Šta je novo?

Dobre radne stolice

Ovakva tema nikad ne zastareva.
Interesujeme koju stolicu da uzmem sa ovog sajta.
Vidim puno slicnih stolica a i slicnih ceni, ne bi sad da uzmem za 300eu pa da je sh**.
Treba mi neka ergonomska za kompjuter, hvala
http://www.officeline.co.rs/kancelarijske-stolice-i-fotelje/radne-stolice
i u officeline imaju neki novi model da li mozda njega ? koliko je udoban i dobar za kicmu laktove xD
http://www.officeline.co.rs/kancelarijske-stolice-i-fotelje/novi-modeli/o141-wau-radna-ergonomska-stolica
http://www.antares-stolice.com/cenovnik.pdf
Gde su kvalitetnije ?
 
Poslednja izmena:
pa sta znam, ova je nekako elegantna i vec anatomski podesena, barem ja ne volim one zubarske :d
 
Evo jos jednog pitanja, eko štof ili fiber ?
sta je bolje verovatno u fiberu se manji znoji a štof krace traje ?
ili ko moze da mi pojasni
HVALA
 
@Dexy86

Imaš solidnu radnu stolicu trenutno u metrou za manje od 9 hiljada

Onu koju si naveo deluje odlično ali moraš d avidiš d ali ti odgovara širina, dubina visina naslona za ruke, kako je podešen lumbalni deo i slično. To je je za svakog različito.
Ali ako ti odgovarai imaš novac onda kupuj.

Obavezno probaj da li ti odgovara. Ja imam jednu od onih koja deluje fenomanalno i kojom se svi oduševljavaju ali 10 puta dnevno mi dođe da je zavrljačim kroz prozor je nikako neuspevam da je prilagodim
 
Uzmes onaj ogromni lazybag i postavis ga na par kockastih stiropora u zavisnosti od zeljene visine,nema udobnije:smoke:
 
Ova stolica od 44k iz eurosalona je izuzetno kvalitetna ali ne i udobna za dugotrajan rad... (plus za moj ukus nedostaje naslon za glavu)
 
sve je to subjektivno, zavisi i kako je ko gradjen, koju kilazu ima...
treba isprobati sto vise modela pre kupovine, preko slike ne mozes zakljuciti da li je udobno...
meni je naslon dovoljno visok pa mogu i glavu nekada da naslonim... i ledja sam ispravio u njoj jer sam se pre toga bukvalno krivio u nekom krshu iz f.ideale...
sada je bas bezobrazno skupa, skocila joj cena bukvalno za jos 100€...
 
kao sto rekoh, sve je subjektivno. ne vredi nista onoliko koliko platis...
meni savrseno odgovara, zato sam je i uzeo...
 
sve je to subjektivno, zavisi i kako je ko gradjen, koju kilazu ima...
treba isprobati sto vise modela pre kupovine, preko slike ne mozes zakljuciti da li je udobno...
meni je naslon dovoljno visok pa mogu i glavu nekada da naslonim... i ledja sam ispravio u njoj jer sam se pre toga bukvalno krivio u nekom krshu iz f.ideale...
sada je bas bezobrazno skupa, skocila joj cena bukvalno za jos 100€...

pa ako je kilaza ko moja i tvoja...onda mora 100€+ !!!!!!
salim se, al jeste tako....
ja sam utehu nasu u ONIM NAJJEFTINIJIM METALNIM SA TAPACIRUNGOM stolicama od 1.500-1.700din, kako gde, ima i kopija za 1.250,00 din!!! xexexexe
posle svega sto sam probo u njima mi najudobnije, zaista....
 
xexexe, pa nisam ja bas bucko, nego sam celog zivota imao fixno 62kg pa se sad sa 77 osecam ogromno :D
imao sam neku jadnu plavu raspalu stolicu, platio je tada oko 2.500-3.000 djunti i to ne kopiju vec original :) i bukvalno je bio mazohizam sedeti na njoj...
btw uvek postoji velika debela fotelja za one koji ne mogu da nadju radnu stolicu, bice udobna sigurno svakome...
 
Ja sam uzeo jednu obicnu u Eurosalonu, samo rukohvat, bez naslona, realno nije da se izlezava u njoj - ali je strava (dobra) za kicmu! 6500RSD
Jedino sto joj je kvalitet niske kineske klase i raspala se za koji mesec - svi srafovi su otisli.

Imao sam slicnu stolicu u Koreji, <30e, udobnija, godinu dana je izdrzala mnogo vise maltretiranja nego ova - da mogu da je porucim, doneo bih nekoliko komada ovde! Nijednu bolju stolicu za svakodnevno sedenje nisam nasao.

Ovako izgledaju:
http://www.eurosalon.rs/proizvodi/Kancelarije/Konferencijske stolice/Rumba/226
samo crna.
 
Kolika je garancija kod ovih stolica i gde mogu da se nabave>?
Kakva je udobnost?Jel neko to probao_Obzirom na obicne radne fotelje u toj cenovnoj klasi
ovo izgleda kao primamljiva kupovina na osnovu onog sto nudi.
 
Ja sam se odlucio za stolicu Okamura Contessa i verujte mi, ne bez razloga. Imate i verziju koju radi Teknion, isto je model contessa. Stolica je vanserijski dobra i udobna. Imam 95 kg :) medjutim stolica bez problema trpi sva moja cimanja, lezanja i sta ti ja znam koje radnje. moja preporuka je da kada kupujete stolicu za besomucno sedenje ispred racunara uzmete stolicu koja sto vise lici na ovu. I sto se tice materijala kao i sinhro mehanizma. Eko i ne eko i ostale prave i lazne koze koze nikako. Ako bash volite kozu onda samo prirodna i to samo na sedalnom mestu.E da, i obavezno nabavite odmoriste za noge. Ukapirao sam da dobru stolicu cini i bilo kakvo odmoriste (nakoseni stocic za drzanje stopala pod uglom i pod blagim uglom ispod stola). Link za stolicu http://www.okamura.jp/en_ap/products/seating/contessa/index.html

P.S. vidim da dosta gledate fotelej i stolice koje bash nemaju nikakve veze sa ergonomijom. U vasem slucaju u obzir za kvalitetnu namensku stolicu za unistavanje pred racunarom u obzir dolaze samo ergonomski modeli koje mozete podesiti sveukupno po vasim dimenzijama i standardima.
 
Пречасни, колико кошта та Контеса и јел се може купити код нас?
 
Iskreno kosta jako mnogo, verovatno sto ju je dizajnirao Giugiaro Design a proizvodi se u Japanu ili sta vec, pa mi je glupo i da napishem. Pravo da ti kazem ne znam dali kod nas ima da se kupi, narochito Okamura, mada ni Teknion nisam video da je prisutan imalo. Prodaju se u Velikoj Britaniji, Danskoj, Svajcarskoj, Belgiji i mislim Svedskoj. I mozda josh ponegde. Ali ima kod nas izvestan broj stolica koje sa funkcionalnoscu vrse posao na isti nacin kao i Contessa, samo treba potraziti, pregledati i sto je uzasno vazno, probati stolicu, onako bash bash.
 
Poslednja izmena:
Izvini, sad sam se setio. Cuo sam da se u Tapu u Zagrebu ( Tapo.hr) moze kupiti i HM i Okamura. Mada sam cuo da se ceka par meseci na isporuku. Inache, po meni, najbolja stolica od svih u ponudi u svetu je Okamura baron koja je nesto malo skuplja od Contesse. Ja kad sam uzimao ovu nije josh postojao baron model.
 
Пречасни, колико кошта та Контеса и јел се може купити код нас?

Oko 1000e puna cena u nemackoj:
http://office-gigant.de/index.php?manufacturers_id=5
U Svajcarskoj oko 1400chf (dakle jaca cena nego u nemackoj). Ako imas nekoga u DE zamoli ga da ti pogleda rasprodaje sada u januaru, najbolji period za kupovinu namestaja i ako je taj spreman da se isima moze da ti ustedi 30-50% pune cene plus da uzme papire za povracaj pdv-a. Ako nemas izaci ce te mnogo skuplje.
 
Их бре, много је то пара... Има ли нешто добро до неких 10.000 динара плафон? Што мање, то боље наравно :D
 
Svidja mi se ova tema..
Ova druga stolica sto je sniper postavio link nema normalan naslon vec onu mrezicu.
Jel imao neko iskustva sa ovim sistemima?Ja sam naucio da mi bude sve udobno,mekano .
P.S.Stolice od 1000 eur+ :S:
 
Их бре, много је то пара... Има ли нешто добро до неких 10.000 динара плафон? Што мање, то боље наравно :D

Koristio sam jednu stolicu slicnu ovoj http://www.velbe.rs/sr/proizvod/melita/36/ sa istim mehanizmom. Nije bila losha za te pare. Ima ovaj asinhroni mehanizam koji nije nesto posebno ali je ipak '' mehanizam'' za razliku od ohih kineza koji imaju samo privareni cilindar koji jako brzo popusti. i naravno ima barem neko ergonomsko podesavanje, koje cak moze da bude dovoljno kod nekih. Naravno, stoji da mora da se proba da li je po ''ukusu'' ili ne. Veruj mi da dobro i 10.000 din tesko da mogu da se spakuju u istu recenicu. :)
 
Nazad
Vrh Dno