Šta je novo?

Dobre radne stolice

Stigla konačno zamena za Markus koji više ne odgovara mojim potrebama.
 

Prilozi

  • CEEE5763-7CA6-41E6-AFFE-AB135547977B.jpeg
    CEEE5763-7CA6-41E6-AFFE-AB135547977B.jpeg
    172.8 KB · Pregleda: 339
  • DB234CA1-4889-45F6-ABA6-6DEB5E139F1A.jpeg
    DB234CA1-4889-45F6-ABA6-6DEB5E139F1A.jpeg
    161.5 KB · Pregleda: 337
Herman Miller Embody, 1400€
 
Skroman upgrade :ROFLMAO:

Cool je boja bas :cool:
 
Za te pare si mogao da uzmes dobru entry level grafiku:D
Jel mi se cini ili je naslon nizi tj ispod vrata? HM na poslu recimo me nervirao sto ne mogu da se zavalim nekad i naslovnim glavu
kao da su namerno to stavili da radimo...
 
Zdravo.
Zanima me koja je razlika između M291 i M291 CH. Postoji li dobra alternativa tim stolicama u tom cenovnom rangu? I što se tiče vašeg iskustva, šta je bolje - mreža, eko koža, .... ? Ne bih da se potparim leti.
Rešio sam da uzmem ergonomsku stolicu zbog problemea sa leđima
 
Skroman upgrade :ROFLMAO:

Cool je boja bas :cool:
Ćuti, zamenio sam i sto sledeći dan sa električno podesivim, jer sam shvatio da već 6 godina kod kuće sedim za stolom koji nije adekvatne visine :) Sto na slici ispred stolice je stari sto.

Za te pare si mogao da uzmes dobru entry level grafiku:D
Jel mi se cini ili je naslon nizi tj ispod vrata? HM na poslu recimo me nervirao sto ne mogu da se zavalim nekad i naslovnim glavu
kao da su namerno to stavili da radimo...

Zdravlje vredi više od GPU-a, a već imam 2070 Super i bolje mi ne treba. Naslon jeste ispod vrata, ali ja ne preferiram stolice sa visokim naslonima. Ovo mi savršeno odgovara i imaću 2 do 3 meseca dok Atlas ne izbaci naslon za glavu da utvrdim da li mi zaista i treba.

Šta je presudilo u korist Embody-a u odnosu na Aeron?

Moje dimenzije od 207 cm visine i poprilične širine u ramenima i kukovima. Plastični okvir koji postoji na sedalnom delu Aerona je doveo do momentalnog bola u butinama kao i u leđima. Embody je značajno udobniji za sedenje od Aerona, takođe, plus ima dublje sedište što meni dosta znači.

Što ova žuta boja?

Citrus, bre! Što da ne? Ne mora sve da bude crno, sivo i plavo, ja volim te egzotične boje :)
 
Upravo mi javise iz IKEA da je uplata evidentirana, ali da artikla (Markus) trenutno nema na stanju.
 

GRUPPSPEL​

Za sada mi Izgeda kao promasaj:
  • Jeftini tockici
  • ruko nasloni od tvrde plastike
  • nema podesavanja tenzije naslona
  • cudan oblik sedista
  • lumbalna podrska?
  • 3 godine garancije ( Markus 10 godina )
  • cena 30.000, kozna verzija 35.000.

Ima na stanju :)
 
Zdravo,
da li mozete da mi preporucite ergonomsku stolicu, za rad na racunaru 8-10h dnevno, da ima dobru podrsku za lumbalni deo i podesive rukonaslone po visini?
Imam problem da su mi sve koje sam do sada probala nekako ogromne :( visina mi je 160 cm a tezina 50kg. Dobrodosle su preporuke iz svakog cenovnog ranga. Hvala unapred
 
Zdravo,
da li mozete da mi preporucite ergonomsku stolicu, za rad na racunaru 8-10h dnevno, da ima dobru podrsku za lumbalni deo i podesive rukonaslone po visini?
Imam problem da su mi sve koje sam do sada probala nekako ogromne :( visina mi je 160 cm a tezina 50kg. Dobrodosle su preporuke iz svakog cenovnog ranga. Hvala unapred
Herman Miller Aeron size A (zbog visine i težine) kao prvi izbor ili neka od SteelCase stolica.
 
Zdravo,
da li mozete da mi preporucite ergonomsku stolicu, za rad na racunaru 8-10h dnevno, da ima dobru podrsku za lumbalni deo i podesive rukonaslone po visini?
Imam problem da su mi sve koje sam do sada probala nekako ogromne :( visina mi je 160 cm a tezina 50kg. Dobrodosle su preporuke iz svakog cenovnog ranga. Hvala unapred
Modrulj m291
 

GRUPPSPEL​

Za sada mi Izgeda kao promasaj:
  • Jeftini tockici
  • ruko nasloni od tvrde plastike
  • nema podesavanja tenzije naslona
  • cudan oblik sedista
  • lumbalna podrska?
  • 3 godine garancije ( Markus 10 godina )
  • cena 30.000, kozna verzija 35.000.

Ima na stanju :)

Ova linija po sredini od skaja modni detalj za leto da se oznojis u strafti (n) Tockici mi deluju slicno kao na markusu ne mogu da provalim dali su gumirani/silikonski da manje ostecuju pod. Inace posle 2 godine koriscenja markus-a mehanika jos uvek kao prvog dana, cak i naslon izdrzava ostrenje kandzi macke videcemo jos koliko dugo 😁
 
Juče kupio Markus,prodavac mi kaže da su od jutra prodali preko 120 komada.Kada sam otišao do magacina da je preuzmem bila samo jedna jedina...
 
И ја сам се намерачио на њу. Видећу ових дана да је пазарим ако је буде.
 
Danas otisao do Ikee. Kupio Marcus stolicu. Magacioner mi pokazao mesto gde stoje u 38. redu vas standardnog mesta. 38. red skroz do kraja levo. Ostalo je jos nekih 20 stolica
 
Sta bre 20 komada? Na sajtu sad kaze 106 na zalihama u Ikei.
Juce bilo 120
 
Ја пазарио данас Маркуса, у поређењу са мојом претходном столицом из 2001. (Одисеја 😄), ово је авион у сваком погледу. Чврста конструкција, доста удобна, дебео сунђер, подесив наслон, прилично лако се склапа. Баш сам задовољан. Ко нема пара за нека лудила, ово је скроз коректна столица. Мада узмите у обзир и то да ја имам 70ак кг, не знам да ли би неко од 100кг имао исти доживљај.
 

Prilozi

  • 20220206_161013.jpg
    20220206_161013.jpg
    179.2 KB · Pregleda: 170
Mislim da je bitnija visina od tezine 180-200 bi trebalo da odgovara, takodje sirina ramena da lopatice ne prelaze ovaj mrezasti naslon, sedalni deo je sirok tako da i oni sa 120kg imaju prostrora.
 
Ја сам 187, тако да се ту уклапам, а што се тиче лопатица, једино Арнолду могу лопатице да прелазе ван наслона, или ако си широк метар 🤪
 
Kod Markusa je sedalni deo širok, ali KRATAK za svakog višeg od 180cm, jer kraj sedalnog dela ne dolazi ni blizu do ispod unutrašnjeg pregba kolena, nego do pola butina.
Sa druge strane mesto lumbalne podrške je previsoko i kontam da odgovara samo onima visine 200+ (ali tu se vraćamo na problem kratkog sedalnog dela).
Takođe rukonasloni su fiksirani i nisu podesivi po visini, pa su nekome previsoki, a nekome preniski (meni npr. odgovaraju), ali svakako ta nepodesivost uzrokuje da se Markus ne može podvući pod svaki radni sto pa zauzima više prostora u sobi.

Po meni to su najozbiljniji problemi i mane ove stolice koliko sam ja primetio za ovih nepunih godinu korišćenja, a većinu sam ih rešio kupovinom sunđerastog sedalnog umetka koji je "produžilo" i "podebljao/povisio" sedalni deo pa j i sedenje udobnije, a lumbalna podrška na boljem mestu.
 
Pozdrav, nasao sam ovu stolicu u Ikea-i, kada sam seo u nju odusevio sam se udobnoscu i ergonomijom.
To je bilo na 10 minuta sedenja u salonu :D
Da li neko ima iskustva sa ovom stolicom ili da li je neko probao?


Trazim neku stolicu za racunar sa nekom dobrom udobnoscu, ne mora biti na tockice i da nije deracina po novcaniku.
 
Mi godinama u firmi koristimo Steelcase, odlične su, ali i skupe.
 
Imam čudan problem sa Markus stolicom. Desetak dana nakon kupovine iz jastučeta za glavu se javlja zvuk kao nekakvo zvrndanje. Javlja se pri svakom pomeranju stolice, odnosno čim naslon zavibrira. Pogledao sam kroz mrežicu pozadi i deluje kao nekakav metal da landara, liči na dršku od rajsferšlusa ali ne mogu da vidim tačno. Pomera se levo desno dok drmam naslon i pravi taj zvuk, kao kad šraf popusti. Kad pritisnem prstom na tom mestu nema više zvuka.

Zvao Ikeu, ali bez neke svrhe.

Video:


Ako neko ima ideju, ili iskustvo šta je u pitanju neka podeli.
 
Nazad
Vrh Dno