Šta je novo?

Dobre radne stolice

Ja ne preporučujem mrežicu na sedalnom delu, nekako mi je neudobna pa sam morao da stavljam jastuke, ali pri dužem sedenju čak ni to ne pomaže (ovu koju sada koristim možete videti na http://www.officeline.co.rs/kancelarijske-stolice-i-fotelje/radne-fotelje/radna-fotelja-o341 trenutna cena joj je 21.240,00 RSD što je po meni previše ali zna da bude i na popustu) Mrežica za leđa je ok, a za sedalni deo koža ili pliš sa debelim i udobnim sunđerom kakvu imamo na poslu već 10 godina, a ja je koristim bar 6, 8 sati dnevno sedim na njoj (pogledajte kod Vizora model125V/R na http://www.vizor.co.rs cenu ne znam mislim da je bila oko 200-250€). Sad mi je krivo što nisam kupio ovu kao na poslu ali razlika je bila tada oko 9 hiljada. Teško je izabrati stolicu na osnovu malo sedenja u salonu, za to je ipak potrebno malo više vremena. U svakom slučaju dobro razmislite pogotovu ako ste teži, dve sam već upropastio, prva je bila klasična ona što se najčešće sreće po firmama tad sam bio mnogo lakši ali se naslon krivio, druga je bila iz Metroa, te pogotovu ne preporučujem jer nemaju pravi mehanizam za nagib nego samo dva položaja i spoj naslona i stolice je bio preko naslona za ruke koji se polomio a nisu imali drugi da mi zamene.
 
Ja ne preporučujem mrežicu na sedalnom delu...

Apsolutno se slazem. Nikako mreza na sedalnom delu, samo kvalitetan mebl, cak ni koza ili ne daj boze skaj. I jedno i drugo pali dupe kad ste u shortsu. a mreza ume da bude neudobna ako nije fantasticno odradjeno i mrezica posebne izrade (imaju je samo neke skupe stolice), ali generalno ''jede'' pantalone ili shorts. Ali zato je odlicna na naslonu, posebno ako stolica ima podesavajucu podrsku lumbalnog dela. U tom slucaju je nezamenljiva. Jedino sto poseban ''frejm'' koji drzi mrezicu i ostatak poskupljuje stvar u odnosu na klasicnu dasku ili sl. koja je oblozena sundjerom i kasnije kozom, skajem(eko koza) ili meblom. Moja ima debelu mrezu i stvarno je fantasticna. Drzi kicmu celom povrsinom bez obzira kako ja sedim ili se muvam i koje poze zauzimam. Cak umem i da lezim na njoj sa nogama na kraju stola. Ta mi je omiljena poza. E za to vec, ako ste malo tezi, stolica mora da bude stvarno dobro uradjena a narocito mehanizam koji trpi dosta u tom polozaju. josh kad igrash neku dinamicnu igricu, uzas.
 
Ja ne preporučujem mrežicu na sedalnom delu,

Stolica koju si linkovao ima gotovo ravan sedalni deo,kao i ova od vizora.Ova koju sam ja preporucio je anatomski oblikovana.
Probao sam vecinu stolica na nasem trzistu u toj cenovnoj klasi(i neke skuplje) i udobniju stolicu nisam nasao.

To je ustvari kineska kopija Aeron stolice.Mrezica ne grebe i vrlo je ugodna, pogotovo leti.

hero_aeron_work_1.jpg
 
Dobro izgleda ovaj kineski Aeron. Poprilicno autentichno. A koliko rece da kosta ?
 
@timmi
Kod ljudi sa većom težinom pomaže samo dobro tapacirana stolica, verovatno ima razlike i u vrsti mrežice, ova moja svakako nije udobna za sedalni deo, za leđa je ok, inače stolica je metalne konstrukcije i veoma čvrsta. Bez obzira što je sedalni deo ravan kod Vizora, stolica je posle 10 godina još uvek udobna.
 
Ovde se često meša kancelarijska fotelja sa radnom koja na prvi pogled deluje manje atraktivno, mrežica je često umesto kože itd ali zato ima mnogo više prilagođavanja i udobnija je za dugotrajni rad jer se ergonomski može oblikovati za različite delove tela
 
Dobro izgleda ovaj kineski Aeron. Poprilicno autentichno. A koliko rece da kosta ?

