Šta je novo?

Dobre radne stolice

Kad sediš udesno okrećeš da bude slabiji otpor, a ulevo da bude jači. A možeš i da vrtiš do kraja u jednu ili drugu stranu, pa ćeš lako sam da vidiš razliku.
 
Nijedna od tih gejmerskih do 20 hiljada ne može ni da prismrdi Markusu, ni po kvalitetu ni po udobnosti.

Sad za vikend sam sedeo u KILLABEE jedno 3 sata i meni je udobnija od markusa. Ono jastuce dole pruza mnogo bolju lumbalnu podrsku od resenja koje je na markusu. Pritom moze da se podesava na mnogo vise nacina od markusa. Ne mogu da znam da li ce za 5 godina biti bolja i udobnija, ali ako uporedjujete dve nove stolice, markus sigurno nije udobniji. Visok sam 180 i imam 74kg
 
Ja sam visok 188 cm i meni Markus savršeno odgovara. Kao što sam i rekao, Markus neće svakome odgovarati, jer nema nikakva podešavanja za naslon za leđa i za visinu naslona za ruke, ali za ljude od 185 do 190 cm je ok, a po meni je mreža i platno bolji materijal od veštačke kože.
 
Ja sam razmišljao da uzmem Markusa, za probu, ali sam odustao jer sam kratak i debeo, znam da mi ne bi odgovarao...
 
Pa ko prati it kanale na jutjubu može videti da Jay Two Cents u zadnje vreme sedi na Markusu, a on je krupan čovek, mislim da je preko metar devedeset i preko sto deset kila. Tako da je možda Markus ok za ljude od 185 do 195 cm visine, taj neki raspon.
 
Poslednja izmena:
Ja sam visok 188 cm i meni Markus savršeno odgovara. Kao što sam i rekao, Markus neće svakome odgovarati, jer nema nikakva podešavanja za naslon za leđa i za visinu naslona za ruke, ali za ljude od 185 do 190 cm je ok, a po meni je mreža i platno bolji materijal od veštačke kože.

Da se ne shvati pogresno, sedim na Markusu zadnjih par meseci ali mozda odlucim da ga prodam i uzmem nesto drugo. Inace, slazem se za mrezu da je mnogo bolja od koze kada su vrucine.
 
Ja kupio ovu stolicu

https://jysk.rs/radna-soba/kancelar-stolice/gaming-stolice/gejmer-stolica-nibe-crna-crvena

Znam da mnogi kritikuju stolice iz jiska,smatraju da su kineski tresh,ali ova mi se nekako bas svidela…..vizuelno izgleda odlicno (kao da je mnogo skuplja nego sto jeste),koliko sam je probao u prodavnici bila mi je OK,sada dok sedim na njoj za kompom par sati bas mi je udobna,cool mi je sto se rukohvati podesavaju po visini,dobro drzi ledja I vrat,ima one jastucice da se podesavaju gde kome odgovara…..kvalitet izrade nije bas waoo,ali daleko od toga da se vidi da je losa,jeftina ili sta vec.....rekao bih da primetno izgleda kvalitetnije od svih ostalih stolica iz jiska,ovo im je neki kao novi model pa mozda i kvalitetniji…...garancija je 2 godine

Sve u svemu,zadovoljan sam kupovinom….nikada nisam sedeo na nekoj stolici koja kosta 400,500,2000 eura pa ne znam kakav je osecaj,ali rekao bih da je ova sasvim udobna i cool...……..jedino sto sam do sada primetio da je bedak (ali ne toliko strasno) sto po ovim vrucinama i sparinama po kuci idem samo u sortsu,pa kada "go" ledjima dodrnem tu eko kozu nije bas cool osecaj….
 
Ja ti lepo rekoh da u letnjim danima shvatiš zašto je mreža i platno bolji izbor za stolicu od eko kože, sad ćeš i sam da shvatiš o čemu sam ti pričao. :D
 
Mene te gejmerske stolice uvek podsećaju na sedišta u formuli 1. Mora da su super kad se trka 200 na sat ali ne verujem da mogu biti dobra kad se vozi 8 sati autoputem svaki dan.

No svako bira šta mu odgovara, kad bi postojao samo jedan ukus postojala bi samo jedna vrsta stolica na svetu.
 
To je bukvalno Trust gxt 707. Identicne stolice. Iskreno, za nju mi drugar kaze je da je ok ali nikada je ne bih kupio. Platno na dupetu i mrezica na ledjima su meni nezamenjivi. Dok sam imao koznu stolicu drzao sam jastuk i peskir na naslonu jel sam se lepio za stolicu i pored klime. Jednostavno nije to to kad treba da sedis duze vremena.

Drago mi je da si zadovoljan i nadam se da nece ta eko koza poceti da se guli u skorije vreme.

Tapatalk from Poco loco
 
Pozdrav ljudi,
da li neko zna da li sutra radi prodajni salon kod ovih,
https://kancelarijskestolice.com.
Znam da je adresa Preradoviceva 59, ali niko se ne javlja i ne odgovaraju na mail. Da ne idem bzv za Novi Sad.
 
Iz ove sad perspektive, posle vise od godinu dana, mogu reci da sam se zajebao sto sam uzeo Markusa.
Veoma je neudobna stolica i za kicmu, i za lumbalni deo koji je fixni i ne moze da se pomera i za dupe, jer je tvrda ko djavo i mali je sedalni deo, ne dodje ni do pola butine...

Prosla koju sam imao od 13.000 (sad je 11.000 na akciji) ova - https://www.formaideale.rs/artikal/kancelarijska-fotelja-fy-0654-27-1/
je miljama udobnija od Markusa, a tu sam imao nekoliko godina i mogao sam da sedim po ceo dan na njoj, a sa Markusom to nije slucaj i sve teze mi je da sedim na njoj.

Problem kod Markusa je i to sto sam morao da stavim pljosnato jastuce na sedalni deo, da sacuvam dupe, ali problem je sto te digne malo gore i onda lumbalni deo ne podrzava vise ono sto treba, vec ti udara u vrh dupeta... i sto je najgore, Markusa sam platio 18.000 jer je kozni, a mogao sam da ga uzmem za 11.000 textilni, kad je bio na akcijama... itd, da ne duzim, ja za razliku od velike vecine njih ovde, ne preporucujem Markusa, jer je ona stolica koju sam pomenuo mnogo udobnija... jeste plasticnjak, jeste nekvalitetna i krchi kad se pomeras, to se nikad ne desava na Markusu, ali je udobna i to je ono sto je najbitnija stavka, za te pare mislim da nema bolje, probao sam zaista dosta stolica u zadnjih nekoliko godina, preko 5 komada sam posedovao i gomilu probao po radnjama... cak mi se ni ove "gejmerske" od po 20, 30 hiljada (kineske) nisu svidele, isto deluju neudobno, ali udobnije od Markusa.

187 sa 87 sam.
 
Poslednja izmena:
Iz ove sad perspektive, posle vise od godinu dana, mogu reci da sam se zajebao sto sam uzeo Markusa.
Veoma je neudobna stolica i za kicmu, i za lumbalni deo koji je fixni i ne moze da se pomera i za dupe, jer je tvrda ko djavo i mali je sedalni deo, ne dodje ni do pola butine...

Prosla koju sam imao od 13.000 (sad je 11.000 na akciji) ova - https://www.formaideale.rs/artikal/kancelarijska-fotelja-fy-0654-27-1/
je miljama udobnija od Markusa, a tu sam imao nekoliko godina i mogao sam da sedim po ceo dan na njoj, a sa Markusom to nije slucaj i sve teze mi je da sedim na njoj.

Problem kod Markusa je i to sto sam morao da stavim pljosnato jastuce na sedalni deo, da sacuvam dupe, ali problem je sto te digne malo gore i onda lumbalni deo ne podrzava vise ono sto treba, vec ti udara u vrh dupeta... i sto je najgore, Markusa sam platio 18.000 jer je kozni, a mogao sam da ga uzmem za 11.000 textilni, kad je bio na akcijama... itd, da ne duzim, ja za razliku od velike vecine njih ovde, ne preporucujem Markusa, jer je ona stolica koju sam pomenuo mnogo udobnija... jeste plasticnjak, jeste nekvalitetna i krchi kad se pomeras, to se nikad ne desava na Markusu, ali je udobna i to je ono sto je najbitnija stavka, za te pare mislim da nema bolje, probao sam zaista dosta stolica u zadnjih nekoliko godina, preko 5 komada sam posedovao i gomilu probao po radnjama... cak mi se ni ove "gejmerske" od po 20, 30 hiljada (kineske) nisu svidele, isto deluju neudobno, ali udobnije od Markusa.

187 sa 87 sam.
Potpisujem ovo za Markusa. Mada... Kao radna stolica i predvidjen je da se nr sedi po celi dan na njemu vec na sat sat ipo pauza... Navodno je planski neudoban za duze sedenje... To receno isto 187, ali malo tezi, na kraju sam uzeo isto u ikei onaj jafarvalet ili kako se vec zove... Resava problem potpore i suzine sedalnog dela, generalno bolja fotelja... Medjutim isti "problem" sa udobnoscu pri duzim sedenjem.

Ja sam na kraju se prilagodio i sad na sat sat ipo pravim pauze od po 5-15 min i tako mi je ok.

Sent from my Mi 10 using Tapatalk
 
Zato je bolje uzeti kancelarijsku fotelju, ne kancelarijsku stolicu :)
 
Meni je Markus jako udoban, ali mi je uvek otključan naslon za leđa i sedim malo zavaljeno, nikad u onom skroz uspravnom položaju pod 90. Onako uspravno mogu da izdržim do pola sata, a kad se zavalim mogu po ceo dan. I moram dupe da gurnem skroz nazad da se nasloni na onu metalnu šipku u naslonu na leđa. Tako da mi leđa u principu budu skroz prava, a ugao između leđa i butina veći od 90 i onda mi je Markus udobna stolica. I imam tekstilnu verziju, kožni nisam ni razmatrao za kupovinu. Inače sam visok 188 cm, a težina mi varira od 85 do 90 kila.
 
Ja rekoh jos odavno da sam za 3 dana izvalio ovo za sta je Precise-u trebalo godinu dana, verovatno usled tadasnje 130-140kg kilaze.
Kratak sedalni, tvrd jer je jeftin sundjer unutra.
Posle sat vremena sedim na sper ploci, trnu mi noge jer je kratko.
Nasloni za ruke beskorisni jer su preniski, a meni je to nedopustivo, da celu tezonu ruku naslanjam na podlogu za misa.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Meni je Markus jako udoban, ali mi je uvek otključan naslon za leđa i sedim malo zavaljeno, nikad u onom skroz uspravnom položaju pod 90. Onako uspravno mogu da izdržim do pola sata, a kad se zavalim mogu po ceo dan. I moram dupe da gurnem skroz nazad da se nasloni na onu metalnu šipku u naslonu na leđa. Tako da mi leđa u principu budu skroz prava, a ugao između leđa i butina veći od 90 i onda mi je Markus udobna stolica. I imam tekstilnu verziju, kožni nisam ni razmatrao za kupovinu. Inače sam visok 188 cm, a težina mi varira od 85 do 90 kila.

+1 Takođe. Držim naslon zaključan stepen niže od pravog ugla. Koristio sam razne modele, uglavnom povoljnije, i Markus je prva na kojoj mogu da sedim 8-10 sati dnevno.

i meni je naslon zakljucan isto tako nesto stepen nize od pravog ugla, a onako kako je po defaultu, tako pravilno ne mogu ni pola sata da sedim... ne smem vise da ga popustim, iako bi mi bilo udobnije, ali mi onda laktovi ne bi dolazili do stola gde ih drzim, jer tako sam navikao, nikad ne drzim ruke na naslonima za ruke...
svakako cu ja ovo prvom prilikom prodati i uzeti ili onu koju sam imao za 11.000 ili cu videti nesto novo da izmislim, samo da bude fotelja od eko koze i da bude, velika, udobna i "meka".

@Xeroj ma i ja sam to izvalio odmah, ali sam hteo da dam vremena stolici, kao sto inace treba da se da vremena namestaju dok ti se telo ne prilagodi na njega i dok se sam namestaj ne ukalupi po tebi, pa sam se nadao da ce vremenom postajati sve bolje, ali nije bilo tako... prvo mi je bio uzasno neudoban, jer nisam znao za onu foru da mozes da "zaglavis" naslon za ledja na kom god oces polozaju, tako da mi je onda postala udobnija nego na pocetku i sledecih par meseci je bila sve udobnija, ali nikad na nivou kao moja prosla... onda su poceli problemi, pa sam morao jastuk ispod dupeta da stavim, pa me je onda zbog toga poceo zezati lumbalni deo, jer on je postavljen na visinu kad si bez jastuka, nije tako zamisljeno, itd... uglavnom postajalo je sve gore vremenom... meni licno ne odgovara ni sto je toliko visoka potpora za ledja, zahvata i glavu, meni to licno vise smeta nego sto mi odgovara, pogotovo ono jastuce na vrhu koje ne moze da se skine... vise mi odgovaraju nasloni, koji su samo za ledja, ne za vrat i glavu.
 
