Šta je novo?

Dobre radne stolice

ovo nije ofucano, ovo je zvakano :D
uzas kako izgleda. koza je ipak koza.

btw, ja sam kupio f85a. uzeo sam u emu jer oni rade i besplatnu isporuku dok sb alsan ne radi.
Tek treba da stigne u subotu pa cu dati malo vise detalja, ali stolica je odlicna prema onome sto sam probao u salonu. Instant se oseti udobnost. Nisam morao da se namestam, kako sam seo tako mi je odgovaralo. uzivo izgleda jos malo bolje nego na slikama
 
Otišao sam još jednom u JYSK da proverim kakva je ta stolica, u imaju dve takve stolice izložene i obe su već počele da se ofucavaju, iako su skroz nove. Ima li nekih malo kvalitetnijih stolica za 5000 do 9000 din?
Šta mislite da li je ova stolica kvalitetnija?
petersburg_850_137468799732b17a026.jpg
 
Svakako deluje solidnije od one ofucane, ali opet moras otici da pogledas sam. Svakako na oko deluje solidnije, kompaktnije i bolje izrade - ali ovih 100kg opterecenja mi nekako deluje malo, tj. slabasna konstrukcija. Mada, posto je u pitanju proizvodjac, moguce je da je i korektna deklaracija - da je Kinez, pisalo bi do 180kg.
 
Otišao sam još jednom u JYSK da proverim kakva je ta stolica, u imaju dve takve stolice izložene i obe su već počele da se ofucavaju, iako su skroz nove. Ima li nekih malo kvalitetnijih stolica za 5000 do 9000 din?
Šta mislite da li je ova stolica kvalitetnija?
petersburg_850_137468799732b17a026.jpg
Pogledaj na sajtu
http://www.artinvesthome.com/
Imaju solidne stolice,mozda su malo skuplje nego u firmi yusk ali mislim da su kvalitetnije.Pogledaj gde su im izlozbeni saloni pa prosetaj do njih i baci pogled.Mozda nadjes nesto dobro.
 
Ja sam iz Novog Sada.

Nego ovde su par puta pominjane Sigma stolice iz Metroa, rečeno je da su to kvalitetne stolice, da li neko ima stolicu Sigma i kakva su iskustva?
 
Da li možda neko poseduje ovu Sigma stolicu?
67466_crop.jpg


Kakva su iskustva? Kakav je kvalitet? Probao sam je, veoma je udobna, vrlo lepo izgleda, jedino što ne znam da li je trajna i kvalitetna? I trenutno nije na akciji, prodaje se po ceni od 12.000 din u Metrou, ali ako je dobra, ja ću biti strpljiv i sačekaću akcijsku cenu od 9.500 din.
 
ja sam prosle godine preko rodjaka u Metrou kupio Sigmu gx-7040 za pisljivih 7-8k.
http://is.gd/xOGwiO

Koza, metalna zvezda, cvrsti nasloni za ruke, visok naslon za ledja... za te pare bolje postojalo nije i nece u skorije vreme.
Ako je negde izbunarite, uzimajte odmah!

Nasao sam identicnu stolicu u salonu Emu. Kosta oko 12 i po hiljada. Idem da je isprobam ovih dana, pa ako valja, uzimam.

Evo, ja sam je izbunario :D samo po nešto višoj (inače akcijskoj) ceni od 10.992 din:
http://www.emu.rs/proizvodi/product/view/5/243
full_ed6ad8dbd824a0d51025c71b520ae621.JPG

Izgleda da za razliku od Sigme iz Metroa, ova ima i gumene točkiće; da li je ta stolica stvarno toliko dobra? Ako je neko ima, molim da se javi!!! :) Da li vredi platiti je 11.000 din?
 
Izgleda bas udobno! Da imam kes odmah bi je uzeo. Nadam se da ima nekog ko je probao ili koristi.
 
Ima li neko da mi preporuci neku stolicu do 6-7k, tezak sam oko 75 kg
 
Evo, ja sam je izbunario :D samo po nešto višoj (inače akcijskoj) ceni od 10.992 din:
http://www.emu.rs/proizvodi/product/view/5/243
full_ed6ad8dbd824a0d51025c71b520ae621.JPG

Izgleda da za razliku od Sigme iz Metroa, ova ima i gumene točkiće; da li je ta stolica stvarno toliko dobra? Ako je neko ima, molim da se javi!!! :) Da li vredi platiti je 11.000 din?

Probao sam je ja u salonu. Nije losa, ali, izgleda izduvanije nego na slici, nije bila tako dobro napunjena kao sto ovde izgleda. A taj regenerat koze je drobljena koza lepljena na tkaninu.
 
Probao sam je ja u salonu. Nije losa, ali, izgleda izduvanije nego na slici, nije bila tako dobro napunjena kao sto ovde izgleda. A taj regenerat koze je drobljena koza lepljena na tkaninu.

Pominjao si da ćeš je kupiti, jel si je kupio?

Ovde piše da ta regenerat koža ima 10 puta veću postojanost na trljanje od eko kože:
http://www.mojnamestaj.rs/proizvod/kozna-garnitura-ital-style-ks-0138-11
*Regenerat koža nastaje lepljenem mlevene prirodne kože na kvalitetnu tkaninu. Regenerat koža ima 10 puta veću postojanost na trljanje od eko kože.

Šta mislite da li je to stvarno tako? Meni to zvuči super! :) Skroz mi je prihvatljivo da platim stolicu nešto više ako je materijal 10 puta kvalitetniji nego kod većine drugih stolica.
 
Ove fotelje iz JYSK-a zaobidjite. Vec dve godine su im na akciji za 6000din. Uzeo sam pre skoro godinu i po dve fotelje, jedna na poslu, druga kod kuce. Sedalni deo kod jedne kao da nema sundjere i propao zadnji deo, a kod druge mehanizam drzi samo u najvisem polozaju, u suprotom propadne (sa mojih 75kg tezine). Ledja me ubijaju posle dugog sedenja i sada trazim neke sa potporom u lumbalnom delu. Ove Sigma u metrou ne deluju lose. Bolje doplatiti 2-3k za njih neko uzimati ove u jysku.
 
Ove fotelje iz JYSK-a zaobidjite. Vec dve godine su im na akciji za 6000din. Uzeo sam pre skoro godinu i po dve fotelje, jedna na poslu, druga kod kuce. Sedalni deo kod jedne kao da nema sundjere i propao zadnji deo, a kod druge mehanizam drzi samo u najvisem polozaju, u suprotom propadne (sa mojih 75kg tezine). Ledja me ubijaju posle dugog sedenja i sada trazim neke sa potporom u lumbalnom delu. Ove Sigma u metrou ne deluju lose. Bolje doplatiti 2-3k za njih neko uzimati ove u jysku.

na zalost neces dobiti nikakvu vecu udobnost kupovine sigma I ostalih boranija... na zalost za dobro treba izdvojiti 700e-1.5k e.
 
Ne slazem se, dobra fotelja ne moze se naci ispod 11k E. Sedite na gajbicama dok skupljate ove pare. [/irony]
 
OK, frubi je malo preterao, ali poenta donekle stoji. Pre svega morate da shvatite koliko sedite u fotelji i da prema tome izdvojite sumu novca. Znam da nije lako izdvojiti vecu sumu, ali kada razumes da u toj fotelji provodis skoro polovinu svog budnog zivota, onda nekako ne deluje previse kupovina kvalitetne stolice koja ti nece slomiti kicmu.

15k din nije nedostizna suma za vecinu (barem od kompjuterasa koji najvise vremena provode u foteljama) i za te pare se moze uzeti dobra fotelja. moguce je naci zadovoljavajuce fotelje i za manje, ali nikome ne bih preporucio fotelju ispod 10k ako mu racunar nije sporedna stvar u zivotu.
 
