Šta je novo?

Dobre radne stolice

Neko sa HATTEFJÄLL stolicom iz Ikee?
 
Ja sam pazario ovu stolicu sebi :
I mogu reći da je odlična, čak sam primetio kad duže sedim da se ne umaram toliko ko na prošloj stolici što sam imao.
Bio sam i uzeo par Markus stolica za kancelariju i par ovih stolica kao zamenu:
jer Markusa , malo ima, malo nema na stanju, dosta dobra stolica za te novce, lako se održava.
 
Kakvi su utisci za M228 posle nešto više od godinu dana korišćenja?
Jel' udobna za višečasovno sedenje? Pre neki dan sam išla do Modrulja i ta mi je bila baš udobna, a kako sam teška 50kg i visoka 1.7m, potrebno mi je da me stolica ne žulja. 😊
Moja bojazan je da bi sedalni deo brzo propao baš zato što je mekan, kao i mreža na naslonu - mada su mi u prodavnici rekli da sigurno neće.
Kakvo je tvoje iskustvo?
Ja imam oko 84 kilograma i visok sam oko 190 cm. Što se tiče dimenzija stolice, meni super odgovara, sedalni deo mi je taman, naslon na glavu takođe. Kada je kvalitet stolice u pitanju, ja nemam zamerki. Koristim je preko godinu dana, minimum osam sati dnevno i nije se rasklimala, ne škripi, cela stolica je i dalje kao nova. Mreža na naslonu je kao i prvog dana a što se tiče sedalnog dela, možda nisam toliko relevantan da kažem nešto o tome. Meni deluje da je i dalje kao prvog dana, ne primećujem da se nešto promenilo. Ali ja generalno gledano imam problema sa leđima i smeta mi toliko sedenje jer se javljaju povremeno bolovi i možda bih voleo da je sedalni deo malo mekši nego što jeste. Ono što takođe utiče na moj utisak je i radni sto koji je katastrofa i koji sam već trebao da promenim. Ne koristim pun potencijal stolice, uvek sam u istom položaju koji mi i ne odgovara previše ali ću promeniti to još ovih dana. Voleo bih da lumbalna podrška može malo više da se podigne.

Sve u svemu, moj utisak je da je stolica dobrog kvaliteta i da ne primećujem da se bilo šta promenilo na stolici za više od godinu dana upotrebe. Tu sam za bilo koje dodatno pitanje.
 
Ja imam oko 84 kilograma i visok sam oko 190 cm. Što se tiče dimenzija stolice, meni super odgovara, sedalni deo mi je taman, naslon na glavu takođe. Kada je kvalitet stolice u pitanju, ja nemam zamerki. Koristim je preko godinu dana, minimum osam sati dnevno i nije se rasklimala, ne škripi, cela stolica je i dalje kao nova. Mreža na naslonu je kao i prvog dana a što se tiče sedalnog dela, možda nisam toliko relevantan da kažem nešto o tome. Meni deluje da je i dalje kao prvog dana, ne primećujem da se nešto promenilo. Ali ja generalno gledano imam problema sa leđima i smeta mi toliko sedenje jer se javljaju povremeno bolovi i možda bih voleo da je sedalni deo malo mekši nego što jeste. Ono što takođe utiče na moj utisak je i radni sto koji je katastrofa i koji sam već trebao da promenim. Ne koristim pun potencijal stolice, uvek sam u istom položaju koji mi i ne odgovara previše ali ću promeniti to još ovih dana. Voleo bih da lumbalna podrška može malo više da se podigne.

Sve u svemu, moj utisak je da je stolica dobrog kvaliteta i da ne primećujem da se bilo šta promenilo na stolici za više od godinu dana upotrebe. Tu sam za bilo koje dodatno pitanje.
Veliko hvala na odgovoru! Sve napisano su mi korisne i značajne informacije. Dobila sam mnogo detaljniji odgovor nego sam se nadala, i za to dodatno hvala.
Ako mi iskrsne neko pitanje biću slobodna da pišem.
 
Neko? Bilo kakav savet? Nemam pojma gde da tražim i šta.
Ja sam pre godinu dana uzeo ovu stolicu i nisam se pokajao.
Stolica je izuzetno masivna i robusna i cini mi se da je napravljena bas za krupne osobe.
https://kancelarijske-stolice.com/online-prodavnica/ergonomska-stolica-m-801/
Vec sam pisao na ovom ovom forumu o ovoj stolici, cena je jos uvek povoljna za ono sto se dobija, plus sto ima velika garancija i rezervni delovi i servis kod nas.
 
