Šta je novo?

Dobre radne stolice

Pozdrav svima evo i ja se prikljucujem temi :) treba da kupim novu stolicu/fotelju koja će da služi 40% za rad i 60% za gledanje yt, filmova itd, imam do 20 000dinara, interesuje me sta preporučujete i da li je bolja mreža ili neka koža/skaj, koža ce biti udobnija ali je leti neprijatna, da li je mreža dovoljno udobna jer cu dugo sedeti za računarom samo gledajuci :)
 
Ne rece kolika ti je visina/tezina? Uglavnom vazi pravilo "koliko para, toliko muzike".

Evo ja sam u ovom postu vec pisao bas o tome sto te interesuje. Evo da dopunim clanak, kupim u septembru stolicu sa eko-kozom i prvi put sednem ali opet ponavljam radi se o septembru dakle nisu bile velike vrucine i pazi stolicu prekrijem frotirom i ladno posle pola sata dobijem hemoroide (a to mi je bio drugi put u zivotu da sam dobio hemoroide). Ma d*pe se upali skroz. Ja ne znam ko uopste kupuje te kozne fotelje zato sto su za dugotrajan rad skroz neprakticne. Pa pored gore napomenutih neprijatnosti, muskarcima zbog povecane temperature prokuvaju testisi pa mogu da postanu sterilni, zbog neprovetravanja veci rizik od ko zna kakvih infekcija itd. A skoro sam gledao jedan film i svi radnici imaju Herman Miller Aeron stolice osim par direktora koji sede u koznim. Da li je ta koza neki statusni simbol, pa kozne fotelje, kozne graniture, kozna sedista u autu... ma bezi j**ala ih koza, ja bezim od nje kao djavo od krsta.

P.S. Poslao sam ti PP
 
Poslednja izmena:
Jao da zaboravio sam ali je to skoro zanemarljivo kod mene, imam 16 god tako da jos uvek rastem, 182cm i 75kg
 
ja sam nedavno bio u istoj dilemi i posle obilaska forme ideale, gde su sve stolice bile plasticne sto mi nije ulivalo sigurnost, nadjem u metrou veoma dobar izbor za pristojnu cenu. uzmem stolicu, odnesem je kuci montiram je ONA KRIVA, vratim ja nju, uzmem drugu, i ova druga ISTO kriva i MNOGO tvrdja od one prve, i onda slucajno odem u jysk i tu nadjem nesto veoma mali izbor i sednem onako bzvz na jednu cisto da probam i to je bilo to, pazarim je i evo vec par meseci je kod mene i za sad zadovoljan. evo ga link: http://jysk.rs/radna-soba/kancelar-stolice/gold/kanc-stolica-gadbjerg-memo-pena-crna od mene topla preporuka
 
Na leto (citaj:uskoro) planiram da kupim za sebe malo kvalitetniju radnu stolicu, jer ledja vise ne trpe one drvene najobicnije na kojima sam sedeo do sada.
Posto cu veliki deo vremena da provodim na njoj, kako zbog kompjutera tako i zbog rada sa nekom elektronikom, potrebna mi je stolica koja je udobna. Ali ne udobna da ja moram da se naslonim pod uglom od 30 stepeni ili slicno, znaci, udobnost u radnom polozaju. Ne bih nesto kozno, nisam ljubitelj da mi se oznoji guzica na svakih 20 minuta sedenja. Znam da sad popularne "gejmerske" stolice, al' nisam lud da bacam 300e na stolicu, jes' da lepe na oko al mnogo 300e. Racunica do 10k. 186cm i 80kg(valjda, nisam se merio 100 godina).

Neka preporuka?
 
Ja sam prošle godine uzeo ovu stolicu i prezadovoljan sam. Nemam čak nikakve jastučiće na njoj, već sedim na "goloj" stolici. Promenio sam mali milion radnih stolica, što na poslu, što u kući i rekao - nikad više stolica sa zglobom i mehanizmom gore-dole. Ovakvo rešenje verovatno neće odgovarati mnogima, ali ipak želim da prenesem svoje iskustvo. Ova stolica je na popustu s vremena na vreme i može se naći po ceni od 5k-6k rsd.
 
Javi se za par godina :)
 
Ja sam prošle godine uzeo ovu stolicu i prezadovoljan sam.

gasum.jpg
 
Ta stolica je od skoro na nasem trzistu pa tesko da neko moze da ti odgovori koliko traje. Ne znam, jeste da kosta 400 evra ali meni ipak kineske stolice ne ulivaju poverenje ni po pitanju ergonomije ni po pitanju trajnosti. Koliko je garancija? Sigurno 2 godine . Ja bih pre dao 500+ evra za korisceni Herman Miller Aeron (iz inostranstva naravno) koji je mozda i dalje najbolja stolica na svetu a provereni kvalitet i sto se tice ergonomije i sto se tice trajnosti (za novu se dobija garancija 12 godina).

Pre mesec dana sam propustio da kupim HM Aeron na kupujemprodajem za neverovatnih 350 evra, mislim da je bila stara bar 10 godina (pretpostavljam po tockicima na rukonaslonima) ali na slikama sto sam video je bila bas bas extra ocuvana. Llik je imao 5 komada za prodaju, dok sam ja za 10-15 dana nasao kupca za ovu moju stolicu (150 evra) oglas je bio obrisan sto znaci da je najverovatnije prodao svih 5. Jedino sto me tesi je sto mislim da je bila Size A (za mene mala), najvise bi mi odgovarala Size B. Mada ovaj prodavac je kao nesto gledao oznake i misli da je Size B, ali nije siguran, a meni je na slikama izgledala bas mala.
 
To upravo i mene brine. 400e za kineza nije malo a opet trenutno barem ne vidjam polovnjake hermana. Steelcase za koje isto cujem da dosta hvale su vec iznad 650e (leap koji je meni interesantan) i to bi vec zahtevalo da se malo vise isprsim za pare. Nisam siguran bas sta da radim.

Vec sam napr. kupovao stolice iz Anaksa specificno OOPS model koji me sluzi savrseno i dan danas ali kad sam otisao tamo pre neki dan, izmenili su modele i sad su totalno upropastili rukohvate na tim slicnim stolicama. Plastika na njima je kao neka najgora kineska jos plus izrezbarena sa nekim reckama kao da je specificno napravljena da NE drzite laktove i ruke na njih... uzas.
 
Napisi kolika ti je visina i tezina.
Koliko kosta ta OOPS?

Ma prava je retkost kod nas da ima da se kupi polovan HM Aeron. Ako hoces mogu da ti posaljem broj telefona od ovog sto prodavao (vidim da prodaje samo polovan namestaj iz uvoza) pa ga pitaj da li ce mozda imati, ja mu poslao poruku preko kupujemprodajem ali nije mi odgovorio.
Ja sam cak negde procitao da je mislim u Microsoft-u radjeno neko istrazivanje i iskustva sa zaposlenim i da je utvrdjeno da je Aeron najbolja stolica. I jedan lik sa drugog foruma (on 2008. godine platio 1.800 evra u Nitei) kaze da kad sedi u Aeronu tek posle 7-8 sati vidi zbog cega ta stolica toliko kosta, jedno je da isprobas stolicu na 5 minuta i sve je super a drugo posle visesatnog sedenja.
Ja npr imam 77-80kg i moja je procena da stolica CM-F85B iz EMU isto kineska sa mojom kilazom moze da mi traje godinama, na onoj mrezici ne vidim ama bas nikakvu "potrosnju" a konstrukcija je skroz metalna. Na ovom klipu na YouTubeu Aeron star 16 godina a u prilicno dobrom stanju, koliko sam video ima neke ogrebotine sto je i normalno i polomljen Lumbar Support, i evo sada se otkacio tilt limiter (nije se pokvario, samo treba da se zakaci).
Ja ne volim kozne stolice vec samo neka koja je prozracna na sedalnom delu, planiram da mi sledeca stolica bude polovan Aeron i prema mom dosadasnjem iskustvu sa ovim kineskim stolicama planiram da mi polovan Aeron traje pa skoro dozivotno.
E da i za Steelcase je zagarantovana i ergonomija i trajnost (i oni mislim da za novu daju 12 godina garanciju). Za Kineze iako je mozda napravljena da dugo traje uvek bi se zapitao da li ima bar E od neke ergonomije.
 
1.86 / 85kg

OOPS je mene jos tada davno izasla oko 400e od toga sto sad njen naslednik kosta oko 42k din.
 
Mogli bi vi koji ste sedeli na Aeronu da nam dočarate rečima kako izgleda to iskustvo :D

Planiram kad tad da je nabavim, a nikad nisam isprobao...
 
Ja sam u Aeronu sedeo samo pola minuta i za to malo sam video da je problem sto sam ja 183 cm pa mi je Size C nekao velika a Size B nekako mala. Na Herman Miller sajtu pise da je Size B za osobe visine do 6 feet-a sto je 183cm, dakle ja sam bas na granici. Mene jedino odbija sto je ta stolica napravljena pre 21 godinu ali stvarno sve sto sam citao svi zivi je hvale i kazu da vredi sve pare. Uostalom to je odlicna investicija u zdravlje, bolje uloziti u prevenciju nego posle u lecenje i sto je jos gore to su uglavnom deregenerativne promene pa ne moze da se izleci vec samo malo zaleci.
Citat za drugog foruma:
Na poslu svi imamo Herman Miller Aeron, radim trenutno ajd da kazem u najvecoj IT kompaniji i radjena su interno razna istrazivanja na tu temu zbog zaposlenih, jer svi uglavnom sedimo satima i satima, i utvrdjeno je da je gore navedena najbolja. Znaci kicma me je ranije ubijala, u ovoj mogu da sedim ceo dan i nista, ima milion nekih sitnih podesavanja, ali da je skupa jeste ali vredi, ja bas isto razmisljam o nabavci svoje kućne
Ja planiram da dovucem polovan Aeron iz inostranstva za 500-600 evra.
E da za ovog lika sto sam spomenuo da je platio Aeron 2008. godine 1.800 evra ako se dobro secam ima oko 120-140kg i svakih 6 meseci je kupovao po stolicu od 500 evra a Aeron mu za 5-6 godina samo pukao neki sraf i zamenjen liftomat sto znaci da mu se investicija finansijski itekako isplatila a o zdravstvenoj isplativosti da ne pricam. A sto se poredjenja Aerona i kopije Aerona F85B iz EMU-a kaze da je razlika kao d*pe i oko. Proba sam ja i Mirra i Mirra2 stolicu i mnogo se razocarao ali zato HM Embody je vrh, samo meni mnogo izgleda ruzna i bas dosta je glomazna.

@Sovica
Kad si vec spomenuo Steelcase i cifru 650 evra pogledaj i Ergohuman kod nas kosta oko 600 evra samo sto proizvodjac nije Raynor vec neka ceska kompanija, da li je to neka fransiza za nas region ili sta vec muvaju nemam pojma.
 
E da, jos da prokomentarisem ove koji nisu ludi da za stolicu daju vise od 100 evra ali zato smart telefon od 600-700 evra i mobilni internet je "NEOPHODAN" (a do pre desetak godina svi imali crnobele telefone) ili smart TV od 65 inca je "NEOPHODAN" (a do pre desetak godina svi smo sljakali CRT televizore od 51cm, ko je imao 55cm bio je car). Neko je ovde napisao i ja cu ponoviti, ako spavamo 8 sati znaci da bar polovinu budnog vremena provodimo sedeci i veomo je vazno imati kvalitetnu stolicu, bolje ko je u mogucnosti jednokratno uloziti u dobru stolicu koja ce mu trajati godinama i koja je ergonomska nego svake godine kupovati kineski plastikaner od 100 evra.
 
^+1 narocito onaj deo o mobilnim telefonima
 
Ja imam problema sa kicmom, i to je jedini razlog zbog kog razmatram skupu stolicu. Mada nisam bas uveren da ce mi resiti problem, i ako je kupim. Sto se zdravih ljudi tice, naravno da nece platiti raspalu stolicu 1000 evra, ili juriti polovne za samo dve plate umesto cetiri. Toliki ljudi sedeli na panjevima, pa docekase starost na nogama. Nije tu stolica ultimativni faktor.

A sto se tice stolica od 100e svake godine, to prosto nije istina, osim eventualno za 5-10% najteze populacije, a njima prete i ozbiljnije tegobe od spondiloze, i reume uopste...
 
Mu ovo dodje kao kopija ergohumana?
A ovo mozda kao neka kopija Sayl?
 
Poslednja izmena:
Da da lici na Sayl ne na Mirru.

A ova prva jeste kopija Ergohuman to je i meni prvo palo na pamet cim sam je video pre 2 meseca na Emu sajtu ali za kopiju mnogo je skupa, kod nas Ergohuman kosta 74.000 dinara nazalost nisam imao prilike da je probam. U ovoj temi ja mislim da je samo neko jednom tek spomenuo dok sam npr citao iskustva na hrvatskim forumima i svi su prezadovoljni sa Ergohuman.
 
Mislim da mi ne gine da isprobam jos tu ergohuman pa da vidim.
 
Pa vredi otpilike bas onoliko koliko kosta a mozes da zamislis kakvog je kvaliteta ako kosta manje od 100 evra. Koliko vidim ova stolica od podesavanja ima samo stanardno podesavanje po visini, i svi elementi od plastike. Pa 80kg i nije nesto puno ali cenim da u roku od godinu dana puca zvezda. Koliko para toliko muzike.
 
Plasticna zvezda moze samo na neke decje stolice da se stavi, 80kg je ozbiljan stres.
 
Ne mora da znaci, imas i kvalitetnu plastiku. Plasticna zvezda na mojoj predhodnoj stolici je izdrzala svih 6 godina koriscenja, a imam oko 95 kila. Na kraju su pukli rukonasloni i sediste, ali zvezda mi je jos citava i uklapa se u novu stolicu pa sam je ostavio u rezervu.
 
Ti si izuzetak koji potvrdjuje pravilo ;)

Kada sam pogledao sliku prvo sto mi je upalo u oci da je zvezda mnogo losa ako nista drugo bar su ovi nogari mnogo tanki. Na ovu "kozu" ne bi sedeo da mi neko plati, bez obzira koje godisnje doba je u pitanju. I da, postoji kvalitetna plastika ali takva se ne koristi za stolice koje kostaju 8.000 dinara.
 
Nazad
Vrh Dno