Šta je novo?

Dobre radne stolice

Nakon procitanih 150 strana i raznih preporuka i misljenja izdvojio sam par dana da obidjem sve popularnije prodavnice i probam stolice koje su korisnici preporucivali, pa zelim da podelim svoje iskustvo koje ce mozda nekome pomoci, inace visok sam 188cm i tezak 86kg, pa da cisto ko bude u dilemi u kojoj sam ja bio stekne utisak, zadnjih deset godina sam sedeo na kancelarijskoj fotelji kupljenoj u Formi ideale, mislim da je tada placena 150eur, naravno posto je bila od eko koze pre pet godina sam zamenio eko kozu meblom, kako je vec odradila svoje a na poslu imam neku bas losu a s obzirom da cesto sedim nakon posla i kod kuce po par sati za racunarom resio sam da promenim stolicu ako na poslu ne mogu da biram bar mogu kuce da kupim nesto adekvatno. Od popularnih gejmerskih stolica jedino Hyperx stealth/ruby po meni necemu vredi jer ima dovoljno velik sedalni deo, podesavanje lumbalnog dela kao na sedistima automobila bez onih jastucica i jedina mi je bila udobna, al nje vec duzi period nema na trzistu s tim sto nisam pobornik eko koze, zeleo sam da zaobidjem kako god mogu, ostale gejmerske poput spawn-a i drugih su mi krivile kicmu i vrat, jednostavno deo gde nalezu ramena na stolici za moju fizionomiju nije odgovarajuci pa mi je guralo ramena ka napred tako da sam taj tip otpisao, da ne komentarisem jastucice koje sam sve do jednog skidao, ako neko bas zeli gejmesrsku preporuka za hyperx pa mozda moze kod Madjara da se nadje, mislim da joj je cena bila oko 300. Ikea Markus, jako dobra stolica, za te pare mozda i njabolje odradjena bolje nego neke od 40000, sedeo pola sata, shvatio da nije za mene jer mi vrh naslona dodje do pola glave a ledja utonu u mrezicu pa mi taj jastuk na vrhu stolice prakticno smeta jer mi gura glavu napred, mehanizam odlican, cvrsta stabilna, cak mi je i lumbalna podrska bila tacno na mestu, al odustao, kome odgovara bolje sigurno nece naci, probao i Jarvfjallet, jos bolja lumbalna podrska al tvrdji sedalni deo u odnosu na markusa i po meni prekratak, imao sam osecaj kao da cu da ispadnem sa stolice, Merryfair Wau 01 i 02 stolice, u toj ceni mozda i najbolja stolica sa mrezicom ali za moju visinu prekratak sedalni deo, male su, pa eto ko je nizi moja preporuka za iste, od istog proizvodjaca Spinley, nista specijalno, Oklahoma, seo i ustao odmah, lumbalna podrska jako losa, kao da me neko udara pravo u kicmu, Scope - nekako mi deluje krhko, SL-F8 nista specijalno, za te pare moze mnogo bolje, CM-F85 isto mi nije legla osetio sam obruc stolice, Ergohuman - dobar sedalni deo dosta podesavanja al lumbalni deo nikakav, premekan je i cinilo mi se kao da mi taj deo ledja propada, Boston H line uz Markusa mozda i najbolja kupovina, Sunon Iron - ko trazi nesto do 100eur odlicna stvarno, da ne navodim jos neke modele koje sam probao, fokusirao sam se na najpopularnije. Sad dolazim do vise kategorije, Steelcase Please - 480eur bez pdv-a za osnovnu verziju, odlicna stolica, dosta podesavanja i bila je moj prvi pik, nakon svih ovih Kineza i domacih jer sam Steelcase i Herman Miller ostavio za kraj, Leap 600 eur bez pdv-a, odlicna, izuzetno udobna al model koji su mi dali skripao je prilikom ljuljanja pa mi to mozda ostvilo los utisak jer u Delight-u ti daju stolice na kojima zaposleni sede da probas, bar meni sto i nije lose jer steknes utisak kako se ponasa stolica tokom eksploatacije. I za kraj Herman Miller, Sayl-za mene mali sedalni deo, odlicna potpora za ledja, u toj ceni za nize ljude savrsena, nesto bolji sedalni deo ima Lino al mu je naslon premekan za moj ukus, Embody za mene svakako preskup, stolica je odlicna ne bih je komentarisao nesto specijalno ona mora da se dobro podesi i da se duze sedi u njoj da bi se stekao utisak, i na kraju dve izmedju kojih sam se dvoumio, Aeron i Mirra 2, jedino ove dve stolice uz Steelcase Lep su ostavile wow efekat na mene na prvo sedenje. Pustio sam da mi se utisci slegnu par dana i danas sam se vratio u Niteu da odlucim izmedju Mirre 2 i Aerona koji je bio u B velicini. Na kraju pazario Mirru, nekako mi vise legla od Aerona... Znam, i ja sam mislio da mogu da kupim stolicu za 200-300eur i da dobijem mrezicu, vrhunski mehanizam, dobru lumbalnu podrsku, da nista ne skripuce, zato i jesam najskuplje ostavio za kraj da ne bi ispalo kako je samo skupo i jedino sto valja. Mirra 2 je placena, cekam isporuku i nadam se da sam narednih 10 godina miran sto se tice stolice... Moj redosled za preporuku po ceni od nize ka visoj bi bio Sunon Iron, Ikea Markus, Boston H line, Sayl, Please, Leap, Mirra 2, Aeron, morate obici sve i probati da biste shvatili zasto su Herman Miller i Steelcase stolice skupe, o upotrebljenim materijalima i garanciji da ne govorim, ovo je moje misljenje na osnovu mog kratkog iskustva, mnoge testirane stolice drugim korisnicima savrseno odgovaraju pa je preporuka svakako da probate sve kako biste stekli utisak, posto sam imao priliku da uzmem stolicu na firmu pa ce me izaci jeftinije, da nisam imao tu mogucnost cekao bih polovan Aeron
 
Video sam tu stolicu na oglasu i deluje mi ok, al me Mirra izlazi 690, da sam hteo Aeron on bi bio 960 bez pdv-a i naravno 12g. garancije, a za 650 stolica stara 4g. bez garancije, svakako za nekog mozda dobra kupovina...
 
Cekam ergohuman ovih dana da mi stigne pa javljam utiske. Inace do sada sam koristio Markusa i tvrdim da u tom cenovnom rangu nema bolje stolice.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
Kakva crna polovna stolica za 650e...
To se uzima za 400, 450e max, mozda 500e ako ima sve dodato, preko toga se treba zapitati sta radite :)

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Kakva crna polovna stolica za 650e...
To se uzima za 400, 450e max, mozda 500e ako ima sve dodato, preko toga se treba zapitati sta radite :)

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

I ja sam misljenja da za polovan aeron bez garancije max 450eur, da stolica ima garanciju to bi bila druga prica... Ja sam za 690 uzeo Mirru 2 sa svim dodacima plus 12 godina garancije...
 
Kakva crna polovna stolica za 650e...
To se uzima za 400, 450e max, mozda 500e ako ima sve dodato, preko toga se treba zapitati sta radite :)

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
Što? Ja uzeh Leap u full konfiguraciji, polovan ali odlično očuvan, za 750€. Ne žalim ni evra...

Послато са SM-N985F помоћу Тапатока
 
I ja sam misljenja da za polovan aeron bez garancije max 450eur, da stolica ima garanciju to bi bila druga prica... Ja sam za 690 uzeo Mirru 2 sa svim dodacima plus 12 godina garancije...

To je moglo tako do sada, vise ne moze. Situacija sa covid-om je mnoge naterala da rade od kuce, pa su kupovali stolice. Bukvalno je nemoguce naci Aerona ispod 500e ni kod nas ni na zapadu.
 
To je moglo tako do sada, vise ne moze. Situacija sa covid-om je mnoge naterala da rade od kuce, pa su kupovali stolice. Bukvalno je nemoguce naci Aerona ispod 500e ni kod nas ni na zapadu.

Slazem se, nije se to odrazilo samo na cenu stolica vec i mnoge druge polovne stvari, generalno stao je uvoz polovnih stvari zbog zatvorenih granica pa je slaba ponuda, mada ja sam naleteo skoro na Aeron za 430 medjutim covek je ekspresno prodao sva tri komada...
 
Da li je dobra kupovina Haworth Comforto29 polovna za 16.000din ? Skoro 3x jeftinije nego nova, a podesavanja milion
https://stolicefotelje.rs/namestaj/radne-stolice/radna-stolica-haworth-comforto29/

niko nije sedeo u njoj ?

@Nikola 1 Bukvalno smo iste visine i tezine, nikako da odem do Ike-e ali dzabe ako je ista situacija da tako visoka stolica ne drzi glavu. Onda bolje uzeti neku sto ide do pola ledja, mada mene vrat ubija inace.
Stvratio sam pre koju nedelju u MB stolice, naravno pola nisu imali na stanju, dobili su kontingent sada u petak. B-243 sam odmah otpisao jer ne moze da mi dohvati glavu, B-226 je vec bolja, ali bela nema podesavanje rukohvata, izrada mi ne opravdava cenu ni jedne te stolice. Moracu da potegnem neke veze i saznam gde odlaze rashodovani Hermani i za koji novac mogu da ugrabim neku.


Po stolici se poznaje dobra firma :)
IMG_20200815_114442.jpg
 
niko nije sedeo u njoj ?

@Nikola 1 Bukvalno smo iste visine i tezine, nikako da odem do Ike-e ali dzabe ako je ista situacija da tako visoka stolica ne drzi glavu. Onda bolje uzeti neku sto ide do pola ledja, mada mene vrat ubija inace.
Stvratio sam pre koju nedelju u MB stolice, naravno pola nisu imali na stanju, dobili su kontingent sada u petak. B-243 sam odmah otpisao jer ne moze da mi dohvati glavu, B-226 je vec bolja, ali bela nema podesavanje rukohvata, izrada mi ne opravdava cenu ni jedne te stolice. Moracu da potegnem neke veze i saznam gde odlaze rashodovani Hermani i za koji novac mogu da ugrabim neku.


Po stolici se poznaje dobra firma :)
Pogledajte prilog 289253

Ako ti nesto znaci ja sam seo u Nitei u Comforto 59 i posle 10 sekundi ustao hahaha, prosetaj se do njih ako zelis da probas, dobar sedalni deo al mekana mrezica bar za moj ukus. Moj je savet da probas Markusa, odes i testiras ga jedno 30min za svaki slucaj, i ja sam mislio da mi treba stolica koja moze da mi dohvati glavu, al sam shvatio zasto Herman Miller to ne nudi, na njihovim stolicama je to visak, to je potrebno sam nekome ko zeli da se zavali pred kompom ako nesto gleda a to je onda fotelja pa shodno tome hyperx stealth koji sam preporucio je bas za to, meni licno je samo na Steelcase Please-u odgovarao taj naslon za glavu al se naslon doplacivao 120eur bez pdv pa bi onda stolica bila 600eur bez pdv-a pa je onda bolja kupovina Leap u osnovnoj verziji, na svim ostalim je tako lose postavljen da kako god sam namestao smetalo mi je, zapravo samo nasloni koji podupiru vrat su mi odgovarali... A sto se tice slike, odlican je odabir, neverovatno kako je Sayl udoban, steta sto za nijansu nije veci sedalni deo...
 
Slazem se, nije se to odrazilo samo na cenu stolica vec i mnoge druge polovne stvari, generalno stao je uvoz polovnih stvari zbog zatvorenih granica pa je slaba ponuda, mada ja sam naleteo skoro na Aeron za 430 medjutim covek je ekspresno prodao sva tri komada...

Ja sam od njega uzeo za sebe i devojku, a skoro je uzelo jos par mojih drugara. Nije iskljuceno da ti je neko od njih capio ispred nosa :) Zvao sam ga skoro da vidim dal ce biti jos, posto se svi odusevili ali kaze nema nigde na zapadu ispod 500, pa mu se ne isplati da dovlaci uopste jer bi morao da prodaje za 650+.
 
Poslednja izmena:
Ja sam od njega uzeo za sebe i devojku, a skoro je uzelo jos par mojih drugara. Nije iskljuceno da ti je neko od njih capio ispred nosa :) Zvao sam ga skoro da vidim dal ce biti jos, posto se svi odusevili ali kaze nema nigde na zapadu ispod 500, pa mu se ne isplati da dovlaci uopste jer bi morao da prodaje za 650+.

Hvala na informaciji :), izgleda da su mi caplili hahaha, negde sam i mislio da je tako pa sam se zato odlucio za novu, cak i nisam lose prosao sa cenom, u USA je trenutno Mirra 2 kao moja sa svim dodacima 1240usd na njihovom sajtu. Al ne zalim svakako, dao sam sansu i Aeronu na kraju sam bio spreman da kupim novog s obzirom na tekucu situaciju medjutim jednostavno mi je Mirra nekako vise odgovarala, svakako ne treba zaboraviti na garanciju, al da nisam zakasnio sigurno bih uzeo polovnog Aerona za tih 430 koliko je bio i ne bih obilazio 101 radnju, jer i polovan opet je 100x bolji od stolica u toj ceni...
 
Markus is in the house :D
Sad mi sav namestaj u sobi deluje manje u odnosu na njega. Utiske za koji dan, za sada pozitivni, sa 188cm visina naslona za glavu idealna, bilo bi lepse da je puniji jastcic za pod glavu kada se sedi -1 podeok od pravog ugla.

 
Slažem se za ovo da bi valjalo da je jastučić malo puniji kad se sedi malo zavaljeno. Već neko vreme smišljam kako da izvedem da nakačim neki jastučić kao na onim gejmerskim stolicama.
 
Svakako cu je modifikovati mojih zeljama, prva stvar je deblji glavonaslon, a zatim eva pena da omeksam i prosirim rukohvate.
 
Da li je video neko uzivo ovu novu stolicu iz JYSK. Lici mi na Flintan iz IKEA-e osim sto ima rukohvat sa podesavanjem. Malo deluje jeftina plastika ali ima mrezicu i neku lumbalnu potporu i metalnu zvezdu.
https://jysk.rs/radna-soba/kancelar-stolice/basic/kanc-stolica-asperup-crna

Ja sam pre neki dan obisao jysk. Nista pametno, a ta stolica koju pominjes je bas neizbiljna uzivo. Uzeo sam Markusa na kraju.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ovo mi deluje kao dobra prilika za stolicu.

Koliko znači imati naslon za ruke, da ne bude posle da se upucam što nisam uzeo?
 
Poslednja izmena:
Ja na poslu imam naslone, kod kuće nemam, i znače mi nasloni koliko toliko :)
 
Kod markusa cu naslone za ruke definitvno da izmestim, malo u nazad ka telu da bi mogao da pridjem stolu bez spustanja stolice, i na napolje da budu dalje od tela jer sam se ocigledno navikao na staru pa mi sad ruke stalno spadaju.
 
JÄRVFJÄLLET sto se mene tice ima dva velika minusa dosta tvrdji sedalni deo cak neudoban na neki duzi period i uzani gornji deo za ledja. Nasloni za ruke izradjeni od jeftine plastike ali ipak u boljem polozaju od Markusa.
 
Kod markusa cu naslone za ruke definitvno da izmestim, malo u nazad ka telu da bi mogao da pridjem stolu bez spustanja stolice, i na napolje da budu dalje od tela jer sam se ocigledno navikao na staru pa mi sad ruke stalno spadaju.
Kako ćeš da ih izmestiš?
 
Ja sam upravno skinuo desni naslon za ruku jer bukvalno sedim tako sto dignem noge na sto sa leve strane i zavalim se u stolicu. Imam isti problem da ne mogu lepo da se priblizim zbog naslona, pa cu da vidim kako ce biti bez.
 
JÄRVFJÄLLET sa rukohvatima je tokom septembra na akciji po ceni od 19999 dinara, vredi li dati 5000 više i uzeti nju umesto Markusa?
 
Ja sam naručio bez rukonaslona pa je cena mnogo bliža, razlika je 2000. Mogu da se kupe posebno pa ako baš, baš fale lako je dokupiti. Po meni inače su loši, pa su arm-rest u smislu da su samo da odmoriš ruku na njima par minuta a nikako za duže (kratki i čista tvrda plastika).

Što se tiče da li se isplati, ako sedneš na Markusa i odgovara ti onda definitivno ne vredi. Ja, na primer, sam probao Markus i ona potpora za leđa me ubi tako da varijanta da mogu da se namestim meni definitivno vredi. Radi usporedbe visok 183, 77kg + par kila sam dobio od ove korone.

Nije ni ova stolica savršena, sedalni deo je tvrđi ali bi trebao duže da traje, ako imaš šira ramena imaćeš problem jer se stolica sužava pri vrhu pa umesto da ti se leđa naslone na mrežu ramenima ćeš se naslanjati na metalni okvir.

A opet, za te pare teško da može išta bolje.
 
Nazad
Vrh Dno