Šta je novo?

Dobre radne stolice

Ja gledam da promenim markusa. Kao nov je nije mrdnuo posle 3-4 godine korišćenja. Odličan kvalitet izrade ali mi je neudoban. Rukohvati neupotrebljivi, lumbalna podrška previsoko. Ostalo je ok. Probao pre neki dan ove novije stolice u ikea što su se pojavile, opasan krš od proizvoda.
 
Da se (neki od nas) ne nagadjamo, najbolje svako da svrati i proba markusa i odluči dal mu odgovara.

Slazem se da lumbalna podrška ume da "žulja" i ja lično mislim da je sam Markus svojom udobnošću bar malo doprineo stvaranju problema koje trenutno imam. Čitajući ovde, odlucio sam da i ja izvadim sudjer iz lumbalne podrške i tako je definitivno bolje.

Uglavnom, gledam da ga menjam, samo nije bas lak posao naći nešto što bas odgovara. Probao sam one da kazemo "jeftinije" varijante do nekih ~400e, pa i ove (naj)skuplje do ~1500e. Moram još jednom, na malo duze, da probam steelseries opcije, pa da prelomim sta cu. Iako sam mislio da mi embody uopste nece biti opcija čini mi se da je bolja od aerona. Jeste bas bas skupa, ali smatram da ako zaista rešava probleme da se isplati svaki evro.
 
Ima na kp Steelcase Gesture za 700e, deluje ok cena. Jedino ne znam koliko bi mi smetalo što nema naslon za glavu.
 
Ima na kp Steelcase Gesture za 700e, deluje ok cena. Jedino ne znam koliko bi mi smetalo što nema naslon za glavu.
Generalno, kad vec kupujes ergonomsku stolicu, smatra se da nasloni za glavu uopste nisu ergonomski vec da bi telo samo trebalo da ti drzi vrat pravilno dok radis.

E sad, druga je stvar ako bi ti da oboris stolicu i da se izvalis u ergonomskoj stolici. :D Mnoge kompanije cak izradjuju naslone za stolice koje dolaze bez njih, npr. https://atlasheadrest.com/ za HM Aeron.
 

Vec skoro dve godine je (intezivnije) koristim,izgleda skoro kao nova....doduse ja sam pero laka kategorija od nekih 90ak kg...

Ne znam kako bi prosla kod nekog prosecnog Srbina od 120-150 kg
 
Drugari, da li je neko slucajno koristio BJÖRKBERGET stolicu iz IKEA i ako jeste, moze li da podeli iskustvo?
Ja sam 190cm visok i 92kg tezak.
 
Poštovane kolege, da li biste pre preporučili neko od novih stolica iz Modrulja kao što je M296CH ili polovnu Steelcase Replay?
 
Moja majka koristi isti model ali drugog prodavca MB stolice. Model B600G Zadovoljna je sa njom.
Naravno najbolje je ako si u mogucnosti da je probas.
 
Mogu da probam i jednu i drugu, više sam mislio u smislu kvaliteta koja bi bila bolja na duže staze. Replay može da se nađe od 140 do 170 eura polovna na oglasima a M296CH je trenutno na akciji 25k dinara.
 
Nakon nekog vremena mogu reći da sam veoma zadovoljan sa Noblechair Epic. Dosta podešavanja. Klinac sedi u "Buda" pozi, jer je dosta široka.
 

Prilozi

  • IMG_20220507_223808.jpg
    IMG_20220507_223808.jpg
    86.6 KB · Pregleda: 119
A da li imate neki predlog za nas hobite, od 170, cena do nekih 15,20 'iljada?
Po onome sto sam uspeo da istrazim do sada, deluje mi da Markus izgleda nece raditi posao.
Znam da za taj budzet nema nekog dobrog izbora, al' tako je kako je trenutno, uletela neka remote prica neplanirano, pa mi treba neko koliko-toliko pristojno resenje dok se ne pojacaju apetiti i mogucnosti.
 
