Šta je novo?

Dobre radne stolice

66 cm, ako sam dobro izmerio.
 
Ja koristim Markusa bez naslona za ruke, nisam ni pokusavao da montiram.
Jeste mozda malo ruzno sto se vide ona mesta za srafljenje sa strane, ali mi nasloni ne trebaju...
 
Poslednja izmena:
Najveću razliku je napravio u pogledu udobnosti jastuka sedišta, što kapiram da se može rešiti i nekim jastučetom sa odgovarajućom penom. A trenutni odnos cena je skoro pa 1:5!
Ta kupovina je "opravdana" samo za onog kome je ta estetika "gejming" stolica stvarno privlačna. Za taj novac bih gledao neki Steelcase model.
 
Naručih Markusa jutros oko 9h, kaže u order details:
"Očekivano vreme isporuke 2020-06-01"
WTF!?

Dve nedelje da bi isporučili jednu stolicu 40km od BG!
 
Kakva je ova Sunds stolica sto je na dobrom popustu u Jysk?
 
ne vidim da je na popustu? elem sve iz jyska je daleko gore od svega iz Ikee. tako da je preporuka da uzmeš Markusa...

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Uh tek sad vidim da je bila na akciji do 10.05
 
Iskreno kvalitet stolica u Jysk-u mi je katastrofa, mozda ima neka dobra da se probere ali ja nisam nasao, bas juce sam seo u dosta onih stolica i stvarno su lose.
Narucih i ja Markus jutros, pise ocekivano vreme isporuke 22.5 od 8-16h. Da li ovo znaci da ce stici bas 22. ili mozda stigne i ranije?
 
pise ocekivano vreme isporuke 22.5 od 8-16h.

Hm, ja bio ubeđen da piše 8-16h jer sam ja tako upisao, (stavio sam da se isporuči u firmu jer 8-16h radim), ti si verovatno u BG pa je isporuka brža ali 2 nedelje, nema smisla, ljudi sa KP isporučuju za 2-3 dana robu znatno manje vrednosti.
 
Bio sam u obilasku svih stoličnih opcija.

Nitea - ok, ništa spektakularno. Sviđa mi se platneno sedište na Aeronu, ali 1000e + PDV.
Steelcase - slična priča, zadržao se na Leapu i Gesture. Postoji opcija da odneseš laptop tamo i radiš par sati sa ciljane stolice.
MB stolice - fini ljudi, deluje kao porodični biznis, ali ništa što mi odgovara.
Ikea - Marcus nekako siromašan, Jarf deluje skuplje ali opet ništa specijalno.

Na kraju se dvoumim između Markusa zbog akcije i Steelcase Gesture, koja je oko 600e.

Sa Markusom je mali rizik, premošćavanje do bolje finansijske situacije, ali slaba stolica.
Gesture je svakako bolji, ali i bar 7 puta skuplji.
 
Razlike u ceni su nebulozne, i to svako zna i vidi. Na kraju krajeva, najbolje se moze videti pri kupovini "dodatne opreme" u vidu metalnog postolja npr, jer za iznos doplate mozes da kupis celu stolicu koja vec ima metalno postolje. I to je tako kako je.

Ipak, u toj nitei i tom delightu koje pominjes kao "nespektakularne" ces dobiti stolice koje su, pre svega, znacajno prilagodljivije korisniku od pomenutog markusa (koji je, uzgred, pre fotelja nego stolica). Nema matematike koja ce opravdati razliku u ceni, ali stolice jesu znacajno bolje.
Jedini nacin da opravdas razliku u ceni je subjektivni dozvljaj, pa ako je tvoj osecaj takav da ti je stolica od 100 evra slicna onoj od 600, nemoj bacati pare. Pricam ovo bez ikakvog snobovskog nipodastavanja. Ja bih i voleo da mi je svejedno na cemu sedim, jer bi to znacilo da mi je kicma u boljem stanju nego sto jeste.

Steelcase stolice inace imaju "sticky recline" mehanizam, i to je po mom misljenju "najspektakularnija stvar" koju na stolici mozes dobiti.

Ako ti nesto znaci, iz licnog iskustva ti mogu reci da stolica moze pomoci u smanjenju bolova i zamora. Mislim, i dalje mi se bolovi javljaju, ali stvarno mogu da izdrzim duze nego ranije. Razlika je dovoljno velika da je iskljucena mogucnost placebo efekta, ali nije bas da se moze reci da skupe stolice lece bolesti kicme.
Prosto je stvar u tome da se moze podesiti da lici kao da je za tebe pravljena, plus taj sticky mehanizam koji stvara efekat kao da ti se stolica dodatno prilagodjava u hodu (bez obzira na to sto sam je u startu podesio kako mi odgovara, meni posle relativno kratkog vremena dodje do zamora ili bola, ako je naslon zakljucan i sve vreme sam pod istim uglom, pa jako pomaze mogucnost da mogu za nijansu promeniti ugao, a da me nista ne gura ili propada vise nego sto mi treba. To dobro radi taj sticky recline na steelcase stolicama. Sve drugo sto sam probao ima obicnu oprugu koja pravi situaciju da mi je otkljucan naslon skoro pa neupotrebljiv).

edit: Inace, za ljude koji ne znaju o cemu pricam, ne pricam uopste o onom sinhro mehanizmu koji se nalazi na foteljama kojima je naslon fiksiran za sedalni deo, pa mehanizam sluzi za klackanje. Pricam o stolicama na kojima naslon nije fiksiran za sedalni deo.
 
Poslednja izmena:
Mene jako nerviraju nasloni za ruke kod markusa, ne mogu da udju ispod stola kada podignem stolicu. Probao sam da skinem desni naslon, al onda mi je nezgodno kada "legnem" u stolicu jer nemam gde da oslonim ruku. Na prethodnoj su bili nizi pa nisam ni obracao paznju na to prilikom kupovine markusa.
 
Ne znam zašto gurate naslone ispod stola. Meni ne odgovara da tako držim ruke, tj. ne bih mogao tako duže da sedim od 45 min. Evo upravo ovde, o čemu je pisao @Rio je prikazano baš onako kako i ja sedim na svojoj fotelji - nasloni u ravni stola:

https://blog.szynalski.com/2017/07/how-to-buy-a-good-office-chair/

[video]https://thumbs.gfycat.com/TinyMiserlyCoral-mobile.mp4[/video]
 
Poslednja izmena:
Stigao Markus. Naručio sam preksinoć oko 11. Pisalo je očekivano vreme isporuke 2.6.2020

Očekujte i vaše pakete da stignu :)
 
Ja sam prekjuče naručio Markus i evo stigao danas.Ali sam morao da vratim vozača jer nisam imao para a oni nemaju terminal za karticu
Nisam uopšte očekivao na sajtu piše vreme isporuke 7-14 dana.Sada sam im verovatno na nekoj crnoj listi.
Definitivno mi nije suđena ,za mene je samo kuhinjska
 
Što nisi platio karticom? Čisto kao informacija, imao sam dve narudžbine koje nisam na kraju primio, zovu, šalju mejl sa knjižnim odobrenjem i za par dana novac se vraća na račun. Tako da, bar iz mog iskustva, prilično je bezbedno platiti karticom pri naručivanju.

ontopic: dobro dođe info, pošto meni piše 01.06. kao datum isporuke. Pola foruma prelazi na Markus :D
 
Nije mi ni palo na pamet,planirao sam da podignem novac ali nisam išao do grada,
Pomislio sam možda su kojim slučajem opremljeni terminalom za čitanje kartica u Bexu ali sam previše očekivao
 
Pa zovi Bex, objasni im, možda da sutra ponove isporuku. Samo da ne vrate u Ikeu.
Pozdrav
 
Ne znam zašto gurate naslone ispod stola. Meni ne odgovara da tako držim ruke, tj. ne bih mogao tako duže da sedim od 45 min. Evo upravo ovde, o čemu je pisao @Rio je prikazano baš onako kako i ja sedim na svojoj fotelji - nasloni u ravni stola:

https://blog.szynalski.com/2017/07/how-to-buy-a-good-office-chair/

[video]https://thumbs.gfycat.com/TinyMiserlyCoral-mobile.mp4[/video]

Jer ne mogu da pridjem dovoljno blizu od naslona. Pogotovo kada stavim noge na sto i hocu da se zavalim, daleko su mi tastatura i mis od ruku jer naslon udara o sto
 
Može to da se reši, ljudi su modovali te rukonaslone.

ae99a5c8b0422ff7a70d98a47f1f2241_preview_featured.jpg

2KTzBwi.jpg
 
Ma samo mi jos to fali, da se cimam oko toga :D

Ako ima da se kupi negde, uzeo bih
 
Treba ti 4 komada lima sa rupama za šrafove i šrafovi, evo čovek je snimio kako je to izveo.

 
Poslednja izmena:
Sve ste pokupovali :)
Piše da nema na stanju, a ja hteo da idem danas ili sutra. Je li to kod njih tačno ili ipak bude kad odeš tamo?
 
Mislim da je tačno ono što piše na sajtu, povezan je sajt sa magacinom i piše ti kad je apdejtovano stanje.
 
ja to rešim tako što kad sednem na Markusa ode 2cm dole od težine a i dogradio sam naslon za laktove na sto.
svakako je čudna visina naslona za ruke. nit je dovoljno nisko da ne smeta nit je dovoljno visoko da se komotno drže ruke dok se radi na tastaturi... al kome ne trebaju, može da ih skine

pazite za stanje, nije uvek tačno, ako je nečega 1 kom toga uglavnom ni nema...


Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno