Šta je novo?

Dobre radne stolice

Ja koristim Langfjall stolicu,
Pozdrav, nasao sam ovu stolicu u Ikea-i, kada sam seo u nju odusevio sam se udobnoscu i ergonomijom.
To je bilo na 10 minuta sedenja u salonu :D
Da li neko ima iskustva sa ovom stolicom ili da li je neko probao?


Trazim neku stolicu za racunar sa nekom dobrom udobnoscu, ne mora biti na tockice i da nije deracina po novcaniku.
Ja koristim langfjaell stolicu, meni je udobna, ne volim stolice sa naslonima za glavu pa mi ova odgovara.
Nakon godinu dana, malo škripucka, u zavisnosti od toga koliko su zategnuti šrafovi ovo može da se koriguje, interesantno kada su skroz jako zategnuti šrafovi tada škripi najviše, kada se malo otpuste ume i da ne škripi uopšte.
Glavna mana su rukohvati u zimskom periodu, metalni su pa su malo neprijatno hladni, leti su naravno ok.

Obrati pažnju da imaju dve verzije, jedna je sa malo nižim naslonom https://www.ikea.com/rs/sr/p/langfj...vatima-gunnared-plava-crna-s89177905/#content , a isti naziv ali višlji naslon je ova https://www.ikea.com/rs/sr/p/langfj...vatima-gunnared-plava-crna-s59178077/#content .

Takođe primetio si, ova tvoja nema točkiće pa je ta niža cena.

U stvari stolica se prodaje samostalno, a na nju moraju da se dodaju točkići i rukohvati zasebno po željenoj boji, neko od zaposlenih daje šifre za preuzimanje.

Klincima sam uzeo MATCHSPEL stolice, meni su bolje od Markusa, može da se podešava naslon za glavu, kao i rukohvati, velika prednost.
Markus po meni ima prednost u materijalu sedalnog dela, ali to je subjektivna stvar.
 
@Igvan
Upravo to sto si i video, rajsferslus... :)
Navlaka moze da se skine sa naslona, a mislim da se tu vadi sundjer iz naslona za glavu.
To svi imamo na stolici.
 
Stigao Markus danas, napokon, namontirao je pre nekih sat vremena. Za ove pare zaista pristojna stolica, u odnosu na neku Jyskovu jeftiniju koju sam imao je bulvalno nebo i zemlja razlika. Za ovih sat vremena koriscenja mi se jedino naslon za ruke ne svidja, meni je previsok u odnosu na misa i tastaturu. Mada moze da se skine u svakom trenutku, pa kome ne smetaju gole rupe sa strane i nije problem.

Inace, montiranje naslona ove stolice za jednog coveka je bukvalno gubljenje zivaca, imao sam osecaj da mi fali jos jedan set ruku. :)
 
Ko kupuje steelcase stolice neka obrati paznju na duzinu garancije, cuo sam da su od nove godine za Evropu smanjli duzinu garancije sa 12 godina, na 5.
 
Cini mi se da svakako nije bila 12 godina u Delight-u, jer kad sam isao uzivo da gledam, secam se da je bila manje od HM garancije, ali se ne secam koliko.
 
Ja koristim Langfjall stolicu,

Ja koristim langfjaell stolicu, meni je udobna, ne volim stolice sa naslonima za glavu pa mi ova odgovara.
Nakon godinu dana, malo škripucka, u zavisnosti od toga koliko su zategnuti šrafovi ovo može da se koriguje, interesantno kada su skroz jako zategnuti šrafovi tada škripi najviše, kada se malo otpuste ume i da ne škripi uopšte.
Glavna mana su rukohvati u zimskom periodu, metalni su pa su malo neprijatno hladni, leti su naravno ok.

Obrati pažnju da imaju dve verzije, jedna je sa malo nižim naslonom https://www.ikea.com/rs/sr/p/langfj...vatima-gunnared-plava-crna-s89177905/#content , a isti naziv ali višlji naslon je ova https://www.ikea.com/rs/sr/p/langfj...vatima-gunnared-plava-crna-s59178077/#content .

Takođe primetio si, ova tvoja nema točkiće pa je ta niža cena.

U stvari stolica se prodaje samostalno, a na nju moraju da se dodaju točkići i rukohvati zasebno po željenoj boji, neko od zaposlenih daje šifre za preuzimanje.

Klincima sam uzeo MATCHSPEL stolice, meni su bolje od Markusa, može da se podešava naslon za glavu, kao i rukohvati, velika prednost.
Markus po meni ima prednost u materijalu sedalnog dela, ali to je subjektivna stvar.
E upravo ti nasloni za glavu su ono sto me iritira na stolicama i ne mogu da se opredelim za neke "ozbiljnije" kancelarijske stolice, svi ti nasloni mi dodju do ramena ili vrata.
Hvala ti na odgovoru, definitivno mi se svidja kod te stolice opcija tockica i rukohvata.
A sto se skripe tice, jesi li pokusao sa gumenim/silikonskim platnicama? Jeste da mozda nakaradno izgleda ako su malo vece al ne bi trebalo biti skripe.
 
@Igvan
Upravo to sto si i video, rajsferslus... :)
Navlaka moze da se skine sa naslona, a mislim da se tu vadi sundjer iz naslona za glavu.
To svi imamo na stolici.
Da, hvaljeni Ikein Markus ima amatersku dizajnersku grešku. Rajsferšlus u jastučetu za glavu zvrnda pri svakom pokretu.
Mogu da mislim koliko su tek ozbiljno pristupili ergonomiji, sedištu ili lumbalnom delu.
 
Spominjete garancije od 10 godina i kvalitet Herman Miller stolica a ja posle 13 godina iz dosade bi menjao moju koznu Simpo od 100 eura kojoj bukvalno nista ne fali sem sto odavno ne radi mehanizam za namestanje po visini i sedalni deo se ogulio malo.
Mislio sam Markus da uzmem al ispadne bolje nista da ne uzmem ako ne mogu Aeron da kupim
A ja ne znam po cemu je Aeron tako voljen kad nema deo za glavu ide do pola ledja
 
Da, hvaljeni Ikein Markus ima amatersku dizajnersku grešku. Rajsferšlus u jastučetu za glavu zvrnda pri svakom pokretu.
Mogu da mislim koliko su tek ozbiljno pristupili ergonomiji, sedištu ili lumbalnom delu.
Kod mene ništa ne zvrnda,verovatno je fabrička greška.
 
Nije fabricka greska, jednostavno je tako...
Naslon drzim stalno odblokiran i kada ustajem, on se podigne u krajnji polozaj i tada se cuje taj rajsferslus.
Dok danas nisam procitao, uopste nisam obracao paznju, niti sam ga cuo! :D
Verovatno moze da se eliminise, tako sto se skine ona rucica mehanizma za otvaranje i zatvaranje, kao sto je i na dnu naslona, mada su to mogli i prilikom sklapanja da urade...
 
Pazi kada ni ja nisam obratio pažnju na to....Da nisam ovde pročitao ne bih ni znao.
 
Pozdrav, nasao sam ovu stolicu u Ikea-i, kada sam seo u nju odusevio sam se udobnoscu i ergonomijom.
To je bilo na 10 minuta sedenja u salonu :D
Da li neko ima iskustva sa ovom stolicom ili da li je neko probao?


Trazim neku stolicu za racunar sa nekom dobrom udobnoscu, ne mora biti na tockice i da nije deracina po novcaniku.
Imam verziju da tockicima i rukonaslonima, nizi naslon. Na mojih 185cm, rekao bih da je sasvim pristojna, mada bih probao vislji model, nekada mi kraci naslon zasmeta, nekada mi je zgodan da preko ivice "ispravim" ramena.
Rukonasloni su mi neadekvatni jer su jako nisko postavljeni i nisu zgodni kao podrska za kucanje, samo kada hoces da odmoris ruke na kratko.
Sedalni deo je prilicno tvrd, visednevno sedenje po par sati moze biti zamorno bez jastuceta, a sa jastucetom rukonasloni dodatno postaju preniski.
Lumbalna podrska je odlicna, Markusa sam prosledio posle nedelju dana jer Langfall daleko bokje prati konturu leđa za moj ukus.
Esteski takođe daleko elegantnija stolica, nije kabasta.
 
@Milan81 Popust koji je bio za Gesture još važi, za ostale ne znam. Baš ću proveriti za garanciju, neverovatno je da toliko skrate.
 
Kako pratite te popuste sto daje Delight? Mene interesuje Leap model.
 
Posle 3.5 godine korišćenja Markusa, mogu da kažem da nije baš udobna stolica, ali je neuništiva. Čvrsta kao tenk.
 
Posle 3.5 godine korišćenja Markusa, mogu da kažem da nije baš udobna stolica, ali je neuništiva. Čvrsta kao tenk.
Ako zelis udobnu stolicu, gledaj da je ergonomska. Takve kostaju dosta vise od Markusa, koji je mozda izdrzljiv ali jako ergonomski losa stolica. Od svih sto sam probao Steelcase Leap i Herman Miller Aeron su po mom izboru najbolje stolice na nasem trzistu. Dobar je i Gesture ali ima nesto slabiju lumbalnu podrsku.
Spominjete garancije od 10 godina i kvalitet Herman Miller stolica a ja posle 13 godina iz dosade bi menjao moju koznu Simpo od 100 eura kojoj bukvalno nista ne fali sem sto odavno ne radi mehanizam za namestanje po visini i sedalni deo se ogulio malo.
Mislio sam Markus da uzmem al ispadne bolje nista da ne uzmem ako ne mogu Aeron da kupim
A ja ne znam po cemu je Aeron tako voljen kad nema deo za glavu ide do pola ledja
Herman Miller je odlicna ergonomska stolica. Naslon nije potreban, jer moze da napravi problem vratu. Dobra lumbalna podrska je sasvim dovoljna da odrzi stabilnost kicme pri sedenju. Ono sto je zanimljivo kod Aerona, jeste da mora pravilno da se sedi u njoj, inace postaje neudobna. Ako imas potrebu da se zavalis, Aeron verovatno nije za tebe.
 
@Kaso Pa, svi mi znamo šta je dobro, ali nismo svi spremni da damo tolike pare za stolicu ;)

U ove što si pomenuo nisam imao prilike da sednem, ali sam probao Ergohuman i oduševljen sam udobnošću. A, ipak, i za Ergohuman kažu da nije nekog kvaliteta.
Ko radi od kuće, njemu se itekako isplati, a ja za sada nisam među njima. Srećom, pa je "gejmerska" stolica na poslu udobna.
 
Jel moze neka preporuka za stolicu budzet je 20k-30k din.

Hvala
 
Zdravo, jel ima neko iskustva sa HM Sayl stolicom? Da li vredi uzeti?
Dopada mi se sto nije glomazna i ne zauzima puno prostora.
 
Da, i ja sam imala priliku da je probam kod prijatelja, prilicno je udobna 😄
Mada nisam preterano dugo sedela, ne znam kakva je za 8-10h svakodnevnog rada.
 
Za ovu što je preporučena 4 posta iznad, nije.
Deluje ko nova.
 
Kako prepoznati dobru stolicu polovnu? Jel mnogo 170 za steelcase reply?
Reply jeste izdrzljiva i ok je sedalni deo, naslon je los kod modela sa mrezicom.Imam je na poslu pa znam Kljucno kod stolice za duzi rad je lumbalna podrskaOva na kp ima redovan naslon i cena je dobra
 
Nazad
Vrh Dno