Šta je novo?

Dobre radne stolice

Možda da nabacite malo sala na zadnjici kao ja pa će vam biti udobnije. :) Šalu na stranu, imam varijantu sa štofom i ne osetim nikakve neudobnosti. Ali izgeda da sam u manjini, do sad vas se dvoje žalilo na istu stvar.
 
Prvi utisci nakon krace probe m291:

  • Sedalni deo od stofa je po meni losiji nego kod Markusa, oseti se ploca ispod sundjera. Kod verzije m291CH sa "eko kozom" sedalni deo kao da je malo deblji i udobniji. Koza je sada bas hladna, leti pretpostavljam kuvanje. Kada se sedalni deo pomeri napred oseti se nazad rupa. Mozda je to stvar navike.
  • Lumbalni deo je svakako bolji, mozda previse naglasen ali verovatno se to jos moze podesiti.
  • Naslon za glavu ima dosta podesavanja, verovatno da je ok.
  • Rukohvati mi izgledaju jeftino, klimavo, mogu da se podesavaju ali ne bas puno.

Sve u svemu stolica nije losa, jaka je i teska, aili ima i dosta mana. Za 32.000-35.600din na akciji ( redovna cena 35.400-39.840din.) Ocekivao bih da je barem sedalni deo malo udobniji.

Zdravo svima, danas mi je stigla m 291ch, sedim na njoj dok ovo kucam :). Kupio sam je na slepo čitajući preporuke člana PPC sa ovog foruma, nekoliko postova unazad. Istraživao gledao po forumima duže vreme i na kraju na brzinu prelomio. Ne provodim svaki dan u kancelariji i ne više od 4-5 sati dnevno, pa kad sam video da je neki hvale da izdrže po ceo dan a da pri tom imaju 100+ kg, pretpostavljam da će meni sa mojih 80kg biti sasvim dovoljna i da nije nepohodno baš da kupujem ove od 70+ evra.
Prvi utisci su sledeći:
- stolica je prilično teška i robusna
-dopada mi se kako izgleda
  • ima dosta opcija za podešavanje ( rukonasloni, sedište, lumbalna podrška, naslon za glavu)
  • lumbalni deo može da bude malo grublji ako se malo više zategne ( oseća se u svakom slučaju da udara u leđa) mada možda je to dok se ne naviknem jer predhodna stolica nije uopšte imala lumbalnu podršku
  • rukohvati su 4D i po meni prilično dobri...na dodir ni previše tvrdi ni previše mekani...pomeraju se malo ali to se ne primećuje u radu... ne pomeraju se kad se ustaje sa stolice... Mala zamerka je da bi trebalo da mogu još 2-3 cm da budu niži ( jer mi je tastatura ispod stola- izvlači se) ali to ću rešiti podizanjem ove police za tastaturu. Rukohvati su blago zakošeni uvis i nisu paralelni sa podom. šteta što nagib ne može da se šteluje, jer ovo malkice smeta.
  • što se tiče sedišta ovo je varijanta sa eko kožom, i moram da vam kažem da greje i to prilično... sad u decembru, mogu da zamislim kako će biti leti. Tačno je i da pozadi ima malo udubljenje-rupu, naročito ako se sedište pomeri na napred...
-Pozicija sedenja je takva da ste malo nagnuti nazad- i na to treba da se naviknem ... naravno stolica vas ne prati kad se nagnete na sto, ali to nisam ni očekivao, mada je krajnji položaj mogao da bude malo uspravniji sobzirom da pozadi može da se zavali poprilično...
-Naslon za glavu je odlično podesiv i tu nemam nikakvih primedbi ( dlaka u jajetu bi bila da se tkanina čuje kad pomerate glavu:))
E sad jedan problem koji nisam očekivao u ovom cenovnom rangu ( 36000) je da stolica tj naslon škripi kad se naginjete na nazad, čak i kad se samo pomerate u stolici i kad je naslon zakočen, čuje se škripanje
Nikako ne mogu da tačno odredim odakle to škripanje ( u vidu pucketanja) dolazi... ali mi je trenutno vrlo iritantno. Videću da pozovem Modrulj da ih pitam jel to normalno. Ujedno i da čujem i vaše mišljenje, možda samo nešto nije podmazano dobro pri sklapanju, ili će nestati vremenom jer je nova :)
Inače u odnosu na stolicu na kojoj sam do sad sedeo ovo je realno avion :)
Javljam se sa detaljnijim utiscima za nekoliko dana...
 
