Šta je novo?

Dobre radne stolice

Koliko ste visoki?
Ja sa 181-182 cm nemam problema sa lumbalnim delom, ali imam dve osnovne zamerke:
1. fiksni naslon za glavu u uspravnom (zakočenom) položaju, koji kao da mi malo gura glavu ka napred, što je ok kad gledam nadole, ka stolu, ali kad hoću da gledam pravo malo mi je neprirodno i voleo bih mogućnost pomeranja (gore-dole ili napred-nazad)
2. nasloni za ruke koji su preniski i ne mogu da se podešavaju, praktično su neupotrebljivi, osim kad se zavališ - tad dobro dođu.
 
Zbog slabije lumbalne podrske, ledka budu previse prava, pa izgleda kao da te gura napred.

Ne treba ocekivati ergonomska cuda od stolice te cene.

Bas zato sto svakome nwsto drugacije odgovara, postoje razna podesavanja.

Meni je lumbalni deo toliko bitan, da kada sam probao Steelcase Leap, bukvalno posle 20s sam rekao da je uzimam, prodavacica me terala da jos sedim i probam...

Na kucnom sl-f8 Kinezu takodje imam ok lumbalnu podrsku u skislu da mi idealno prati ledja kada ih dignem na 3. nivo. Da recimo nema to dizanje ledjnog dela, nema sanse da bih sedeo na njoj duze od 10s.

Isto kao i Ergohuman...jako komforna i mekana stolica, ali lumbalni deo mi propadne, nema cvrstine nikako.
Isto vazi i za solidno skuplji HM Aeron...jednostavno slabija lumbalna podrska.

Da se razumemo, Steelcase ima dosta skuplju stolicu, Gesture...koja prati pokrete ledja i ima fenomenalan naslon za glavu(za razliku od Leap, gde je fiksiran, a doplacuje se [emoji2357])koja mi uopste nije odgovarala i sa koje sam posle 10s ustao i rekao da mi je losa, a prodavacica sela posle mene da isprobava u neveri da mi ne odgovara...

Drugaru je recimo Ergohuman super i nema zamerke.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Dobro je da nisam lud pa da samo meni ne odgovara.
Imam 190cm. Ne smetaju mi nasloni za ruke tj nemogucnost podesavanja istih, bar ne za sad.
Imam utisak da bi mi mnogo lakse bilo da nema tog dodatka za lumbalnu podrsku.
Na poslu imamo isto neke mrezaste stolice bez lumbalne podrske i nikad nisam imao problema sa ledjima.
Takodje, ranije sam imao one satro kozne fotelje za 100-ak e i bile su mi super dok se nisu raspale posle par god koriscenja.
 
Ja sam 184cm
 
Meni danas stigla, koliko sam je namestio, za sada mi taj lumbalni deo dodje kaocpreporod za ledja.. sedeo sam na obicnoj stolici staroj 20 god, visok sam 173
 
Poslednja izmena:
od 18.05. Našao.
Hvala za info
 
Do koliko kg je markus, ioje su dimenzije sedalnog dela, mogu li oorpulentnije osobe?
Može li kod njih kupovina preko sajta, ko placa dostavu, jel sami kupci sklapaju?
 
ja imam 182 i preko tih 110kg kolko piše da je Markus testiran, meni je ok. nekima sličnih dimenzija nije...

ti placas dostavu i sam ga sklapas, nije komplikovano...

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Da li je neko reklamirao stolicu iz Ikee? Na Jarvfallet stolici mi propustio uljni cilindar za podizanje i malo uleže kada sednem na stolicu. Propustio je posle nedelju dana od kupovine. Takođe mi je i sedalni deo klimav, samo ne znam da li to podleže garanciji. Ne znam da li uljni cilindar mora da popusti ili imam osnova za reklamaciju.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Ja imam Jarvfallet. Mislim da je najbolje da probaš stolice. Ja sam bio previše umoran kada sam probao stolice u Ikei pred kraj radnog vremena i nisam mogao da istestiram obe stolice kako treba tako da sam uzeo Jarvfallet. Navodno je Markus malo mekši od Jarvfallet stolice, verovatno i malo udobniji.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Naleteh i na akciju za ANTARES stolice, možda nekome bude zanimljivo, posebno ova Scope stolica sa mrežom i dosta podešavanja, mada je sva u plastici.
 
A gde vidite to da ce biti na akciji od sutra? :trust: Za 11k sam spreman da rizikujem i na slepo, svakako necu sedeti ne znam po koliko u njoj.
 
Isplati se rizikovati. Niko ko traži stolicu u ovom cenovnom rangu ne bi trebalo da se premišlja (i ja sam preko godinu dana, ali me je prethodna akcija na 11K prelomila). 10 god. garancije i 365 dana rok da se predomislite - ica nobrejner, što kažu naše diplomate.
 
Stenderup stolica u JYSK-u je na popustu za 12500, ima li ko iskustva sa njom, može li da bude alternativa Markusu?
 
Isplati se rizikovati. Niko ko traži stolicu u ovom cenovnom rangu ne bi trebalo da se premišlja (i ja sam preko godinu dana, ali me je prethodna akcija na 11K prelomila). 10 god. garancije i 365 dana rok da se predomislite - ica nobrejner, što kažu naše diplomate.

