Šta je novo?

Dobre radne stolice

Za 500-600 nemas, ali imas bolju od Aerona, Steelcase Leap, pocetna cena je ja mislim oko 750e.
 
samo par centimetra nizi i par kilograma tezi od tebe, ne mnogo - ali je meni suprotna situacija sa markusom, sta ti tacno ne odgovara kod njega?

originalno sam gurnuo sediste skroz do naslona, probacu sad da ga udaljim sto vise da mi taj deo ne bude bas ispod bitine, mozda pomogne...
Posle sat vremena sedim na sper ploci, sundjera nigde, trnu i dupe i noge. Pisao sam ovde par puta, bas nije stolica za teske ljude, sto je i ocekivati od sundjer stolice za 120e...mash jos nekako i bude udoban kod jeftinijih stolica.
A i nije mi najsrecniji naslon, bodu me sipke bas gde ne treba...a nasloni za ruke su beskorisni, jer su kriminalno niski, te sam ih odmah skinuo.
 
@Xepoj87 Nisam najbolje razumeo, da li je tvoje mišljenje da je mesh Marcus i udobniji i praktičniji u smislu manjeg pregrevanja od skaj varijante?
 
Komfornija je, nema prednje ivice koju svaka mash stolica mora da ima zbog mrezice, pa moze da smeta nelome sa jakim butinama kao meni(nije to nista strasno, ali mogu da osetim u odredjenim situacijama, za cim nema potrebe na stolici te cene), moze da se dokupi naslon za glavu, ima najbolju lumbalnu podrsku i podesavanja na trzistu, a sistem naginjanja(nema feder kao ostale, nego se sporo podize naslon i prati ledja) mi je fenomenalna stvar. Svuda su te stolice slicne cene i u sustini se vode kao 2 najkomfornije radne stolice, ali mi je memo gel na Leapu bio udobniji, pored ostalih prednosti(najveca prednost mi je neuporediva lumbalna podrska sa najboljim podesavanjima).

Ko se lako znoji, Leap ima dobre materijale bas za to u odnosu na ostale stolice, ali ipak ne mpze da pridje mrezici po luftiranosti, pa i to treba uzeti u obzir.


Neko me je pitao za Markus, da se razumemo da sam ja nestandardno sirok i da pojedem tu stolicu...evo slike gde sam jos malo i skupljen jer sam nagnut ka napred.

Kure, svakako, skaj je najvece zlo na stolici... imao sam ga na nekoj stolici iz Metroa od 14k dinara koja je hvala Bogu, potrajala samo 6 meseci, pa je zamenio SL-F8 mash stolicom.
 

Prilozi

  • Screenshot_20210415-024634_Instagram.jpg
    Screenshot_20210415-024634_Instagram.jpg
    196.2 KB · Pregleda: 164
^Hvala druže, na izdvojenom vremenu na pisanje odgovora...

Da ti udelim kompliment ne izgledaš kao čovek od 130kg, pa cenim da ili to znaš da nosiš ili imaš teške kosti. ;)
 
Ja sam uzeo u Delight, oni su zastupnici za Srbiju. Moja je bila 900e sa porezom.
Znam da je neko na forumu cak i za 550e uzeo na popustu nekom.
A ima i Please stolica za lakse ljude, ergonomski mozda i najzdravija stolica, ali nije za teze ljude, jer hoce da pukne naslon ma sredini.
 
^Hvala druže, na izdvojenom vremenu na pisanje odgovora...

Da ti udelim kompliment ne izgledaš kao čovek od 130kg, pa cenim da ili to znaš da nosiš ili imaš teške kosti. ;)
Sada videh, fala, fala :D Bio na oko 10% masti sa 105kg, pa mi je posle transformacija u prase lakse pala, bolje se rasporedilo :)
 
Ja sam vise puta tokom godina pisao u ovoj temi za pare koliko kosta Markus je odlicna stolica
chrome_J4gXCdN2qj.jpg

Pise kada sam je kupio i neuporedivo je bolja od bilo koje stolice po ovim salonima namestaja.
Dan dans je koristim 187 sam visok i do pre korone sam imao 110kg oko 14% BF (kada se vec gadjamo brojevima)
Sedalni deo je odlican udoban i mek, podrska za ledja isto odlicno, nista ne krcka i ne vristi. Tako da ne mogu da se slozim sa Herojem, mada mozda je on neki izrod :)
 
Da, za pare koliko košta... Samo što Heroj ima veće zahteve, a i budžet da ih pokrije. Markus nije ništa posebno udoban, i ima kratko sedište, koje je previše povučeno nazad. Podrška za leđa ok, daleko od odlične. Ne može da se poredi sa dobrim stolicama, ali za te pare nema ništa takvog kvaliteta izrade.
 
Pa naravno, sve ima svoje. Ima ovde vise nas da se zalilo na Markus. Da se razumemo, ja sedim 8-10 sati dnevno i godine sedenja uticu na to da krene telo da bude osetljivije, a jos sam i dosta godina sepra, pa ne moze telo da pegla vise neke stvari...dodatno sam i dijabeticar, pa mi je vec upitna cirkulacija.

