Šta je novo?

Dobre radne stolice

Naravno da znam ali kada se izvuce do kraja onda malo ostane rupa pozadi tako da ga ne izvlacim bas do kraja. Visok 188 i nema stolice koja je bas pravljena za taj gabarit jer na globalnom nivou to nije prosecna visina prema kojoj se bilo sta pravi.
 
Slikaj, slikaj nece da skodi. :)
IMG_20211029_161130.jpg

IMG_20211029_161134.jpg

Ovo što je malo deformisano pri naslonu je ustvari posledica stezanja učkura sedalnog dela i njihovo vezivanje za podnožje naslona.

Sama podloga je od čvrstog sunđera, vrlo udobna, i nije topla u smislu da je vruće dok se sedi.

Dakle, ovo sam uradio da bih podigao lumbalni deo i namestio da se njime naslanjam na naslon tačno gde mi odgovara, a ne zato što nisam bio zadovoljan orginalnim Markus sedištem, koje je svakako ispod...
 
Gde si uzeo ovo jastuce, nije lose? :D
 
Napisao sam u yisku, mislim da je bilo 700din...
 
Da li neko ima predlog za radnu stolicu na kojoj bih sedeo veci deo dana do 20 hiljada dinara a da nije Markus iz Ike-e , gledao sam malo razne stolice i svidela mi se stolica Killabee 9015 da li je neko imao iskustva sa njom ili ako moze neki drugi predlog, naravno ne ocekujem da traju kao Herman Muller stolice vecno nego 2-3 godine trenutno imam TJELE stolicu iz Jyska 4 godine je izdrzala isplatila se za 12 hiljada apsolutno propao je samo sedalni deo a ne mogu da nadjem dobrog tapetara tako da hocu da kupim novu pa ako moze neki predlog, hvala:)
 
imas MATCHSPEL iz IKEA-e
 
Opa Ikea prosirila portfolio stolica, vrlo fino deluje za taj novac.
 
Jel koristio neko M700 iz Modrulja?
Da li se očekuje neko sniženje za Black November?
 
Poslednja izmena:
Da li neko ima predlog za radnu stolicu na kojoj bih sedeo veci deo dana do 20 hiljada dinara a da nije Markus iz Ike-e , gledao sam malo razne stolice i svidela mi se stolica Killabee 9015 da li je neko imao iskustva sa njom ili ako moze neki drugi predlog, naravno ne ocekujem da traju kao Herman Muller stolice vecno nego 2-3 godine trenutno imam TJELE stolicu iz Jyska 4 godine je izdrzala isplatila se za 12 hiljada apsolutno propao je samo sedalni deo a ne mogu da nadjem dobrog tapetara tako da hocu da kupim novu pa ako moze neki predlog, hvala:)
Ja sam uzeo za klinca Killabee 9015 prošlog decembra. Izgleda lepo, udobna je, ali je ispucala "koža" na sedalnom delu posle 6 meseci, a ne priznaju nikakvu garanciju, već me ubeđuju da sam je brisao alkoholom, što nisam. A plaćena je oko 19.000 dinara.
 
Moze li neka preporuka za sisara od 98kg i 195cm visine? Budzet je oko 300€.
Bitno mi je pored lumbalne podrske i sjedalnog djela da su rukonasloni podesivi jer mi cesto dodju kao produzetak stola kad noge pruzim :)
 
@K e n z o Pogledaj M291 iz modrulja, i obavezno idi da lično probaš. Isto sam sebi gledao takvu neku stolicu pa sam na preporuku iz ove teme pogledao taj model i svideo mi se na "prvi sed". Javiću utiske nakon dužeg vremena, nije još isporučena.
Ono što sam video dok sam isprobavao: podesivi lumbalni deo, podesiv sedalni deo (napred nazad), 4D rukonasloni, podesiv naslon za glavu (nisam detaljno to gledao, ali mi se čini da je dvo-kolenasti mehanizam ne znam jel ima direktno linearno podešavanje gore-dole)
 
moze link do te M291?
na sajtu vidim 290, 294, 295, 298

M295 mi deluje interesantno jer jedina ima da se uzme sa mrezastim sedistem
 
Probao sam Steelcase Reply Air i nisam se oduševio, sedište je plitko i rukohvati su po mom mišljenju suviše pozadi u osnovnoj verziji.

Kada su u pitanju kineske, M296 tj. B600G (Modrulj i MB) mi se čini pristojnom za 200EUR sa 5 god. garancije, mislim da preko toga ne treba davati. U poređenju sa 50EUR jeftinijim dobija se kvalitetnije sedište i mreža naslona, mnogo više podešavanja i još 3 godine garancije. Kod onih skupljih nisam video ništa posebno bolje osim više aluminijuma.

Je l' imao neko iskustva sa Haworth ili Merryfair stolicama?
 
Je l' imao neko iskustva sa Haworth ili Merryfair stolicama?
Mislim da nisu stolice iz iste kategorije. Sedeo sam neko vreme na Haworth Fern, ok je stolica, samo ako bih već davao tolike pare za nju, dodao bih pre za Aeron.

Inače probao sam Gesture i Leap. Baš nisam primetio neku razliku, s tim što je Leap bio nekako raskliman, verovatno od korišćenja, što ne bih baš očekivao od stolice tog cenovnog ranga. I dalje su cene koje su napisane na prethodnim stranama, s tim što eventualno može da se izvuče još neki mali popust zbog salona nameštaja. Garancija je 12 god. sem na štof i liftomat, tu je 5. Kod HM je valjda 10 ili 12god. na sve.
 
Mislim da nisu stolice iz iste kategorije. Sedeo sam neko vreme na Haworth Fern, ok je stolica, samo ako bih već davao tolike pare za nju, dodao bih pre za Aeron.

Inače probao sam Gesture i Leap. Baš nisam primetio neku razliku, s tim što je Leap bio nekako raskliman, verovatno od korišćenja, što ne bih baš očekivao od stolice tog cenovnog ranga. I dalje su cene koje su napisane na prethodnim stranama, s tim što eventualno može da se izvuče još neki mali popust zbog salona nameštaja. Garancija je 12 god. sem na štof i liftomat, tu je 5. Kod HM je valjda 10 ili 12god. na sve.
Da, znam da nisu ista klasa, Meeryfair me interesovao u nižem cenovnom rangu gde su bliski kineskim "noname". Meni je raspon do 400EUR, jer mi ne treba za svakodnevni rad, tako da Leap i Aeron otpadaju, bar za sada.
 
Onda ti je i Fern van budžeta. Proveri koliko je steelcase reply u delightu, takođe je jako dobra stolica, a mislim da je tu negde sa cenom.
 
Ajde kad proveri neko za reply neka javi, na sajtu nikada nemaju cene, a možda ima nešto zbog BF.
 
Potvrdjujem ovo za Ergohuman. Ni jedna naravno nije original, aj dobro, Srbija, ali od prodavca do prodavca to su drugaciji "kinezi" tako da ako se vodite cenom u smislu videli ste je u salonu X ali salon Y daje bolju cenu apsolutno mozete da dobijete osetno drugaciju stolicu.
Ček ovo bih očekivao od manjih radnji da muljaju sa delovima, ali valjda su zvanični ditributeri pošteni, i daju samo originalne proizvođačke delove?
Hoćy reći u Nitea i Delight se ne bi zezali sa ovakvim stvarima, niko ne želi da mu ugrade "lažnjak" u stolicu od 500+ Eur.
 
Ček ovo bih očekivao od manjih radnji da muljaju sa delovima, ali valjda su zvanični ditributeri pošteni, i daju samo originalne proizvođačke delove?
Hoćy reći u Nitea i Delight se ne bi zezali sa ovakvim stvarima, niko ne želi da mu ugrade "lažnjak" u stolicu od 500+ Eur.
Nitea i Delight nemaju Ergohuman u ponudi. Delight radi Steelcase program dok Nitea pretezno ima HM stolice. Zvanicnog distributera Ergohuman branda nema koliko ja znam i sve su uglavnom kineske kopije.
 
šta je ovaj naopačke buttplug sa donje strane markusove? vrteo sam ga i na jednu i na drugu stranu, ne opažam nikakvu promenu. a "objašnjenje" u manuelu je top, osećam se turboretardirano što kapiram ič.

IMAGE 2021-11-12 11:01:42.jpg
 
Podešavaš koliko otpora pruža stolica kad se naginješ. Otud i veći teg na stolici na desnoj slici za "+".
 
Onda ti je i Fern van budžeta. Proveri koliko je steelcase reply u delightu, takođe je jako dobra stolica, a mislim da je tu negde sa cenom.
Već sam napisao da mi Reply ne odgovara, inače je cena 420 EUR.

Haworth ima i povoljnije modele poput Comforto 39, pitao sam generalno jer mi je taj brend nepoznat.
 
Kupih Ergohuman V1 za 55k dinara. Za sada sam zadovoljan. Proizvodjac je Comfort Seating, zemlja porekla je Kina.
 
Kako se cini ova za sedenje u toku dana od 2-3 sata?
Na zalost ne odgovara mi ni jedna sa naslonima za ruke jer mi je sto visok 75 cm ali imam ispod fioku od 15 cm, tako da ne mogu da podvuxem rucke
Screenshot_20211116-140734_Brave.jpg
 
Nazad
Vrh Dno