Ima li ko iskustva sa ovim modelima ?

Odgovara mi i dalje stara stolica ali je dobro prsla estetski pa moram da zamenim, ne sedim nesto preterano za racunarom mozda 2-3 sata na dan.. Jako sam mrsav pogotovu sada posle nekih problema svega 70 kg. Problem kada se citaju recenzije jeste da idu iz krajnosti u krajnost, ili je sr tesko ili je fantasticna.. Moj budzet je upravo toliki znam da za te pare ne moze nista pismeno, ali eto ako ima neko nesto od ovih modela da prokomentarise..
sacekaj IKEA marcusa na akciji?
 
Da sad videh 9 nedelja....
Bio je neko vreme za 11k model sa štofom.
 
IKEA je podigla cene, pre par nedelja sam kupio onu Millberget stolicu za 9000, toliko je uvek bila a sad je 11000. I vidim još neke gluposti koje mi stoje u favorites za sledeću narudžbinu da su poskupele, onaj podmetač za noge i lumbalni jastučić.
 
IKEA je podigla cene

U pravu si. JÄRVFJÄLLETje bez ručica koštao oko 17.0000,00 , ručice 2.000,00 sada sve zajedno košta 22.000,00 jer ručice ne mogu posebno da se kupe. Zapravo ručice mogu, ali stolica bez njih ne ;)
 
Prvi utisci nakon krace probe m291:

  • Sedalni deo od stofa je po meni losiji nego kod Markusa, oseti se ploca ispod sundjera. Kod verzije m291CH sa "eko kozom" sedalni deo kao da je malo deblji i udobniji. Koza je sada bas hladna, leti pretpostavljam kuvanje. Kada se sedalni deo pomeri napred oseti se nazad rupa. Mozda je to stvar navike.
  • Lumbalni deo je svakako bolji, mozda previse naglasen ali verovatno se to jos moze podesiti.
  • Naslon za glavu ima dosta podesavanja, verovatno da je ok.
  • Rukohvati mi izgledaju jeftino, klimavo, mogu da se podesavaju ali ne bas puno.

Sve u svemu stolica nije losa, jaka je i teska, aili ima i dosta mana. Za 32.000-35.600din na akciji ( redovna cena 35.400-39.840din.) Ocekivao bih da je barem sedalni deo malo udobniji.

Lepo sam rekao, uzmite sediste sa eko kozom, nije samo do presvlake. Svi ti "4D" rukonasloni su malo "klimavi" zato sto su unutra plasticni granicnici koji nis neznam kako mehanicki uklopljenji i svaki stupanj ima hoda. Svi su takvi, ovo nema veze sa M291. Ja bar nisam vido stolicu gde su takvi rukonasloni cvrsti, svuda imaju taj hod.

Zdravo svima, danas mi je stigla m 291ch, sedim na njoj dok ovo kucam :). Kupio sam je na slepo čitajući preporuke člana PPC sa ovog foruma, nekoliko postova unazad. Istraživao gledao po forumima duže vreme i na kraju na brzinu prelomio. Ne provodim svaki dan u kancelariji i ne više od 4-5 sati dnevno, pa kad sam video da je neki hvale da izdrže po ceo dan a da pri tom imaju 100+ kg, pretpostavljam da će meni sa mojih 80kg biti sasvim dovoljna i da nije nepohodno baš da kupujem ove od 70+ evra.
Prvi utisci su sledeći:
- stolica je prilično teška i robusna
-dopada mi se kako izgleda
  • ima dosta opcija za podešavanje ( rukonasloni, sedište, lumbalna podrška, naslon za glavu)
  • lumbalni deo može da bude malo grublji ako se malo više zategne ( oseća se u svakom slučaju da udara u leđa) mada možda je to dok se ne naviknem jer predhodna stolica nije uopšte imala lumbalnu podršku
  • rukohvati su 4D i po meni prilično dobri...na dodir ni previše tvrdi ni previše mekani...pomeraju se malo ali to se ne primećuje u radu... ne pomeraju se kad se ustaje sa stolice... Mala zamerka je da bi trebalo da mogu još 2-3 cm da budu niži ( jer mi je tastatura ispod stola- izvlači se) ali to ću rešiti podizanjem ove police za tastaturu. Rukohvati su blago zakošeni uvis i nisu paralelni sa podom. šteta što nagib ne može da se šteluje, jer ovo malkice smeta.
  • što se tiče sedišta ovo je varijanta sa eko kožom, i moram da vam kažem da greje i to prilično... sad u decembru, mogu da zamislim kako će biti leti. Tačno je i da pozadi ima malo udubljenje-rupu, naročito ako se sedište pomeri na napred...
-Pozicija sedenja je takva da ste malo nagnuti nazad- i na to treba da se naviknem ... naravno stolica vas ne prati kad se nagnete na sto, ali to nisam ni očekivao, mada je krajnji položaj mogao da bude malo uspravniji sobzirom da pozadi može da se zavali poprilično...
-Naslon za glavu je odlično podesiv i tu nemam nikakvih primedbi ( dlaka u jajetu bi bila da se tkanina čuje kad pomerate glavu:))
E sad jedan problem koji nisam očekivao u ovom cenovnom rangu ( 36000) je da stolica tj naslon škripi kad se naginjete na nazad, čak i kad se samo pomerate u stolici i kad je naslon zakočen, čuje se škripanje
Nikako ne mogu da tačno odredim odakle to škripanje ( u vidu pucketanja) dolazi... ali mi je trenutno vrlo iritantno. Videću da pozovem Modrulj da ih pitam jel to normalno. Ujedno i da čujem i vaše mišljenje, možda samo nešto nije podmazano dobro pri sklapanju, ili će nestati vremenom jer je nova :)
Inače u odnosu na stolicu na kojoj sam do sad sedeo ovo je realno avion :)
Javljam se sa detaljnijim utiscima za nekoliko dana...

Kod mene nema skripanja tj. ne mogu da kazem da je apsolutno "silent" kad se pomeram i vrpoljim, oce malo da se cuje trljanje o mrezicu ali to je to. Mehanicko skripanje, nema. Sto se nagiba rukonaslona tice, da malo su ka sedistu zakrivljeni, meni odgovara. Svakako trik koji mozes da iskoristis jeste da stavis podloske sa jedne strane kad srafis, onaj pljosnati deo sto ide preko srafa (ne znam kako se to zove), iseces ga na pola i podmetnes tako da sraf uhvati sa suprotne strane od ugla rukonaslona i tako mozes da stelujes ugao. Radio sam to na jednoj prosloj stolici, funkcionise.

Kao sto rekoh, nije M291 otkrovenje ali u odnosu na ono sto je na trzistu, super je.
 
Nista u tom smislu kod mene, prsni malo WD40 za pocetak na spojeve pa vidi dal pomaze, za dugotrajniji efekat najbolji podmazivac je grafitna mast.
 
Lepo sam rekao, uzmite sediste sa eko kozom, nije samo do presvlake. Svi ti "4D" rukonasloni su malo "klimavi" zato sto su unutra plasticni granicnici koji nis neznam kako mehanicki uklopljenji i svaki stupanj ima hoda. Svi su takvi, ovo nema veze sa M291. Ja bar nisam vido stolicu gde su takvi rukonasloni cvrsti, svuda imaju taj hod.



Kod mene nema skripanja tj. ne mogu da kazem da je apsolutno "silent" kad se pomeram i vrpoljim, oce malo da se cuje trljanje o mrezicu ali to je to. Mehanicko skripanje, nema. Sto se nagiba rukonaslona tice, da malo su ka sedistu zakrivljeni, meni odgovara. Svakako trik koji mozes da iskoristis jeste da stavis podloske sa jedne strane kad srafis, onaj pljosnati deo sto ide preko srafa (ne znam kako se to zove), iseces ga na pola i podmetnes tako da sraf uhvati sa suprotne strane od ugla rukonaslona i tako mozes da stelujes ugao. Radio sam to na jednoj prosloj stolici, funkcionise.