Kvalitet Markusa je na visokom nivou, ali ne moze atolica te cene da ima skupe materijale i dizajn koji su potrebni da bi stolica bila anatomski na visem nivou. Prosto postoje ogranicenja koje firme ne mogu preci. Ne bi ni konstruktivno Markus bio tako kvalitetan, da nije firmetina poput Ikea-e u pitanju, pa se to pegla velikom prodajom i ostalim stvarima koje velika firma moze da izgura, ali opet nece ni oni raditi u minusu ni sa jednim proizvodom.
 
Visok sam 205 i imam 120kg. Radim za racunarom oko 10tak sati svaki dan. Iz svog dugogodisnjeg iskustva mogu vam reci da ne treba praviti kompromise. Izdvojte novac i kupite najbolju stolicu koja vam ergonomski odgovara. Ta odluka je direktno proporcionalna sa kvalitetom zivota u buducnosti.

Ja trenutno koristim SteelCase Please koja mi je bila super dok nisam seo na Sato MOVY i to ce biti sledeca stolica koju cu da kupim. Inace Sato je grcki brend za kojeg prave razni poznati proizvodjaci, pa tako taj njihov MOVY je ustvari Interstuhl MOVYis3. Kod njih cesto imaju akcije, pa se stolice mogu kupiti bas ispod cene (ako vam je cena presudna).
 
Lako je ovo reci ali je u praksi jako tesko probati stolicu pre kupovine, pogotovo za nas iz unasnjosti. Sa obzirom da se Srbija svela na Beograd i ako nisi iz Beograda kao da si gradjanin treceg reda.
Stolice ovde nema sta da se vidi, a tako je i za sve ostalo 99% stvari kupujem na rizik.
Inace ja u stolici sedim od kad ustanem pa dok ne legnem :) za sada nemam primedbe, ali ne sumnjam da bi mi nesto udobnije leglo ali to je vec pandorina kutija bas zbog ovoga iznad pomenutog.

Bas pricam juce sa drugarom i rece mi da na poslu koriste ovu stolicu

Kaze da je bas dobra ali da nema da se kupi kod nas vise nisu uvozili. Izgleda cool
 
Nazalost, nigde se ne prodaje dovoljno(vam 3 glavna grada), da bi se opravdalo postajanje nekog brenda u tom gradu...drugo su mesane prodavnice, ali su to obicno kineski brendovi, tu ne treba mnogo za uvoz i prodaju.
Uzasno je skupo i komplikovano uci u uvoz i zastupnistvo neceg ozbiljnog.
I ja sam isao iz BGa u Novo Sada da probam neke stolice, nije to na kraj sveta :) Odes i malo se prosetas, vidis stolicu, pojedes nesto...

I dodatno, kada nadjete koja vam odgovara, stolicu obavezno probati barem jos pola sata u prodavnici. Ja sam seo na SC Gesture i Leap, sa Gesture odmah ustao i rekao da je njesra i ako je bila 400e vise od Leapa, na Leap seo i iste sekunde sam znao da je to stolica za mene. Jos sam Leap probao model na kome prodavacica sedi 3 godine, nije bio nov i nerazradjen. I ako sam odmah znao da je to stolica za mene, prodavacica me naterala da sedim barem 15 minuta, da budem siguran.

Post automatically merged:

Visok sam 205 i imam 120kg. Radim za racunarom oko 10tak sati svaki dan. Iz svog dugogodisnjeg iskustva mogu vam reci da ne treba praviti kompromise. Izdvojte novac i kupite najbolju stolicu koja vam ergonomski odgovara. Ta odluka je direktno proporcionalna sa kvalitetom zivota u buducnosti.

Ja trenutno koristim SteelCase Please koja mi je bila super dok nisam seo na Sato MOVY i to ce biti sledeca stolica koju cu da kupim. Inace Sato je grcki brend za kojeg prave razni poznati proizvodjaci, pa tako taj njihov MOVY je ustvari Interstuhl MOVYis3. Kod njih cesto imaju akcije, pa se stolice mogu kupiti bas ispod cene (ako vam je cena presudna).
Gde ima ta stolica da se proba? Na slikama ne uliva poverenje, deluje dosta tanja od Leap-a. I koja je cena?
 
Poslednja izmena:
Da li zna neko, ako se na ovim stolicama sa meshom slucajno pokida ili pukne mesh, jel moguce to zameniti ili stolica moze da se baci ?
npr. na ovoj ?
 
Meni je Aeron udobniji od Leap-a 2m/195kg... Ono sto mi je mnogo bolje kod Leap-a je naslon za ruke koji je mozda i najbolji od svih stolica koje sam probao...

Defitinitvno poslusajte Heroja za probu malo duzu, koliko god vam delovalo da ispadate ludak u salonu, samo tako mozete osetiti pravi utisak :)
 
Da li si probao i Amia, Think V2 i Steelcase Series 1, sta mislis o njima?
Nisam, od SC sam probao Gesture i nasao se na Leapu...probao lod drugara Please i na netu video da je ergonomski najispravnija SC stolica, i ako nije mekana kao Leap.
 
U Nisu je bas losa ponuda radnih stolica, sve se svodi na ove vece prodavnice namestaja koje ne nude nista upotrebljivo. Definitivno cu morati u Beograd da probam neke stolice pre nego kupim, pa sada gledam da suzim izbor.
Jel probao neko ove dve sotlice?

Obe su Merryfair, prva je Exact, druga Trek, izgledaju mi dobro na slikama.
Zamolio bih takodje za preporuke do 400e. Verovatno najbitnija stvar mi je da sedalni deo nije kratak, zato sam izbacio iz izbora Wau.
 
Ta exact je poznata i kao O111. Sedeo sam na njoj u jednoj od prethodnih firmi i bila je super. Jedina zamerka su rukonasloni, koji, cini mi se, sem visine nisu nesto mogli da se podesavaju. Doduse ne znam da li su bas ovi bili u pitanju.
 
Guzica se usija od "kadica" s eko kozom, i to sad, ne smem ni da pomislim na leto kako ce mi biti. Ima da je prodam na kraju
 
Planiram da zamenim Markusa, hteo sam da uzmem Herman Miller Aero, ali puno mi je 1300 evra da iskesiram, iako sad ima na akciji za 1100.
Razmiljam dal na KP da uzmem polovan za 650e ili da pogledam sta ima cenovnom rangu oko 500 evra, a da je udobnije od Markusa, udobnost mi je najbitnija i da nije suvise visok naslon za ledja, da ne ide do glave kao sto ide na Markusu... ako neko ima predloge sta da uzmem za 500 - 600e, a da je slicno Herman Miller Aero, neka javi :)
Daj da se upišem kao najveći živi fanboy Aerona
Na poslu sedim na jednom već 13 godina, pre toga je ~10ak godina bio u dišinoj kancelariji (što će reći malo korišten) ali od preseljenja kod mene se koristi 24/7 pošto je u kancelariji stalno promet u tri smene, a svi vole da se izvale u njemu, plus su većina kolega kapitalci od 100 i više kila. Kada sam rešio da uzmem za kući nešto ozbiljno, nisam imao tih ~1500 koliko kod nas treba za Aeron, pa sam se odlučio na polovnjaka, gledajući kakva sve maltretiranja i koliko dugo trpi ovaj u firmi i ništa mu ne fali. Uzeo sam za 450 (ovde na forumu), na oko u odličnom stanju, falila mu je ručica i sajla za prednji nagib (ovo se lako namesti/zameni). Nažalost posle par dana upotrebe se ispostavilo da ima ozbiljan "mesh sag", nemam pojma kako, pretpostavljam da je neko od prethodnih vlasnika bio u kategoriji 150+ i da je sedeo danonoćno u njemu. Tako da, razmisli dobro ako ideš na polovnjaka.
Druga stvar, otakako sam seo prvi put u Aeron pričam okolo kako je to najudobnija stolica ikada i kako ništa ne može da priđe mesh sedištima, a onda sam u poslednjih par godina otišao sa 80 na 100 kg (190cm) i sada shvatam problem sa prednjim "waterfallom" koji je i kolega @Xepoj87 pominjao, pošto sada u nekim pozama posle dužeg vremena skontam da sam presekao cirkulaciju u butinama. Ne bih i dalje išao toliko daleko da kažem da je Leap udobniji :) ali eto, ne znam kakve si konstitucije, uzmi ovo u obzir svakako.
Na kraju, samo što duža proba, kada se Markus pojavio i kada su svi počeli da mi skaču po glavi kako ima u Ikei super stolica za 150e, ja sledeći put kada sam otišao zaseo da probam. Uglavnom, tri puta je lik dolazio da me pita jel mi treba pomoć jer sam ja sedeo, vozio se po salonu, dizao, spuštao, naginjao, kočio, pa opet samo sedeo i tako. Jeste se žena pravila da me ne poznaje, ali vredelo je, jer sam mogao da potvrdim da je na tom malecnom i uvučenom sedalnom delu od Markusa ne bih mogao da sedim duže od pola sata a da ne padnem.
 
Sviđa mi se kod Aerona što je mesh i gore i dole, jer je dosta proluftiran, može koža da ti diše.
Naginjem ka Leapu jer je jeftiniji, ali se pitam kakav je on što se toga tiče, dal ima znojenja, dal je vruće sedeti u njoj, pošto nema mesh.
 
Da, rekoh ja odmah da po tome ne mogu da se porede, ali leap takodje nije klasican sundjer pa da ne dise uopste, ja se ne znojim uopste, ali jeste toplije.
 
Koliko sam shvatio u njemu je pena, što je gušće od sunđera.
@shpajz jel se vidi okom taj mesh sag, jel možeš da uslikaš?
 
Nazad
Vrh Dno