Šta je novo?

Dobre radne stolice

Koju bi radnu stolicu preporučili za budžet do nekih cca 600-700eur.
Trebalo bi da ima i podesiv naslon za glavu. Visine sam oko 175cm, tezina 80kg.
 
Ako nekog zanima.

Cena kod nas za Steelcase Leap v2 je 1500e pa na dalje, zavisno od opreme + pdv. :unsure:

Na pocetku godine cena je bila 735e+PDV...
 
Ne znam koja je ovo verzija Leap-a, ali evo ponude koju sam dobio pre nekoliko dana iz Delight-a.

1670583213588.png

Sto se tice HM, evo takodje ponude od pre nedelju dana (Nitea).

1670583332715.png
1670583351393.png
 
Evo sad sam bas pogledao kad mi je tacno stigao email sa ponudom. U pitanju je 01.12. Ne znam sta je moglo toliko drasticno da se promeni u zadnjih 8 dana.
 
Ja sam imao Cooler Master Caliber R1 - stolica je katastrofa, skupo placena 32k, samo lepo izgleda, neudobna skroz

Prodao sam je i kupio jeftiniju Ikea Markus i preporodio se! Za jeftiniju varijantu moj predlog je Markus!
 
Evo da se zapljunem konačno sa novom stolicom. Mirra 2, svi mogući dodaci na njoj. Pre nje sam sedeo na kuhinskoj sigurno jedno pola godine i jače, a pre kuhinjske na ovoj u pozadini (Beurer Mc2000). Jako sam loš položaj sedenja imao i non stop maltretirao kičmu tako da je ovo savršenstvo. Potrebno će biti malo navikavanja zbog lumbalnog dela jer bukvalno moram da sedim pravo, inače stolica postaje neudobna. Naslon za ledja idealan i taman mi je maaalo iznad ramena, koliko treba da bude.
Stolica se lepo nosi sa mojih 2m i 125kg.

IMG_20221210_115152.jpg
 
Ekstra za novu stolicu, da te lepo služi.

Samo ne znam kako ti toliki možeš da sediš u njoj. Ja sam nesto malo niži i malo više lakši, ali kad sam seo u nju, kao da sam seo na hoklicu. Bukvalno sam posle 15 sekundi bio u fazonu da to nije za mene. Čak je i prodavačica bila u fazonu, parafraziram, "začudila sam se kad ste tražili nju da probate".

Svejedno, bitno je da tebi odgovara 😊
 
Hvala!
Ne znam šta je bio problem kod tebe. Okej mi je skroz sedenje, nit mi se noge gnječe nit išta.
Šta ti koristiš, koju stolicu?
 
Meni, sa 188 i 110kg Mirra 2 je imala primetno bolju lumbalnu podršku, Aeron C malo udobniji sedalni deo. Svakako ne postoji savršena stolica, zato ih i treba probati pre kupovine.
 
Meni, sa 188 i 110kg Mirra 2 je imala primetno bolju lumbalnu podršku, Aeron C malo udobniji sedalni deo. Svakako ne postoji savršena stolica, zato ih i treba probati pre kupovine.


Drago mi je da to čujem za lumbalnu podršku. Imam diskus herniju pa mi je lumbalna podrška i najbitnija. Nisam hteo da probam uopšte Aeron jer ukoliko bi došlo do toga da mi se mnogo svidja onda bih pao u opasno iskušenje, a nisam planirao aeron da kupim.
 
U petak cu verovatno otici do Nitee i Delighta da malo isprobam stolice, imate li neki savet sto se toga tice? Koliko dugo da sedim u stolici, sta i kako da probam, na sta da obratim paznju? Ili samo da pitam radnice i da se prepustim njima? :D
 
Nemoj da žuriš, samo to. I kad kažem nemoj da žuriš, neka to stvarno potraje i nemoj da ti bude glupo da sediš 30-60 minuta u stolici.
 
Delight radi samo radnim danima od 9-17h, tako da je malo teze iskombinovati se ako radis u tom periodu, pa još gore ako nisi u kraju. Kod njih nema one fore "da sednem malo duze sa kompom da probam", vec sta isprobas dok je "prodavačica" sa tobom, to je to. Prodavacice doduse jesu fine i zaista nisam imao osećaj da me neko požuruje.

Ako gledas neke jace modele, obično su leap i gesture ponuđene (jednu od te dve obicno donose od neke koleginice koja inače sedi na njoj). Obrati pažnju sta dobijaš po osnovnoj ceni, jer model koji probas mozda nije onaj najjeftiniji. Npr, moze da bude da ti vidiš metalnu bazu (petokraku), pa možeš da pomisliš da to ide u cenu, a zapravo se doplaćuje. Naravno, nasloni za glavu se takodje doplaćuju itd.

Sto se samog probanja tice, pa jednostavno sedi, pa vidi da li ti odgovara stolica ko stolica. Da li ti je mek/tvrd sedalni deo kao i da li ti odgovara njegova dubina, da li ti odgovaraju rukonasloni i njihove funkcije, u zavisnosti kako volis da sediš, da li ima dovoljno nivoa podešavanja u smislu zakrivljenosti naslona za ledja, otpor naslona koji može da se podesi. Takodje kako ti odgovara lumbalna podrška, jer cenim da velikoj većini nas koji posezemo za ovakvim stolicama, lumbalni deo je najkriticniji.

Sto se NITEA radnji tice, mnogo su fleksibilniji. Bukvalno mozes da odes i odsedis ceo dan u stolici, pa čak i više od jednom. Na nbg rade do 18h radnim danom, subotom bese do 14h. Ako nisi na nbg, imas dobru opciju u Djusinoj gde je radno vreme produženo za sat vremena, pa ako dolazis posle posla, imas vise fore da isprobas. Pre nego što odes bilo gde, najbolje pozovi da proveriš da li imaju stolicu u kancu.

Jos jedan detalj, u Nitei trenutno na stanju imas i aeron i embody, a cenim i većinu drugih modela i rok isporuke je oko nedelju dana. Generalno zavisi i kada si uplatio, svakog četvrtka rade plan isporuke za sve uplate do tada.
Sa druge strane, reče mi radnica iz Delighta da se na isporuku čeka od 30-60 dana, sto meni bas nije odgovaralo.

Eto nadam se da sam bar malo pomogao, mozda sam nesto i zaboravio, ali uvek može neko da doda. 😀
 
Sa druge strane, reče mi radnica iz Delighta da se na isporuku čeka od 30-60 dana, sto meni bas nije odgovaralo.

Eto nadam se da sam bar malo pomogao, mozda sam nesto i zaboravio, ali uvek može neko da doda. 😀
Pa zaboravio si da mu kazes da spremi 5-6000€ i jos nesto za doplatu ako zatreba ☺️
 
 
Hahaha, koja budalastina. Ne znam koliko bi trebao da imam para, pa da ovu stolicu razmatram kao kupovinu. Ipak nisam ja Greta Thunberg.

Mi ipak ovde pricamo o nesto pristupacnijim stolicama kao sto su Aeron i Embody :)

Nego, zasto uopste dodjoh na temu. E pa konacno mi stigao Aeron 🎉🎁
Mislim, brza je isporuka bila, nego pola godine gledam sta da kupim, pa mi se vise i zivot smucio oko te teme.

Posle jedno mesec dana ili koliko vec, bacicu neku recenziju kako mi se cini kao kupovina.
 
Biće verovatno Fern za mene.

Probao u Nitei i Embody i Fern, na Embodyju nikako nisam mogao da se namestim da mi odgovara, pokušavao sa onom radnicom, ali teorije nije bilo da nekako lepo ulegnem i da mi bude udobno. Nemam pojma, par stvari sam probao i nisam uspeo da namestim recline da mi lepo odgovara kako ja želim.

Nakon toga seo u Fern (doduše njen Fern, izložbeni je bio samo kožni a kožu ne pipam) i u roku od minut se namestio da mi odgovara. U jednom trenutku se zavalio i zamalo da zaspim koliko mi je udobno bilo haha. Samo da razmislim da li ću sa headrestom ili bez, koliko sam razumeo na lageru ima samo bez headresta, inače se čeka 8-10 nedelja na stolicu. Čini mi se da je rekla da je 950e za Fern sa headrestom, čekam na mail da mi pošalju informacije.
 
Fern ima jedan od gorih naslona za glavu, ja to ne bih uzimao.
 
da, za 150e markus je najbolja kupovina

Markus Dimenzije​

Testirano za: 110 kg
Širina: 62 cm
Dubina: 60 cm
Min. visina: 129 cm
Maks. visina: 140 cm
Širina sedišta: 53 cm
Dubina sedišta: 47 cm
Min. visina sedišta: 46 cm
Maks. visina sedišta: 57 cm



Meni se Markus ne sviđa zbog male dubine sedišta. Sedište se ne pomera napred, pola butine stane na sedalini deo (možda i manje). Stolica nije ergonomska, napravljena je kvalitetno i trajaće al nije udobna. Bolje dati malo više para i uzeti stolici gde može da se pomera i sedalni deo napred.
 
Meni se Markus ne sviđa zbog male dubine sedišta. Sedište se ne pomera napred, pola butine stane na sedalini deo (možda i manje). Stolica nije ergonomska, napravljena je kvalitetno i trajaće al nije udobna. Bolje dati malo više para i uzeti stolici gde može da se pomera i sedalni deo napred.
Ja imam 191 cm i sedalni deo mi je taman, mozda butina predje za 3cm. Preporuka od mene
 
Nazad
Vrh Dno