Šta je novo?

Dobre radne stolice

Kad vec pominjemo gejmersko, evo novo od Hawortha ...

Haworth X Xbox Fern

Ima i vary ali to je "socijala" :D

Sto se moje Steelcase Leap v2 tice koju sam nedavno kupio (i odlicna je), primetio sam da je naslon blago zarotiran u desno, tako da sam reklamirao, dan kasnije majstor dosao licno u kancelariju u Ns da pogleda, uslika, posalje, odobrena mi reklamacija i sad cekam pocetak septembra da stigne novi mehanizam (ma sta spadalo u isti) i da mi to zamene. Delight ispao prilicno profesionalan al videcemo do kraja kako ce se zavrsiti, pa ce biti konacno i vise utisaka o stolici.
 
Pa to je Haworth. Nije Razer, Spawn, Dxracer i Secret Lab otpad.
 
Ne branim ove klasicne gejmerske brendove, ali razlika izmedju 500e i 1500e nije mala.

Nego, nesto mi se cini da ova XBox verzija kad nas ni nema da se kupi, a da toliko platim stolicu, a da je nisam ni probao, nema sile.
 
Bez probe ništa. To što neka stolica košta 1000+ eura uopšte ne mora da znači da će da ti odgovara.
 
Jedina prava gejmerska stolica koja ne spada u standardno gejmersko smeće.
Pa dobro, imaš i Herman Miller Embody sa Logitech primesama :)
Ne branim ove klasicne gejmerske brendove, ali razlika izmedju 500e i 1500e nije mala.
Naravno da nije mala ali isto tako sam siguran da bi primetio popriličnu razliku kada bi iz te od 500e seo u tu od 1500e

Nego, nesto mi se cini da ova XBox verzija kad nas ni nema da se kupi, a da toliko platim stolicu, a da je nisam ni probao, nema sile.
Naravno da nema da se kupi. Kod nas možeš probati samo običan Fern, što je dovoljno u startu da vidiš da li ti odgovara stolica i stekneš utisak koje su joj mogućnosti.
 
VIdeo sam da u Emu imaju Fern+ koja je kao unapredjena verzija obicne Fern. Bas cu sutra svratiti da vidim na sta lici, imaju je u Savadi. Taman hocu jos jednom da probam onu F12A koja mi za te pare deluje kao sasvim korektna opcija.
 
Javi utiske.
 
VIdeo sam da u Emu imaju Fern+ koja je kao unapredjena verzija obicne Fern. Bas cu sutra svratiti da vidim na sta lici, imaju je u Savadi. Taman hocu jos jednom da probam onu F12A koja mi za te pare deluje kao sasvim korektna opcija.
Na Haworth sajtu ne postoji Fern+, samo obican Fern? To mozda oni tako nazvali jer ima dodatnih opcija?

Problem kod probanja Ferna je sto su ljudi koji su testirali rekli da je ok u svim varijantama, a onda bez naslona za glavu, bez lumbalne podrske i iskljucivo sa 3D Knit materijalom na ledjima, stolica im je postala jedna od najboljih i jednom od trojice sa BTODtv kanala je postala najudobnija, ispred Embody i Leap-a.
A oni mesecima koriste te stolice i bave se refurbishovanjem stolica inace, ne isprobaju ih samo za video.
 
Upravo tako. Naslon za glavu je gori od ovog na leapu (koji vazi za jedan od ocajnijih)! I onaj deo za ledja mi je tako dje predstavljao problem. Bez tih dodataka kod nas izadje oko 1000e pa i nije losa kupovina ko planira na duze staze da se obezbedi!
 
Ne znam koliko dugo je u upotrebi, ali Fern u Nitea-i baš ne odaje utisak kvaliteta.
 
Probao sam na dva mesta i to je otprilike to...iskreno haworth kvalitet po meni ne može da se poredi sa Hermanom i Steelcaseom...sve je to nekako malo klimusavo, štof nije idealno prav i sl.
 
Samo secretlab strasna stolica :D
 
Probao sam taj kao Fern+ koji je koliko sam shvatio klasican Fern + lumbalna podrška i naslon za glavu.

Sta znam, nisam nesto pao u nesvest, pogotovo sto stolica košta oko 155k.
Ima solidno podešavanja kao npr obaranje naslona u 5 pozicija sa mogućnošću podešavanja otpora, podešavanje sedišta (napred-nazad), rukonasloni (gore-dole, napred-nazad, levo-desno), lumbalna podrška (gore-dole). Naslon za glavu je fiksiran.

Uglavnom, sedište je malo tvrdje, ali nisam mogao za tih 5-10 minuta da utvrdim koliko je (ne)udobno, ali nisam stekao utisak da bih mogao da sedim satima bez problema (redovno ustajanje se podrazumeva). Visok sam preko 190 i meni je taj naslon za glavu udarao u gornji deo ledja ako se malo više "opustim" u stolici i iskreno malo smeta. Ne smatram da je nekvalitetna stolica, ali mislim da je sve preko tipa 100k za nju previše. Ma i 80k je previše.