Pa to 365 dana, koliko je merodavno, koji su uslovi, ne verujem da mogu da je koristim 360 dana i onda je vratim kazem ne svidja mi se...
 
možeš, imaš tačno uslove koliko će para Da ti vrate na sajtu. za habanu stolicu ne previše

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Koliko se secam garacije za Poang, to se odnosi ukoliko nema tragova koriscenja. Vise varijanta kupio si, tek posle 6 meseci zavrsavas opremanje sobe i skontas da ti ipak ne zavrsava posao. Moze se vratiti sklopljena, ne mora da se rastura, ali u fabrickom stanju.
 
@Labello

ZAMENA I VRAĆANJE, PRAVO NA ODUSTANAK

Opšte o politici zamene i vraćanja - IKEA 365

Važno nam je da kupci budu zadovoljni kupovinom IKEA proizvoda, u redu je da se kupac predomisli. Kupljene proizvode možeš da vratiš u roku od 365 dana, prema uslovima u IKEA politici povrata koja je sastavni deo uslova o kupovini i detalje možeš naći ovde.

Za proizvode koje sastaviš, testiraš i vratiš neoštećene u prvih 14 dana od dana kupovine, isporuke ili preuzimanja vratićemo ti pun iznos prema originalnom načinu plaćanja. Za sve neotpakovane proizvode vratićemo pun iznos prema originalnom načinu plaćanja u roku od 365 dana. Za vraćanje proizvoda koji su korišćeni duže od 14 dana IKEA zadržava pravo da novac vrati na vrednosnu karticu.

Za testiranje novog dušeka IKEA daje rok od 90 dana. Rok za vraćanje i zamenu dušeka je 90 dana. Ukoliko kupac proceni da mu dušek ne odgovara, jednostavno ga može vratiti i odabrati drugi.Ukoliko se Kupac predomisli u roku od 90 dana, nakon jedne zamene dušeka, kupac gubi pravo na ponovnu zamenu.

Zadržavamo pravo da odbijemo povrat ili zamenu proizvoda ukoliko kriterijumi nisu zadovoljeni. Ukoliko vraćaš sastavljan ili korišćen proizvod nakon 14 dana od dana kupovine, isporuke ili preuzimanja, procenićemo stanje artikla prema uslovima opisanim u IKEA politici povrata sa kojima se možeš detaljnije upoznati ovde.

Ako vraćeni prozvod ne ispunjava gore nevedene kriterijume, IKEA zadržava pravo da ne vrati novac. Takođe, u tom slučaju, IKEA može kupcu da ponudi ili zamenu uz umanjenje cene ili vrednosnu karticu sa umenjenim iznosom jer kriterijumi za povrat plaćenog iznosa za proizvod nisu u celosti ispunjeni.

Zamena i vraćanje proizvoda se obavlja donošenjem istog zajedno sa originalnim računom ili nekim drugim dokazom o kupovini u robnu kuću IKEA.

Ako se Kupac predomisli i odluči da vrati ispravan i nekorišćen proizvod, Kupac je obavezan da se obrati IKEA Kontakt centru radi informisanja o daljem postupku vraćanja proizvoda.

Kupac je saglasan da vrati nekorišćene proizvode u izvornom stanju i, ako je moguće, u pripadajućoj ambalaži. Ako Kupac vraća proizvode zato što se predomislio, troškove vraćanja proizvoda u robnu kuću IKEA snosi sam.
IKEA zadržava pravo vraćanja umanjenog iznosa vrednosti proizvoda ako je proizvod korišćen ili oštećen.

Ako uslovi za vraćanje proizvoda nisu ispunjeni, IKEA ima pravo da odbije povraćaj novca ili da ponudi zamenu ili IKEA vrednosnu karticu.

IKEA snosi troškove prevoza vraćenih proizvoda isključivo ako je proizvod neispravan ili oštećen ili je isporučen proizvod koji Kupac nije naveo u narudžbini.

IKEA zadržava pravo vraćanja umanjenog iznosa vrednosti proizvoda ako je proizvod korišćen ili oštećen.
 
Stenderup stolica u JYSK-u je na popustu za 12500, ima li ko iskustva sa njom, može li da bude alternativa Markusu?

Ja već dugo koristim OVU. Mislim da sam je platio 15k din svojevremeno.

Gledao sam mnogo kasnije i Markusa i sedeo 15-ak min u Ikea prodavnici i meni Markus ne odgovara. Nije uopšte udoban (meni makar) za duže sedenje. Navikao sam se na "fotelju".

Jedina zamerka koju imam na ovaj moj model je eko-koža. Užas je za sedenje, dupe i leđa su mi mokri posle 1-2 sata sedenja, da ne pričam za duže, pa sam iskoristio veliku lanenu prostirku (za bračni krevet), presavio je četvorostruko i stavio preko cele "fotelje". Sad je sve taman kako treba. Sunđeri su OK, još uvek nisu "popustili", a imam je 3-4 godine već, možda i duže.

Jedino što sam uradio je presvlačenje rukonaslona. Tu je sunđer brzo propao ali se ne skida ceo rukonaslon već samo taj deo i lako se presvlači (mislim da je neki majsto uzeo 200 din za to :)). Na njima sam stavio mebl štof u istoj boji.
 
Poslednja izmena:
Koja je razlika izmedju ova dva markusa? Koliko vidim obe imaju mrezasti naslon i ista podešavanja?

Sent from my MI 9T using Tapatalk
 
Skuplja stolica je od eko kože. Ova druga je platnena, ja preporučujem nju.
 
Može li neko ko ima Markusa da napiše na kojoj visini od poda su nasloni za ruke kada je stolica u najnižem položaju?
 
Nazad
Vrh Dno