Šta je novo?

Dobre radne stolice

Nikad mi nije bilo jasno cemu sluzi ljuljanje na radnoj stolici?

mene bilo kakvo cak i minimalno klimanje stolice za rad uzasava.

Zato što čovek nije robot da sedi 8 sati dnevno u jednom položaju, potrebno nam je da menjamo položaj tokom rada, a stolica koja ima dobar mehanizam za ljuljanje daje podršku kičmi u različitim pozicijama, a ne samo pod 90 stepeni.

 
Da dodam, planirao sam da probam HM Verus (360€ bez PDV-a). Ispada da ako nećete mesh sedište kod HM-a posle modela od 360-400€ ostaje samo Embody od 1200€.
 
Da, bezveze je sto Delight nije odvojio makar jedan sto za probanje robe koju prodaje. Sve i da je to pola sata - sat. Sto se HM tice, Sayl ti je skuplji od tog iznosa, jeftiniji od Embody, a ima sediste od stofa.
 
Makar ih ima gore, sta mi iz Niša da radimo za testiranje stolica? :D
 
Da, bezveze je sto Delight nije odvojio makar jedan sto za probanje robe koju prodaje. Sve i da je to pola sata - sat. Sto se HM tice, Sayl ti je skuplji od tog iznosa, jeftiniji od Embody, a ima sediste od stofa.
Na Sayl i Lino sam mislio pored Verus-a u tom rangu (bez PDV-a).
 
Stigla je stolica pa evo kratke recenzije koja će, nadam se biti od pomoći.

1. Izbor

Što se tiče stolica otpišite gejmerske. To je teško sranje da prostite. Skupe su, lošeg kvaliteta i loših komponenti. Ono što vredi je preskupo za ono što dobijete. Možda mogu da prođu za nekoga ko je sitan i lagan, ali za nekog većeg, nikakva priča a izbor je generalno loš.

2. M291

Ova stolica je najbolje što sam video do sada u prodaji. Defitinivno ništa iz Jyska i ostalih sličnih prodavnica nije joj ni prineti. Nije ni ova stolica jeftina i nisam baš rado dao 300 evra za stolicu... Međutim, za te pare ovo je verovatno najbolji izbor. Gumeni točkići, metalna baza... Niste bacili pare. Da kažem da je ovo donja granica od koje počinju solidne stolice. Da, video sam i premijum brendove, ali po meni to nije opravdana kupovina osim ako ne zarađujete "lepo" i to sedeći po 10 12 sati. Mada ako sedite toliko dnevno treba da se zapitate, ali to je već druga priča.

Stolica je metalna, kao tenk je. Ko je bude koristio privatno u kući, mislim da će mu trajati godinama.
Instrukcije za sklapanje nisu baš nešto. Konkretno, šrafovi i podloške su na gomili umesto da budu odvojeni po kesicama i markirani. Ovako kako jeste, morate da skontate šta gde ide. Samo sklapanje stolice nije nešto zahtevno ukoliko umete da koristite ručni alat.

Tako da, ovo je dobra kupovina.

Još jednom, hvala svima koji su učestvovali u ovoj temi. Da nije ovoga, verovatno bi skupo platio neku sranje stolicu iz Jyska.
 
A M296? Ja sam ih probao kratko. Od svih M291 i 296 su mi bile najbolje ( naravno 291 je gornja granica kada je cena u pitanju ).
 
Kod sklapanja m291 pazite da na liftu postoji čep boje mehanizma. Ja nisam znao, pa sam rasturao stolicu i nosio u servis.
 
Ček, jeste vi preuzimali ili ste odabrali dostavu? Pošto su meni dostavili iz dva dela i sklopili predamnom.
 
Lift = gasni mehanizam, centralna osovina stolice.
 
Pitanje - kad gledam cenu za m291-CH npr na sajtu, na cenu stolice tek treba da uracunam cenu presvlake (posto bih uzeo stof, ne kozu) i ostalih dodataka kao sto su rukonasloni, gumeni tockici, headrest itd
 
Čitao sam recenzije za M291 na ruskom (Samurai SL-3.04), nisam baš oduševljen.
Jel moze link? Bas me zanima koje su kritike.
Kod sklapanja m291 pazite da na liftu postoji čep boje mehanizma. Ja nisam znao, pa sam rasturao stolicu i nosio u servis.
Uf, da. :D I ja sam je sklopio sa cepom lol i kao "ne radi lift", reko au do mojega. Samo podigao plastiku na mehanizmu i isekao ga dremelom pa izvukao.

Pitanje - kad gledam cenu za m291-CH npr na sajtu, na cenu stolice tek treba da uracunam cenu presvlake (posto bih uzeo stof, ne kozu) i ostalih dodataka kao sto su rukonasloni, gumeni tockici, headrest itd
Ne, izlozena cena je finalna cena za tu varijantu. Nema nikakvih doplata niti mislim da ovaj model prodaju modularno vec serijski.
 
Poslednja izmena:
Ne, izlozena cena je finalna cena za tu varijantu. Nema nikakvih doplata niti mislim da ovaj model prodaju modularno vec serijski.
Aha kontam, bio sam malo zbunjen posto vidim dole da ima izbor materijala za tapaciranje sedista i izlozene cene, pa da znam cisto zbog matematike.
 
Da ste čitali recenzije znali biste za poklopac lifta. 🙂
4 zvezdice, to je to. Da onaj jedan se zali na poklopac i za to je dao 3 zvezdice. Ne znam da li stoji u uputstvu, ja ga svakako nisam citao, sam sam sebi kriv. :) Vidim da je dobar deo nizih ocena ustvar zbog kontrole kvaliteta, neki su dobili krive naslone i rukonaslone. Ovo je katastrofa na trzistu generalno jedino ove bas markirane stolice koliko vidim ne pate od toga. I ja sam Markusa vratio jer sam dobio kriv primerak u naslonu ali ne znaci da je Markus losa stolica generalno. Sve u svemu, komentari su realni, ocena isto. Po mom iskustvu za taj novac moze uglavnom da se prodje losije, tesko bolje.
Aha kontam, bio sam malo zbunjen posto vidim dole da ima izbor materijala za tapaciranje sedista i izlozene cene, pa da znam cisto zbog matematike.
E pa sad sam i ja pogledao, najbolje okreni pitaj. Meni se cini da su serijski pakovane, cini mi se da su mi tako i rekli, mozda gresim.
 
Da li je mogla ova stolica da se kupi bez rukohvata ?

 
Šteta, dobra stolica. Ovako je 3.000,00 skuplja, a nasloni za ruke mi ne trebaju
To sam i ja mislio, ali dobri su nasloni, ako ništa da u njih uvališ laktove kada zavaljen igraš PS... Ili da pustiš baš zavidan stomak pa ta ti on bude rest za ruke. :ROFLMAO:
 
Nazad
Vrh Dno