Mislim da je za te pare Aeron/Embody bez razmišljanja bolja opcija.

Uporedno sam sedeo u F12A i kao tri puta jeftinija stolica od Ferna, mislim da bi ona bila moj izbor. Sedište je mekanije, a takodje može da se podešava, nesto manje podešavanja za rukonaslone, mislim da moze i naslon za glavu da se podešava. Najveća mana mi je svega tri pozicije pri obaranju sedišta, a mozda najveći plus je mogućnost podešavanja visine naslona za ledja, sto automatski daje mogućnost podešavanja pozicije lumbalne podrške. Zapravo, po lumbalnoj podršci se podešava visina, a kad se podesi, onda je i sama visina za ostatak ledja/ramena nekako taman. Lumbalna podrška mozda ima mini problem sto ne moze da se ukloni, ali je dosta mekana, pa i mislim da ne bi bila problem, tj da drži taman koliko treba. Opet, premalo vremena da se zaista ustanovi udobnost na duže staze.

Inace mi je vise njihovih zaposlenih reklo da im je F12A najprodavaniji model.

Sigurno sam nesto propustio, ako ima nekih pitanja, samo napred.

Naravno, ko god se opredeljuje sa kupovinu, mora da proba stolicu, nema druge.
 
Samo jednu stvar imaj na umu, otprilike ne postoji "elitna" stolica da joj sedalni deo nije nešto tvrđi.
 
Chairs.png


Ikea Markus iznad Aeron Classic :)
 
Ovo nije ocena stolice, vec samo komfora sedalnog dela.

Ovo im je ukupan komfor stolica:

 
Poslednja izmena:
Steta sto nema drugih marki. Tipa Vitra, Sedus, Wilkhahn, Knoll, Interstuhl itd itd itd.
Wilkhahn On je meni nesto najbolje na cemu sam sedeo do sada.
Hag Capisco je isto super, mada na starijim modelima se lako lomila plastika u naslonu sto je drzala metalni deo mehanizma koji je povezivao sa donjim delom stolice.
 
Ovo testira par ljudi...sto ljudi sto cudi...koji glupi testovi...svako za sebe bira stolicu boze moj nauke :ROFLMAO:
Steta sto nema drugih marki. Tipa Vitra, Sedus, Wilkhahn, Knoll, Interstuhl itd itd itd.
Wilkhahn On je meni nesto najbolje na cemu sam sedeo do sada.
Hag Capisco je isto super, mada na starijim modelima se lako lomila plastika u naslonu sto je drzala metalni deo mehanizma koji je povezivao sa donjim delom stolice.
eto po tebi jos fali stolica za test...sad kad dodje neko drugi rece ni jedna ne valja, zasto nisu stavili jos neku itd :D
 
Dok su ljudi zadovoljni kupovinom, to je najbitnije.

Steta je sto zbog marketinga nam je u svesti iskljucivo Steelcase i Herman Miller kada se prica o skupljim opcijama.
Realno i VItra i Hag i Interstuhl i Wilkhahn su stolice istog ranga koje bi ljudima mozda i vise odgovarale, ali posto ih nemaju u svesti nema nikakve price o njima.
 
To stoji. Ali problem je što većina tih brendova ne postoji kod nas. To je jedan od glavnih razloga zašto ljudi kupuju Herman Miller i Steelcase. Pa čak i njih nema svuda, nego moraš da naručiš i čekaš da stigne bez obzira što na sajtu piše da ih imaju na stanju.
 
Na kraj uzeta Ikea Markus.
Dnevno u proseku sedim 2h. Do sad sam koristio Ikea MILLBERGET, nije bas najudobnije resenje , leti bude nezegodno. Mada, ni to mi nije smetalo nego deca zarobili Millberger imali su jos neudobniju Ikea ÖRFJÄLL .

Sta znam Markus deluje ok mada i nemam velika ocekivanja, neka potraje koju godinu ;)
 
Za prosecnu osobu koja se krece, i trenira, markus ce biti i vise nego sto treba.
 
Markusa ne bih preporucio ni takvoj prosecnoj osobi ako mu je posao zakucan za tog istog markusa.

@solajam - potrajace markus i duze. Ako si zaista svega 2 sata u stolici, to je onda i ok, ali 6+ sati bih ga izbegavao u sirokom luku (ne kazem da je 5h ok 😄).
 
Markusa ne bih preporucio ni takvoj prosecnoj osobi ako mu je posao zakucan za tog istog markusa.

@solajam - potrajace markus i duze. Ako si zaista svega 2 sata u stolici, to je onda i ok, ali 6+ sati bih ga izbegavao u sirokom luku (ne kazem da je 5h ok 😄).
Ja mogu da sedim na Markusu satima, a nisam nikakav supermen. Morao sam da uradim intervenciju da stanjim onaj sunđer što služi kao lumbalna podrška, on mi je pravio probleme. Ali, od kad sam to sredio stolica nije uopšte neudobna.
 
Nazad
Vrh Dno