 2010
        Poruka
        5.289
      29. Moja mašina
      30. Dobre osobine:

mrečica, na leđima nema znojenja, iako deluje neverovatno ona prečaga pozadi odlično podržava kičmeni stub, dolazi sa spravicom za zatezanje šrafova, izdržljiva

loše osobine:

izuzetno duboka, bez mogućnosti podešavanja sedalnog dela što u zavisnosti od visine može jako da nervira tj ako si naslonjen da ti pritiska zadnju stranu kolena

Inače koliko para toliko muzike

Member Avatar korisnika djurkash
        Na forumu od
        Sep 2009
        Poruka
        3.824
        Citat Citiram korisnika: Kritika Pogledaj poruku
        Dobre osobine:

mrečica, na leđima nema znojenja, iako deluje neverovatno ona prečaga pozadi odlično podržava kičmeni stub, dolazi sa spravicom za zatezanje šrafova, izdržljiva

loše osobine:

izuzetno duboka, bez mogućnosti podešavanja sedalnog dela što u zavisnosti od visine može jako da nervira tj ako si naslonjen da ti pritiska zadnju stranu kolena

Inače koliko para toliko muzike
        Are you talking to me?

Strana 5 od 166 PrvaPrva 1234567891555105 ... PoslednjaPoslednja

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •