Šta je novo?

Dobre radne stolice

Skuplje ne znači bolje. Prelistaj moje prethodne postove u ovoj temi o mojoj stolici koja je duplo skuplja od tvoje.
Slazem se, i ja imam bas tu 801 stolicu za 63k i stvarno je kao tenk napravljena od livenog debelog aluminijuma.
U emezzeti ima maltene identicna kao ta ali za 90k ali kada pogledas izbliza vidis da umesto debelog livenog aluminijuma je u stvari tanka hromirana plastika.
Ko to kupi taj se debelo zeznuo.
Slicno je i sa ergohuman stolicom koja isto izgleda kao modruljova 801 ali se vidi da se stedelo na materijalu.
Odgovorno tvrdim da je ova 801 skoro neunistiva, plus sto ima servis i delove od strane modrulja.
 
Poslednja izmena:
Skuplje ne znači bolje. Prelistaj moje prethodne postove u ovoj temi o mojoj stolici koja je duplo skuplja od tvoje.
Ne mogu da prelistam, bar ne intuitivno klikom na tvoj profil, dobijam poruku da postoji neki restriction. U čemu je razlika?
 
Sklopio sam stolicu, sedeo malo na njoj i mogu da kažem da mi se za sada dopada. Dosta je masivna. Nisam provalio samo za šta služi onaj veliki krug - šta podešava ? Kako mogu da sedište malo iskrivim (ne deo za leđa nego za sedenje) ?

image_67159297.JPGimage_67176961.JPGimage_67196417.JPGimage_67197441.JPGimage_67199745.JPGimage_67219201.JPG
 
Taj "krug" podešava koliki će otpor da priža klackalica kada se uvališ u stolicu.
 
Naginje se i sedeci deo u nazad kad se naslonis. Nema drugo podesavanje za njega (osim napred-nazad).
 
Naginje se i sedeci deo u nazad kad se naslonis. Nema drugo podesavanje za njega (osim napred-nazad).

Hvala. Mada su trebali i tu opciju naprave da može da se podesi. Neko je već pisao, ali mi se čini da lifromat bi mogao da bude duži 10-15 cm.
 
Ne mogu da prelistam, bar ne intuitivno klikom na tvoj profil, dobijam poruku da postoji neki restriction. U čemu je razlika?
Pogledaj ovde i ovde. Da napomenem još jednom da ovo smeće od stolice kod nas trenutno košta 63000 din.
 
Slazem se, i ja imam bas tu 801 stolicu za 63k i stvarno je kao tenk napravljena od livenog debelog aluminijuma.
U emezzeti ima maltene identicna kao ta ali za 90k ali kada pogledas izbliza vidis da umesto debelog livenog aluminijuma je u stvari tanka hromirana plastika.
Ko to kupi taj se debelo zeznuo.
Slicno je i sa ergohuman stolicom koja isto izgleda kao modruljova 801 ali se vidi da se stedelo na materijalu.
Odgovorno tvrdim da je ova 801 skoro neunistiva, plus sto ima servis i delove od strane modrulja.
Kako se podešava onaj lumbalni deo?
Gledajući slike i one prstenove pozadi, deluje mi da je "samopodešavajuća", koliko nalegneš na njega toliko ulegne do neke granice...?
Da li može da se reguliše otpor tih prstenova i da li taj lumbalni deo može da spusti još?
 
Koliko znam gore dole se podize lumbalni deo u kompletu sa celim naslonom za ledja i glavu. Ne pomera se on sam posebno gore dole niti podesava po dubini kao kod drugih stolica.
 
Kapiram...
Nego, kako funkcioniše? Kad se navališ, on ulegne, ima hod? Ili je fixiran?
Zanima me da li može da se podesi dubina tog lumbalnog dela...
 
Pa ja svo vreme govorim o Spawn stolici. Sa Modrulj stolicama nemam problema. Zvezda na Spawn stolici koja mi je pukla pre par meseci je zamenjena sa Modrulj zvezdom.
 
Da li je neko ljubazan ko aktivno prati ovu temu da mi da TL'DR Koji brand/stolice da izbegavam(naravno znam za one "Gamerske" i te gluposti koje su smece) a i preporuku za neke go-to stolice od budget do 50k +- 10k svejedno. 185cm oko 85kg, nece sedeti niko ko je preko 100kg, takodje slobodno podelite koje vi ergonomske stolice imate.
 
Dovoljno je da izbegavaš sve što je "gejmersko" i relativno si siguran. Drži se brendova Modrulj, Ikea, Haworth, Herman Miller, Steelcase...itd. Imaj na umu da kvalitet i udobnost koštaju. Ikea Markus, na primer, je stolica koja je jako kvalitetna i cenovno povoljna ali nije za dugo sedenje tipa 8h +.
 
M 296/CH je sada 22.800,00 . Po meni odlična kupovina. Još bilja cena nego što sam je ja platio.

 
Evo moj primer.
SEdeo sam na gejmerskoj stolici i prvih par meseci je bilo super udobno, posle već nisam uspeo da sedim, jer je bilo jako neudobno. Radim za stolom dnevno 8 sati.
Kupio sam Markus i kvalitet je super. I dalje izgleda kao nova, udobna i ujopšte ledja ne bole.
 
Ej @vladat1 konacno sam je sastavio, bio sam zauzet, zanima me za sta sluzi ovo sto moze da se okrece dole ispod?


(Procitah gore, tako da je sve ok, ne treba da mi odgovaras)

Nego me zanima za sta je ona druga rucica ili sta vec, ima 2. Desna je da se kontrolise visina, a druga? Drugi screenshot zuti krugovi.
 

Prilozi

  • 1702812280190.png
    1702812280190.png
    176.9 KB · Pregleda: 29
  • 1702812669445.png
    1702812669445.png
    118.5 KB · Pregleda: 28
Poslednja izmena:
Zuti sluzi da pomeras sedeci deo napred-nazad. A sa donjom (ukrug) regulises jacinu opruge za naginjanje unazad.
 
kako ti se čini ?


moje mišljenje je da je mogao lifotmat da bude 10-15 cm duži, i da za leđa su mogli da odrade malo preciznije štelovanje.
Ovako, za cenu koju ima ne mogu nesto previse da se zalim ali evo recicu sta bih hteo jos da ima.
Opcija da se fiksiraju za ruke oni nasloni zato jer uostalom kada se navalim telom hoce samo da sami od sebe promene podesavanje, takodje fali mi detaljnija opcija za naslon ledja zato jer ima previse razmaka do drugog levela, da se vratim kod onih naslona za ruku kada bi takodje mogli da se podese ka unutra onda bi bilo jos bolje, zato jer volim da mi desni lakat bude naslonjen dok pisem na tastaturu, levi lakat taj problem nema zato jer je on fixiran dok desni moram da priblizim ka telu kako bi lakse pisao i onda on lebdi u vazduh dok kucam, kada bi ta stolica imala opciju da se pomeri naslon ka unutra onda bih mogao da drzim ruku naslonjenu dok kuckam umesto da mi sto u potpunosti drzi desnu ruku, znam da su ovo neki mozda unikatni detaljni ali eto. Ako budem imao prilike probacu Embody i slicno pa cu uzeti nju ako je uopste moguce da se uveze kod nas bez da te oderu..
 
Da li neko ima iskustva sa ovim točkićima? Imam neku stolicu koja je ok ali fabrički točkići na nju su katastrofa, em grebu pod užasno em se nikako ne rotiraju, imam utisak stalno da vučem stolicu za sobom bukvalno (Bytezone Shadow je stolica). Na poslu imam Markusa i točkići na njoj su super, ako su to ovi paragraf da uzimam odmah?
 
Da li je do nekih 30000 din, plus minus 5000 din Modrulj najbolji izbor?

Isao bih u sledeci ponedeljak do njihovog salona na NBg, pa da isprobam neku.
 
Da li je do nekih 30000 din, plus minus 5000 din Modrulj najbolji izbor?

Isao bih u sledeci ponedeljak do njihovog salona na NBg, pa da isprobam neku.

M 296/CH za 22.800,00 je u globalu odlična. Nedostaci su po meni liftomat koji treba da je malo duži, i finije podešavanje naslona. Mada i ovako je o.k. Ja sam je uzeo preko drugarove firme, tako da sam prošao još jeftinije.
 
M 296/CH za 22.800,00 je u globalu odlična. Nedostaci su po meni liftomat koji treba da je malo duži, i finije podešavanje naslona. Mada i ovako je o.k. Ja sam je uzeo preko drugarove firme, tako da sam prošao još jeftinije.
Da, da. Procitah sada malo po forumu.

A sto se tice liftomata, da li je bas toliko kratak? Mislim kad se maksimalno podigne, je l ok za rad na stolu od nekih 75-80 cm visine?
 
Da, da. Procitah sada malo po forumu.

A sto se tice liftomata, da li je bas toliko kratak? Mislim kad se maksimalno podigne, je l ok za rad na stolu od nekih 75-80 cm visine?

Jeste, ali ja volim da nije na max.
 
Nazad
Vrh Dno