Šta je novo?

Dobre radne stolice

E to, to super onda. Ja sam isprobao Markusa, doduse na par minuta samo a tu nisam ni video. Doduse sada, nakon sto sam "ubio" stolicu iz Yiska, znam sta treba da gledam na mehanizmima za tilt pri kupovini stolica, makar za nas sto smo +100kg. Inace ode sedalni deo kao nista :LOL: Mada to je bitno na tim jeftnijim stolicama, oko 100e, ove skuplje verujem da sve imaju taj mehanizam napravljen da izdrzi i slona.
 
Nekako mi hvaljena m291 stolica, izgleda jeftino. Za cenu koja je skoro 40.000?

 
Meni je stigla M296. Dvoumio sam se izmedju 291 i 296 i na kraju uzeo jeftiniju. Za sada je ok. Prilagodio sam je sebi bolje nego kada sam je probao u salonu, pa cu videti narednih dana kakav ce utisak ostaviti. Mogu da kazem da je bas masivna, jer sam je sklapao.
 
Meni je stigla M296. Dvoumio sam se izmedju 291 i 296 i na kraju uzeo jeftiniju. Za sada je ok. Prilagodio sam je sebi bolje nego kada sam je probao u salonu, pa cu videti narednih dana kakav ce utisak ostaviti. Mogu da kazem da je bas masivna, jer sam je sklapao.
Kako ti se čini lumbalna podrška? Tu stolicu inače koriste zaposleni u salonu u Beogradu.
 
Super. Bas osecam da podupire tamo gde treba. Akcenat mi je bio na lumbalnoj podrsci i naslonu za glavu, jer imam problem sa ledjima.
Jedina neobicnost za sada je sto naslon za ledja ima hod u zakljucanom polozaju od par cm.
 
Taj hod ima veliki broj stolica, tako je zamišljeno. Meni više odgovara otključavanje naslona uz povećanje otpora, ali kod jeftinijih stolica ma koliko povećavao nema značajne razlike.

Na ovom sajtu je prosek ocena 4,9.

 
Nekako mi hvaljena m291 stolica, izgleda jeftino. Za cenu koja je skoro 40.000?


Istina, za te pare mogla bi biti malo kvalitetnija izrada. Po meni raskorak je vredan nekih 50e. Uzimajuci u obzir da je stolica generalno dobra, da je na trzistu 1000 gluposti i stvari koje nece trajati pristojno ni godinu dana to je sto je. Ja je koristim oko 18 meseci, jednu primedbu nemam.
 
Ako može savet u vezi promene visine stolice. Čuo sam da je moguće promeniti Liftomat na stolici pa me zanima da li je to neko radio u uradi-sam verziji?
konkretno postojeći liftomat ide do 39cm a budući bi treba bar 7cm više. Koji alat ste koristili i koliko traje proces?
 
Kako se snalazite sa poručivanjem na MODRULJ sajtu? Stolice nemaju opcije Add to shopping cart (i očekivanim izborom opcija i naravno sračunavanjem ukupne cene). Ima samo opcija da se ručno popuni neki formular.

Kako poredite verzije stolica? Koliko sam uspeo da primetim razlika između M291(https://kancelarijske-stolice.com/online-prodavnica/ergonomska-stolica-m-291/) i M291/CH (https://kancelarijske-stolice.com/online-prodavnica/ergonomske-stolice-modrulj-m-291-ch/) je samo u tapacirungu, ali to za nas koji ne možemo da odemo da vidimo šta je šta, mnogo i ne znači.

Za M291/CH bar piše da je tapacirung NewLeather (mada toga nema u spisku opcija) a za M291 piše samo da je tapacirano a ne i čime. Jel može da se bira boja ili poručiš pa šta ti pošalju?
 
Kako se snalazite sa poručivanjem na MODRULJ sajtu? Stolice nemaju opcije Add to shopping cart (i očekivanim izborom opcija i naravno sračunavanjem ukupne cene). Ima samo opcija da se ručno popuni neki formular.

Kako poredite verzije stolica? Koliko sam uspeo da primetim razlika između M291(https://kancelarijske-stolice.com/online-prodavnica/ergonomska-stolica-m-291/) i M291/CH (https://kancelarijske-stolice.com/online-prodavnica/ergonomske-stolice-modrulj-m-291-ch/) je samo u tapacirungu, ali to za nas koji ne možemo da odemo da vidimo šta je šta, mnogo i ne znači.

Za M291/CH bar piše da je tapacirung NewLeather (mada toga nema u spisku opcija) a za M291 piše samo da je tapacirano a ne i čime. Jel može da se bira boja ili poručiš pa šta ti pošalju?
Ima manjih razlika izmedju M291 i CH varijante, vec sam pisao o tome, nije samo tapacirung sedista. Preporucio bih ti da uzmes CH.
 
Da li je neko probao M 292? Po opisu deluje slično M291 ali sigurnoiam razlog što je razlika u ceni.
Ima manjih razlika izmedju M291 i CH varijante, vec sam pisao o tome, nije samo tapacirung sedista. Preporucio bih ti da uzmes CH.
Da, video sam da je to preporučeno. Jedino štome brine je što ja ne volim kožni tapacirung.
 
Uglavnom ste 180+ i 100+, a moja ćerka 165 i 48. Video sam samo VON RACER 8280 PINK da je za sitnije osobe. Zna li neko još neki model? Čak nije neophodno da bude gejmerska. Brine me najviše visina naslona.
 
Da li je neko probao M 292? Po opisu deluje slično M291 ali sigurnoiam razlog što je razlika u ceni.

Da, video sam da je to preporučeno. Jedino štome brine je što ja ne volim kožni tapacirung.
Ni ja, uzeo sam prvo platneni tapacirung bas iz tog razloga dok sam u salonu probao koznu (CH) varijantu za koju sam posle zamenio. Ova sa platnom je bila za pola razreda losiji proizvod. Nije identicno sediste samo sa drugim tapacirungom, skroz je drugacije. Ispod sedista konstrukcija je losija. Mehanizam za podesavanje visine lumbalne podrske je grublje odradjen, itd. Nisu nebo i zemlja razlike ali osete se, najvise u sedistu.
 
Ni ja, uzeo sam prvo platneni tapacirung bas iz tog razloga dok sam u salonu probao koznu (CH) varijantu za koju sam posle zamenio. Ova sa platnom je bila za pola razreda losiji proizvod. Nije identicno sediste samo sa drugim tapacirungom, skroz je drugacije. Ispod sedista konstrukcija je losija. Mehanizam za podesavanje visine lumbalne podrske je grublje odradjen, itd. Nisu nebo i zemlja razlike ali osete se, najvise u sedistu.
Znači ide CH verzija i peškirče :)
 
  • Like
Reagovanja: PPC
Stigla je stolica pa evo kratke recenzije koja će, nadam se biti od pomoći.

1. Izbor

Što se tiče stolica otpišite gejmerske. To je teško sranje da prostite. Skupe su, lošeg kvaliteta i loših komponenti. Ono što vredi je preskupo za ono što dobijete. Možda mogu da prođu za nekoga ko je sitan i lagan, ali za nekog većeg, nikakva priča a izbor je generalno loš.

2. M291

Ova stolica je najbolje što sam video do sada u prodaji. Defitinivno ništa iz Jyska i ostalih sličnih prodavnica nije joj ni prineti. Nije ni ova stolica jeftina i nisam baš rado dao 300 evra za stolicu... Međutim, za te pare ovo je verovatno najbolji izbor. Gumeni točkići, metalna baza... Niste bacili pare. Da kažem da je ovo donja granica od koje počinju solidne stolice. Da, video sam i premijum brendove, ali po meni to nije opravdana kupovina osim ako ne zarađujete "lepo" i to sedeći po 10 12 sati. Mada ako sedite toliko dnevno treba da se zapitate, ali to je već druga priča.

Stolica je metalna, kao tenk je. Ko je bude koristio privatno u kući, mislim da će mu trajati godinama.
Instrukcije za sklapanje nisu baš nešto. Konkretno, šrafovi i podloške su na gomili umesto da budu odvojeni po kesicama i markirani. Ovako kako jeste, morate da skontate šta gde ide. Samo sklapanje stolice nije nešto zahtevno ukoliko umete da koristite ručni alat.

Tako da, ovo je dobra kupovina.

Još jednom, hvala svima koji su učestvovali u ovoj temi. Da nije ovoga, verovatno bi skupo platio neku sranje stolicu iz Jyska.
Kakva je u poredjenju sa Markusom? Ni Markus se ne moze uporediti ni sa jednom is Jyska i sličnih prodavnica. A kosta 15.000 din.
 
Ja imam markusa I m291. Nisu iz iste priče, tačno je bolja kolko je skuplja.
Probao sam i onu skuplju iz ikee, nije ni ta nešto.
 
Cao ljudi, kako pratite akcije kod Delight-a sto se tice steelcase stolica? U jednom od prethodnih postova sam vidio da je skorije bila akcija na Gesture model. Mene generalno zanima vise Leap zbog bolje lumbalne podrske.
Ja imam markusa I m291. Nisu iz iste priče, tačno je bolja kolko je skuplja.
Probao sam i onu skuplju iz ikee, nije ni ta nešto.
Markus je jedna jako losa stolica. Ona mozda jeste izdrzljivija u poredjenju sa ostalim iz slicnog cenovnog ranga ali ne pruza nekakve benefite ergonomske stolice. LJudi, ne bacajte pare na to, onaj ko nema problem sa ledjima dobar mu je i kamen. Jednom kad krenu problemi zna da bude kasno.
 
Poslednja izmena:
Jel ima neko preporuku za kupovinu stolice u Nemačkoj?
Gledao sam Järvfjället u Ikei, ali kako je nema od leta, a komentari ovde kažu da se pokvarila mesec-dva posle korišćenja, sam prinuđen da nađem drugu.
 
To sto je ljudi kupuju ne znaci da je dobra :). Ne bih ulazio u diskusiju oko toga jer je i definicija "dobrog" indivudualna stvar. Sedio sam i probao sve i svasta, pa znam sta je vredno pomena.
Markus je budzet stolica i u toj klasi je super, stavise nenadmasen je za 15k po kvalitetu, za udobnost pomalo je individualan, ili pase ili ne. To sto ti radis je poredjenje nekog audia i nekog fiata, naravno da je audi klasa ali i sa fiatom mozes do Minhena vrlo udobno, ekonomicno, etc. M291 je sada skoro 3x skuplja od Markusa, realno nije toliko bolja ali kao i sve "premium" cena ne raste propocionalno sa performansama 1:1. M291 je mnogo prilagodljivija tako da pase dosta vecem broju ljudi, solidna je stolica i po kvalitetu i po udobnosti. Vrlo je prilagodljiva i ima glavonaslon kao nijedna druga na trzistu, meni je taj detalj znacio mnogo jer specificno sedim.
 
Ima li ko iskustva sa ovim modelima ?

Odgovara mi i dalje stara stolica ali je dobro prsla estetski pa moram da zamenim, ne sedim nesto preterano za racunarom mozda 2-3 sata na dan.. Jako sam mrsav pogotovu sada posle nekih problema svega 70 kg. Problem kada se citaju recenzije jeste da idu iz krajnosti u krajnost, ili je sr tesko ili je fantasticna.. Moj budzet je upravo toliki znam da za te pare ne moze nista pismeno, ali eto ako ima neko nesto od ovih modela da prokomentarise..
 
Da li je JÄRVFJÄLLET bolja od Markusa ? 15.000,00 vs 22.000,00 Da li se isplati razlika u ceni ?
 
Ima li ko iskustva sa ovim modelima ?
Na poslu smo izmenjali nekoliko stolica iz jysk-a i ni sa jednom nisam bio zadovoljan. Neke su čak i bile udobne s početka ali nakon par meseci katastrofa. Bio sam u svakom položaju samo ne u normalnom, a uzimali smo nešto skuplje stolice 16-25 hiljada. E sad te konkretno nisam imao prilike da isprobam.
Poruči online koristi par dana pa vidi da li ti odgovara, ako ne vratiš i gotova stvar.
 
Prvi utisci nakon krace probe m291:

  • Sedalni deo od stofa je po meni losiji nego kod Markusa, oseti se ploca ispod sundjera. Kod verzije m291CH sa "eko kozom" sedalni deo kao da je malo deblji i udobniji. Koza je sada bas hladna, leti pretpostavljam kuvanje. Kada se sedalni deo pomeri napred oseti se nazad rupa. Mozda je to stvar navike.
  • Lumbalni deo je svakako bolji, mozda previse naglasen ali verovatno se to jos moze podesiti.
  • Naslon za glavu ima dosta podesavanja, verovatno da je ok.
  • Rukohvati mi izgledaju jeftino, klimavo, mogu da se podesavaju ali ne bas puno.

Sve u svemu stolica nije losa, jaka je i teska, aili ima i dosta mana. Za 32.000-35.600din na akciji ( redovna cena 35.400-39.840din.) Ocekivao bih da je barem sedalni deo malo udobniji.
 
Nazad
Vrh Dno