Šta je novo?

Dobre radne stolice

@DareDare sumnjam bas da ce da dodje na nivo proslog leapa tako brzo. Imam prilicno posla ovih dana pa ni ne stizem bas da razmisljam mnogo o stolici ali generalno mi je najbitnije da mi nista ne odvlaci paznju dok radim (kljuca u donji deo ledja, boli bulja kad ustanem i sl), tako da je sve super. Trenutno jedino sto bih mozda jos zeleo od stolica (pored boljeg naslona za glavu) je da rukohvati mogu da se izvuku jos 1-2cm vise, ali tako je kako je. Gledao sam na yt i modele sa 4D rukohvatima i mislim da su identicne visine kao ovi sto idu samo u vis
 
Da probao sam Aeron, on moze delovati restriktivno vremenom. Embody sam takodje probao i tu mi se nikako ne svidja taj ledjni deo za gornji deo ledja, kako god da ga namestim, nekako mi tera ramena unapred i bojim se da bi to vremenom pravilo tenziju, ali sta znam... Ostalo je jos da se proba nesto od steelcase u show room - u , pa da padne odluka.
 
Izvinjavam se, nisam baš aktivan na forumu, ali evo par utisaka.
Daj neku sliku stolice iz pravog zivota.
Očajan kvalitet kamere, al čisto radi reference slike u prilogu.
Jel stigla u originalnoj ambalazi ili ono magacinsko trpanje robe?
Stigla je u kutiji, ušuškano upakovano sve. Ne znam šta je alternativa.

Na stolici maltene može da se podesi sve - standardno visina, visina naslona za ruke, dubina sedišta, nagib za leđa sa zaključavanjem, visina naslona za glavu. Mesh je sve. Ono što je dodatno meni bar bilo presudno je to što može da se podesi i lumbalni deo. Tako da verujem da može svako da namesti kako mu odgovara. Ja sam bio u salonu na NBG, hteo da kupim stolicu do 20.000, ali kad sam probao ovu sve ostale su pale u vodu. Skuplje nisam ni hteo da probam. Sklapanje stolice je za 15 min, bez problema.

Kao neko ko kuburi sa bolom u leđima (na 3 mesta protruzija diska), moje tople preporuke za ovu stolicu.

Svakako je najbolje otići i probati u prodavnici, kad već postoji opcija.
 

Prilozi

  • 1.jpg
    1.jpg
    180.6 KB · Pregleda: 165
  • 2.jpg
    2.jpg
    152 KB · Pregleda: 166
@DareDare sumnjam bas da ce da dodje na nivo proslog leapa tako brzo. Imam prilicno posla ovih dana pa ni ne stizem bas da razmisljam mnogo o stolici ali generalno mi je najbitnije da mi nista ne odvlaci paznju dok radim (kljuca u donji deo ledja, boli bulja kad ustanem i sl), tako da je sve super. Trenutno jedino sto bih mozda jos zeleo od stolica (pored boljeg naslona za glavu) je da rukohvati mogu da se izvuku jos 1-2cm vise, ali tako je kako je. Gledao sam na yt i modele sa 4D rukohvatima i mislim da su identicne visine kao ovi sto idu samo u vis
Za rukohvate mozes kupiti na aliexpress kao gel dodatke, pa se stavi preko rukohvata i bude vise. Meni isto fali malcice visine za rukohvat jer mi je visok sto.
 
Imam podesiv sto pa mi nije problem...ali generalno mislim da bi bio lagodniji da može još 1-2cm da se podignu. Kako god rade posao i ovako, a kad se zavalim onda mi sve ostalo manje bitno 😇
 
Izvinjavam se, nisam baš aktivan na forumu, ali evo par utisaka.

Očajan kvalitet kamere, al čisto radi reference slike u prilogu.

Stigla je u kutiji, ušuškano upakovano sve. Ne znam šta je alternativa.

Na stolici maltene može da se podesi sve - standardno visina, visina naslona za ruke, dubina sedišta, nagib za leđa sa zaključavanjem, visina naslona za glavu. Mesh je sve. Ono što je dodatno meni bar bilo presudno je to što može da se podesi i lumbalni deo. Tako da verujem da može svako da namesti kako mu odgovara. Ja sam bio u salonu na NBG, hteo da kupim stolicu do 20.000, ali kad sam probao ovu sve ostale su pale u vodu. Skuplje nisam ni hteo da probam. Sklapanje stolice je za 15 min, bez problema.

Kao neko ko kuburi sa bolom u leđima (na 3 mesta protruzija diska), moje tople preporuke za ovu stolicu.

Svakako je najbolje otići i probati u prodavnici, kad već postoji opcija.

Mislim da sam probao ovu stolicu u radnji (i odusevio se, ali sam ipak uzeo aerona, mozda sam i pogesio...), gde si je uzeo ?
 
...Ono što je dodatno meni bar bilo presudno je to što može da se podesi i lumbalni deo..

Uzeo sam ovu stolicu za posao, možeš li da nam pojasniš kako se podešava ovaj lumbalni deo. Jedino "podešavanje" kako ja to razumem je to što se lumbalni uvlači kako ga leđa pritiskaju (postoji otpor). Meni je taj otpor prilično jak i stvara bol u lumbalnom delu. Da li postoji podešavanje tog otpora ili načina da se lumbalni deo uvuče tako da manje vrši pritisak na leđa?
 
Uzeo sam ovu stolicu za posao, možeš li da nam pojasniš kako se podešava ovaj lumbalni deo. Jedino "podešavanje" kako ja to razumem je to što se lumbalni uvlači kako ga leđa pritiskaju (postoji otpor). Meni je taj otpor prilično jak i stvara bol u lumbalnom delu. Da li postoji podešavanje tog otpora ili načina da se lumbalni deo uvuče tako da manje vrši pritisak na leđa?
Isti problem sam i ja imao na human ergo modelu... odlična stolica u svakom pogledu osim tog pritiska gde ne treba. I ne, nije imala mogučnost da se menja opterećenje u tom delu. Realno, pored SC Leap-a ne znam koja stolica još pruža tu mogućnost
 
Mislim da ta vrsta podrške idealno treba da ima podešavanje i po visini i po dubini. Modeli koje sam gledao imaju samo jedno od toga.
 
Prva je ostavila (prvobitan) utisak, takav da sam se danima mislio da li sam pogresio sa aeronom.
Posle par dana sam vec zaboravio prvu, ali je pitanje da li bi uzeo aerona sada, morao bi da odem da probam ovu prvu.
 
Pa aeron ce ti sigurno duze trajati... Ovo je kinesko kratkorocno resenje, pogotovo za teze osobe...
 
Trenutni aeron (B size, 108kg imam) koji imam sigurno ima 6+ godina kad sam ga kupio.
Kupio ga, malo je skripao, podmazao, super sam zadovoljan trenutno, najcesce se zavalim i radim :)
 
Ja merkam ovu. Sada je na popustu

 
Idi, probaj, kupi ako valja. Stolice su ok, al samo ti znaš šta ti tačno odgovara ;) Ja sam par sati proveo u prodavnici kod njih, probao gomilu toga al svaka stolica je imala nešto što meni lično nije odgovaralo (većinom problem lumbalni deo).
 
Idi, probaj, kupi ako valja. Stolice su ok, al samo ti znaš šta ti tačno odgovara ;) Ja sam par sati proveo u prodavnici kod njih, probao gomilu toga al svaka stolica je imala nešto što meni lično nije odgovaralo (većinom problem lumbalni deo).

Jagodinac sam. Moraću da naručin online. Zato i pitam za iskustva. Koji je materijal najbolji da se dokupi ?
 
Mislim da je najbolje kao na slici, mesh na ledja a sundjer na sedalnom delu. Kazu da mesh na sedalnom hoce da sece kozu.
Ne znam da li je to specificno za mesh na modrulju, ali mesh na Aeron-u je savrsen. Prvih sat-dva nije udoban ko sundjer, ali za duze sedenje drasticno udobniji. Nikad nema zamor materijala. A dodatno "vazduh" prolazi direkt kroz, pa dobijes super spec efekte :ROFLMAO:
 
Da li neko ima iskustva sa Modrulj stolicama? Pozdrav
krsh i plastika. gledao sam outlet modele za 12-15k koji su inače duplo skuplje i ono je najgora kineska šuplja plastika.

Nego pitanje vezano za markusa. Kako da rešim problem elektriciteta? Stolica me svaki put kad iz nje ustanem opajdari kao muvu električna peckalica.
Svog markusa kod kuće sam se otarasio (daleko mu lepa kuća) ali ih imamo na poslu.
 
krsh i plastika. gledao sam outlet modele za 12-15k koji su inače duplo skuplje i ono je najgora kineska šuplja plastika.

Nego pitanje vezano za markusa. Kako da rešim problem elektriciteta? Stolica me svaki put kad iz nje ustanem opajdari kao muvu električna peckalica.
Svog markusa kod kuće sam se otarasio (daleko mu lepa kuća) ali ih imamo na poslu.
Pisano je vec o ovome, ima i resenja
 
modrulj, mb itd... bolje sedi na kartonskoj kutiji. Pogotovo volim entuzijazam tih prodavacica tamo sto rade. Pa jbt treba da ti dam za krs kinesko sranje stolicu love, jos nemas ni ono sto mi treba na lageru, ovamo glumis neki nivo, prodajete pijacnu robu, ako je i tog kvaliteta...
 
Dosta su ljudi hvalili model m296, za te pare se mogu uzeti krs gjmerske stolice a ova je trebala biti mnogo jaca verzija.
Ja sam uzeo m801 i ona bi vredila bar duplo vise da je brendirana, napravljena kao tenk, a ja se izivljavam sa njoj bez zadrske.
Veoma slican model mojoj od drugog proizvodjaca je poznati ergohuman i slicne je cene ali mnogo losije napravljena (cevi su tanke ko cackalice).
Kod modrulja je dobro sto ima vecu garanciju i rezervne delove i obezbedjen servis, dok kada ti noname kinez ode mozes jedino da ga varis, a u mom slucaju nisam ni tockice mogao naci jer su nestandardni bili.
 
Pa uvek je cenovni rang nazalost glavni parametar. Ta stolica kosta 65 hiljada, ne bi smelo da ne bude makar izdrzljiva. Oni imaju vece garancije jer imaju servis. Dobra je ta stolica. Ali ti se uvek namece pitanje udobnosti i ono sto je kod middle range-a najbitnije sto ostaje da te kopka je da za jos koji dinar... I jos bih jednu stvar dodao, ako je kradja pri kupovini hm, steelcase-a, humanscale- a itd, kod ovih no name je JOS VECA. Tu je jos veca marza, jer su te stolice u ino krsine, koje se prodaju bud zasta. Da smo u EU, verovatno bi ih i mi mogli da pazarimo za do 200 evra max
 
Poslednja izmena:
Pa uvek je cenovni rang nazalost glavni parametar. Ta stolica kosta 65 hiljada, ne bi smelo da ne bude makar izdrzljiva. Oni imaju vece garancije jer imaju servis. Dobra je ta stolica. Ali ti se uvek namece pitanje udobnosti i ono sto je kod middle range-a najbitnije sto ostaje da te kopka je da za jos koji dinar... I jos bih jednu stvar dodao, ako je kradja pri kupovini hm, steelcase-a, humanscale- a itd, kod ovih no name je JOS VECA. Tu je jos veca marza, jer su te stolice u ino krsine, koje se prodaju bud zasta. Da smo u EU, verovatno bi ih i mi mogli da pazarimo za do 200 evra max
Ako nisi pratio ovu temu od ranije (posto vidim da si novi clan), doslo se do zajednickog zakljucka da su sve gejmerske stolice ekstra udobne na pocetno sedenje i onda se svaka do jedne raspadne na sto mesta i nema servisa. Zato se i modrulj spominje bas ti modeli m296 koji su u slicnom cenovnom rangu sa gejmerskim (od 20k do 40k) i koje nisu tako udobne na prvo sedenje (ni moja nije perferktna, i to je zakljuceno na ovoj temi a to je da one ne moraju da budu jako udobne na sedenje jer to moze da prevari a da na duge staze utice lose na kicmu), ali su zato izdrzljivije od gejmerskih i najvaznije je sto imaju rezervne delove i servis sto kada kupis neku gejmersku u prodavnici kompjutera ili salonu namestaja nema sanse ista da servisiras. U tome lezi caka.
 
ma gejmerske su sranje zivo... To nema pre svega veze sa ergonomijom, nijedna ali NIJEDNA gejmerska stolica nije pravljena za ozbiljnu osobu. To je pravljeno za klince debile, koji iovako sede zgrbljeno sa skoliozama ono kifla gradje/stalci za infuziju/vrece govana obrnute naopacke fazon. Mene fascinira da svaka ta gejmerska stolica gura glavu unapred i provocira istezanje prsljenova vrata u najneprirodnijem mogucem polozaju (izmedju ostalog). Zato je i Razer Fujin verovatno krenuo malo drugacijem smeru itd itd. No nebitno, kao sto je neko rekao u ovoj temi. Ni jedne high end stolice nisu bajka, ali su nesto najljudskije sa najmanje kompromisa.
 
Dobro, ako M 296/CH nije dobra, šta se preporučuje za 20-30.000,00 dinara ?
 
Nazad
Vrh Dno