Posto sam posetio par prodavnica, da napisem kratak rezime, za one koji traze nesto jeftinije, a niski su.
Uglavnom, da se zna da sam u startu otpisao "kozne" fotelje ( tako nesto vec imam, a u to ubrajam i klasicne gejmerske, medju kojima je bilo par udobnih ) , masivne, vec su platnene/mreze u fokusu.

Jysk - DALMOSE tu i tamo radi posao, ako se juri samo lumbalna podrska ... Sto kod mene nije bio slucaj.

Emmezeta - Magic III , uzas totalni.

Dax (ako se ne varam), odlicna lumbalna podrska, bez naslona gore, krastavac.

Theo kao neka varijanta za siromasne koja je nit smrdi - nit mirise. Na oko lepa, na prvu loptu cak i udobna, ali vec vidim vremenom kako bi gornji deo ledja stradao.

IKEA - Markus je mozda dobra stolica za raspon od 180 i kusur - 195, ali za nize ljude nikako.

Huvudspelare - krastavac, za te pare se vise ni ne ocekuje. Pored crvenih delova ( koje bih ja farbao u crno, razumljivo, no to je opet estetika cista ), naslon na vrhu je uzasan, sipka mi nabada glavu, visem coveku bi unistila vrat, a nizem vrh glave... Onaj deo sto neki skraceni Kinez pominje na yt, sa sipkom koja udara u repni deo kicme, iliti krsta, meni nije smetao. Tu je, ali osetio nisam, mozda bih vremenom.

Utespelare - Sta znam, nije ni prelosa, a nije ni dobra... Ne preporucujem.

Matchspel - najudobnija od svih. No sa dve mane, prva je estetika ( crveno mrzim na crnoj varijanti, a bela se ne uklapa u sobu, krastavac ), a drugo - "kozni" sedalni deo, koji najavljuje fino znojenje u toku leta.

Modrulj - Nista do 20k nije ostavilo neki utisak.

Tako da, suma sumarum - nisam pazario nista. Ostajem na trenutnoj varijanti, staroj, izguljenoj fotelja - stolici za komp, na koju sam navikao ( a i ona na mene ), dok ne skupim pare za nesto konkretnije. Postoji mogucnost da u nekom trenutku kupim Matchspel, jer mi je stvarno udobna bila, no morao bih fino da se zabavim dekoracijom, i da prihvatim deo za sedenje takav kakav je.

P.S. Sve modele koje nisam pomenuo, ili nisu imali u prodavnicama u Beogradu, ili ih nisam ni zapamtio, pa ih ni ne preporucujem.
 
Pravo da ti kazem, nisam siguran, probao sam vecinu, ali ih je mnogo bilo za jedan dan, pa se ne secam... Mada koliko ovako na blic mogu da vidim - verovatno daje dobru potporu lumbalnom delu. Vecina tih stolica bez naslona za gornji deo su dobre, osim jedne mane - nemaju naslon za gornji deo ledja. 😆
 
Uzeo sam ovu stolicu na akciji. Da li neko zna akva su iskustva sa njom po pitanju trajnosti, gde najlakše puca i sl.?
Ja imam takvu stolicu samo sa onim visim naslonom. Puca sedalni deo, e sada ja imam preko 100kg, koliko ne znam. Trebalo joj je dve godine da pukne ali je puklo na kraju. Naslon se srafi u sedalni, drveni deo nema onog metalnog dela kao kod Markus stolice na koji se srafi naslon vec ide u drvo direkt. Kada se naslanjas direktno vrsis pritisak na te srafove a preko njih sedalni drveni deo, bukvalno pravis polugu, koji vremenom pocinje da puca. ona je umela sa vremena na vreme da pukne, kao kada lomis granu drveta medjutim ja nisam provalio zasto. Nakon dve godine tih mikor pucanja se nakupilo dovoljno da se naslon znatno pomerio, iskrivio unazad, i tek tada sam provalio da je taj deo popucao skroz. E sada ako si laksi verovatno ce duze trajati a mozda i nece puci uopste.
 