Kao sto rekoh, nije M291 otkrovenje ali u odnosu na ono sto je na trzistu, super je.
Hvala na savetu za rukonaslone, odlična ideja. Mislim da se nismo razumeli na koju stranu su zakrivljeni pa šaljem sliku gde u pozadini vidite dasku za zaštitu zida koja je vodoravna... pa ćete videti da rukohvati imaju nagib kao kad poleće avion :)

Naravno zvuk trljanja o mrežicu je nomalan, meni ovo pucketavo škripanje smeta... najverovatnije je propust pri sklapanju da nešto nije dobro zategnuto ili podmazano. Uzeo sam sedište sa eko kožom, ima neke rupice po njemu trebalo bi da bude ventilirajuće ali ipak oseća se toplota... heo sam da uzmem sa mrežom ali vido sam da su se neki šalili da je tada sedište dosta tvđe, što meni ne odgovara... i ovo je čak malo tvrđe za moj ukus...
Hvala na savetu za rukonaslone, odlična ideja. Mislim da se nismo razumeli na koju stranu su zakrivljeni pa šaljem sliku gde u pozadini vidite dasku za zaštitu zida koja je vodoravna... pa ćete videti da rukohvati imaju nagib kao kad poleće avion :)

Naravno zvuk trljanja o mrežicu je nomalan, meni ovo pucketavo škripanje smeta... najverovatnije je propust pri sklapanju da nešto nije dobro zategnuto ili podmazano. Uzeo sam sedište sa eko kožom, ima neke rupice po njemu trebalo bi da bude ventilirajuće ali ipak oseća se toplota... heo sam da uzmem sa mrežom ali vido sam da su se neki šalili da je tada sedište dosta tvđe, što meni ne odgovara... i ovo je čak malo tvrđe za moj ukus...
stolica.jpg
 
heo sam da uzmem sa mrežom ali vido sam da su se neki šalili da je tada sedište dosta tvđe, što meni ne odgovara...
Taj sam :D Iskustvo se svelo na par minuta sedenja i upoređivanja štof/koža/mreža ali se jasno primeti da je mreža baš zategnuta. Možda bi vremenom popustila ali nisam hteo rizikovati pa sam uzeo štof.
Inače, @PPC ti si tvrdio da CH verzija ima neka unapređenja u odnosu na obični, bolji mehanizam za nameštanje lumbalnog dela npr. Ali koliko vidim po svemu, slike i iskustva, razlika je samo u chrom il obojenom metalu
 
Mislim da se nismo razumeli na koju stranu su zakrivljeni pa šaljem sliku gde u pozadini vidite dasku za zaštitu zida koja je vodoravna... pa ćete videti da rukohvati imaju nagib kao kad poleće avion :)
Svakako sa ovom metodom podloske mozes da kontriras bilo koji ugao, stavise ako ti taj ugao smeta onda stavi jednu ili dve cele podloske na zadnji sraf i ispravices ugao, ne moze biti prostije. :)

Taj sam :D Iskustvo se svelo na par minuta sedenja i upoređivanja štof/koža/mreža ali se jasno primeti da je mreža baš zategnuta. Možda bi vremenom popustila ali nisam hteo rizikovati pa sam uzeo štof.
Inače, @PPC ti si tvrdio da CH verzija ima neka unapređenja u odnosu na obični, bolji mehanizam za nameštanje lumbalnog dela npr. Ali koliko vidim po svemu, slike i iskustva, razlika je samo u chrom il obojenom metalu
Slike nisu 100% tacne. Stavise koliko sam ja video stolica je prosla vise iteracija i uglavnom su se menjali mehanizmi za glavonaslon i lumbalnu podrsku i slike nisu azurirane svuda i kako treba.

Prvi put kada sam gledao stolicu glavonaslon se dotezao imbusima i bila je kozna kesica pozadi na stolici gde su isti stajali. Sada je to zamenjeno ovim kao tockicima koji se rucno dotezu i naravno nema kesice vise. Moze i da se desi da sam ja kupovao negde na prelazu verzija pa da je zato bilo drugacije. Imao sam obe, drugacije je bilo bez dileme.
 
Moja je na imbus, I deluje mi da je lumbalni mehanizam drugačiji. Jel moze slika tog dela? Inace nisam nigde video bolje rukohvate do duplo skupljih stolica, ne znam sta vam tačno smeta :)
 
Ovako je kod mene na običnom M 291 kupljenom početkom novembra
 

Prilozi

  • IMG_20211231_142251.jpg
    IMG_20211231_142251.jpg
    532 KB · Pregleda: 104
  • IMG_20211231_142242.jpg
    IMG_20211231_142242.jpg
    345 KB · Pregleda: 104
Ja kada sam gledao CH verzija je imala na lumbalnom delu neku tkaninu, dok je kod obicne verzije lumbalni deo bio kao sa gornje slike. Ocigledno da postoji vise vrsta. Ko zna da li su i rukohvati isti.
 
Ovako je kod mene na običnom M 291 kupljenom početkom novembra
Tako je i kod mene na CH, izgleda da sam ja dobio na prelomu nekih revizija. Vrlo je izvesno da ce biti to jer sam za CH zamenu cekao nov uvoz oko mesec i po dana.

Dakle CH je samo chrome i sediste razlika atm, kao sto bi i trebalo biti.
 
Javljam kad dobijem odgovor u vezi škripanja, u međuvremenu evo i slika lumbalne podrške i mehanizma glavonaslona ove moje M291/CH. Koliko ja vidim identično je kao kod Danila, samo je ovo hromirano.
 

Prilozi

  • stolica l1.jpg
    stolica l1.jpg
    146.5 KB · Pregleda: 64
  • stolica l2.jpg
    stolica l2.jpg
    354.6 KB · Pregleda: 53
  • stolica naslon.jpg
    stolica naslon.jpg
    112.9 KB · Pregleda: 55
Da li je neko naručivao u zadnjih nedelju dana Modrulj (M 291/CH i slične) stolice? Naručio preko sajta, nikakav potvrdi mejl. Ne javljaju se ni najedan broj telefona.
 
Je l zna neko koja je bila najniža cena ovih Modrulj M 291/CH i M 291 stolica? Koliko sam pratio njima je već neko vreme cena "zakucana" na sniženu na 31.800 za jeftiniji i 35.800 dinara za skuplji CH model.
Tipa cena je ista bila i za Crni petak i pred Novu godinu i pre toga kad nisu bila nikakva novogodišnja sniženja.
 
Kada sam gledao M 291/CH pre neki dan, lumbalni deo je bio kao na ovoj fotografiji.

Dok je na obicnoj i jeftinijoj M291 lumbalni deo bio kao sa fotografije gore.

To mi nije bas jasno, sta je bolje?
 
Uzivo u radnji si video tu verziju lumbalne podrske na CH?
 
Da, u Petrovaradinu.

Danas sam bio i u Lesnini XXl, imaju jednu veoma slicnu stolicu za 30.900, ili je to ista stolica sa razlictim delovima.
1. Naslon za glavu i lumbalni deo isti.
3. Rukonasloni malo drugaciji, nekako jaci ali nisu "4d"
3. Sediste i mehanizam ispod cini mi se potpuno drugaciji, nisam video da sediste moze da se pomera po dubini.
4. Zvezda plasticna.
 
Kupio bih novu stolicu ali nisam siguran koja je pravi izbor, ima li neko neku preporuku ili iskustvo sa sledećim stolicama

https://temmatrade.com/proizvod/radna-stolica-fakie/ Cena 92.880,00 dinara
https://temmatrade.com/proizvod/radna-stolica-h-mesh/ Cena 92.592,00 dinara
 
Da, ali od dve izlozene stolice koje sam tamo pogledao nijedna nije bila potpuno ista kao na toj fotografiji, vec su delovi bili drugaciji.

Sad tek vidim i da naslon nije isti kao kod Modrulja.

Lesnina
les.jpg



Modrulj
m291-ch-ergonomska-stolica-modrulj-600x600.webp
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno