Šta je novo?

Dobre radne stolice

Zdravo svima,
Interesuje me Markus stolica, vidim da su komentari dosta podeljeni. Naime, visoka sam 168cm/oko 60kg, nemam prilike da je probam. Do sada sam koristila ovu stolicu sa fotografije... da li je neko moje visine koristio Markus i kakvo je iskustvo? Budzet mi je upravo taj, najvise do 20.000 dinara... ova stolica me je super sluzila, bila je oko 8.000 dinara na akciji, te zaista ne trazim nista wow, ali bi mi opet znacilo neko "unapredjenje". Veoma mi je bitno da je dubina sedista minimalno oko 50cm. Probala sam od 40, ali mi uopste ne odgovara. Radim od kuce i dnevno sedim aktivno po 5-6 sati. Hvala svima na savetima. Dobrodosle su i neke druge stolice! :)

Pogledajte prilog 379787

Pratim ovu temu jako dugo. I ja sam prvo hteo Markusa jer je izgledao o.k. , i imao je baš dobru cenu. Međutim posle i ne baš toliko pozitivnih ogovora u ovoj temi od ljudi koji su je kupili, ja sam počeo da na preporuku da pikiram M 296/CH


verovatno ću da je kupim pred kraj meseca
 
Pratim ovu temu jako dugo. I ja sam prvo hteo Markusa jer je izgledao o.k. , i imao je baš dobru cenu. Međutim posle i ne baš toliko pozitivnih ogovora u ovoj temi od ljudi koji su je kupili, ja sam počeo da na preporuku da pikiram M 296/CH


verovatno ću da je kupim pred kraj meseca
Da, ja definitivno preskacem Markus zbog visine pre svega, ocigledno mi nece prijati. Gledam u MB stolice, ima veliki izbor u mom cenovnom rangu, ali bas je tesko odluciti. Nazalost ne mogu da probam nista i svakako kupujem "na slepo", koja god to stolica bila...
 
Da li zna neko kakva je MB B 505 G ??
Nemam mogucnost da je vidim uzivo, a na slici deluje ok.
Osim cene privuklo me sto je sediste debelo, sto mi je prva stvar koju gledam kod stolice. Ubise mi pozadinu ova tvrda sedista..:D
 
Da li zna neko kakva je MB B 505 G ??
Nemam mogucnost da je vidim uzivo, a na slici deluje ok.
Osim cene privuklo me sto je sediste debelo, sto mi je prva stvar koju gledam kod stolice. Ubise mi pozadinu ova tvrda sedista..:D
Ja imam 95kg i pukla mi je metalna zvezda na stolici koja je deklarisana na 250kg. A ti sam zaključi šta će se desiti sa plastičnom zvezdom koja je na ovoj MB stolici deklarisana na 110kg. Niska cena govori sve.
 
Nazalost ne mogu da probam nista i svakako kupujem "na slepo", koja god to stolica bila...

Tako je i kod mene. Markusa i još neke sam isprobao kada sam išao poslovno za Beograd. Ovako mi samo ostaje prepruka viđenih članova foruma.
 
Markus je izgradjen kao tenk i trajace godinama, zato je i popularan (jer u tom cenovnom rangu nema tako kvalitetne stolice).
Ergonomija nista posebno, za to mora veci cenovni rang.
Svakako ako mozete isprobajte stolicu pre kupovine.
 
Баш тако, Маркус је квалитетна столица, добре и чврсте конструкције, али није удобна за вишесатни рад. Одличан избор за ту цену за нас тешкаше (190+ цм и 100+ кг). Неко нижи и доста лакши вероватно може да нађе и удобнију столицу која не мора бити толико чврста и робусна.
 
dobro koja stolica oko 500 evra je najbolja kupovina za gaming...
White Shark su ti jako dobre ako mozes 500e da izdvojis.
Do 200e mozes da uzmes Lamdrup stolicu iz Jysk-a, vec je 2 godine koristim i skroz je top, podesiva je i udobna, plus dvoje ljudi koje znam istu koriste i svi smo zadovoljni.
I naravno, gledas da bude tkanina, nikako koza
 
Tačno tako.

