Šta je novo?

Dobre radne stolice

Gde najjeftinije naci nesto ovakvo?

size_620_300_1392292359137_Wait_H_3_opt.jpg

Evo neceg slicnog ali nosivost do 90kg sto je cini slabijom od ikea stolice.
https://www.kupujemprodajem.com/Stolice-S-009-10384280-oglas.htm?filter_id=4316768
 
Plus sto ona Ikea s tockicima kosta 24 evra.
 
Da li iko ima iskustva sa Sigma stolicama iz Metroa? Videh ovu pre neki dan, strasno mi se svidela
Kosta 10500 din. Da li mozda ima nesto bolje za te pare?

8627653e8e518856b9ccad1d9612c22c.jpg


d06dc35b24deb902b4d596c5ddd9f24c.jpg
 
Poslednja izmena:
Da li iko ima iskustva sa Sigma stolicama iz Metroa? Videh ovu pre neki dan, strasno mi se svidela
Kosta 10500 din. Da li mozda ima nesto bolje za te pare?

8627653e8e518856b9ccad1d9612c22c.jpg


d06dc35b24deb902b4d596c5ddd9f24c.jpg

Imam jednu koju koristim u kucnoj kancelariji. Bez problema 85kg. Onako - ako ti je udobna super - jedino koza na rukohvatu ispuca posle godinu, godinu i po. Ja imam tu + neku sto sam u JYSK uzeo 10 000 (dal Henry ili tako nesto) bila snizeno sa 20 000. Ista prica kao sa ovom - samo meksa koza, i udobnija stolica - jako mekana, ali odsece noge ako je ne spustis totalno (to su lose uradili), dok je Sigma ok sto se tice toga.
 
Da li iko ima iskustva sa Sigma stolicama iz Metroa? Videh ovu pre neki dan, strasno mi se svidela
Kosta 10500 din. Da li mozda ima nesto bolje za te pare?

Imam ja, poprilicno. Ta koju si slikao nije za teske ljude jer je, pa budimo realni - krs. Nakon 2 godine eksploatacije koza ce se ofucati, a postoji jako velika verovatnoca da ce ti puci bar jedan tockic.
Stolice koje su u pozadini ove slike (place i crne) su takodje jako slabe i nisu za ljude iznad 90 kg jer se noge nenormalno lako krive i pucaju.

Stolica sa leve strane (druga slika, EC08) je jako dobra i kvalitetna. Ako imas 120 kg, naslon ce se malo rasklimati nakon godinu dana, ali nije nista strrasno.

Sve u svemu, koliko para toliko i muzike, ali racunaj da ces za 2 godine morati da ih menjas.

Da li je oba dobrog kvaliteta ili uzeti IKEA stolicu?

AND2, najbolja daktilo stolica u svojoj klasi, sa podešavajućim mehanizmom za naslon, izbor boja i materijala, italijanski repromaterijal, drvena konstrukcija sedišta, udobna, izdržljiva i dobra stolica za svakodnevnu upotrebu
https://www.kupujemprodajem.com/Dak...isporuka-16611969-oglas.htm?filter_id=5122253
http://kancelarijski.blogspot.com/p/kontakt.html

Druze, ti bas ne cenis svoja ledja. Ta stolica je uzas po svakom pitanju. Sem ako nemas 50kg, ta plasticna zvezda i tockici napravljeni od najtanje moguce palstike ce puci dok si rekao piksla. Ja ne bih rekao da je to dobra kupovina.

Da li možda neko poseduje ovu Sigma stolicu?
67466_crop.jpg


Kakva su iskustva? Kakav je kvalitet? Probao sam je, veoma je udobna, vrlo lepo izgleda, jedino što ne znam da li je trajna i kvalitetna? I trenutno nije na akciji, prodaje se po ceni od 12.000 din u Metrou, ali ako je dobra, ja ću biti strpljiv i sačekaću akcijsku cenu od 9.500 din.

Evo da podelim iskustvo i saovom stolicom, posto je neko pitao kakve su Metro stolice generalno.

Ja sam za potrebe svoje firme pre ravno 3 godine kupio pet ovakvih stolica. Nakon 3 godine, sve su i dalje funkcionalne, nisu se razdrndale i sve funkcionise kako treba. Jedino sto se pohabalo je "koza" koja je ispucala na naslonima i na prevoju gde su butine. Tokom leta, ledja ce vam se lepiti jer je jako vruce u njoj, ali zato cete je voleti zimi. Ja imam 128kg i ta stolica me drzi bez problema sve vreme.
 
Imam ja, poprilicno. Ta koju si slikao nije za teske ljude jer je, pa budimo realni - krs. Nakon 2 godine eksploatacije koza ce se ofucati, a postoji jako velika verovatnoca da ce ti puci bar jedan tockic.
Stolice koje su u pozadini ove slike (place i crne) su takodje jako slabe i nisu za ljude iznad 90 kg jer se noge nenormalno lako krive i pucaju.

Stolica sa leve strane (druga slika, EC08) je jako dobra i kvalitetna. Ako imas 120 kg, naslon ce se malo rasklimati nakon godinu dana, ali nije nista strrasno.

Sve u svemu, koliko para toliko i muzike, ali racunaj da ces za 2 godine morati da ih menjas.
Ja imam 180 i 77 kila tako da me ne plasi tezina :) Ova stolica mi se najvise svidela za sada, mada iskreno nisam mnogo radnji obisao. Bio sam u Kiki i nisu imali nista sta mi je odgovaralo za 80-100e.
Ovo je prva radna stolica koju izmam, tako da verujem da kad bilo koju uzeo, bice ogroman napredak u odnosu na drvenu koju sada koristim :)
 
Kika je jako skupa. Moj savet ti je da kupis ovu poslednju sotlicu koju sam opisao, zaista je izuzetno dobra. Model sa slike je sada unapredjen, ima bolji mehanizam i jos bolju "kozu", cena je oko 10k. Neces pogresiti, nas je cetvorica dvometrasa u firmi (dakle 100+ kg) i imam samo reci hvale za njih.
 
Ja sam kupio svojevremeno ovu ec08 sa metalnom zvezdom u metrou. Svima u kuci se svidela osim meni.

Meni nikako nije odgovarao ugao naslona i nacin na koji se sedeci deo utapa. Za nacin na koji ja sedim ta kombinacija pravi veoma jak pritisak na lumbalni deo, pa sam je se otarasio i kupio obicnu daktilo stolicu kao prelazno resenje dok trazim odgovarajucu opciju, i ona mi vise odgovara jer mogu da namestim naslon kako hocu, a imam ispod 80kg, tako da se cak nije ni malo rasklimala. Imam je preko 6meseci sigurno, i negde usput sam i prestao da trazim trajno resenje.

Ipak, cenim da bi se daktilo raspala jako brzo pod covekom od 100+kg, dok ec08 deluje dosta stameno za te pare. A i za ljude sa potpuno zdravom kicmom je kapiram neuporedivo udobnija.

Ali definitivno ne kupujte brzopleto kao ja. Da sam sedeo na onoj u metrou preko 10 minuta, ne bih je ni kupio, jer bih shvatio da mi pravi problem.
 
Ako se kupuje stolica/fotelja za nekog sa 90+ kila treba bas obratiti paznju na kvalitet i nosivost koju mnogi prodavci, a i proizvodjaci preuvelicavaju.

Ja sam pre par meseci uzeo u Formi Ideale fotelju za oko 10k dinara (nema je trenutno, Kinez neki) i ispostavilo se da sam kupio krs. Trazio sam fotelju sto vecih dimenzija i sa bar 100Kg nosivosti (imam 92Kg), ova je bila najveca koju sam uspeo da nadjem sa 100Kg nosivosti i naravno sa cenom do nekih 13k dinara. Pukao je drzac tockica na zvezdi za manje od mesec dana, a ubrzo zatim i rukonasloni jedan za drugim. Zvezdu sam srecom resio kroz reklamaciju, a za rukonaslone su mi poslali (posle par meseci...) manje od originalnih jer nemaju vise takve... Sama fotelja je postaje klimava i samo cekam kada ce cela da se raspadne. Vise sam digo ruke od nje.

Najveci problem kod ovih stolica su upravo slabasni rukonasloni (cak i metalni su neretko slabi) koji cesto drze naslon fotelje pa ako si malo tezi (90+) kada se navalis lako mogu da puknu. Na ovo po meni treba obratiti najvise paznje, vec dve stolice su mi ovako pucale.
 
Imam tu stolicu preko 3 godine i sasvim je solidna. Jedina mana je što traka koja bi trebala da pritiska lumbalni deo hoće da se pomeri nagore pa je treba u tom slučaju vratiti na odgovarajuću poziciju. Za vreme koje je koristim nikakve druge nedostatke nije pokazala. I dalje je čvrsta i stabilna i ništa nije puklo, polomilo se ili iskrivilo. Leti prija to što ima mrežasti materijal pa koža može da diše. Kako se ponaša ako neko sedi na njoj, a ima preko 75 kg i/ili je viši od 180 cm, to već ne bih znao.
 
Deluje fino, a i OK je popust. Mada, najbolje je ako mozes da pogledas i uzivo.

Ja sam se sa ovom zeznuo:

825879_l.jpg

UT-C025 je oznaka, cisto da se jos neko ne zezne ako uzima. :)
 
Ja malopre sastavih ovu stolicu:
http://jysk.rs/radna-soba/kancelar-stolice/plus/kancel-stolica-billum-visoki-nasl-crna

Nije losa, nije skupa, nisam tezak pa se ne brinem da ce ista da joj bude u skorije vreme. Uglavnom malo da zamenim obicnu drvenu stolicu u stanu da ne lomim ledja kad dodjem sa posla.

Ta stolica je smrt za leđa. Ima dobrih varijanti te stolice, ali su mnogo skuplje i kvalitetnije. Ta jysk izvedba je smeće, uopšte ne podržava leđa, u početnom položaju kad je zakočena, naslov je pod pravim uglom. Za izbegavati iz ličnog iskustva.
 
Ta stolica je smrt za leđa. Ima dobrih varijanti te stolice, ali su mnogo skuplje i kvalitetnije. Ta jysk izvedba je smeće, uopšte ne podržava leđa, u početnom položaju kad je zakočena, naslov je pod pravim uglom. Za izbegavati iz ličnog iskustva.
Nema izbegavanja. Nju sam dobio i to mi je to :d Sreca pa mi to nije celodnevna opcija. Sad sam sedeo 3 sata na njoj fino mi je, cak sam nesto korisno i radio, dok na obicnoj drvenoj ne mogu da se smirim ni minuta.
 
Nije tesko naci sundjere ili jastuke koji se mogu dodati za podršku za leđa. To i dalje ne popravlja sve kod krš stolica, ali može pomoći.

Ja sam isekao 2 komada sunđera za svoju fotelju (cm f-85a). Jedan je za sedalni deo 2.5cm debljine (površina je oko 50x50cm). To ću koristiti samo zimi. Trenutno je u običnoj jastučnici, ali ću napraviti presvlaku. Drugi deo je dodatna lumbalna podrška. Onaj jastuk koji dolazi uz fotelju je ok i leđa me ne bole od dugog sedenja, ali imam osećaj da mi je udobnije sa dodatnim jastukom. On je oko 5cm debljine, a površina je 15x40xm. I za njega ću napraviti presvlaku koja će mu omogućiti da stoji na mestu.
Takođe planiram i presvlaku za ceo naslon za zimu.
Sunđeri su gustine 80 čini mi se i vrlo udobni.
 