Jel neko negde radi zamenu sedista, ostatak radne stolice (10 godina stare) mi je manje vise ok al se sediste ofucalo? (sry ako je bilo, moze uput na post #)
 
Da li je to Ikea Matchspel upravo poskupeo na 19999 din.?
 
Moram da ispravim sebe sto sam rekao za Markusa kad sam napisao da se istanjio sedalni deo
Naime, ako se sedi vise sati recimo preko 3 sata, daje osecaj tvrdoce i istanjenja. Kad ne sedim recimo 3 sata, ili ujutru nakon spavanja sediste se "regenerise/napumpa" i postaje udobno kao novo opet.
Cudno punjenje neko. Samo da potraje i bice dobro. Sve u svemu meni je dobar lumbalni i ledjni deo, voleo bi da je malo duzi sedalni deo za butine i da su rukonasloni nizi.
Sve u svemu za 16k mislim da tesko moze kvalitetnija stolica
 
.. Sve u svemu meni je dobar lumbalni i ledjni deo...
Ha, ha, ti si druže onda albino visoki patuljak crnpuraste puti, kao ono kad u Mućkama opisuju "kradljivca" policiji, jer nije se rodio taj kojem ja Markus udoban i u lumbalnom i u sedalnom delu, jer ga fakat nisu pravili po ljudskoj anatomiji...
 
Ha, ha, ti si druže onda albino visoki patuljak crnpuraste puti, kao ono kad u Mućkama opisuju "kradljivca" policiji, jer nije se rodio taj kojem ja Markus udoban i u lumbalnom i u sedalnom delu, jer ga fakat nisu pravili po ljudskoj anatomiji...
Znam znam citao sam razne recenzije ovde :ROFLMAO: al ispade tako. Ja sedim uspravno, ne savijam se mozda je to fora
Ako je nekom bitno imam 180 cm/80 kila
 
Ja imam takvu stolicu samo sa onim visim naslonom. Puca sedalni deo, e sada ja imam preko 100kg, koliko ne znam. Trebalo joj je dve godine da pukne ali je puklo na kraju. Naslon se srafi u sedalni, drveni deo nema onog metalnog dela kao kod Markus stolice na koji se srafi naslon vec ide u drvo direkt. Kada se naslanjas direktno vrsis pritisak na te srafove a preko njih sedalni drveni deo, bukvalno pravis polugu, koji vremenom pocinje da puca. ona je umela sa vremena na vreme da pukne, kao kada lomis granu drveta medjutim ja nisam provalio zasto. Nakon dve godine tih mikor pucanja se nakupilo dovoljno da se naslon znatno pomerio, iskrivio unazad, i tek tada sam provalio da je taj deo popucao skroz. E sada ako si laksi verovatno ce duze trajati a mozda i nece puci uopste.

74kg. Videh taj sistem za montiranje naslona, stvarno deluje nežno. Navrtke za šrafove su utisnute u običnu ivericu ili nešto slično njoj (sedalni deo).

Za sada je ok, još uvek kao nova. Nije previše udobna, ali kao privremeno rešenje - zadovoljan sam.
Ne znam da li prihvataju reklamacije na slomljen naslon, vidim da je neko ovde uspešno menjao...
 
Posto sam posetio par prodavnica, da napisem kratak rezime, za one koji traze nesto jeftinije, a niski su.
Uglavnom, da se zna da sam u startu otpisao "kozne" fotelje ( tako nesto vec imam, a u to ubrajam i klasicne gejmerske, medju kojima je bilo par udobnih ) , masivne, vec su platnene/mreze u fokusu.

Jysk - DALMOSE tu i tamo radi posao, ako se juri samo lumbalna podrska ... Sto kod mene nije bio slucaj.

Emmezeta - Magic III , uzas totalni.

Dax (ako se ne varam), odlicna lumbalna podrska, bez naslona gore, krastavac.

Theo kao neka varijanta za siromasne koja je nit smrdi - nit mirise. Na oko lepa, na prvu loptu cak i udobna, ali vec vidim vremenom kako bi gornji deo ledja stradao.

IKEA - Markus je mozda dobra stolica za raspon od 180 i kusur - 195, ali za nize ljude nikako.

Huvudspelare - krastavac, za te pare se vise ni ne ocekuje. Pored crvenih delova ( koje bih ja farbao u crno, razumljivo, no to je opet estetika cista ), naslon na vrhu je uzasan, sipka mi nabada glavu, visem coveku bi unistila vrat, a nizem vrh glave... Onaj deo sto neki skraceni Kinez pominje na yt, sa sipkom koja udara u repni deo kicme, iliti krsta, meni nije smetao. Tu je, ali osetio nisam, mozda bih vremenom.

Utespelare - Sta znam, nije ni prelosa, a nije ni dobra... Ne preporucujem.

Matchspel - najudobnija od svih. No sa dve mane, prva je estetika ( crveno mrzim na crnoj varijanti, a bela se ne uklapa u sobu, krastavac ), a drugo - "kozni" sedalni deo, koji najavljuje fino znojenje u toku leta.

Modrulj - Nista do 20k nije ostavilo neki utisak.

Tako da, suma sumarum - nisam pazario nista. Ostajem na trenutnoj varijanti, staroj, izguljenoj fotelja - stolici za komp, na koju sam navikao ( a i ona na mene ), dok ne skupim pare za nesto konkretnije. Postoji mogucnost da u nekom trenutku kupim Matchspel, jer mi je stvarno udobna bila, no morao bih fino da se zabavim dekoracijom, i da prihvatim deo za sedenje takav kakav je.

P.S. Sve modele koje nisam pomenuo, ili nisu imali u prodavnicama u Beogradu, ili ih nisam ni zapamtio, pa ih ni ne preporucujem.
probaj i ovu:
ulazi u budzet od 20k.
 
3620816-ravning.jpg

Ne znam da li ove stolice još ima negde. Ja sam je uzeo na Thailandu za tipa 60e. U srbiji su je drugari uzimali u vitorogu, za slične pare kao markus. Meni je lično bolja od markusa.
Verzija u vitorogu ima naslon za glavu, ova u jysky jok. A već smo konstatovali da je korišćena u seriji expanse :) u beloj verziji.
Radi kompletnosti informacije, nema ni ovde više da se kupi nažalost..

Inače naslon za glavu vam apsolutno ne treba za radnu stolicu, dok se ne naviknete na njega, e onda jako primetite kad ga nema :) ja sam godinama sedeo bez naslona dok nisam uzeo markus, pa m296... Sad mi sve imaju naslon.


Ps I stolice od 1k eur su go k... Treba imati bazen i plivati svaki dan pre doručka pola sata. Nema ništa da boli.
 
Kako vam se cini ova u odnosu na m296
Bio sam u salonu i testirao m296.
Stekao sam utisak da su ozbiljna firma i da sve mogu da poprave i da su im delovi u proizvodima kvalitetni. Nije mi se svidela m296 na prvo sedenje jer ja hocu da se zavalim i da se samo sediste zavali takodje. A to na ovoj stolici je minimalno. Ali cini mi se da ova na slikama je vise zavaljena. Otici cu u ponedeljak da ponovo probam obe stolice. Posto ina servis onda mi ne bi bilo zao i uzeti ovu skuplju.
Da li bi ovo bilo best buy za stolicu sa naslonom za noge do 500e?
 
