Šta je novo?

Dobre radne stolice

Шведске столице, квалитетна варијанта. Дају 10 година гаранције, мада у овом случају није битно, ја сам је само спасио контејнера у коме би завршила, нисам ништа платио - учинио добро дело за себе и околину. Цене за овакве столице су од типа 700-1400 Евра ако сам добро испратио. Иначе сам у Норвешкој.

 
Potpuno neverovatno, stolica koja izgleda ima funkcionalan naslon za glavu... i naravno nema kod nas
 
Pozdrav svima, neka preporuka za stolicu izmedju 300-400 evra?
Imam 120+ kila i sedeo bih 8 do 10 sati dnevno na njoj.
Hvala unapred!
 
Pogledaj u Temmatrade, ne znam kako se zove stolica, ali oko 50k je. Mrezica, sasvim komforna, naslon za glavu, podesiva lumbalna podrska. Meni sa 130kg je bila super, dok mi je najsiri HM Aeron uzak.
Nalazi se na ulazu u salon u Vojvode Stepe.
Covek mi je rekao da im je to najpopularniji model.
Edit:
Nasao sam je:
 
Pogledaj u Temmatrade, ne znam kako se zove stolica, ali oko 50k je. Mrezica, sasvim komforna, naslon za glavu, podesiva lumbalna podrska. Meni sa 130kg je bila super, dok mi je najsiri HM Aeron uzak.
Nalazi se na ulazu u salon u Vojvode Stepe.
Covek mi je rekao da im je to najpopularniji model.
Edit:
Nasao sam je:
Hvala puno na preporuci!!!
 
Društvo moram zameniti moju Merryfair Wau 2 stolicu jer me ubi na leđima bez dodatnog sunđera iza i sedalni deo je mesh zimi hladan užas plus mnogo je zaobljen i seče mi cirkulaciju kako god da sedim.
Lova nije toliko problem samo da se nađe nešto što mi je udobno.
Mislio sam možda kombianciju leđa mesh dole sunđer.
Tipa SteelSeries Gesture Ili tako neka da uzmem i ne menjam 10g.
Sedim samo kad igram Diablo 4 inače jako slabo 😂
180,78kg
 
Prošle nedelje sam bio u jednoj radnji u Beogradu i gledao nekoliko stolica, otišao sam sa namerom da kupim Herman Miller Aeron, ali mi uopšte nije odgovarao. Probao sam preko 10 stolica i trenutno se dvoumim između Herman Miller Embody i Haworth Fern.
 
Društvo moram zameniti moju Merryfair Wau 2 stolicu jer me ubi na leđima bez dodatnog sunđera iza i sedalni deo je mesh zimi hladan užas plus mnogo je zaobljen i seče mi cirkulaciju kako god da sedim.
Jel to do tebe ili do stolice? Pitam,jer sam u nekoj buducnosti planirao taj model
 
Jel to do tebe ili do stolice? Pitam,jer sam u nekoj buducnosti planirao taj model
Meni nikako ne odgovara ni sedalni ni lumbalni deo.
Ja sam aj da kažeš fit građe 180/77 Mesh neudoban užas, lumbalni deo neka odvratna plastika u dnu ubija leđa ako se zavališ, kupio sam onaj anatomski jastuk sa Amazona, bez toga ne mogu da je smislim.. Šteta jer je kvalitet stvarno svega ostalog vrhunski
 
Jel to do tebe ili do stolice? Pitam,jer sam u nekoj buducnosti planirao taj model
Rekao bih da je do mene, za sam Aeron sam dobio jako dosta preporuka, lično mi ne odgovara deo za sedenje jer je napred blago spušten i imam osećaj kao da klizim sa stolice, dok je jedan plus koji ima Embody taj što je dosta uži i mogu da izbacim laktove skroz nazad.
 