To je original Aeron :)

Cena kineske je oko 200 e.Kvalitet izrade je odlican, zato sam je i preporucio.

skydiver021 mozda si u pravu, ali moja iskustva sa takvim tapaciranim stolicama su uglavnom bolna posle duzeg sedenja na njima.
 
Nameće se samo jedan ispravan zaključak. Očigledno je da su nam zadnjice različite :)

@Kritika ako može samo u čemu je razlika (kancelarijska vs radna) meni je to isto u kancelariji radim :) a i kući isto tako puno sedim mada ipak manje nego u kancelariji.
 
Kad cujem da je nesto Kineskog porekla najezim se.Ne nisu predrasude vec iskustvo.
Ima li nesto provereno do 250 eur da se uzme bez tih mrezica ?
Anatomski,udobno,koza itd.. ???
 
Za kozu ces morati jos min 100e preko te cifre da se isprsis. Mrezica je odlicna za naslon pogotovo kad je toplije
 
Poslednja izmena:
@Kritika ako može samo u čemu je razlika (kancelarijska vs radna) meni je to isto u kancelariji radim :) a i kući isto tako puno sedim mada ipak manje nego u kancelariji.

Kancelarijska ima manju mogućnost podešavanja dakle visina i nagib i uglavnom odlična da se čovek zavali u nju i pijucka nešto

Radna stolica namenjana dugotrajnom aktivnom radu u sedećem položaju maksimalno je ergonomski podesiva i ima naslon za glavu koji se podešava, naslon za ruke koje se podešavaju po visini i uglu, podešavanje lumbalnog dela kičme, podešavanje sedalnog dela u zavisnosti od dužine nogu, podešavanja nagiba i prema leđima itd.

Dakle kompjuterskim žargovom rečeno radna ima veću mogućnost setovanja i modovanja
 
Lepo receno!


Inace, da se pozalim na stolicu koju sam, cini mi se barem, predlozio skoro (Eurosalon, valjda je Samba model). Tri puta su mi je menjali vrlo brzo (za jedan radni dan), sa te strane svaka cast Euros****-u, ali TRI PUTA mi se raspadala stolica (pucali srafovi koji drze pozadi deo) za mesec dana :( Mislim ona je i posle toga OK udobna, ali muskarci ne bi mogli da izdrze iz... nama poznatih razloga u njoj tako;)

Dakle - stay away!
 
Dobre osobine:

mrečica, na leđima nema znojenja, iako deluje neverovatno ona prečaga pozadi odlično podržava kičmeni stub, dolazi sa spravicom za zatezanje šrafova, izdržljiva


loše osobine:

izuzetno duboka, bez mogućnosti podešavanja sedalnog dela što u zavisnosti od visine može jako da nervira tj ako si naslonjen da ti pritiska zadnju stranu kolena

Inače koliko para toliko muzike
 
Dobre osobine:

mrečica, na leđima nema znojenja, iako deluje neverovatno ona prečaga pozadi odlično podržava kičmeni stub, dolazi sa spravicom za zatezanje šrafova, izdržljiva


loše osobine:

izuzetno duboka, bez mogućnosti podešavanja sedalnog dela što u zavisnosti od visine može jako da nervira tj ako si naslonjen da ti pritiska zadnju stranu kolena

Inače koliko para toliko muzike

Are you talking to me? :D
 
Dajte neki predlog za sedalo do 10K. Ne bih više davao u startu, ali opet bih želeo i naslon za ruke, kao i podlogu od mebla...
Da li valja ovo nečemu:http://www.officeline.co.rs/kancela...adne-stolice/visoka-radna-stolica-o101-n-crna

Imam istu takvu samo iz Jyska, koštala 5k dinara, toliko vredi, ali 10 crvenih mislim da ne vredi - ajd sa inflacijom nekih 6-7 je realno. Nije loša, dosta je udobna i za malo više od godinu dana joj se još ništa nije raspalo, posebno mi se svidja što može da se ljulja, tad kad sam poluzavaljen u njoj mi je i najudobnija.