Poslednja izmena:
Gledam vec duze vreme ergonomske stolice jer se moja fotelja polomila posle 18 godina. Probao sam ja mislim sve sto postoji na trzistu xD Na kraju sam hteo da uzmem Modrulj 291 sa meshom jer mi je to bio najbolji odnos cene i kvaliteta, ali, rat i Rusija. Nema ih a kad ce biti neznase. Herman Miller je pa, van mog okvira nazalost, ali osetna je razlika u odnosu na skoro sve sto sam probao. Ugl. otisao sam do neke prodavnice koja ima gamerske stolice. Znam da nisu ergonomske, znam da su neudobne, ali kao ajde. I tako ja tamo a ono medjutim. Probao sam na neku KillaBee stolicu, model je 8257 i nisam vise hteo da ustanem. Toliko mi se svidela i toliko je bila udobna. Medjutim ono malo recenzija sto ima, kazu da puca leziste liftomata posle godinu dana a opet nekima traje i nemaju problema. Pa rekoh, da pitam i ovde, ima li neko iskustva sa tim stolicama jer mi se opasno dopala i mnogo mi je udobna za moj nacin rada (blago zavaljen unazad).
 
Gledam vec duze vreme ergonomske stolice jer se moja fotelja polomila posle 18 godina. Probao sam ja mislim sve sto postoji na trzistu xD Na kraju sam hteo da uzmem Modrulj 291 sa meshom jer mi je to bio najbolji odnos cene i kvaliteta, ali, rat i Rusija. Nema ih a kad ce biti neznase. Herman Miller je pa, van mog okvira nazalost, ali osetna je razlika u odnosu na skoro sve sto sam probao. Ugl. otisao sam do neke prodavnice koja ima gamerske stolice. Znam da nisu ergonomske, znam da su neudobne, ali kao ajde. I tako ja tamo a ono medjutim. Probao sam na neku KillaBee stolicu, model je 8257 i nisam vise hteo da ustanem. Toliko mi se svidela i toliko je bila udobna. Medjutim ono malo recenzija sto ima, kazu da puca leziste liftomata posle godinu dana a opet nekima traje i nemaju problema. Pa rekoh, da pitam i ovde, ima li neko iskustva sa tim stolicama jer mi se opasno dopala i mnogo mi je udobna za moj nacin rada (blago zavaljen unazad).
Identicna situacija i kod mene. Nisam bio uopste odusevljen m296 modruljem dok kada sam se zavalio u gejmersku stolicu sa naslonom za noge i od eko koze za 20kdin u forma ideale zaljubio sam se. Hteo sam odmah da je uzmem ali su mi rekli da se mora kaparisati i sacekati par dana da dodje pa sam rekao da cu prespavati pre odluke. Kad sam dosao kuci procitao sam gomilu losih komentara o tim stolicama, pocevsi od te ekokoze u kojoj se znojis i smrzavas, do komplet raspada oosle par meseci. Ali zato svi kazu da su max udobne kad su glanc nove.
 
Identicna situacija i kod mene. Nisam bio uopste odusevljen m296 modruljem dok kada sam se zavalio u gejmersku stolicu sa naslonom za noge i od eko koze za 20kdin u forma ideale zaljubio sam se. Hteo sam odmah da je uzmem ali su mi rekli da se mora kaparisati i sacekati par dana da dodje pa sam rekao da cu prespavati pre odluke. Kad sam dosao kuci procitao sam gomilu losih komentara o tim stolicama, pocevsi od te ekokoze u kojoj se znojis i smrzavas, do komplet raspada oosle par meseci. Ali zato svi kazu da su max udobne kad su glanc nove.
To za eko kozu ne znam, moja je trajala barem 14 godina i da kazemo da se raspala poslednje 4 eto. Takodje mi vestacka koza i to nije problem jer postavim parce filca na sedalni deo i neku duksericu na naslon. Posto imam klimu nemam tih problema ipak. Mene najvise brine taj liftomat koji puca. Takodje, skoro mi je jedan jutuber odgovorio da mu je Aeron ipak udobniji za ceo dan a taj 8257 model drzi u kancelariji i kaze da nije za vise od sat vremena sedenja (Nesto ne verujem u to al' ajde). Ne znam, od kad sam tu stolicu probao sve mi se pobrkalo😅
 
Nazad
Vrh Dno