Ja imam 180 i 77 kila tako da me ne plasi tezina :) Ova stolica mi se najvise svidela za sada, mada iskreno nisam mnogo radnji obisao. Bio sam u Kiki i nisu imali nista sta mi je odgovaralo za 80-100e.
Ovo je prva radna stolica koju izmam, tako da verujem da kad bilo koju uzeo, bice ogroman napredak u odnosu na drvenu koju sada koristim :)
Ja sam oko 182/85. Kao sto rekoh - imao sam sigmu iz metroa koju si okacio i jos mi je u kucnoj kancelariji, ali je sada devojka koristi - ja sam je koristio godinu dana. Jedino je ispucala koza na naslonu za ruke i nekako je splasnula - nije vise onako lepo mekana nego je tvrdja. Nista se rasklimalo nije ni iskrivilo.
Ono sto ti predlazem je druga stolica koju sam kupio i koja je pre par nedelja napunila godinu dana u kucnoj kancelariji. Koristili su je i ljudi od 100kg neko vreme. Stolica je meksa i mnogo udobna (nekako utones lepo u nju). Bolje je izrade, cvrsca je, ali je na fazon ili ces je voleti ili mrzeti. JYSK ima akcije da svako mal daje neke stolove i stolice u pola cene - tako sam je i ja uzeo. To se menja dal svako nedelju ili dve.
Ova stolica je u pitanju:
http://jysk.rs/radna-soba/kancelar-stolice/gold/kancel-stolica-trige-crna-vest-koza
36426
 
Da li je dovoljno visoka da moze da se nasloni glava na nju ili ipak "hvata" samo do visine ramena ?
 
Ja sam oko 182 i hvata glavu, pa se ti orjentisi :)
Kao sigma je ako ne i visa ali je mnogo sira i deblja...
 
Pozz narode.. Ja bih trebao da uzmem novu stolicu za komp. Razmisljao sam o DxRaceru ali ne mogu nikako da se uvezu u srb.. Jel ima neko neki predlog za dobru stolicu ili kako moze da se naruci dxracer ili maxnomic??? Hvala unapred
 
Treba mi neka preporuka za stolicu gde ne moram da savijam gornji deo ledja (da se grbavim ko stoka), nego mogu udobno da se zavalim i igram. Do sad sam imao samo neke standard stolice i obicno kad se naslonim ili odu predaleko ili budu drvene da mi utrnu ledja.
 
Treba mi neka preporuka za stolicu gde ne moram da savijam gornji deo ledja (da se grbavim ko stoka), nego mogu udobno da se zavalim i igram. Do sad sam imao samo neke standard stolice i obicno kad se naslonim ili odu predaleko ili budu drvene da mi utrnu ledja.

za taj odlazak predaleko imas veliki plasticni cep koji zavrces ili odvrces kako bi se stolica lakse ili teze ljuljala.
Ja sam f-85a morao da zavrnem kako bi me snaznije gurala na napred i drzala u radnom polozaju dok koristim mis i tastaturu. kad zelim da se zavalim, to je i dalje moguce.

polozaj ledja je vec individualna stvar. postoje kancelarijske fotelje (direktorske) i radne stolice. fotelje su naravno udobnije, ali nisu uvek efikasnije za rad jer se u njih vise zavaljujes. razliku pravi i visina monitora. ako je monitor nizak onda nije dobro da ledja idu previse nazad jer moras da krivis vrat na napred.
Dodavanje jastuka za lumbalnu podršku i za vrat je jednostavno rešenje i može dosta da pomogne, ako imaš problema
 
Večeras mi je radna fotelja otišla u večna lovišta... zamalo i ja sa njom (Astra A300).

Kakva je situacija sa kvalitetnijim radnim stolicama foteljama - nosivost 160+ kg?
Da li ima kod nas da se kupi nešto iole kvalitetno za normalne pare (do 400-500 EUR)?
 
Kolika ti je visina i tezina?

Mozda Herman Miller Sayl ja mislim da u Srbiji kosta oko 400 evra +PDV. Meni na izgled nije nesto ali sto se tice kvaliteta i izdrzljivosti ipak je to Herman Miller a oni mislim da daju 12 godina garanciju.

https://www.youtube.com/watch?v=X3OqlmpC9G0
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno