Šta je novo?

Dobre radne stolice

Kolege nasao sam i probao sve tri..
Konacan odabir je bio na stolicu iz euro salona jer je stolica iz sasvim drugog ranga kada je u pitanju "kvalitet".
Iskren da budem nisam siguran kako je uopste ta cena jer u poredjenju sa ova dva modela i jos nekim modelima koje sam probao stvarno strci za celu klasu!
Imam i ja negde oko 100kg variram.Inace krivio sam svaku fotelju,naslanjao se,zagledao svaki delic ,cak sam i lampu koristio :D
Zvezda je od metala,naslon (rucke) su od metala..
Ostale stolice em nisu stabilne,em skripe,puckaju,ili se nasloni za ruke klate,ili se vec nazire da ce se sediste kad tad stanjiti i da ce sve da ulegne..
Za ovu stolicu iz euro salona toga nema..Jedino nisam siguran za sediste mada mi rekose da ima nesto stavljeno (neka vrsta drveta) koja ne dozvoljava uleganje sundjera a i sundjer je
navodno kvalitetniji..Doduse zaista je malo drugaciji osecaj kad se sedne.

Eto ko je u dilemi,da mu skratim muke..Za ove novce definitivno nema boljeg izbora,cak kazem smatram da stolica uopste nije u tom rangu a opet kosta isto kao i ove dve i jos gomila
njih koje sam pregledao..
 
Poslednja izmena:
Kako podržava lumbalni dio i može li se podešavati taj dio?
 
Poslednja izmena:
Iscelitelju, mene bi vise iscelilo 500 dolara koliko ona kosta, nego sama stolica.
 
@Iscelitelj
Na linku iznad tvog posta imaš sličnu za malo više od 40 000 rds
 
Poslednja izmena:
Kopija HM stolica, sto je dobro :) jos ako je pristojnog kvaliteta, mogla bi da bude jako jako zanimljiva :)

Jel ju je video neko uzivo?
 
@Iscelitelj,

Meni se cini da su to Steelcase stolice, pogledaj na ovom linku.
Ja se razmisljam oko ovog "reply" modela, posto ima sve moguce oblike podesavanja, pogotovo za visinu naslona za ledja(pa onda i ruke), veoma bitno kada si skoro 2m.
Jedino sto me nervira sto nigde nema oznake do koje kilaze stolice mogu da izdrze.
 
Hvala na savetu...

Neko ima ovu? Deluje mi ok, a i cena nije losa...
 

Prilozi

  • stolica.png
    stolica.png
    348.7 KB · Pregleda: 689
Pokusao sam da zamenim liftomat na stolici koju sam komplet rasturio osim dela gde liftomat upada u onu plocu gde se srafi sediste.
Da li je neko ovo menjao i kako je izvadio deo koji mene zeza?
Ubih se udarajuci po starom liftomatu da ga izbijem i nista.
karstenproblem.gif
 
Poslednja izmena:
Moraš tući čekićem i to bez da štediš na snazi, najbolje gumenim čekićem ili preko nekog parčeta tvrdog drveta. Meni su u lokalnom Jysku menjali taj deo u jednoj stolici pošto se stari lift mehanizam bio rasklimao, jedva su ga izbili.
 
ja sam jednu (ovu na kojoj sedim :) ) pokusao da popravim, ali neuspresno, samo sam uspeo da je fiksiram da stoji na odredjenoj visini, pomalo skripuce al sta da se radi...gdelao sam po metrou i tmpu ima raznih stolica i raznih cena....
ali prava udobnost udara i na udobnost novcanika...
 
Meni je palo na pamet da rasturim sediste sto sam i uradio i da izbusim nove rupe na 200mm umesto onih 175mm koliko tacno su kod mene i narucim ovu plocu ili kako se zove i to montiram na modifikovano sediste i novi liftomat ali prilikom narucivanja sam odustao jer mi je obracunalo postarinu od 508 din dok sam za liftomat koji je tezi platio postarinu nekih 220 din.
Sad skupljam za novu stolicu za koju sad imam rezervne delove.:p
 
Bio ja, prosli vikend... izgleda vrlo jeftino i kao da ce se slomiti posle 5min sedenja na istoj... no pazi, ja imam 107kg, pa ono... :d

Ima jos par novih stolica u metrou, jedna mi je zapala za oko, kosta oko 10k dinara. Ima mrezu na naslonu za ledja, nasloni za ruke mogu da se pomeraju po visini a ima kao i naslon za glavu...
 
Ima jos par novih stolica u metrou, jedna mi je zapala za oko, kosta oko 10k dinara. Ima mrezu na naslonu za ledja, nasloni za ruke mogu da se pomeraju po visini a ima kao i naslon za glavu...

Jel imas mozda link kao toj stolici?

I jel ima neko iskustva sa ovom stolicom, pre svega sa konstrukcijom/izdrzljivoscu: http://www.jysk.rs/120/783/785/3620048/a/catalog
Nisam neki teskas (~85kg) ali mi se na prosloj stolici desilo da se polomi naslon za ruke kod mesta srafljenja, pa ne bih to ponovo da mi se desi (nije da je bila skupa stolica, ali ono :D)...
 
Ne znam ali vecina ovih stolica o kojima pricate nemaju naslon za glavu, koji cuva vratni deo kicme(jedna od najbitnijih stvari).
Ja kad sam radio vise sati bez tog naslona stvarno nije bilo prijatno iskustvo, ali posle zamene stolice ustajem i ne osecam da sam radio..

Nije bas ovakva, imam malcice prikladniju ali obratite paznju na naslon za glavu, ne uzimajte bez istoga!! Spasice vas :wave:

71NntqYCxZL._SL1500_.jpg
 
Postoje i stolice sa visokim naslonima, ali kod njih je problem sto ne odgovaraju razlicitim visinama ljudi. Ja imam srece da meni moj naslon savrseno odgovara i da mi vrh naslona podupire vrat pa mogu lepo da se opustim.
 
Primetio sam da nigde ne spominjete sirinu sedista. Primetio sam da se i to razlikuje, ove moje stolice su uglavnom sire od vecine drugih. Dopada mi se kada je stolica malo sira a ne nabijena. Da li su ove stolice standardne sirine ili ...
Bas cu da pronadjem metar i izmerim da ne pricam napamet :)
 
Nikad vise koznu stolicu ne uzimam. Samo one perforirane, od onog prozracnog materijala.
 
I najbitnije da stolica ima naslone za ruke,al cvrsti da budu!
Ja se par puta nesto iznervirao,naslonio se jace na naslon i ono puce...
 
Postoje i stolice sa visokim naslonima, ali kod njih je problem sto ne odgovaraju razlicitim visinama ljudi. Ja imam srece da meni moj naslon savrseno odgovara i da mi vrh naslona podupire vrat pa mogu lepo da se opustim.

Ja jesam malo vislji i stvarno mi je naslon za glavu neophodan. Sto GYMnazoid kaze nasloni za ruke su takodje jako bitni, i da je uopste dobro anatomski prilagodjena..
Ovo naravno je izuzetno bitno za ozbiljno bavljenje necim i visesatno sedenje u istom polozaju, za gejmere manje bitno oni mogu da ustaju svako tolko, sto se i predlaze..ali
ko nema taj luksuz dobra fotelja/stolica glavu spasava i ko moze nikako ne bi trebao stedeti na ovoj stavci.
 
Drugari, moze savet koja bi mi eventualno odgovarala od ovih stolica (190cm, 95-100kg), kao i po kvalitetu, i naravno ako imate iskustva sa konkretnim modelima znacilo bi mi...
CM-F85B --- 23700 din
Barcelona --- 26800 din
CM-B05AS-1 --- 29500 din
A-85-RG --- 27100 din

Meni licno se najvise svidja "Barcelona" ali ne znam da li moze da se fiksira odredjeni ugao kod nje (valjda je to "sinhro mehanizam"?). Takodje i ovaj prvi model, sto zbog cene sto jer je ceo u mrezici a ja se znojim kao lud...
Uostalom, najbolje je da cujem ako neko ima konkretnih iskustava a video sam da ste neke od ovih modela pominjali, sada je vec proslo malo vremena, pa kako su se pokazali?
 
Nazad
Vrh Dno