Šta je novo?

Dobre radne stolice

Ima li Haworth Fern kod nas i koliko košta ako ima?

Čini mi se da neko reče da je uzeo onaj Wau 2? Kakvi su utisci?
 
Mislim da moraš da kontaktiraš Niteu, ili EMU, da bi saznao cenu za Haworth Fern.
 
Nama su u kancelarijama sve Haworth stolice i stvarno dobro trpe svašta.
 
Ima li Haworth Fern kod nas i koliko košta ako ima?

Čini mi se da neko reče da je uzeo onaj Wau 2? Kakvi su utisci?
Proveri u Nitei, mi smo za kancelarije preko njih uzimali i koliko znam njihov su zastupnik (ili ovlasceni prodavac ili kako vec). Znam da je u zadnjih par meseci bilo povecanja cena, navodno od strane Hawortha.
Nama su u kancelarijama sve Haworth stolice i stvarno dobro trpe svašta.
Koje modele imate?
 
Ne znam koliko će ti pomoći, ali ja sam pre 4 meseca pazario ovo za 42k din. Stolica je stigla u ogromnoj kartonskoj kutiji koja je toliko teška, da je prodavac morao da mi pomogne da je odnesem do auta. Sedišta sam morao da oborim, i jedva sam je ugurao.

Metalni deo sa točkovima i nosač su od debelog metala, kontam da tako mora jer je stolica deklarisana za osobe do 250kg, a ja imam 95. Ono što mi se odmah nije svidelo je boja. Na slici se ne vidi, ali boja nije baš žuta, nego je zlatna, i ima neki premaz sa sjajnim česticama. Izgleda malo šabanski za moj ukus, ali je materijal kvalitetan. Jastučići za gordnji i donji deo su memorijska pena i jako su udobni. Pomislio sam da će mi trebati vremena da se naviknem jer sam u ovoj temi čitao da je to tako. Međutim, čim sam seo, to je bilo to. Svi parametri na stolici su podesivi. Bukvalno se može spavati u njoj. I sviđa mi se što naslon može toliko da se pomeri napred, da bukvalno budete zalepljeni za monitor. Još jedna zamerka su klimavi nasloni za ruke. Plastični su, i pomeraju se u svim pravcima čak i kada je sve fiksirano. Deluju jako jeftino napravljeno, i za stolicu u ovom cenovnom rangu, to mora biti mnogo bolje. Boja i nasloni su moje jedine zamerke, sve ostalo je sjajno. U njoj provodim od 8 do 12h dnevno, apsolutno nemam zamerke na udobnost. Kod stolice nema škripanja, nema puckanja, uvijanja, škljocanja, i ostalih gluposti što sam video na nekim stolicama od 15k din koje sam probao.

Da citiram samog sebe, i da vam se pohvalim da je posle 2 godine stolica pukla. I to nije pukla na mestu gde smeće od stolica obično puca, nego je pukla na zadnjem desnom delu na kojem se sedi. U delu u koji je ušrafljen desni čelični mehanizam za naslon. Samo sam se naslonio, čuo se pucanj, i naslon je propao sa desne strane. Da se nisam suzdržao, pao bi sa stolice a i ona bi se totalno prelomila. Nakon rasklapanja, i skidanja gornjeg jastuka, utvrdio sam da je ram sedišta napravljen od katastrofalno tankih aliminijumskih cevi koje su vešto sakrivene sunđerom i presvlakama. Neko je došao na genijalnu ideju da uštedi tako što će čeličnu džombu naslona ušrafiti u tanke aluminijumske cevi. Imajte na umu da je u momentu kupovine ovo bio najskuplji model.

Kako bi sprečio da ram u potpunosti pukne, nakon rasklapanja sam deo koji je pukao izlupao gumenim čekićem, i vratio ga u prvobitni položaj. A onda sam kroz tu cev koja je pukla, gurnuo debelu šipku od 20cm od punjenog čelika. Naslon stolice sada stoji krivo, i sedenje je ekstremno neudobno ali sam sada siguran da se neće totalno prelomiti. Ovo je privremeno rešenje, dok ne proverim koliko će me koštati da se ovaj ram napravi od čelika jer nema svrhe variti aluminium jer će puknuti var ili će jednostavno pući leva strana na istom mestu. Ako ništa, pravac smeće. A onda ću uzeti neku Okamura ili Herman Miller.

Izbegavajte Spawn.
 
Pomagajte drugovi, 115 kg, hitno potrebna radna stolica. Ima li bilo šta za ~500€? Dajte predloge i za skuplje. Ova smeća do 300 evra su glupost:
1. Mrežica je loša, a idealan izgovor za uštedu. Pretpostavljam da u ozbiljnim stolicama je i kvalitetnija mreža?
2. podešavanje naslona je katastrofalno. Ima 2 ili 3 položaja od kojih je jedan da sediš uspravno i gledaš u pod a drugi da se zavališ u plafon. Potrebno mi je mnogo ozbiljnije podešavanje.
3. podešavanje sedišta bi trebalo da je nezavisno od naslona.
 
Sve je otišlo dođavola sa cenama. Svakako je dobro da postoji nešto u tom cenovnom rangu. Hvala puno na preporuci, otići ću da isprobam i naručim.
 
Šta je bolje u praksi? Sutra idem da izvidim, i ako sve bude kako treba, naručim. Plašim se mrežica u tom cenovnom rangu, nemam problema sa eko kožom.
 
Odlična je mrežica na toj stolici (182cm/120kg) i mehanizam je odličan, skoro mi je uvek otključana za ljuljanje.
 
Odlična je mrežica na toj stolici (182cm/120kg) i mehanizam je odličan, skoro mi je uvek otključana za ljuljanje.
Koliko ti je stara stolica ?

Pitam, jer me brine kvalitet izrade i izdržljivost. Imam 90kg i 185cm.
 
Ja sa 115kg za sad dobro funkcionisem u MB modelu 294. Najduzi sedalni deo ima od svih modela u tom cenovnom rangu. Ova je bila oko 32k din i ima solidnu mrezicu takodje za naslon, na sedalni deo ide liveni sundjer sa tekstilom.
 
Koliko ti je stara stolica ?

Pitam, jer me brine kvalitet izrade i izdržljivost. Imam 90kg i 185cm.
Sa 90kg možeš i na markusu da se sedis. A oni sa 70 mogu i na hoklicu.
Kupljena na početku kovida, ali sam deo vremena na Tajlandu, tako da ne sedim efektivno na njoj svo vreme. Imao sam podstanare I žena često sedi na njoj, izgleda kao prvi dan.
 
Bio jutros i pogledao Modrulj 291CH i samo što nisam uplatio. Međutim dok sam isprobavao svideo mi se mehanizam kod M801, nema 5 položaja naslona kao 291, od kojih su realno upotrebljiva samo prva dva. dok su ostali zabačeni već se može postaviti u bilo koji položaj. Malo mi se nije svidela lumbalna podrška koja tvda ali u salonu sam mislio da se ne može podešavati dok na prezentaciji stoji da može. Ima li neko iskustva i osim razlike u ceni, šta je bolje?
 
Update, m291ch sa eko kožom na sedalnom delu je 41000, m801n sa štofom na sedalnom delu je 65000. Šta uzeti?
 
+1 za štof
 
Ma nije bitan štof, nego da li je 801 bolja od 291? Za 801 piše 130kg, 291 140kg, ja imam 115. Ne znam koja je kvalitetnija, svakako 801 ima neuporedivo bolje podešavanje naslona.

Tj, vredi li 801 te pare i ima li nešto bolje za tu cenu?
 
jel ima neko ovu stolicu, vidim da je na akciji i sada je skoro ista cena kao i M291

Da li je neko probao obe stolice pa da moze da napravi komparaciju
 
Naručen 801 koji vidim da je veoma sličan modelu koji se prodaje kao ergohuman, odlučile su kontrole za naslon tj podešavanje u bilo kom položaju. Javljam utiske kada stigne. Hvala svima na savetima.
 
Da li je neko kupovao gumene tockice za stolicu? Koji bi trebalo da ne ostecuju parket. Imate li iskustva sa time i da li stvarno cuvaju parket ili je bolje staviti onu podlogu?
 
cuvaju parket ne grebu, podloga je ako neces da menjas ili je malo skuplje kao na HM npr
 
Dodaj još 3000 za Markusa, ili sačekaj, možda bude na sniženju sad pred Novu godinu ;)
 
Kao što reče @outlaw, strpi se ili dodaj još 3 crvene.
 
Nazad
Vrh Dno