Neko? Bilo kakav savet? Nemam pojma gde da tražim i šta.
U tom budžet gledaj top modele, npr. sad je akcija za:


Sigurno ima i iz drugog tabora da se nešto pronađe:

 
Samo kad bi gospoda imala cenu, opciju porucivanja, biranje dodataka itd., a ne kao u kamenom dobu da zivimo.. Smaraci.

Mirra je top, ali kosta kao proslogodisnja nova dnevna soba. Ubila bi me zena, ipak cu da idem da odradim 10 zgiba i sedim na obicnoj kuhinjskoj, i ledja prava ko sajla. :D
 
Samo kad bi gospoda imala cenu, opciju porucivanja, biranje dodataka itd., a ne kao u kamenom dobu da zivimo.. Smaraci.

Mirra je top, ali kosta kao proslogodisnja nova dnevna soba. Ubila bi me zena, ipak cu da idem da odradim 10 zgiba i sedim na obicnoj kuhinjskoj, i ledja prava ko sajla. :D
sta ja da uzmem 177cm 70 kila biciklista lagan...dao bi mozda i vise od 60.000...
 
Dobio sam mail od nitee da im se otvorila outlet radnja i poslali su mi katalog radnih stolica, saljem u prilogu sta sam dobio.
Verujem da ce nekome znaciti lepo su umanjene cene i ima izbora
 

Prilozi

  • KANCELARIJSKI NAMEŠTAJ.pdf
    815.9 KB · Pregleda: 171
Jer možeš da mi kažeš kako se to podešava? Uzeo sam m801 i nisam 100% siguran kako se sve podešava.
Ako mislis na dugmice sa desne strane (pretpostavljam da su ti stolicu sklopili u radnji, meni su dali sklopljenu)
-prvi gde pise lift ti dize i spusta stolicu
-srednji gde pise slide ti pomera sediste napred nazad
-zadnji gde pise tilt ti blokira naslon u zeljeni nagib (nagnes se koliko zelis da se nagnes i pritisnes taj taster da fiskira naslon u tom polozaju) ili ako ga iskljucis onda ti se naslon moze slobodno pomerati
-veliki tocak sa desne strane ti povecava i smanjuje otpor opruge koja drzi naslon (to ti je kada ti je odblokiran naslon pa zelis sam da se naginjes po zelji), recimo da si tezi pa ti odgovara da je jaci otpor opruge naslona
-za rukohvate imas gore/dole, levo desno, napred/nazad
-za noge ako si uzeo ti se stiska dugme sa desne strane da se podigne i isto tako da se vrati
 
Dobio sam mail od nitee da im se otvorila outlet radnja i poslali su mi katalog radnih stolica, saljem u prilogu sta sam dobio.
Verujem da ce nekome znaciti lepo su umanjene cene i ima izbora
Ovo polovni, izlozeni modeli? Ili novo neotpakovano?
 
Sad sam bio do njih, modeli su novi ili kao novi, kako kazu vecinski stajali u magacinima ili bili izlozeni, sedus quaterback modeli su bas novi
 
Sad sam bio do njih, modeli su novi ili kao novi, kako kazu vecinski stajali u magacinima ili bili izlozeni, sedus quaterback modeli su bas novi
Ako salju na kucnu adresu mogao bi ovde pazarati nesto :D
 
To stvarno ne znam, ima tu negde sigurno kontakt pa mozete proveriti.

Ja uzeo sitland teamstrike za 30e, da ne kazem za dzabe da mi se nadje u rezervi :D
 
Jel ima neko ovu stolicu, zanima me vase misljenje u vezi sa kvalitetom i mrezicom (koliko je udobnija od sundjera). Kosta negde oko 50.000 rsd

Radna ergonomska stolica "Frank"

Da se citiram od pre neku stranu:
Pogledaj u Temmatrade, ne znam kako se zove stolica, ali oko 50k je. Mrezica, sasvim komforna, naslon za glavu, podesiva lumbalna podrska. Meni sa 130kg je bila super, dok mi je najsiri HM Aeron uzak.
Nalazi se na ulazu u salon u Vojvode Stepe.
Covek mi je rekao da im je to najpopularniji model.
Edit:
Nasao sam je:
 
Ja sam uzeo ovu u IKEI malo manje od 2 meseca. I za sada mi je odlicna.

Ne znoje se ledja, vrat se ne krivi, udobna je....

Garancija 10 godina, za ove pare i vise nego dovoljno. Videcemo kako ce se pokazati u narednom periodu.
 
Kako rastaviti markusa? Ne mogu nikako da izvadim sedalni deo iz zvezde
a6OVDcT.png
 
nema sanse da bih odvojio cekicem a da ne polomim. obuo sam patike, digao na krevet, uhvatio za zvezdu i vukao ka sebi a nogama udarao iz sve snage u drveni deo... odvojilo se iz dvadesetog udarca. mislio sam da cu slomiti ivericu
 
Ima li neko u Ns kojim slučajem steelcase leap, gesture ili amea stolicu i da je voljan da me ugosti na pola sata da pogledam probam istu? Prodao sam moju merifair wao 141, skontao sam vremenom da mi uopšte ne prija za donji deo leđa i sad gledam šta pametno kupiti a da nije bubreg ipo. Čak se zanosom idejom da se provozam do Bg, vidim da steelcase ima zvaničnog predstavnika na nBg. Takođe ako ima neko nešto baš provereno za preporuku do tipa 500e neka slobodno podeli mišljenje.
 
Bio sam pre mesec dana u Airportu i sedeo u Gesture i još par Steelcase stolica, sedenje je bilo manje više OK, ali glavni utisak su mi bili nasloni za ruke koji su me skroz odbili, baš mi se nije svideo osećaj plastičnosti.
Mrdaju se u svim smerovima i nema fiksiranja osim po visini (ako sam dobro uspeo da objasnim), generalno nije mi ostavilo utisak nečega što košta 1000€+, moguće i da je ta izložbena već malo više izakana stalnim probama.
Kod jednog klijenta već 9 meseci sedim u Haworth Fern svaki put kad odem (ceo dan, 6h+) i tu mi takođe stolica deluje previše plastično, nasloni za ruke isto mrduckaju po malo u svim smerovima, a nove su stolice, sveže opremljen prostor, nisu neke sa decenijom staža...

Posle Steelcase testa, otišao prekoputa AirportCity-ja da probam još jednom Aeron/Embody i drastična je razlika u kompletnom utisku koji stolice ostavljaju, izgled manje više, stvar ukusa, ali kvalitet plastike je neuporediv.
Meni lično je Embody bila nekako plitka, možda jeste zdravije za leđa da se pruži potpora gde treba, a ostaviti malo i mišićima da rade. Ipak, previše plastike i kod nje me nije dojmilo.

Možda Gesture kad se napakuje boja i materijali + nova na koju nije seo milion ljudi i proverio sva podešavanja i može da se uporedi, ali i cena nije mala za takvu konfiguraciju + se čeka mesec i kusur na isporuku.
Sve u svemu, na kraju uzet Onyx Aeron jer mi je bio em udobniji, em manje plastičan od Embody, em dostupan odmah.
Vizuelno takođe bombona, jedino što ga još nisam raspakovao da se ne uprašnjavi od radova kojim nikad kraja... 🥴

Edit. Kapiram da si pomenuo cenovni rang ~500e, ali Gesture je dosta iznad toga pa zato napisah iskustva sa stolicama iz te klase :)
 
I Steelcase i Herman Miller su samo stolice, nije nikakva naucna fantastika.
Drugar je uzeo mirra 2, posle mesec dana krenula je vec da krcka i da ispushta zvukove.
Ja imam Gesture oko godinu ipo dana. Posle dve nedelje je krenula da ispushta demonske zvukove prilikom bilo kakvog pomeranja.
Kada se naslon pomerao napred nazad dok ga nisam podmazao silikonskom mascu toliku buku je pravio da je budio komsije.
Sic i kada je "zakljucan" se pomera napred-nazad odokativno 1.5 cm vec posle mesec dana od kada je bila nova.
Sic je isto skripao kao blesav prvih par meseci kada menjalo teziste sa jednog guza na drugi. Da kucnem u drvo to je prestalo da se desava samo od sebe.
Naslon krcka i dan danas kao blesav kada se menja teziste sa leve na desnu stranu ledja.
Nikako da se nakanim da ih zovem da mi srede to.
Bash nije 1000 eur iskustvo.

Za leap sam cuo da ima isti problem sa pomeranjem sica napred-nazad po 1-1.5cm i isto voli na vise razlicitih mesta da ispusta zvukove.
Aeron je uvek imao kilave naslone za ruke i ako se kupi manja velicina sece kukove i butine.
Embody krcka cim se sedne u nju u salonu.
Fern nekako deluje jeftino, a to se ne odrazava na cenu.

Jedina stolica na koju sam seo da nije ispustila nikakav zvuk, a gospodin je koristi svakodnevno po barem 6 sati tada vec 7 godina je bila neka Wilkhahn kojoj se naslon slobono krece u svim pravcima.

Sa Knoll, Vitra, Sedus nemam iskustva.
 
Nazad
Vrh Dno