Šta je novo?

Dobre radne stolice

Na potporu za leđa sam se navikao posle tri dana kod Markusa. A mislio sam da ću morati da je vratim zbog toga. Naravno, ne mora da znači da se svi naviknu, pretpostavljam.
 
Kakva su iskustva sa ergohuman-om?

Ja sam se na Markusa navikao i od low budget stolica mislim da bolje nema, ali vreme je da se predje na sledeci tier.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
Kakav je marcus sto se tice zvuka kad se sedi/ustaje,okrece napred nazad/levo desno
 
Kakav je marcus sto se tice zvuka kad se sedi/ustaje,okrece napred nazad/levo desno

Po pitanju zvuka marcus je izuzetno loša stolica, ne ispušta nikakve zvuke, audiabilni feedback joj je katastrofa, ne znaš dal si ustao, dal si seo, dal sise nagnuo, zavrtiš se i ne možeš da proceniš dal se to ti vrtiš ili si ti stacionaran a ostatak sveta se vrti oko tvoje ose :p
 
Meni ne otvara link, salje me na home page
 
Meme salje da instaliram Ikea aplikaciju :)

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Da, baš to.

Kačio link direktno iz aplikacije. Kod mene normalno otvori, ali u aplikaciji.
 
Poslednja izmena:
https://youtu.be/7TD9XHI1pYk?t=140

Kako da se ne zalis na guzu, kada pune sedalni deo recikliranim sundjerom, odnosno otpatcima od sundjera i drugih materijala. On se spljostio, a ovaj "mekani" sloj koji treba da kamuflira sarenu boju se zarozao pa zulja i zaustavlja cirkulaciju u gluteus. Ova stolica verovatno nije kostala ispod 10K, dzabe joj hromirana zvezda i mrezica na naslonu, kad su na osnovnoj stvari stedeli.

IMG_20200913_185701.jpg IMG_20200913_185709.jpg IMG_20200913_185728.jpg
 
Poslednja izmena:
Да ли је неко пробао да столицу из аутомобила стави на носач и користи за седење за радним столом?
4fb2992d0d0875d8c5dd04052844828a.jpg
 
Poslednja izmena:
Kolega je verovatno mislio na Kolon štitnik za pod koji je do kraja meseca snižen na 1999 dinara.
https://www.ikea.com/rs/sr/p/kolon-stitnik-za-pod-44881100/

Опет је то прескупо за ово парче пластике, као и већина ствари у ИКЕИ.
Имате исту овакву ствар на бувљаку, може се сјећи и у другим димензијама па се може узети и у 140х120 или некој другој димензији. Чини ми се да сам ја узео 140х140 за 1000дин. Провидна исто.
 
Samo cu kratko. Ne mogu mirne duse da preporucim ovaj Sayl za ljude teze od 100kg. Mislim da cu i ovu novu morati da reklamiram uskoro...

I drugi Sayl nazalost vracen. Veoma udobna stolica, ali mehanizam nije za 110kg, tj. pojavili su se zvukovi opet. Zamenjena za Mirra 2. Stolica je daleko ergonomicnija od Sayla. Mozda cak i malo neudobna na prvo sedenje jer vas primorava da zauzmete pravilan polozaj. Velika prednost je 4D rukonaslon. Videcemo...
 
I drugi Sayl nazalost vracen. Veoma udobna stolica, ali mehanizam nije za 110kg, tj. pojavili su se zvukovi opet. Zamenjena za Mirra 2. Stolica je daleko ergonomicnija od Sayla. Mozda cak i malo neudobna na prvo sedenje jer vas primorava da zauzmete pravilan polozaj. Velika prednost je 4D rukonaslon. Videcemo...

A kakvi zvukovi su se pojavili?

Nije valjda da cim se pojavi i najmanji zvuk (ono krrr) stolicu vracas nazad,tj reklamiras?
 
Zvuci kojih nije bilo na 10 godina staroj rumunskoj stolici ;)

Pretpostavljam da je nešto oko lisnatih opruga problem

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Cek,ako sam dobro razumeo kupis negde novu stolicu,i posle npr mesec - dva se ponekad cuje ono ("standardno") skripanje dok se seda na stolicu,pomera po stolici itd (onaj manje ili vise blagi zvuk krrr),i ti onda samo zbog toga imas uslov za reklamaciju,tj u prodavnici ce ti "ladno" zameniti stolicu ili vratiti pare?....(?!)
 
Ne mora ništa da se čuje, dovoljno je da ti ne odgovara. Zavisi od brenda, mesta gde kupuješ, šta proizvođač hoće da stvori od brenda...

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Korisnici Markusa,
Kad se stolica maksimalno izdigne, na kojoj visini se nalaze rukohvati?
 
Posle vise mesec od mesec dana trazenja stolice, pala je kupovina. Cekao sam da stigne Aeron C, i skoro sam nju odlucio da kupim. Medjutim ocekivao sam da je stolica malo veca, za moju visinu 202 i skoro 100 kg. Prodavacica mi pokaze Hawort Fern, i na prvo sedenje, mi je udobnija od Aerona. Tako da je pala odluka za nju. Mnogo mi vise odgovara, za moju visinu, i mnogo je udobnija. Sedalni deo se izvlaci napred, moze ugao sedalnog dela da se podesava. Lumbalna podrka po visini, otpor naslona itd. Cena je kao Aeron, razlika je oko 50 eur. I da , garancija je 5 god, a kod Aerona 10 ili 12. Eto neka iskustva da podelim.

https://www.haworth.com/na/en/search.html?q=Fern&listing=images-listing
 
Poslednja izmena:
Zna li iko koji je ovo model stolice, te vrijedi li ~500e?

IMG_7538.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Ono sto je bio moj prvi izbor, posle spoznaje da cu da menjam Sayl, je bila Okamura Contessa II. Medjutim, nisam mogao da je dobijem po dobroj ceni, pa sam morao da odustanem. Aluminijumska osnova stolice, uopste cvrstina me odusevila. Preporuka da se proba, svakako...
 
Posle vise mesec od mesec dana trazenja stolice, pala je kupovina. Cekao sam da stigne Aeron C, i skoro sam nju odlucio da kupim. Medjutim ocekivao sam da je stolica malo veca, za moju visinu 202 i skoro 100 kg. Prodavacica mi pokaze Hawort Fern, i na prvo sedenje, mi je udobnija od Aerona. Tako da je pala odluka za nju. Mnogo mi vise odgovara, za moju visinu, i mnogo je udobnija. Sedalni deo se izvlaci napred, moze ugao sedalnog dela da se podesava. Lumbalna podrka po visini, otpor naslona itd. Cena je kao Aeron, razlika je oko 50 eur. I da , garancija je 5 god, a kod Aerona 10 ili 12. Eto neka iskustva da podelim.

https://www.haworth.com/na/en/search.html?q=Fern&listing=images-listing

Doslo je vreme da i ja kupim stolicu jer sa tvojom visinom, a manjom tezinom sedim na stolici koju koriste deca iz osnovne skole u visim razredima... vec godinama.
Pa na pravo mesto dodjoh.

Svidja mi se to, dizajn je dosta lep, ne volim ovo sto je neko postavio ispod, previse komplikovano mi deluje i jos crna boja.
Ali sam otvoren za sva iskustva jako visokih ljudi poput tebe, jer i meni zbog visine treba.
Pa evo mojih kriterijuma :),
- da ima lepu boju ili dizajn
- jako je bitno da je udobna zdravo za gluteus i isto tako zdravo za sve delove kicme, najbitnije
- da visina moze da se podesava, jer na ovoj stolici nekad stavim jos najvise pola metra nekog sloja tkanine i onda se osecam normalno.
- naslone nisam nikad koristio i pitam se kako je imati naslon i sta je tu bitno?
- ovaj zadnji deo da moze da se spusta napred i nazad, ali mi je stvarno najbitnije da je stolica dobra u zdravstvenom smislu, vise nego da imam komfor pa da navucem probleme sa kicmom dodatne posto i ovako mi pola kicme prelazi visinu naslona ove sadasnje stolice. Bitan je i komfor, ali uvek prednost zdravoj stolici nego komforu, iako ovo sto imam je najgora kombinacija i komfora i zdravlja, djacka stolica i imam probleme u ramenom pojasu kicme, a i dole pri gluteusu cesto ako sedim dugo.
- nisam bas od 100kg (nije uvreda, to je dobro, nego referisem na sebe), ali treba da bude dovoljno siroka, jer sam ipak visok.
- nezan sam prema stolici. Leti vs zimi, pa dato sediste moze da podnese visoke temperature, odnosno da se ne znojim, a da mi to smeta ili da mogu da stavim nesto preko sedista,
jer kupujem stolicu za moju sobu, a nemam nijednu opciju klime nazalost.
- to za glutetus da je udobno i zbog drugih zdravstvenih problema poput varenja, itd.
- i da moze sediste da se podize naravno.

Valjda se moze nesto naci negde za ovo, nisam bas pri velikom budzetu? A ako nisu svi kriterijumi dovoljni, onda mi je dovoljno da bude udobna, a leti cu znojenje izdrzati sigurno.
Jos jednom, posto se radi o visokim ljudima, a ja prvi put kupujem stolicu, mozda su mi njihova iskustva najbitnija, sve preko 190cm, bez uvrede za nize ljude - svi smo dobili visinu genetski, ali mi saveti bi znacili od visih ljudi, jer takve sam gradje, visosk i mrsav, nekad se ugojim oko 90-95kg, ali sad sam ispod 90kg.

Pozdrav i hvala unapred, a ovo cu da procitam ponovo pa ako naidjem na nesto i sam. :)
 
Lepa ova stolica, koja je cena tacna ako nije tajna? Koja je razlika u odnosu na Zody i Very, Soji?
 
Poslednja izmena:
Ima li ok stolica do 20000din, sa podesivim naslonom za ruke?
 
Pozdrav svima, posle visemesecne potrage za dobrom stolicom sa budzetom oko 50.000, dosao sam do par modela koji ispunjavaju ove uslove na prvi pogled.
Od navedenih modela imao sam prilike samo da probam SL-F12A u EMMU u NS. Bila mi je skroz ok ali nisam siguran kakvi su ti kinezi i da li vredi dati taj novac za nju.
Molio bih vas za pomoc oko izbora. Najvaznije stavke su mi Udobnost i podrska za ledja (imam 77kg i oko 177cm).

Modeli:
1. DALLAS P - oko 36.000
2. FURSYS T50 - oko 40.000
3. SL-F12A - emmu, 43.000
4. WAU 2 - 36.000

Ako imate dodatno da preporucite neki model u tom cenovnom rangu, bio bih vam zahvalan.
 
Nazad
Vrh Dno