Nemojte ljudima preporučivati gejmerski otpad koji se raspadne posle par godina.
Pa nemam pojma, od kad znam za sebe ljudi pljuju gaming stolice, ali sa druge strane meni su spasile kicmu i mnogim kolegama koji isto sede u te iste stolice po ceo dan.
Svakako, do 20k, najbolje su iz jyska-a, za vise para mozete neke razer, sparco ili mozda te lose white shark
 
Pa nemam pojma, od kad znam za sebe ljudi pljuju gaming stolice, ali sa druge strane meni su spasile kicmu i mnogim kolegama koji isto sede u te iste stolice po ceo dan.
Svakako, do 20k, najbolje su iz jyska-a, za vise para mozete neke razer, sparco ili mozda te lose white shark
Niko ne osporava udobnost i ergonomiju pojedinih gejmerskih stolica. Problem je katastrofalno loš kvalitet. Ja sam pre 2 godine kupio ovu. Udobnost vrhunska, kvalitet je najblaže rečeno katastrofa. Detaljan opis problema imaš ovde i ovde. Stim da mi je pre nedelju dana pukla zvezda, tako da sam morao da poskidam točkove. Da napomenem da ja imam 95 kg a stolica je deklarisana na 250. Još jednom napominjem, ne kupujte gejmerkse stolice bez obzira koji je cenovni rang u pitanju. Ne vrede.

Obična Ikea Markus kvalitetom šije bilo kakav Razer, Spawn, Game Shark, Secret Lab...itd. Shvatite ljudi da udobnost i kvalitet moraju UVEK da se plate. Nema izuzetaka.
 
Moze li neko da uporedi ikea Markus i ovu stolicu M 226, navodno testirana je za 120-140kg, ja imam 108, pominje se visesatni rad na istoj itd... sad je na nekoj akciji kod njih.
 
Moze li neko da uporedi ikea Markus i ovu stolicu M 226, navodno testirana je za 120-140kg, ja imam 108, pominje se visesatni rad na istoj itd... sad je na nekoj akciji kod njih.
Ne može da se poredi M226 sa Markusom. Zvezda na Markusu je od metala a na M226 je plastikander.
 
Da, pomislio sam na prvu loptu da je to mozda plastika oblozena oko metala, pa mu dodje donekle slicno, objasnicu dalje jedno moje iskustvo sto sam pomislio da je to slucaj. Dobio sam iz Nemacke pre nekih 22-23 godine polovnu kanc stolicu najklasicniju za to vreme, lifter obican, gore platno, zvezda plasticna, tockovi mislim da su plasticni takodje, e sad, nakon evo pune 23 godine upotrebe ta stolica i dan danas je komplet u funkciji, nigde nista niti skripi niti je popustilo, pre nekih 7-8 godina sam odlucio da se zanovim stolicom, kupio neku gejmersku, nakon dve godine drugu, pa trecu, sve sto sam kupio raspada se neverovatnom brzinom, skaj se guli brzo, krenu da skripe, pukne i naslon ako se obara pod uglom i tako koristi.., ova gore pomenuta koja je koriscena svakodnevno 15 godina, poslednjih 8 se koristi i dalje za sedenje u vecernjim satima, vise sati svaki dan a imam 108KG. Definitivno uvaljuju krs danas, nije covek pametan sta da kupi.
 
pre nekih 22-23 godine polovnu kanc stolicu najklasicniju za to vreme, lifter obican, gore platno, zvezda plasticna, tockovi mislim da su plasticni takodje, e sad, nakon evo pune 23 godine upotrebe ta stolica i dan danas je komplet u funkciji, nigde nista niti skripi niti je popustilo.
Pre 23 godine je plastika bila jača nego neki današnji metali. Taj kvalitet od pre 23 godine danas više ne postoji.
 
Ne može da se poredi M226 sa Markusom. Zvezda na Markusu je od metala a na M226 je plastikander.
Za ovu M226 navode i opcione zvezde uz doplatu, a možda će moći i da se zameni ako pukne u nekom trenutku.
 
Modrulj ima sve delove za servis tako da sam se ja odlucio za njih bas zbog servisa.
 
Vidim da su par ljudi ovde kupili stolicu Modrulj M801. Jeli može neko iskustvo, kad se slegnu utisci? :)
 
Vidim da su par ljudi ovde kupili stolicu Modrulj M801. Jeli može neko iskustvo, kad se slegnu utisci? :)
vec sam pisao na ovom threadu, posle godinu dana nista ne krcka niti se izlizalo (doduse ja sam navukao neka platna da se ne pocepaju rucke i peskir mi stoji na sedalu - isto i daljinski drzim u kesama ako neko hoce da iskomentarise ovo sto sam sad napisao :) ).
Tek pre par meseci sam otkrio da moze da se podesi jacina opruge za naslon i sada samo tako sedim tj najudobnije mi je, a do sada sam drzao fiksnu poziciju naslona u kojoj nisam mogao bas 100% da se namestim. Ovim sam resio i pocetni problem sa cudnim lumbalnim delom jer sada sam namestio jacinu opruge tako da mi samo telo kada se nasloni bude u super poziciji nagiba i polozaja lumbalnog dela i to sve je u ravnotezi jer opruga kontra drzi moj torzo.
Inace pre nedelju dana sam u Emezzeti nasao skoro identicnu stolicu ovoj mojoj ali cena 90k plus sto je metalni deo mnogo tanji (a i cini mi se da je to hromirana plastika). Ko to uzme za tu cenu se zestoko zeznuo. Bas me zanima otkud skoro identican dizajn kod njih?
 
Pominjali smo par puta u temi WAU modele, međutim sem u nekom salonu u NS nisam video da ih ima negde u ponudi. Deluju mi kvalitetno, mislim da sam kačio i neki video na prethodnim stranama:


Edit:
Ako bih išao do NS svakako bih pogledao i onu što je @illidan postavio na nekoj od prethodnih stranica.

Sad vidim da imaju i nekakv popust na ovu HM stolicu, možda nekoga interesuje:
 
Poslednja izmena:
Pominjali smo par puta u temi WAU modele, međutim sem u nekom salonu u NS nisam video da ih ima negde u ponudi. Deluju mi kvalitetno, mislim da sam kačio i neki video na prethodnim stranama:


Edit:
Ako bih išao do NS svakako bih pogledao i onu što je @illidan postavio na nekoj od prethodnih stranica.

Sad vidim da imaju i nekakv popust na ovu HM stolicu, možda nekoga interesuje:
To je manje-više regularna cena za Sayl. A koga interesuje Wau model ovde ima dosta recenzija (mada sedište nije mesh):

 
Zamor materijala je mana koja se manifestuje tek kada nešto pukne. A i nije baš higijenski kupovati polovnu stolicu u kojoj je neko provodio dosta vremena. Dobro razmisli.
 
Понових се данас са одличном столицом - Savo S3, реновирају канцеларије, па се квалитетно бахати, и баца и што не треба. Столица у савршеном стању, једино недостаје наслон за главу који ионако не користим. Биће далеко боља од претходне Jysk Billum кад радим од куће.

ML0HS39_yy56c2MbV3GwPUN0RGYenOilk9lhTsUCZGTRH2n1LaAhbJkBCq3FQlSSGzfrzTj_5MJg52iUQ7axkokkGbwwPwZ20pcm9CSj-g3Jl11utBxKWPIo8IjMMv1g9XWPOBnh5doi6YMAKypflHh4skguezns1onnB_1oiOK4lQELx5MbDa9XirvHIEFFWlBqmLOtqfNSKDt3Twb-_olwKU82UZZhPIKtheq1nGhO7Nh39aJMMnKYl-IUTYAk26h4MKoeaouLco4j5uum8TueNFFL5SBfv3SXyos2XGr1dxzMQcN_FvlStLjzJCn2VbW2eYyCNjQKfwhtV7nmnBoGPfvYrts7pFwGDtOEqSod8u-g6gRp-xsEVcI-5fjU_Jbt7OAJMZ7bYk4uf9EoJjtO_jF196WP1wqpouiNlkn8V6GOdNj9Qq4jOoyO7cMO9PPY-PLPXlud_BJ0eqGk18mYZP2tbluUoq7l24cbysbKPALYFz2l2lHkLqTTkb-ryHFWIfflhM39h1Ngo48l604hcXGE2j-Z4FNkNCF9xdSUcoQCxm89YoC-8wHTDwN_qgwjTXNA7hsejoUo4isFKpMPVxWk29iW2BAwtwswar3eSjCoKUEc6Zf5La272yrPcWxSao2_n6fEka5ncFyE44vZJUCKk-v6OEwv9hcWYZOuPSOrdxdJRlH9mAMobu_4YAwV4TnIYuAYj1jaMoaU_Owig1RxKUtRorx4hKQDpWA3UAZQqwpjt5xjH3SM8ciI1twHY4csUxMbbcc22QNFIY0_zKIu897L5364gZmlxp9m7gJ6FPWKqpZ2KYQS39tgcdBwKl_dCtaN6j0lAkfIpowwXBcs1hfZ126TKFi2d4LSz5YSgzUjk5wINRAuv1Lklg2Q3r9ehwl5fGi8xUe6ZMCgRBu0wReaGCzlZyOip7oWW3OR_w=w757-h1009-no
 
Gde je nabavljna i koliko košta. Meni izbacuje samo Sava gume. Koja je garancija ?
 
Nazad
Vrh Dno