Šta je novo?

Dobre radne stolice

Gledam za mamu stolicu. Ima preko 100 kg i maltene je pola dana za kompjuterom ako ne i duze (ne pitajte me zasto). Postojece radna fotelja koju koristi ima pokvaren gasni mehanizam, rasklatili se nasloni za ruke a i mama prica kako joj sve nesto krcka i plasi se da se ne prevrne jednom sa nje. A sva se ofucala ona vestacka koza. I napomenula mi je da ne bi vise tu vestacku kozu kao materijal. I uopste uzev ne znam koliko je pametno akati se oko popravke(menjanja) delova ili cak presvlacenja.
Isao sam juce u Modrulj da gledam stolice. Prodavac mi je na osnovu onoga sto sam mu rekao (pa i cenovno) preporucio nekoliko modela.
M292
M296
M286
Naravno tu je i Ikea MARKUS stolica.
Modrulj za model M296 daje 5 godina garancije A Ikea 10. A i razlika u ceni izmedju Markusa i Modrulj modela M296 nije mala. Kod Modrulj stolica moze da se ona potpora za ledja regulise i po dubini i po visini. Jedino sto kod modela M292 sedalni deo je po dubini par santimetara kraci (kao i kod Markusa) od postojece radne fotelje koju koristi. Kod M296 se on moze i pomerati.
Znam da je najbolje da se ode i proba. Ajde u Modrulj jos i nekako ali do Ikee malo teze jer ona retko izlazi. Ali me interesuje da li neko koristi te Modrulj stolice posto vidim da Markus mnogi imaju ali su iskustva sa njom podeljena.
I jos nesto postoji mogucnost kod Modrulja staro za novo. Mozda bih dobio popust ako bih im dao staru maminu radnu fotelju.
 
Poslednja izmena:
Mora da se proba, to se ne kupuje na slepo. I ja nikad do sada nisam čuo za Modrulj.
 
Deluje da je namenjeno firmama, ali ne košta te ništa da se pozoveš na ovu akciju, prvi put čujem.
 
Bio u radnji i prodavac mi rekao da moze to jest da slikam u maminu fotelju i posaljem na mail firmi u NS. Mada koliko sam shvatio da to ne vazi za artikle na popustu. U svakom slucaju zvacu ih u ponedeljak da proverim ne samo to nego jos neke nedoumice.
 
Mora da se proba, to se ne kupuje na slepo. I ja nikad do sada nisam čuo za Modrulj.
kako nisi cuo, ako nismo 50x pomenuli bar m291 na ovoj temi, nismo ni jednom? :))

@Zuba1970
markus vredi svojih 100e i to je to, ja sam ga za toliko onomad uhvatio na akciji. ishajpovan je (ishipiran :D) ovde, a i kao vecina drugih stvari koje su hajpovane na ovom forumu, ne bih nista propustion da nisam kupio. ponekom savrseno odgovara, vecini ne, ali vole da opravdaju svoju kupovinu.

Sto se ovih 292 i 296 tice, mislim da sam 296 probao neku ostecenu na kojoj je sedeo neko od zaposlenih. Koliko se secam ja sam bio pikirao m294 - inace da te ne zbuni te stolice nikakve veze jedna sa drugom nemaju. Kvaka je sto je bila osnovna cenu, i onda bolja mreza, 4d naslon za ruke, glavu, bolji/veci tockovi blabla, i izadje 400e.
m291 je bio 300e i nije bilo izmena, ne znam koliko ti sad traze za ove.
Ako je cena za m296 200e kao na sajtu - to vredi definitivno u odnosu na markusa.
m292 mi se ne dopada, vec sa slike. fiksni rukohvati, fiksni glavonaslon, neka hvala.
m286 mi se cini da je neko hvalio na ovoj temi, ali da treba uzeti belu - jer ona ima original talijanski tapacirung, a crna ne :) i tu treba pazljivo videti za sta se tacno doplacuje (sinhro mehanizam??)
Ako moze da se proba - treba probati obavezno.
 