Edit: Evo je, 6k u Jysku
 
Poslednja izmena:
Ovo sam ja skoro uzeo i prezadovoljan sam
20130103_235719.jpg20130103_235735.jpg
edit: izvinjavam se sto su slike izvrnute
 
Poslednja izmena:
Ovo sam ja skoro uzeo i prezadovoljan sam
Pogledajte prilog 104067Pogledajte prilog 104068
edit: izvinjavam se sto su slike izvrnute

Gde si je uzeo i pošto?

Imam istu takvu samo iz Jyska, koštala 5k dinara, toliko vredi, ali 10 crvenih mislim da ne vredi - ajd sa inflacijom nekih 6-7 je realno. Nije loša, dosta je udobna i za malo više od godinu dana joj se još ništa nije raspalo, posebno mi se svidja što može da se ljulja, tad kad sam poluzavaljen u njoj mi je i najudobnija.

Edit: Evo je, 6k u Jysku

Hvala, za sada je prva na listi...
 
Ja sam moju stolicu kupio u mislim da se zvala Branex prodavnica u 27.marta ispod postanske stedionice pre 10 ili vise godina , koza , model Digital i danas je u odlicnom stanju i nikada problema sa njom , placena u to vreme 250DM. Hocu reci da i danas dobra stolica kosta vise od 200euro.
 
Poslednja izmena:
Mislim da sam ovu trecu vidjao po temi "Moja soba gde je PC...", kako se vec zove. Ako ti se niko ne javi sa utiscima, cesljaj temu i salji pp.
 
Ja imam slicnu kao ovu na prvom linku, skoro sam je kupio bas u Forma ideale. I nisam zadovoljan, posle kratkog sedenja na njoj, ladno ostalo udubljenje na sedistu O.O ....A ima me svega oko 80kila :d
 
Stolica.jpg


Koristim ovu nesto vise od godinu dana. Kupio na preporuku s domacih foruma. Imam oko ~100kg. Stolica je ok za sedenje ali imam par zamerki. Ne moze da se zakljuca nivo nagiba, los je mehanizam sto drzi visinu, pa svako malo moram ponovo da namestam visinu (problem od prvog dana). Sundjer na kome se sedi nema neku svrhu jer osecam konstrukciju ispod tako da moram da drzim neki jastucic preko. Uz to jako skripi. Sto se tice osecaja sedenja, to je bolje nego u jeftinijim stolicama, valjda zbog tog nagiba u donjem delu ledja. Seo sam u radnji i u skuplje stolice, ali nije nesto bolji bio osecaj.
 
@meca dobric
Ahahahaha isto i ja brate, drzim jastucic gde se sedi....Jer sundjer koji stavili ispod koze je tanak....Sto kazes ti oseca se konstrukcija sto je jako neudobno. Pogotovo ako se sedi duze vreme :d
 
^da i ja sam tu preporucio.


Posto sam upravo slomio fotelju izbor sam suzio na 3 modela..
Ako neko ima neki od ovih modela zamolio bih ga da mi iznese utiske .

Koju tacno da izaberem?
Hvala unapred..

Probao sam sve tri.Sve je to jeftini kineski mehanizam.Ta iz Eurosalona je verovatno najbolje izrade(gornji deo od "eko" koze).
Bio sam i u Anaksu i imali su vise modela,ali su meni bile neudobne i mehanizam je shkripao u startu.Recimo da deluju nesto bolje
od ovih koje si izabrao.

Ako nisi striktno za "eko" kozu, slucajno sam naleteo odmah pored Emu-a(Dusanova) na klasicnu radnu, vrlo kvalitetnu stolicu ali je u pitanju onaj kancelarijski mebl(istina delovao je kvalitetno).Dobar,cvrst, mehanizam i podesavanja, ali meni je ova sa mrezicom bila udobnija.Ako se ne varam bile su 150-170 e.

sto5.jpg

http://www.planetanamestaj.rs/kancelarijski-namestaj

Najbolje je da dobro sam isprobas, a za dugotrajnost si vec dobio neke odgovore.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno