Šta je novo?

Dobre radne stolice

Nije bitno koliko kosta tamo negde.. Jer mi nismo tamo.. Nego smo vamo 😅

Ne bih išao preko 15k za stolicu.
Ova mi deluje čvrsto e sada.. Koliko je udobna.. To jedino kada se sedne..

Imate neki predlog do 15k din?
 
Ova stolica u indiji kosta 4000 rupija (svega 45e), to dovoljno govori a i izgleda vrlo neudobno.
Ima je i povoljnije ovde, trenutno vidim za 11.500 ali ako se dobro secam bilo je da se kupi i za 8.000, samo sa hromiranim rukonaslonima, bez ove "zastite", na e-ponudi se takve dve stolice razlikuju u 100 dinara.
 
Ko hoće Markus stolicu, u ikei trenutno dostupna za naručivanje. 🙂
 
Upravo poručio :cool:
 
Nije bitno koliko kosta tamo negde.. Jer mi nismo tamo.. Nego smo vamo 😅

Ne bih išao preko 15k za stolicu.
Ova mi deluje čvrsto e sada.. Koliko je udobna.. To jedino kada se sedne..

Imate neki predlog do 15k din?
Jeste mi nismo tamo ali te stolice dolaze iz kine. Ako je u indiji 45e, zamisli za koliko je kinezi naprave.
Stigla tura markusa u ikeu, eto i šta da kupiš :)

ukoliko se i pored markusa i dalje razmišljaš šta da kupiš, kvalitet ne možeš provaliti preko slike. Ni mb i modrulj ne deluju loše a kad sedneš druga priča
 
Hvala na odgovorima. Poručio Markus. Nije bilo nigde za preuzimanje. Mora slanje.
 
Ja izabrao za preuzimanje i platio pa dako "prodje", iako je naplaceno treba onaj mail vasa narudzbina je spremna za preuzimanje:)
 
Probao neko novu MATCHSPEL? Izgleda isto kao Markus samo u Gaming varijanti. :D

Bela je vrh!
 
I meni je zapala za oko, jedino sto nema potporu za donja ledja ali i brine me da bi ispucalo i ljustilo se sjediste jer:
Navlaka za sedište:52% poliester, 30% poliuretan, 18% pamuk
Premazana tkanina:75% poliester, 25% pamuk, 100% poliuretan
A i brine me sledece, porucio i platio markusa ali sam izabrao da pokupim jer tek za vikend dolazim, ne znam da li ce oni to sad "ostaviti" ili u medjuvremenu se proda i oni dan dva prije porudzbine odu da pripreme to i kad nema prc :|
 
Meni se kod nje nije svidelo što je deo za sedenje od veštačke kože ili sta vec.
 
Uh da, tek sad video. Pa nisu mogli nista gore da stave... o_O
 
I meni je zapala za oko, jedino sto nema potporu za donja ledja ali i brine me da bi ispucalo i ljustilo se sjediste jer:
Navlaka za sedište:52% poliester, 30% poliuretan, 18% pamuk
Premazana tkanina:75% poliester, 25% pamuk, 100% poliuretan
A i brine me sledece, porucio i platio markusa ali sam izabrao da pokupim jer tek za vikend dolazim, ne znam da li ce oni to sad "ostaviti" ili u medjuvremenu se proda i oni dan dva prije porudzbine odu da pripreme to i kad nema prc :|
Ako si platio i naznačio da ćeš pokupiti, Markus te čeka...
 
Nadam se, gledao sam neke prosle mailove i dobijao sam potvrdu da je spremno za preuzimanje tek dan dva prije naznacenog datuma preuzimanja, pa rekoh sad da ne prodje do tad jer sam izabrao vikend a markus leti brzo. No dobro, svakako imam jednog markusa pa bih ga dovukao iz drugog stana pa novi kad bude bude, al nadam se da ce proci sve ok :D
 
Da li neko ima neku od ove dve stolice? Dvoumim se između ove dve
NA HM mi odgovara mesh ali pretpostavljam da to nije isti kvalitet i isti osećaj kad se sedne pa se dvoumim da li da sedište bude mesh ili od ovog sunđera? Inače sam teška oko 70kg
Meni se viša sviđa ova prva stolica iz Modrulja. Pogotovo što ima mogućnost tapaciranja uz doplatu. Ne znam koliko bi koštalo da se tapacira kožom ne piše, ali mislim da bi to bio pun pogodak! I da za koju visinu je ok ova stolica, pošto vidim da ima podesiv naslon za glavu?
 
Da li je realno da su prodali 200+ stolica za jedno prepodne?! :eek:
 
Meni prosla porudzbina, ceka me ^^ al probavsi modrulj, mb i jos stosta bukvalno izmedju Markusa i HM/steelcase ko da ne postoji nista hah
 
Ljudi hajte molim vas pomoc. Vredi li uzeti markus dok ga jos ima ili da idem na neku od stolica iz mordulja i mb oko 20k. Probao sam i stolice iz mordulja i mb i nisu lose ali ono sto mi se ne dopada to je sto su cini mi se suvise plasticne. Markus nisam probao. Visok sam oko 185cm i 80kg pa ako ima neko sa tim gabaritima nek odgovori kako mu cuci markus. :)
 
Kakve su ove gore pomenute stolice iz Modrulja i MB i ova Markus iz Ikea-e što se tiče visine naslona za leđa odnosno naslona za glavu je l ima smisla da neko od 2m visine i 100kg razmatra pomenute stolice?
 
Visok sam oko 185cm i 80kg pa ako ima neko sa tim gabaritima nek odgovori kako mu cuci markus

Koristim Markusa već neko vreme, ja sam 184/90, visina mi odgovara, ali mi je sedalni deo malo kraći... Čak sam se navikao i na lumbalni deo za leđa :)
 
Koristim Markusa već neko vreme, ja sam 184/90, visina mi odgovara, ali mi je sedalni deo malo kraći... Čak sam se navikao i na lumbalni deo za leđa :)

da, slicno bih i ja rekao. Bas za sedalni deo 185/88. Nije strashno i zadovoljan sam Markusom. Zaista steta sto nema neka stolica izmedju najskupljih i markusa a da bas valja... Jer polovno ne bih uzimao a ne bih ni davao 1000+e za stolicu.. Jer Markus radi posao... Mozda kasnije kad cerkica bude veca, sad rizikujem i da ona sredi skupu stolicu :D na jedan od milion mogucih nacina
 
Kad bi na Markusu uradili rukohvate sa podesavanjem kao na MTCHSPEL i sedalni deo sa pomeranjem napred nazad kao na Jafalet bila bi top stolica.
 
da, slicno bih i ja rekao. Bas za sedalni deo 185/88. Nije strashno i zadovoljan sam Markusom. Zaista steta sto nema neka stolica izmedju najskupljih i markusa a da bas valja... Jer polovno ne bih uzimao a ne bih ni davao 1000+e za stolicu.. Jer Markus radi posao... Mozda kasnije kad cerkica bude veca, sad rizikujem i da ona sredi skupu stolicu :D na jedan od milion mogucih nacina
Јуче сам био послом до Београда, па свратих и до Delight, да пробам Steelcase столице. Спомињем јер су рекли да им је дошла нова серија Steelcase Gesture и са свим додацима, сем главонсалона, је 660 евра (+ПДВ). Ето, врхунска стола за пристојне паре, стандардна цена је преко 1000 евра (+ПДВ). Мада искрено мислим да је тих 660 (плафон 800) евра и нека реална цена цена свих тих „премијум” столица, све преко је иживљавање.

Не везано за цену, мени се код Маркуса не свиђа што има мало узак наслон - не покрива ми цела леђа. Осећај је отприлика као код прслука - фали мало за рамена. ја сам нешто крупније, те вероватно ситније и мршавије особе неће имати тај проблем. Још један момак је овде постављао своју слику где се исто видело да крупнијим особама фали мало шири леђни део.

Вертно ћу узети Steelcase Gesture, не само због цене, већ је зато што има највише ствари које ми одговарају. Де пробаћу да овде на једном месту да ставим утиске пар озбиљнијих столица, па можда неком помогне.
 
Ево пар утисака о најинтересантнијим столицама које сам пробао. Неки ће рећи да су прескупе, али погледајте колико дајете за мобилни, који се мења на 3-4 године. Ово је нешто што ће трајати 10 година. И ово сам гледао као особа која сваки дан проводи 8-10 сати за рачунаром.
Наслоне за главу нећу коментарисати јер их сматрам непотребним.



