Šta je novo?

Dobre radne stolice

To je taj točkić i verovatno prodavac. Hvala za info, Rio!

Meni je u poruci odgovorio;
Imamo sivo crne druge boje nemamo pin 11x22.

Otuda zbun.


Ja imam onaj ikein mate floor i sam sebe pomerim. Sa starom stolicom to nije moglo, a po opisu je ta vrsta tockica. Hvala još jednom

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Nakon gomile Vaših pozitivnih iskustava uzeo platnenog Markusa bez probe :) Komšija ima ali nikako da ga uhvatim da probam pa sam uzeo "na slepo". Danas stigla, nisam još stigao da je sastavim ali nadam se da ce biti taman za mene sa 188cm...

Javljam utiske :)
Danas sastavio i prezadovoljan sam - za te novce stvarno best buy, još jedna preporuka za Markus-a :)
 
Pretpostavljam da je markus o kojem svi pričate na ovom linku?
E sad u čemu je razlika (sem u ceni i u boji) u odnosu na Markus na ovom linku?
Kupio bih preko neta, pa ne bih da se zeznem.
 
sa tom kilazom mozes i na hoklici da sedis, izdrzace te.
Ne verujem da moze biti problem sa mrezom, imas 5 godina garancije, samo treba istraziti kakva su iskustva sa tom firmom (ne secam se da su ih pljuvali).
 
Prva stolica je presvučena tekstilom u tamnosivoj boji, a druga crnom kožom (za koju neki kažu da je veštačka, a neki prava - jedan prodavac u Ikei mi rekao da je veštačka, kao što većina ovde misli - a drugi prodavac je potvrdio ono što piše na sajtu: Osnovni materijal:
Obojena zrnasta goveđa koža, tretirane, pigmentirane i reljefne površine).
 
Ova skuplja je koza. Bolje uzmi platno ako neces da ti se znoji dupe leti

Znoji se i na platnenoj.

Btw, jel neko probao da nađe neke navlake za stolicu, pre svega naslon ili barem onaj jastučić za glavu? Čisto da bi stolica duže ostala čista.
Vidim da mreža može da se skine ali nešto nisam video da ima da se kupi zamena.
 
Ranije sam imao neku "koznu" i bas me je nerviralo to sto se ulepis sav i znojis. Na platnenom Markusu nemam tih problema.
 
Znoji se i na platnenoj.

Btw, jel neko probao da nađe neke navlake za stolicu, pre svega naslon ili barem onaj jastučić za glavu? Čisto da bi stolica duže ostala čista.
Vidim da mreža može da se skine ali nešto nisam video da ima da se kupi zamena.

Ja imam platnenog markusa i odmah kad sam ga kupio brinulo me što ću uprljati naslon za glavu, pogotovo što imam masnu kosu. Setim se da imam neke jastučnice 60x40cm i uzmem jednu i prepravim je, presečem je na dve od 30x40 cm, otvor sam ostavio na strani koja je 40 cm i to sad držim na naslonu za glavu, menjam i perem. Sedište me ne brine toliko, zaprljaće se i ono, ali sporije, ipak nikad ne sedim golim dupetom na stolici, a kad se totalno izliže i uprlja platno, jednostavno ću odneti sedište kod nekog tapetara.
 
Moraću i ja nešto u tom stilu da skockam, kad sam je otpakovao pomislio sam da je jastuče "zalepljeno" čičak trakom međutim nije.
Razmišljao sam čak i da ubacim dva 12cm ventilatora u naslon :D
 
Da su napravili neku vrstu zgloba u visini tog jastučeta, to bi bio pun pogodak. Toliko puta bih iskrivio malo taj naslon za glavu unazad; ponekad imam osećaj da mi neko gura glavu napred i tera me da se udubljujem u posao, ali ne na pozitivan način. :)
 
A meni baš fali što ne mogu taj jastučić da povučem malo napred kad se zavalim. :D
 
Pre neki dan sednem na ovu stolicu iz radoznalosti, privukao me dizajn,



vidim udobna, lepo lezi, razmisljam ne kosta vise od 25k, znaci polovna ima da se nadje za oko 13k.Bacim search i upoznam gospodina Hermana Millera, nek se j^&*$ on i njegov popust sa 80k na 60,000.Pa sta radi za te pare, jel masira private parts :hump: . Dosao kuci, seo na moju polovnu od 30e i ne prestaje da me zulja :butt: . Sad izlistavam temu cak do 2018 i razmisljam da dam "samo" 15k na Markusa.
Jel kod nas bila dostupna tekstilna svetlija siva, ova na sajtu sto je sada dostupna mislim da je tamnija siva odnosno crna.

s-l500.jpg
 
Koliko ja pratim bile su dostupne samo ove dve desno, bež i svetlo siva nije.
Ako ti se ne žuri prati ikejin sajt, ja sam čekao oko 6-7 meseci dok je ponovo stave na akciju za, ako se ne varam oko 12K.
Pitao sam ih i preko fejsa, javili su mi kad će biti akcija samo što sam ja to par dana ranije saznao ovde na ovoj temi :D
 
Dobre stolice koštaju, ali i traju. U firmi koristimo Kinnarps, posle 10 godina korišćenja idu u rashod. Tad uglavnom imaju estetske nedostatke: istrošen mebl, pocepana obloga gel na naslonu za ruke ili tako nešto. Funkcionalno su sve ispravne, udobne skoro kao prvi dan. Pri tom u firmi je free-seating, pa ljudi i ne paze "svoje" stolice.
Pozdrav
 
@Sirius9 moracu da sacekam neki popust, trenutno joj je jaka cena

@ rafiki definisi rashod, idu na neku licitaciju ili ih bacate? steta i bila tako neku ne srediti
 
@Sirius9 moracu da sacekam neki popust, trenutno joj je jaka cena

I kad je akcija moraš biti brz, taj dan kad su je stavili na akciju, cena na sajtu se promenila oko 9h, ja naručio oko 10h a već oko 12-13h in nije više bilo.
Dosta ljudi je uzelo Markusa i dosta ga hvale za taj iznos pa onda dosta njih čeka akciju da pazari, tako da kad je akcija ni ne vredi ići na verziju da je lično
pokupiš u salonu.
 
@fox_87: interna prodaja po mizernoj ceni (par hiljada RSD). Šta preostane zvanično se baci, u realnosti neko ih pokupi i odnese za džabe.
Da budem iskren, ne dešava se to često, svakih 10-ak godina :)
Pozdrav
 
Ako ikada budete u mogićnosti, probajte Steelcase Amia stolicu. Evo posle dve nedelje, propevao sam. Imao sam Leap, sedo na Aeron, sve navedeno ne može da se meri kada je udobnost u pitanju sa ovom stolicom. Da skupa je, ali 15godina garancije je za mene dosta.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 
da pitam samo jednu stvar, svi imate jasnu viziju da se nećete seliti dalje od 100km u narednih 5god pa vam je isplativo da date cenu polovnih automobila za stolicu sa tim dugačkim garancijama?

ja sad prodajem auto koji je nov, nema 3 godine kako je izašao iz fabrike.


Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Polovan auto koji kod nas košta kao dobra stolica i nije auto, nego kršina koja bi trebala biti isključena iz saobraćaja i poslata pod presu, čisto zbog opšte bezbednosti.
Inače, nisam znao da je nemoguće ili zakonom zabranjeno seliti stolicu preko 100km. I ne vidim razlog zašto bi neko, ko zna da će se za godinu dana seliti na Papua Novu Gvineju, tih godinu dana morao da sedi u nekoj skamiji, umesto na dobroj stolici?
Stvarno ne razumem pitanje. Ljudi provode po 6-8-10+ sati dnevno sedeći na stolici. Zašto ne bi uložili pare u nju?
Pozdrav
 
Poslednja izmena:
nije zabranjeno, ali je besmisleno da ovde tu stolicu platis skuplje nego u civilizaciji i onda platis selidbu te stolice nazad u civilizaciju ;) verovatno skuplje nego što bi ta stolica tamo koštala polovna... osim ako ti je selidba po Balkanu

konkretno ja ne znam gde ću biti za 15 godina, tako da jedino benefit te garancije vidim ako budem prodavao stolicu, pa oglasim novnovnov prvivlasnik garazirana garancija :)))



Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Recimo, ja takođe ne znam gde ću biti za 15 godina, ali me to nije sprečilo da kupim dobru stolicu u kojoj provodim 10+ dnevno. ako budem trebao da selim stolicu negde ona će mi biti relativno mali problem, jer će mi trebati kamion za sve ostalo. Takođe, gubitak koji bih mogao da imam time što bih, eventualno, bio prinuđen da prodam je mizeran (i lako apsorbovan) s obzirom na moje prioritete, a to je da čuvam ono što imam zakačeno na sebe - kičma. (ukoliko te dobro razumeh)
Besmisleno je diskutovati na tu temu sa pokušajima analogija (tipa automobili) jer su neprimenjive na shvatanje tuđih vrednosti. Ljudi koji sede ceo dan u stolici, prave novac sedeći u stolici verovatno više vide vrednost u skupoj stolici nego u nekom automobilu koji potencijalno nemaju vremena ni da voze (ili ih ne interesuju, ili im služe kao uređaj za transport od A do B, itd.).
 
Cena stolice ovde je ista ko u Nemačkoj... ili je sad gledam par procenata skuplja. Što mi je opet jeftinije nego da je vučem iz Nemačke. Ali opet sve je tu par procenata skuplje, ne samo stolice.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Stvarno ne razumem tvoj tok razmišljanja.
Ako planiram da se za dve-tri godine preselim negde u EU/USA/... onda ne smem da potrošim ~1K€ na stolicu? Zašto?
Ako budem selio malo više stvari, poslaću ih u kontejneru i biće mesta i za stolicu. Slanje kontejnerom nije mnogo skupo, jedino što ide sporo. Ako ne, prodaću stolicu ovde (lakše i za bolju cenu zbog 15 godina garancije). Ili ću je ostaviti bratu/sestri/prijatelju... Čak i ako je bacim i izgubim tih ~1K€, to je opet manji gubitak nego što godišnje gubim na vrednosti novog automobila. A sedeo sam i udobno i zdravo par godina pre selidbe.
Pozdrav
 
Slično je razmišljanje kod nas i kada su automobili/telefoni u pitanju. Svi bi da ih imaju ali da ih ne košta.

Ok, ako već planiraš selidbu, ok je ne kupiti. Ali da ne kupiš jer ćeš se možda seliti, a ne znaš ni gde ni da li, je suludo. [emoji16][emoji3][emoji849]
 
Opet ima polovnih Aerona na KP. Nakon nekoliko meseci sedenja na jednom, sve preporuke.
 
Nazad
Vrh Dno