@danijel00
Kao prvo hvala ti na ovim informacijama pogotovo na nekim za koje treba da obratim paznju jer neces verovati ja nikada u zivotu nisam kupovao radnu stolicu i ovu koju koristim je iz "pokojnog" My Home kupila mama svojevremeno za mene i sestru.
Kada sam bio u radnji sedeo sam na M286 i na M296. M292 je malo plica po dubini sedalnog dela i ne mogu da se setim od cega je valjda eko koza ili sl. Da video sam na sajtu da moze da se bira i materijal i delovi (zvezda tockici i sl.). Modularno sto bi se reklo.
Mami oni nasloni za glavu se ne dopadaju i ako mogu da se izvade izvadili bi ih. Sto se tice naslona za ruke kada sam joj pokazivao na kompu rece da nije obracala paznju na to. I ta plastika mi je na dodir meksa. Nije tvrda kao ona koju pipamo i kuckamo u kolima :). Dalje ona se nece zavaljivati u te neke razne polozaje. Uglavnom ce biti taj jedan kada sedi napred sto bi se reklo.
Sto se tice toga da mama proba Markus on otpada da sada ne pisem disertaciju ovde zasto. Znam ima GSP 72 linija do Ikee. I ovo na NB ce biti povuci potegni. Videcu kako to da izvedem. Hebiga kada nemam kola (imao nekada).
Sada da dajemo nesto preko 200 (+/- 30) evra je najiskrenije za nas previse. Sto se tice cena M296/286/292 verovatno su modeli sa osnovnim delovima. Uglavnom i mamina fotelja kao i oni ima metalnu zvezdu,gumene tockice ali fiksni naslon za ruke (zato kazem da ona na to nije obracala paznju). Videcu jos ima li jos neki prodavac ali su mi ovi nekako prvi pik.

Hvala jos jednom i necu vise gusiti temu sta god da uradim javljam. U svakom slucaju u narednom periodu bi trebalo da se kupi.
 
Pozdrav,
Da li je neko imao priliku da proba Razer Iskur? Razmisljam se o kupovini te stolice, ukoliko jeste, mogu li neki utisci i ako ima neko jos neki predlog za dobru stolicu sa naslonom za glavu do 500 evra? Radim 8-10h pa mi je udobnost najbitnija. Koristio sam na poslu HM Aeron, ali mi se ne svidja sto nema podrsku za vrat/glavu a i trenutno je izvan mog budzeta.
Iskur sam pomenuo jer mi deluje kao prilicno udobna stolica (vise fotelja) i jer ima odlicnu lubalnu podrsku po reviews na portalima i yt.
 
Odlična stolica, kupio je moj sin pre par meseci na sniženju u Gigi.
Sklapao sam je i deluje dosta čvrsto. On je prezadovoljan, pogotovo sa lumbalnom podrškom koja ima dobar mehanizam za štelovanje.
E sad, točkiće su mogli bolje da urade i da stave neke gumene. Što se tiče ostalog, nije ne kvalitetna za tu cenovnu kategoriju. Mislim da vredi te pare, 350e koliko ju je platio.:)
 
Bio danas do Ikee da vidim i probam Markus stolicu. Jeste ona metalne konstrukcije ali me nesto nije impresionirala iskren da budem. Malo ima lufta kada je naslon u uspravnom polozaju. A i kada sam seo meni nesto ne deluje da je bas udobna. Mozda je tako napravljena da duze traje. Ili sam ja navikao na ovu moju staru iz My Home.
Ali da podvucem sve je to individualno.
Sada videh i ove MB stolice. Ima li neko iskustva sa njihovim stolicama ili je to sve maltene isto (mislim na ove Modrulj)? Videcu da svratim i do njih. A postoji mogucnost da ipak odem sa mamom da ona proba pre kupovine. :)
 
Poslednja izmena:
Ako se insistira na udobnosti, vec sam ranije preporucivao ovu Forma Ideale stolicu, imao sam je par godina na proslom poslu - za ove pare je dosta solidna kupovina. Solidni su materijali, nije se za par godina nigde ofucala, ogulila, rasklimala ili slicno. Mislim da je bila oko 15k, ali cinjenica je da je sada sve poskupelo, pa se mozda nece vracati na tu cenu.
Udobnija je od Markusa (trenutno sedim na njemu), ali je kozna sto je minus leti i ruzna je boja, malo kome ce se uklopiti uz namestaj.
 
Лепо делује на око. Боја је мало браон 😊, али је ок. Јел има да се подешава нагиб наслона?
 
Ne mogu da se setim, mislim da ne, ali mi je odgovarao fabrički nagib.
 
ima li neko iskustva sa Sedus stolicama? konkretno model Quarterback Task
 
Da pitam šta je sad neki best buy do 40.000 otprilike?! Već 15god koristim neku Vizor stolicu (v70/R) koja je i dalje u super stanju ali sedište je već postalo nekako postalo tvrdo i mehanzam za podizanje popušta polako (dignem do kraja, posle dva dana sam opet dole). Verujem da može neki servis da joj se odradi ali radije bih nešto komfornije uzeo zbog predstojeće edukacije (i sa naslonom za glavu).

Probao sam kod prijatelja neku Merryfair Wau-141, celu kancelariju je opremio istima i skorz mi se čini udobna i za sada mi je broj 1. za kupovinu (mislim da reče 36.000 da ga izašle po kom) ali čisto iskusnije da pitam ima li šta u rangu i preporučljivije.

Unapred zahvalan na vremenu i savetima.
 
Noblechair epic uletela neplanirano i nisam mogao odbiti ponudu od 200e. Klinac oduševljen. Dobio u paketu oba jastučića. Prilično udobna sa dosta podešavanja.

.noblechairs-EPIC.jpg
 
Može li preporuka za stolicu,uzimam klincu(7god) poceo je oko kompijutera da se zanima,budzet 200e,moze i polovno,samim tim ovo se izdvojilo
 

Prilozi

  • Screenshot_2022-03-13-06-30-29-33_a0f345942edbaf0bb972da8f6bf4e2ac.jpg
    Screenshot_2022-03-13-06-30-29-33_a0f345942edbaf0bb972da8f6bf4e2ac.jpg
    87.4 KB · Pregleda: 73
  • Screenshot_2022-03-13-06-30-18-97_a0f345942edbaf0bb972da8f6bf4e2ac.jpg
    Screenshot_2022-03-13-06-30-18-97_a0f345942edbaf0bb972da8f6bf4e2ac.jpg
    95.8 KB · Pregleda: 73
Ja bih preporučio ovu:

https://mbstolice.rs/proizvod/ergonomska-radna-stolica-b-202-a-qw-cena-sa-pdv-om/

Mi smo uzeli gomilu u firmi, sve se lepo podešava: rukonasloni po visini, i pomeranje napred nazad i ugao, što je najbitnije i sedalni deo se podešava. Samo smo tražili varijantu s metalnom zvezdom, to je doplata.

Kad svi pominju Modrulj.... kad smo išli tamo da gledamo, devojka koja je radila na NBG se apsolutno nije mešala u svoj posao 🙂, dok je u MBstolice bila sasvim druga priča. Zato ja u Modrulj ne bih privirio, a MB bih svakom preporučio, i što se izbora tiče ne zaostaju...
 
Kad svi pominju Modrulj.... kad smo išli tamo da gledamo, devojka koja je radila na NBG se apsolutno nije mešala u svoj posao
I moje iskustvo je sa njima bilo isto. Nezainteresovani u potpunosti, osećao sam se da ih smaram što sam uopšte i došao :)
Po meni, za stolicu je jako bitno da se isproba pre kupovine, ne odgovara svakom isto. Zato ne bih kupovao preko oglasa "na slepo".
 
Nema bitnije razlike,u smislu da je razlika od 40e opravdana ?
 
Ne znam za one plave, u firmi imamo ove air sa naslonom od mrežice i drže se dobro. Po slici deluje da se razlikuju samo u naslonu. Proveri da li kod plavih može da se podešava lumbalna podrška gore-dole.
 
Nazad
Vrh Dno