Ja sam aj da kažeš fit građe 180/77 Mesh neudoban užas, lumbalni deo neka odvratna plastika u dnu ubija leđa ako se zavališ, kupio sam onaj anatomski jastuk sa Amazona, bez toga ne mogu da je smislim.. Šteta jer je kvalitet stvarno svega ostalog vrhunski
Ja sam probao stolicu,bio na 99% da je kupim i iskoci mi TV da kupim,pa ce stolica sacekati malo. Meni se vizuelno mnogo svidja,e sad sto se udobnosti tice verovatno necu saznati dok je ne kupim.

p.s.inace,smrsao si 1kg od jutros ;)

@DoItNow pogresno si razumeo pitanje,nije se odnosilo na tebe i taj model
 
Stolica za 10h sedenja je jako individulana stvar.
Ko ima vazdušne jastuke na pozadini svaka mu je dobra ja mislim 😂
 
Društvo moram zameniti moju Merryfair Wau 2 stolicu jer me ubi na leđima bez dodatnog sunđera iza i sedalni deo je mesh zimi hladan užas plus mnogo je zaobljen i seče mi cirkulaciju kako god da sedim.
Lova nije toliko problem samo da se nađe nešto što mi je udobno.
Mislio sam možda kombianciju leđa mesh dole sunđer.
Tipa SteelSeries Gesture Ili tako neka da uzmem i ne menjam 10g.
Sedim samo kad igram Diablo 4 inače jako slabo 😂
180,78kg

Prošle nedelje sam bio u jednoj radnji u Beogradu i gledao nekoliko stolica, otišao sam sa namerom da kupim Herman Miller Aeron, ali mi uopšte nije odgovarao. Probao sam preko 10 stolica i trenutno se dvoumim između Herman Miller Embody i Haworth Fern.
Upravo te stolice, zajedno sa Steelcase Leap su najbolji izbor za komfor.
Ne znam za lakse ljude, ali za mene sa 130kg, bas sam isao da probam Embody i Fern.
Fern je super stolica, ledja jako udobna, ali je Embody udobnija na guzici.
Prosto, "mreza" koju ima ravnomerno siri tezinu i nigde ne osecam da me pritiska, dok na Fernu osetim da mi pritisak bude na karlicnim kostima, kao i na svakoj stolici sa sundjerom.
Daleko od toga da bi mi bilo problematicno da koristim Fern, samo je Embody bolji.
Malo mi je prekratak sedalni deo jer ne moze da se pomera napred, nazad, vec samo nedovoljno da se izvuce, ali nije strasno.
Takodje mi nedostaje i lumbalno ojacanje, ali mi je opet bilo dosta bolje od SC Gesture stolice, gde imam rupu, a najvise zato sto Embody ima podesavanje ugla i cvrstoce gornjeg dela naslona za ledja, pa se moze namestiti da solidno drzi i donji deo ledja.
Napomena je da nisu sve stolice iste, to jest, od kada je izbacen Embody Gaming(Logitech) sa dodatnim slojem, posle pozitivnih recenzija za komfor, sve novije od tada Embody stolice(mart 2021., znaci kod nas verovatno tek od 2022.), dobijaju taj dodatni sloj, koji znaci da se ne oseca mrezica na ledjima i guzici, tako da je moguce da naletite na polovne matore koje nisu iste kao ove novije.
Aeron mi je takodje bio super komforan, ali prosto je preuska stolica za mene cak i u najsiroj varijanti.
Ledja su mi ok, ali cim se malo mrdnem, kacim ivice, dok mi se sedalni deo useca direktno u butine.
 
Poslednja izmena:
Ćao, da li imate predlog za neku radnu stolicu (ili gejmersku, kako god)? Budžet mi nije nešto velik - do 15.000 dinara. Imam cerebralnu paralizu i samim tim probleme sa bolom u leđima ako sedim malo duže, a kako po više sati dnevno provodim sedeći i učeći za faks, mislim da bi mi makar malo olakšalo da imam neku bolju stolicu.
Hvala na odgovorima!:)
Evo samo da se javim da sam nabavila stolicu (tačnije, dobila na poklon). U pitanju je Canyon Vigil CND-SGCH2 i za te pare i moje potrebe je sasvim okej, preporučujem je. Hvala svima na odgovorima i preporukama!:)
 
Pozdrav svima,
Zelim udobnu stolicu, dakle da ne bude sundjer koji ce da ulegne posle godinu dana i slicno. Mozda bolje mreza zbog ventilacije. Visok sam 175cm, i imam 75kg ali razvio sam problem s ledjima od sedenja a sad trenutno najveci problem je neudobnost sedista, tvrdoca, prevelika duzina sedista, inace to sto sada koristim je stolica placena nekih 350-450 evra, italijanski delovi, neka firma bese iz NS-a. Mislim ima mrezu na ledjima podesavanje sedista napred nazad, naslona i rokohvata ali je bas tvrda postala a nikad mi nije legla...
Tako da bih zamolio clanove foruma do 85kg-a da daju svoja misljenja. Cena nije bitna ako su zaista razlike ogomne a inace ne bih da placam nesto samo zbog brenda.
Hvala :O)
 
Probaj ovo za normalne novce.

Pogledaj u Temmatrade, ne znam kako se zove stolica, ali oko 50k je. Mrezica, sasvim komforna, naslon za glavu, podesiva lumbalna podrska. Meni sa 130kg je bila super, dok mi je najsiri HM Aeron uzak.
Nalazi se na ulazu u salon u Vojvode Stepe.
Covek mi je rekao da im je to najpopularniji model.
Edit:
Nasao sam je:
 
 

Prilozi

  • IMG_1463.png
    IMG_1463.png
    585 KB · Pregleda: 105
Jel vise nema varijante Markusa sa kozom umesto tekstila?
 
  • Like
Reagovanja: MPM
Da nego vidim na 154str da je bila i ta varijanta za 5k vise, tada je tekstil verzija kostala oko 15, a eko koza il sta li je 19k. Sada ima samo poliester za 18k. Jedino sto me brine je da mi macka ne iscepa onu mrezu na naslonu, al valjda nije kao paucina cim ljudima traje godinama.
 
jel markus i dalje best buy do 20k ? Ili imamo nekog novog favorita ?:D
 
I dalje je best buy. Pogotovo ako je kvalitet prioritet.
 
Sve zavisi sta ti odgovara. Meni nikako nije legao Markus i prodao sam ga posle 2 meseca. Kvalitet jeste dobar.
 
Divim se ljudima koji nesmetano funkcionišu na Markusu. Imao sam ga na poslu, ubijala su me leđa. Doduše, nije pomoglo što sam bio ili na toj stolici ili teglio video rasvetu, ali i dalje :D
Naslon za glavu je previše isturen napred, nema lumbarnu podršku i taj deo je nekako vazdušast, plus su rukohvati stalno udarali u sto (niti oni niti sto imaju podesivost).
Sad, srećom radim od kuće, i za to koristim ovu stolicu koja me već dve godine odlično služi. E sad, ako se ne varam trebalo bi da padne cena i na 35k, osim ako nisu i oni digli cene zbog inflacije, ali u ovom cenovnom rangu ova stolica vredi, posle mene kupili su sestra i zet i dva ortaka, svi su zadovoljni.
 
Sad, srećom radim od kuće, i za to koristim ovu stolicu koja me već dve godine odlično služi. E sad, ako se ne varam trebalo bi da padne cena i na 35k, osim ako nisu i oni digli cene zbog inflacije, ali u ovom cenovnom rangu ova stolica vredi, posle mene kupili su sestra i zet i dva ortaka, svi su zadovoljni.

Hvala za preporuku. Da li podešava lako ? Od kog joj je materijala zvezda?
 
Nazad
Vrh Dno