Šta je novo?

Dobre radne stolice

Uzeh Ikea Markus, fenomenalna stolica, odlican kvalitet barem mog ukusa sto se tice. Neko rece da je neudobna i u pravu je kada je duze sedenje u pitanju :D. Ali resih to memorijskom penom, koju uzeh kao dodatak za sedenje u Jysk-u, u sada je druga prica. Jes trange frange fora, ali verujete mi da vredi :)
 
Ja radim od kuće i malo sam teži i imam problem da sedim dugo. Sedeo sam na nekim gejmerskim stolicama posle par sati bole ledja. Posle ceo dan jedva hodam. Sa Markusom koliko ga već imam nikad me ledja nisu bolela.
Da, ja platih 18k je bila, sada je na popustu.
 
Pohvale i od mene za Markus koznu varijatnu, kod mene je vec 4 i po godine sigurno. Stanje - kao prvog dana. Doduse, koristim je dosta manje od drugih clanova, prosek 1-2h dnevno.

Jedino mi se ne svidja to sto od prvog dana ima cudan zvuk pri pomeranju dok se sedi, cuje se kao da ce da se polomi nesto na njoj. Tup i jak zvuk, ne bih znao kako drugacije da ga objasnim. Desava se samo prilikom pomeranja sa sve stolicom ili dok se smestim na istu.

Sem toga, preporuka od mene.
 
Uzeh Ikea Markus, fenomenalna stolica, odlican kvalitet barem mog ukusa sto se tice. Neko rece da je neudobna i u pravu je kada je duze sedenje u pitanju :D. Ali resih to memorijskom penom, koju uzeh kao dodatak za sedenje u Jysk-u, u sada je druga prica. Jes trange frange fora, ali verujete mi da vredi :)
O kojem dodatku je tačno riječ?
 
Jysk: Storarve Memory foam
 
U uzi izbor su mi usle M295 iz Modrulja: https://kancelarijske-stolice.com/online-prodavnica/ergonomska-stolica-m-295t-u/
SL-F12A iz Emu-a: https://www.emu.rs/proizvod/radna-stolica-sl-f12a/
I Ikeina Styrspel: https://www.ikea.com/rs/sr/p/styrspel-gejmerska-stolica-purpurna-crna-20522027/

Posto sam visok 188cm, 90kg, ovo su jedine tri stolice sa mrezom koje mi odgovaraju. Koza / eko koza i sl. ne dolaze u obzir. Imao sam vise modela, ali leti nije prijatno, em sto eko koza relativno brzo propadne. Od skupljih brendiranih, jedino mi Herman Miler Mirra 2 odgovara, ali onda nema naslon za glavu i cini mi se da je ipak preskupa. Morulj daje 5 godina garancije, a cena je 31k. Tako da kad istekne garancija, ako bas propadne stolica da se ne isplati popravljati, uzecu novu...

Posto mi je M295 nekako favorit, moze li da mi napise neko ko je ima duze, kakva je u eksploataciji nakon nekoliko meseci/godina korisecenja? Ima li nekih skrienih mana, jel se kvari nesto od mehanizma? Kako ste zadovoljni servisom, ako je bilo potrebe da se popravlja i sl?

Uzeo sam M295T-U iz Modrulja, koristim je 10 dana, pa da javim utiske. Zaista sam zadovoljan kako funksionisu podesavanja i kakvu potporu daje. Svakako preporucujem da isprobate stolicu pre kupovine, jer sam ja probao sigurno 20-ak razlicitih modela i ova mi je nekako najvise prijala. Videcemo kako ce se pokazati u duzoj eksploataciji.
 
Ikea je pocetkom februara trajno snizila cene na skoro polovinu svojih proizvoda, pretpostavljam zbog toga i ova nova cena za Markus stolicu. Za ovh 14k sada best buy bez dileme.
 
^Ništa kao dobra reklama za sopstvenu radinost...al siguran sam da je "Lamia" odlična. Mada i dalje bi pre išao na Embodi
 
Uzeo sam Markus u Ikei, stolica neprijatno skripi, da li jos neko ima ovakav problem?
 
Pa "Lamia" stolicu koju oni budže od Leapa i Amie...jedina "S" klasa uvek kod njih!
Pa nisu nju spomenuli, S tier im je jedino Embody, zato me i zanima na sta si mislio :)
Ta stolica verovatno i jeste najbolje od obe stolice, jer na Leap zaista ledja jesu ta koja su najbolja koja sam ja probao, dok je sediste posle nekog vremena malo tanano, a ako je na Amia zaista bolje, to je onda to.
Jedini razlog zbog kog sam ja uzeo Embody, a ne Leap, jeste naslon za glavu. Jer sam ovde uzeo brutalan naslon, a na Leap je kriminalno los.
U sustini, oni refurbisuju Steelcase, ali ih ovde ne spominju, jer nemaju gaming stolice.
 
Poslednja izmena:
^ da ja sam pogrešio, mislio sam da si linkovao onaj video od 40+ stolica što su pre par dana objavili, ovaj gaming je druga priča
 
Pa nisu nju spomenuli, S tier im je jedino Embody, zato me i zanima na sta si mislio :)
Ta stolica verovatno i jeste najbolje od obe stolice, jer na Leap zaista ledja jesu ta koja su najbolja koja sam ja probao, dok je sediste posle nekog vremena malo tanano, a ako je na Amia zaista bolje, to je onda to.
Jedini razlog zbog kog sam ja uzeo Embody, a ne Leap, jeste naslon za glavu. Jer sam ovde uzeo brutalan naslon, a na Leap je kriminalno los.
U sustini, oni refurbisuju Steelcase, ali ih ovde ne spominju, jer nemaju gaming stolice.
zato sto je ovo lista gaming stolica, inace taj hibrid koji oni prave guraju svugde u s - tier, i hajpuju ispred embodija, da refurbisuju herman miller onda bi to bio hajp oko HM, vrlo to providno rade bez stila i cvrsto verujem da je taj hibrid obicna mlatipara jer sigurno imaju ogromnu marzu...
Nego pitanje za tebe, kako ti se rucke drze na emobodiju, meni ce cini da kod mene nece bas dugo onaj mehanizam sto regulise sirinu, tacnije dosta se razradio za kratko vreme, pa samo ga podesio fiksno i ne mrdam ga vise za svaki slucaj. Video sam na YT neki su otvarali rucke da vracaju onaj zubac na mesto. Malo apsurdno za stolicu koja toliko kosta.
 
Pa oni smislili stolicu koja je po njima vrhunska i sklopili je iz 2 razlicite stolice, zasto je ne bi spominjali?
Cak je ta stolica samo jednom od 3 lika favorit, drugom je Embody, trecem Fern.
Realno, Steelcase verovatno najmanje i spominju, pogotovo s obzirom da samo njih repariraju i prodaju reparirane.

Ne mrdam rukonaslone, stoje mi skroz podignuti i rasireni, cak bih voleo da ima jos jedan do 2 zupca da se jos podignu.
Posle mesec dana mi je na desnom rukonaslonu puklo dugme za podizanje i spustanje, sto su zamenili, ali im je trebalo 2 meseca.
Drugaru je doslo sa polomljenim tim dugmetom...to mislim da je najjeftinija stvar koja ujedno i najvise strada na ovoj stolici.
Sva sreca pa je garancija 12 godina, a i posle ima na aliexpresu 3d printovano za 2e.
 
I ja sam kukao na rukonaslon na leapu 2, takođe bi voleo da može još malo gore.
 
Pa oni smislili stolicu koja je po njima vrhunska i sklopili je iz 2 razlicite stolice, zasto je ne bi spominjali?
Cak je ta stolica samo jednom od 3 lika favorit, drugom je Embody, trecem Fern.
Realno, Steelcase verovatno najmanje i spominju, pogotovo s obzirom da samo njih repariraju i prodaju reparirane.
Pa nije logicno da je jedini pravi s tier koji oni spominju a u nekim revizijama stavljaju i ispred embodija, stolica koji oni reporodukuju. Da li je moguce da pored svih high end stolica na sva usta samo hvalospevi o njihovoj. I nije tacno da steelcase ne spominju, ne znam da li mi gledamo isti kanal. Ali uvek je u high endu amia, leap, lamia ili kako vec se zove hibrid. Mislim to je naravno na kupcu da proceni, ali recimo aeron po kojem sada trenutno da ne kazem sta jer, je admin osetljiv na psovke, kada pogledas statistike revizija na netu. Nema ko nije zadovoljan. Mislim pazi revizije ne moze da sedne u turski sed jer ga zulja ram stolice, pa je ona zbog toga maltene neupotrebljiva hahahah sedi na podu rodjace onda, tako se u stolicama ne sedi...
 
Zato ja svakome ko voli lotus pozu u stolici preporučim Markusa, ybg.
 
uff brate moram ti priznati, jeste da sam platio boga oca ovaj embody, sve ga jeblo, ali ledja... To je druga dimenzija u odnosu na jeftine varijante. Nisam znao da je normalno da nakon duzeg sedenja ne treba nista da te boli. To mi je bila svakodnevica na ikeinim i gejmerskim stolicama. Samo se setao bol od lumbalnog do torakalnog dela kicme...
 
Koju biste stolicu sa mekim rukonaslonima preporučili? Ergonomsku između 300 i 500 evra ako je moguće... Gledam svašta ima u ponudi na našim sajtovima ali uglavnom izgleda kao plastika i ne bih da ta plastika bude kao kod stolica u jysku npr stolica NIBE, ko se razume hvala na preporuci.
 
imas na aliju ili ako neces toliko da cekas na amazonu jastucice za rukonaslone, stvarno dobro resenje ako te laktovi zuljaju, ergonomska u tom rangu u modrulju, gledaj neku kopiju ergohumana...
 
Koje sa modrulja imaju najbolje rukonaslone ili sa kog vec sajta preporucujete ergonomsku stolicu, narucio bih najkasnije ove nedelje ali da probam ne mogu jer mi nisu blizu te prodavnice samo jysk...
 
isto znamo koliko i ti sto se tice rukonaslona, generalno svi ti rukonasloni su bezveze i ako su ti oni jako bitni moraces nesto da hakujes. Sve stolice koje sa modrulja lice na ergohuman a imas cak mozda i sam ergohuman (kopija ili ne) to je najbolji izbor na slepo...
 
Ima hiljadu opcija zato pitam, baš je nezgodno naručiti na slepo pogotovo mi sa juga, ne možemo to ni vratiti a ni prodati haha
Gledam piše jedno u poruci mi šalju znači stolica oko 42 hiljada ali ide bez glavonaslon, rukonasloni, al. zvezda, kvalitetniji materijal, šta ja dobijam sundjer, zvezdu i točkiće da se vozim po putu...? :D
Ne znam dal sme linkovi,ali za taj model sam pogledao, imaju toliko opcija da ni sam ne znam gde i na drugim sajtovima, tako da je rizik svakako, možda negde ima i komplentnija i bolja stolica za 30 hiljada, ne znam stvarno ispade 42 hiljade dobijaš stolicu samo sa naslonom za leđa ništa više
 
Ima hiljadu opcija zato pitam, baš je nezgodno naručiti na slepo pogotovo mi sa juga, ne možemo to ni vratiti a ni prodati haha
Gledam piše jedno u poruci mi šalju znači stolica oko 42 hiljada ali ide bez glavonaslon, rukonasloni, al. zvezda, kvalitetniji materijal, šta ja dobijam sundjer, zvezdu i točkiće da se vozim po putu...? :D
Ne znam dal sme linkovi,ali za taj model sam pogledao, imaju toliko opcija da ni sam ne znam gde i na drugim sajtovima, tako da je rizik svakako, možda negde ima i komplentnija i bolja stolica za 30 hiljada, ne znam stvarno ispade 42 hiljade dobijaš stolicu samo sa naslonom za leđa ništa više
Mislim da možeš vratiti u roku od 15 dana, ukoliko kupis online
 
Nazad
Vrh Dno