Hawort Fern – на акцији 690 евра + пдв

Добро:
  • Феноменалан седални део, од меморијске пене, и вероватно најудобнији од свих столица. Притом је седални део довољно велики да се може и седети на ногама (ко воли), а може се померати напред-назад, а може се и подешавати нагиб (равно/надоле/навише).
  • Одлична подршка за леђа. На први поглед чудно изгледа, али када се седне осети се правилно прати кичму.
  • Једноставна подешавања – већина подешавања се своди на затезање точкића. Тачније нема фиксних положаја (нпр. 4 за положај наслона, 2-3 за извлачење напред седалног дела) већ се точкићима клизно подешавају позиције (па колико вам одговара)
Лоше:
  • Када се наслоните леђни део пропадне уназад за још пар степени (3-4 степена уназад). Свуда су причали да то ергономисти препоручију, али овде је баш изражено. Мени одговара када се наслоним на наслон, да ми чврсто задржи леђа у том положају, а овде после секунде-две пропадне мало уназад. Притом не мора се додатно притиска наслон, као код осталих столица. Због овога сам одустао од ове столице
  • Наслон би, при врху, могао да је за нијансу шири, да обухвата и цела рамена, као код Aeron
  • Гаранција на столицу 10 година, али на материјал само 5 година.
  • Регуларна цена 1100 – 1200 евра + пдв + додаци (за главу, кожна пресвлака…)






Herman Miller Mirra 2 – на акцији 690 евра + пдв

Добро:
  • Мрежица(меш) је доста добра и седиште је довољно велико и удобно. Ова мреже се не може поредити са оном на столицама у Emmezetа. Када се седне осети се да је мрежица изузетно удобна, али у исти мах и чврста (нема пропадања, и седалног дела и наслона, као код они у Emmezetа).
  • Наслон покрива цела леђа, заједно са раменима. Тек када се седне на ову или Aeron осети се колико то фали код осталих столица.
  • Наслон има и мрежицу и пластични наслон иза, те делује као да има мало тврђу/чвршћу леђну подршку
  • Столица је од метала и мрежице и делује као да ће без проблема изгурати 10 година.
Лоше:
  • На предњем делу седишта, са леве и десне стране, испод мреже има пластична плочица, која може мало да жуља. Такав је механизам затезања мрежице на овој столици. Мени се то није допало, те је због тога отпала.
  • Због оквира на седишнем делу (који је од изузетно тврде пластике), не може се седети на нози (ако неко воли ту опцију)
  • Наслон нема додатну подршку за кичму






Herman
Miller Aeron – од 960 до 1020 евра + пдв, у зависности од боје/материјала

Напомена:
Долази у три величине: А, Б и Ц. Мени је седални део у Б величини био кнап, тачније морао бих да држим спојене ноге, а и тада је помало жуљало са стране по бутинама. Величина Ц је била, за мене, идеална.

Добро:
  • После Fern-а убедљиво најудобнији седални део. Јесте мрежица, али је знатно пријатнија и од Mirra 2. Зато што је нешто квалитетнија мрежица, а притом нема оне две пластичне плочице испод предњих ћошкова (као Mirra 2).
  • Убедљиво најбољи наслон. Изузетно удобан, а опет одаје утисак да чврсто држи леђа у дефинисаном положају. Мислим да је ово била једина столица која није имала додатно пропадање наслона, када се наслони.
  • Додатна подршка за леђа (PostureFit) је одлична. Мислим да има две варијанте. Код једне се подешава дубина/јачина притиска – такав је био модел који сам пробао. Код друге се може (притисак) померати по висини.
  • Гаранција 12 година и за столицу и материјале. А искрено одаје утисак да ће уз нормалну употребу, изгурати знатно више.
  • За разлику од Ferna овде постоје предефинисани положаји за наслон
  • Руконаслони су пуњени и мекани, баш пријатни
  • Мрежица осигурава да се лети неће знојити ни дупенце ни леђа (то је проблем код свих скај/кожних столица).
Лоше:
  • Не може се седети на ногама, због оквира који држи/развлачи мрежицу
  • Ако се мрежица оштети (довољно да се мало пробуши), постаје неупотребљива (барем док се не замени). Не сме се стајати на њу.


Herman Miller Embody – 1200 евра + пдв

Добро:
  • Седални део је највећи од свих столица, и по ширини, а приде се и развлачи по дужини. Идеално за оне који воле да седе на ногама
  • Има неки мод када наслон прати леђа, при малим померањима напред и назад
Лоше:
  • mister plastic fantastic – скоро сва је од пластике, при чему има гомиле покретних пластичних делова (као у наслону, тако и испод седишта). Једноставно превише пластике која не одаје утисак да ће трајати 10 година и свакако не вреди 1200 + пдв. За 200 евра више може да се узме половна градска зујалица (Пунтолино, Корса, за Поло/Јаренце још неки евро више), притом свака има по 4 удобна седишта. И да је дупло јефтинија нисам сигуран да бих је узео.
  • Наслон је мени био најгори од свих. Могу сви да хвале оне пластичне плочице (како прате положај леђа….), али у реалности нема ону чврстину наслона, коју имају све остале столице. Можда је то индивидуално, али ја сам тражио столицу код које када се наслоним – наслон ми чврсто држи леђа – у правилном положају, а не да имам осећај као да сам пропао и сав омлитавио. Притом нема додатних подупирача за кичму (тачније доњи део кичме – као PostureFit код Aeron)
  • Горњи део наслона је најужи од свих столица. После Aeron, када се седне на ову, баш се осети да фали тих пар сантиметара да обухвати рамена.
  • И овде има додатног пропадања када се наслони леђима, али није толико изражено као код Fern-a
  • Седални део је од меморијске пене и јесте огроман, али није толико удобан као Fern. Испод има пластичних плочица, као у наслону, али не одаје ни удобност ни чврстину као остале столице.
  • За подизање/спуштање седишта се користи џојстик од меке пластике, који не одаје утисак да ће дуго трајати. На свим осталим је то чврста полугица.






Steelcase Gesture – на акцији 660 евра + пдв (варијанта са свим подешавањима, осим наслона за главу)

Добро:
  • Седални део је меморијска пена и притом је одличан. За разлику од Fern-a, овде је утисак да је мало мекше седиште. Код Fern има се осећај као да се седи на облаку, а овде мало потоне дупенце.
  • Седални део је довољно велики да се може седети на ногама (ко воли), а и нема изражених оквира као Aeron.
  • Одличан наслон, можда и најбољи од свих. Мекан, али се леђа чврсто држе у дефинисаном положају.
  • После Aerona мислим да највише покрива леђа – нема да висе рамена
  • Додатна лумбална потпора је такође одлична. Потпора је дуж хоризонтале, за разлику од вертикалне код Аeron, и може се померати по висини.
  • Подешавање руконаслона је најједноставније у односу на остале столице.
  • Ако се добро сећам гаранција је 10 година на све (и материјал) и одаје утисак да ће трајати и више
Лоше:
  • Додаци папрени: наслон за главу 150евра, 4Д руконаслони 50евра, вуна 70евра, кожа беше нешто преко 100евра. Превоз на кућну адресу, ван Београда, је 100-150 евра. Има поприлично материјала и боја који се могу бирати, али ако немају на лагеру (а обично имају само једну или две боје), чека се месец-два да дође. Стандардна цена је 900 и нешто евра, плус одабрани додаци.
  • Обзиром да су и наслон и седални део пуњени меморијском пеном, лети можда буде нешто топлије… видећемо




Steelcase Leap v2 – 700 евра + пдв

Добро:
  • Добра подршка за леђа
  • Удобан седални део, не као Gesture
Лоше:
  • Тренутно је гола верзија, без 4Д ручица и пар подешавања, скупља од Gesture, те нисам превише тестирао.




Закључак:
  • Без обзира на буџет, пробајте више различитих столица. Нарочито је препорука да пробате неку од набројаних, како би знали шта код осталих да гледате (шта добро, а шта лоше). Пробу нигде не наплаћују, а и у већини радњи има симпатичних цурица :-D
  • Ако занемаримо цену, Herman Miller Aeron је убедљиво најбоља столица. Меш/мрежица мора да се проба. Она на Herman Miller Aeron није иста као у столицама у Emmezetа (чак и код модела од 60-80 000 динара, заборавих назив). Да нема додатног пропадања, приликом наслона, Fern би био next best thing, а за тренутну цену и можда најбоља варијанта. Овако је Gesture.
  • Пратите акције, обзиром да су тада скоро упола цене. Неко ми рече да је и Embody прошле године био на акцији за 800 евра (урачунат пдв).

Надам се да сам некоме помогао да се одлучи за неку од столица, или барем да наведем шта гледати.
 
Nazad
Vrh Dno