Ima li neko iskustva sa HM Celle kojim slučajem? Ili mi je pametnije da vijam Aerona, pa kad naleti? :S:
 
Ja sam išao da gledam one sa KP. Doduše, ostala je bila samo jedna, sa "presvalakama" .
Zašto je nisam uzeo?
- Pisalo je da su iz 2015, a bile iz 2012 ili čak 2010
- presvlake su bile za pranje (odavno). To košta nekih 20-30eur
- cena za stolicu je bila 420eur (+20 za čišćenje), a nova kod nas je bila 650-720eur
- ono što sam na HM sajtu pročitao je da je garancija neprenosiva. Siguran sam da bi za domaću stolicu progledali kroz prste, ali za UK nisam siguran. Zašto pominjem? Mislim da je kod HM ogromna stavka u ceni ta decenijska garancija.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Ja sam išao da gledam one sa KP. Doduše, ostala je bila samo jedna, sa "presvalakama" .
Zašto je nisam uzeo?
- Pisalo je da su iz 2015, a bile iz 2012 ili čak 2010
- presvlake su bile za pranje (odavno). To košta nekih 20-30eur
- cena za stolicu je bila 420eur (+20 za čišćenje), a nova kod nas je bila 650-720eur
- ono što sam na HM sajtu pročitao je da je garancija neprenosiva. Siguran sam da bi za domaću stolicu progledali kroz prste, ali za UK nisam siguran. Zašto pominjem? Mislim da je kod HM ogromna stavka u ceni ta decenijska garancija.

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Jasno, hvala puno na odgovoru!
 
Poslednja izmena:
Aeron, svet vise nije isti nakon nje :D

meni je recimo u rangu aerona ova stolica
https://mbstolice.rs/proizvod/ergonomska-radna-stolica-b-295-x3bbr18b1gtp/

Ja sma je kupio u mb stilice a ovde ima jefitinije izgleda
https://www.kancelarijske-stolice.com/online-prodavnica/ergonomske-stolice-cena-m-295t-om/


Ja sam na poslu imao aerona i ovu sam imao kuci kasnije sam ima i kuci aerona i aerona prodoa u ostao na ovoj imam je 3 godine i dan danas kao prvog dana nista se nije rasklimalo imam 100kg i 180 visine
 
Teško. Meni je ta čak lošija od O111. Sedeo sam na O111, stigle te nove u kancelariju i od nas 20-ak, jedino troje promenilo stolicu.
 
Ova cena sa Modrulja je za osnovni model.

Ako dodaš rukonaslone itd, cena ide i do 38k din.

Meni je od tih kineza za kičmu jedino odgovarao wau 1 model, ali kod te stolice mi je sedište usko i seče me po butinama, pa sam odustao.

Ali što se tiče naslona za leđa, za kičmu mi je bila savršena.

Isprobao sam i sve steelcase i HM stolice, ali nijedna mi nije bila 100 posto savršena, a te stolice za 1000+ evra mora da budu savršene za te pare.

Potraga još uvek traje, *mjau**mjau**mjau*.
 
meni je recimo u rangu aerona ova stolica
https://mbstolice.rs/proizvod/ergonomska-radna-stolica-b-295-x3bbr18b1gtp/

Ja sma je kupio u mb stilice a ovde ima jefitinije izgleda
https://www.kancelarijske-stolice.com/online-prodavnica/ergonomske-stolice-cena-m-295t-om/


Ja sam na poslu imao aerona i ovu sam imao kuci kasnije sam ima i kuci aerona i aerona prodoa u ostao na ovoj imam je 3 godine i dan danas kao prvog dana nista se nije rasklimalo imam 100kg i 180 visine

Naravno, nismo svi isti i ne odgovara svima isto. Pricam iz svog iskustva, i iskustva jos 5-6 ljudi koji su uzeli Aeron nakon sto su probali kod mene. Svi se sutiraju u dupe od srece :D
 
Ova cena sa Modrulja je za osnovni model.

Ako dodaš rukonaslone itd, cena ide i do 38k din.

Meni je od tih kineza za kičmu jedino odgovarao wau 1 model, ali kod te stolice mi je sedište usko i seče me po butinama, pa sam odustao.

Ali što se tiče naslona za leđa, za kičmu mi je bila savršena.

Isprobao sam i sve steelcase i HM stolice, ali nijedna mi nije bila 100 posto savršena, a te stolice za 1000+ evra mora da budu savršene za te pare.

Potraga još uvek traje, *mjau**mjau**mjau*.
Jesi gledao wau 2, trebalo bi da je sire?

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
 
Ja vec par nedelja trazim stolicu, i obisao par radnji i utisci su sledeci. Posle aerona, ni jedna stolica mi nije udobna. Mira je isto ok. Probao sam i steelcase, ni jedna mi ne odgovara. Ocekivao sam Gesture da bude ok , ali pre bih dao za miru 700 eur nego za ovu 850. Bio sam i do Novog Sada, probao , wau 1, 2, Spinelly, i jos neke, kao da ne pucam toliko love, ali za moju visinu, 202, ni jedna mi ne odgovara. Wau 2 naslon je ok, ali sedalni deo je kratak, i zulja. Vrlo je zajebano naci dobru stolicu, posebno ako sedite preko 8 , 10 sati.
 
Nazad
Vrh Dno