Bila je u Emu salonu neka krem fotelja od oko 25k, i to je ekstremno udobna fotelja za nekoga ko ima zdravu kicmu. Iznenadjujuce udobnija od naizgled slicnih.
Ali ako neko vec ima problema sa kicmom, brzo ce shvatiti da te velike fotelje nisu za dug aktivan rad za racunarom. Najobicnije daktilo stolice su bolje.

Sto se tice stolica od 1k+ evra, mislim da je zabluda da se tu dobija ne znam kakva udobnost za coveka sa zdravom kicmom. Kada npr uporedim onu Emu krem fotelju i HM Aeron, to je kao oblak i panj da poredim po mom misljenju. E sad, vrlo je moguce da ce oblak da sahrani kicmu prevremeno, i svakako da je aeron bolje resenje na srednji i dugi rok za "kompjuterase", ali ne treba mesati pojmove.
 
Pominjao si da ćeš je kupiti, jel si je kupio?

Ovde piše da ta regenerat koža ima 10 puta veću postojanost na trljanje od eko kože:
http://www.mojnamestaj.rs/proizvod/kozna-garnitura-ital-style-ks-0138-11


Šta mislite da li je to stvarno tako? Meni to zvuči super! :) Skroz mi je prihvatljivo da platim stolicu nešto više ako je materijal 10 puta kvalitetniji nego kod većine drugih stolica.
Nisam je uzeo,bas zato sto mi nije izgledala kao na slici. Pazi,od ostalih stolica u tom rangu koje sam probao deluje kvalitetnije,ali gledam da nadjem mozda nesto malo bolje za te pare ili da skrpim jos koji dinar,pa ako se to izjalovi,uzecu ovu.
Da,ta prica sa regeneratom zvuci bolje od skaja,ali,kao i za sve,bitno je ko je to radio. Na papiru deluje dobro. Los regenerat i dobar skaj,ne znamo sta je bolje...
 
Ja još nisam naišao na neku radnu stolicu koja ne optereti ledja. Rjesenje je ustati povremeno i protegnuti se. :)

Po meni je dobra stolica bitnija nego dobar kompjuter. :) Meni ne treba stolica za zavaljivanje, vec da ti drzi ledja blizu a ne daleko, i da ne dozvoli savijanje. :)

Ima li nesto tako za pristojnu cijenu.
 
pa najbitnija je aktivnost, plivanje/teretana/basket zavisi ko sta voli ... ja sam bio zakucan za komp poslednjih 8 meseci ugojio se 15-20kg , kicma se raspala skoro, onda sam poceo da ponovo treniram I sve je donekle doslo na svoje mesto. najveci problem je sto mi je jako neudobno dok radim I to mi remeti koncentraciju I fokus, mnogo brzo postanem nervozan itd. zato kazem da je stolica bitna onome ko stvarno sedi po 10h dnevno za kompom. pored toga sto koji ima mehanizam da se podize I onda da radis 10min u stojecem polozaju pa se vratis na stolicu itd. ja u toku rada pravim pauze na svkih 1h otprilike I prosetam protegnem se , znaci puno.

covek za koga radim je uzeo ovo cisto da vam stvorim malo zazubice ;) , workstation # 3 je uzeo :))(do sada je potrosio preko 15k $ na stolice I ni jedna mu nije pomogla :/ ) :
gravity.jpg


http://www.ergoquest.com/zero-gravity-workstations.html

pa eto resenja za sve nas :))))))))
 
Poslednja izmena:
Realno, izdržao bih između dva i po i tri minuta a da ne zaspim u ovome.
 
pored toga sto koji ima mehanizam da se podize I onda da radis 10min u stojecem polozaju pa se vratis na stolicu itd

Ovo mislim da ima dosta smisla. Ti imas takav sto? Moze li neka slika i info o tome gde u Srbiji kupiti i za koliko para?
 
pa najbitnija je aktivnost, plivanje/teretana/basket zavisi ko sta voli ... ja sam bio zakucan za komp poslednjih 8 meseci ugojio se 15-20kg , kicma se raspala skoro, onda sam poceo da ponovo treniram I sve je donekle doslo na svoje mesto. najveci problem je sto mi je jako neudobno dok radim I to mi remeti koncentraciju I fokus, mnogo brzo postanem nervozan itd. zato kazem da je stolica bitna onome ko stvarno sedi po 10h dnevno za kompom. pored toga sto koji ima mehanizam da se podize I onda da radis 10min u stojecem polozaju pa se vratis na stolicu itd. ja u toku rada pravim pauze na svkih 1h otprilike I prosetam protegnem se , znaci puno.

covek za koga radim je uzeo ovo cisto da vam stvorim malo zazubice ;) , workstation # 3 je uzeo :))(do sada je potrosio preko 15k $ na stolice I ni jedna mu nije pomogla :/ ) :
gravity.jpg


http://www.ergoquest.com/zero-gravity-workstations.html

pa eto resenja za sve nas :))))))))

Ma yebo ovo, ko da sam u krevetu :D Ne moze se lezeci razmisljati i raditi. :)

Ko je zakucan za stolicu kakva god bila, a nema fizicke aktivnosti ne pise mu se dobro i to je to.
 
Ovo mislim da ima dosta smisla. Ti imas takav sto? Moze li neka slika i info o tome gde u Srbiji kupiti i za koliko para?

na zalost nemam(neko je na forumu prodavao 10komada po smesnim cenama , ali su istog momenta svih 10 prodati :) ) :/ , ti stolovi/mehanizmi su preskupi u delight office-u postoji takav sto ~800+e kosta, ikea je najavila do kraja godine da ce pustiti u prodaju "low budget " takve stolove po ceni od 350$ (sad da li ce moci kod nas da se kupe ne znam). treba posetiti sajam namestaja(koji je u toku) I videti sta ima u ponudi, video sam par inostranih izlagaca, pa mozda se nesto nahvata.
 
Taj workstation je mozda dobar za ledja, ali nije za celog coveka. Ti se kreces zato sto ti postane neugodno da sedis, a ako ti bude udobno kao u krevetu neces ni ustajati. Sledeca scena, debeli ljudi kao u wall-e.
i ne vidim kako njemu moze mis da bude na mestu :D. ja ne mogu da drzim mis konstantno.

Anyway, skupilo mi se malo utisaka o F85A stolici. Pre svega, to je radna stolica. Udobna je, ali kada uporedjujem sa starom Memphis foteljom, nije toliko oblacasta. Sa druge strane, dovoljno je udobna da se u njoj moze dugo sedeti, a potpora je bolja. Memphis se vec izoblicio prema meni (a mozda i ja malo prema njoj) i kada sednem, utonem i odmah mi bude lepo, dok na ovoj sedim i drzi me budnim.

Kvalaitet je dosta dobar. Ima detalja koji se mogu doraditi, ali bi onda fotelja verovatno kostala 600e. Npr, rukonasloni ne deluju tako cvrsto. Dobri su kao rukonasloni, ali desi mi se ponekad da skoro celu tezinu prebacim na njih dok ustajem ili sedam, a siguran sam da nisam jedini. Plasim se da ce se iskriviti na stranu ili cak i puci. Osim toga, sundjer-guma je vrlo mekana i prijatna. Voleo bih da su malo duzi i da idu ka pozadi vise jer bih tada imao gde da stavim laktove kada se izvalim. Prekrstim sake na stomaku, a laktovi su mi uz naslon tada. Takodje, naslon za glavu se malo olabavi pa ne stoji uvek cvrso na jednom mestu. Odnosno, kada naslonim glavu, on se pomeri (podesava se po uglu i visini. ugao je taj koji se menja ako ne sedim pravo nego sam malo zavaljen pozadi). Ovo nije veliki problem jer sam uglavnom u dobrom polozaju koji ne utice na ovo, ali bi bilo lepo da ima bolji nacin fiksiranja.
Osim toga, sve je stvatno odlicno. Ne deluje mi kao moguce da se bilo sta osteti normalnim koriscenjem. Skoro sve je metalno i plastificirano. Zbog toga mozda ne deluje tako cvrsto na slikama. Mrezica mi takodje ne deluje kao problem.

Sto se tice podesavanja, nisam naisao na neki limit. Iako su mi i u salonu i prilikom dostave rekli da niko nema potrebu da rukonaslone rasiri (opste je misljenje da je to za debele), ja sam to uradio i prijatnije mi je. Kada se naslonim i opustim ramena, ruke mi nisu pripijene uz telo. Visinu drzim na pola. E sad, visinu ljudi koriste na 2 nacina. Neki drze rukonaslone ispod stola a ruke na stolu, a neki samo sake na stolu dok im rukonasloni budu kao nastavak na radnu povrsinu. Druga varijanta je meni bolja, ali svi mi opet nekada prilazimo previse. Cesto se stomakom pripijam uz sto. Dobro je da se visina vrlo lako i brzo menja pa su obe varijante moguce.
Sinhro mehanizam radi posao koji treba. Omogucava mi ljuljanje kada zelim, a gura me na napred kada treba da radim. Po isporuci nije bio dovoljno zategnut. Bar meni nije odgovaralo da previse lako ide unazad pa sam je zategao i sada je ljuljanje znatno teze i naslanjanjem prilikom rada, naslon ne ide unazad vec gura na napred sto mi izuzetno prija. Dakle, nije cvrst naslon i ima amortizaciju, ali ne da mi da se iskrivim.
Lumbalna podrska je onako, nista posebno. Iako je ram iskrivljen kako treba, mrezica to ispravlja. Zato je tu jastuk, ali po meni on nije dovoljno izbacen. Radi posao, ali mi se cini da bi veci jastuk bio prijatniji. Dokupicu neki mali jastuk pa cu testirati kako mi je prijatnije.

Sve u svemu, vrlo sam zadovoljan i mislim da sam sjajno investirao te pare. Jos mi ostaje da uzmem stalak za noge. On se koristi kada su noge ispruzene na napred da pritisk ne bude na petama nego isto kao da su pod pravim uglom na dole. Ovo cu verovatno sam napraviti od drveta.
 
Dobar review :D Obavezno napisi i ako se vremenom nesto promeni, da ne kazem olabavi-pokvari, daleko bilo :d
 
Da li možda neko poseduje ovu Sigma stolicu?
67466_crop.jpg


Kakva su iskustva? Kakav je kvalitet? Probao sam je, veoma je udobna, vrlo lepo izgleda, jedino što ne znam da li je trajna i kvalitetna? I trenutno nije na akciji, prodaje se po ceni od 12.000 din u Metrou, ali ako je dobra, ja ću biti strpljiv i sačekaću akcijsku cenu od 9.500 din.

Evo ja je imam vec godinu dana na vikendici i imam 2 zamerke.. Prva bi bila na sedalnom delu sto nije malo vise utonjen deo za zadnjicu, tj. sedalna povrsina je mogla biti malo nagnutija ka pozadi.. sto ja resavam zavrtanjem ljuljajuceg dela skoro na maximum i onda se nagnem ka pozadi i uvalim.
i da.. kada sedis u sorcu u njoj, noga ti dodiruje ove metalne rukohvate pa zna da bude neprijatno na dodir. To se odnosi samo na leto.
To su stvari koji se tesko primete prilikom testiranja tj. kupovine.

Sve ostalo u vezi stolice je za samu pohvalu, nisam naisao ni na jedan los spoj..
Ali, ne bih je opet uzeo jer je teska i robusna, pre bih dodao jos nesto novca za nesto lakse a jos ergonomicnije.

P.S. Zapravo sada sam upravo u potrazi za jednom, i citam ovu temu jer mi se stolica u stanu raspala na pola (neki model iz Office1Store, doduse dobro je i izdrzala 7-8 godina sigurno).
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno