Šta je novo?

Dobre radne stolice

Cena je 30k sa podešavanjem naslona za ruke u 3 dimenzije, kakvu imam na poslu. Mnogo mi je to, ocekivao sam 15 do 20.

Nije, na zalost. U par navrata sam ucestvovao u nabavci slicnih stolica, bar ovako po izgledu, uglavnom su oko 30 hiljada. Markus je oko 20, a meni je licno ovakav model/stil udobniji.
 
Treba uzeti u obzir i da se firme, koje se bave uvozom radnih i ergonoskih stolica u Sribji, ponašaju kao klasični pljačkaši. Dovoljan je primer Vertagear Triigger 350, koji u EU košta 700 evra, a kod nas 1600. Koje carine porezi i marže mogu opravdati skoro 3 puta veću cenu kod nas? Isto tako imaju i foru da uvezu kineske stolice koje idu sa glavnonaslonom i rukonaslonima, a onda prodaju glavonaslone i rukonaslone posebno i samu stolicu po onoj ceni koja bi trebala da ide za komplet. Na kraju te sa glavonaslonom i rukonaslonima izađe bar 50 posto skuplje nego što bi trebalo.
 
Od ponedeljka Markus na sniženju 14.999 RSD
 
Je l ima neko iskustva sa ovom genesis nitro 440 stolicom? U gigstronu je na popustu oko 14990
 
?! pa to je redovna cena. Na sniženju je bio 10.xxx din.

E ne znam, ne sećam se ranije koja je cena bila iskreno, sada piše "redovna cena 18.999 RSD" :trust:

EDIT: Sad vidim, u pitanju je CRNI kožni Markus ;)
 
Poslednja izmena:
Mnogo to, na akciji je bio 11.500rsd sa sve dostavom.
Edit:
Koža je ipak druga priča
Sent from my GM1910 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Je li neko ima ovu killabe stolicu? Utisak?


Kolega sa posla hoce da je uzme, ne znam kad planira. On je nahvali i pre nego sto je probao i kontam da ce je nahvaliti i kada je uzme tako da ne verujem da ce njegovo iskustvo biti objektivno.
 
Nema neka tema za gejmerske stolice?

Ako je ima, ne bi trebalo da je ima. Stolica treba da ti bude udobna za svaku aktivnost, osim ako te bas ne privlaci odredjena estetika. Moje licno misljenje je da stolica treba da ima ergonomiju stolice, ne trkackog sedista.
 
Odes, probas, vidis sta ti najvise odgovara. Mislim da ti ovde niko nece preporuciti ni jednu od tih gejmerskih stolica.
 
Ove druge izgledaju veoma neugledno što se tiče mesta gde je najveći deo pritiska. Šta je onda preporuka, da se uzme kancelarijska i neki anatomski jastuk?

Coccyx-Orthopedic-Gel-Memory-Foam-Car-Seat-Cushion-Cool.jpg
 
Planiram da uzmem Ikea Markus, da li je dobra za visoke ljude? 205cm/90kg
 
Nisam siguran. Meni sa ~182cm deluje da bi mi odgovaralo da podignem sedalni deo još malo ali ne može više, na maksimumu je. Mogu da zamislim kako bi tebi izgledalo. A glavu nećeš moći da nasloniš u svakom slučaju. :D Sa tom visinom ne bih nijednu uzimao bez prethodnog isprobavanja.
 
Nisam siguran. Meni sa ~182cm deluje da bi mi odgovaralo da podignem sedalni deo još malo ali ne može više, na maksimumu je. Mogu da zamislim kako bi tebi izgledalo. A glavu nećeš moći da nasloniš u svakom slučaju. :D Sa tom visinom ne bih nijednu uzimao bez prethodnog isprobavanja.

Meni ovo nije jasno uopste. Kada se sedi noge treba da dodiruju zemlju, ja sam 187 i markus mi je skoro na najnize spusten i tako mi je ok, pritom imam dugacke noge i srazmeran sam ceo ( da se razumemo) Takodje bi napomenuo da sedim u stolici po 15h u proseku skoro svaki dan, smatram da sam ultra kompetentan sto se tice markusa.

Takodje bi dodao da 90% ljudi je ceo zivot sedelo na krs stolicama, kada kupite markus ima da se usere** koliko je dobra (pricam iz iskustva) za pare koje se prodaje to je best buy kupovina u segmentu. Zato mi nije jasno toliki strah? Postavljaju ljudi pitanja kao da su sedeli na stolicama od 10 000e pa sad se boje da im se ne ozledi neki deo tela na jeftinijoj stolici....
Ludilo
 
Poslednja izmena:
Bem li ga. Evo sad sam probao na skoro najniže i izgledam smešno, kao da sam se zavalio u auto sedište. I ja sam srazmeran btw :D
 
Bacili ste me u opasnu dilemu, a stolica na akciji jos 3-4 dana :d I ne pamtim kad sam vidio stolicu sa duzim naslonom...

A glavu nećeš moći da nasloniš u svakom slučaju.
Trebalo bi da sam za max 10-ak centimetara duzi od tebe od kuka na gore, jesi li siguran da necu moci da se naslonim bar do potiljka? :) Jedino me brine ovaj headrest, tj. da li ce da mi savija vrat i gura glavu u savijeni polozaj.

Meni ovo nije jasno uopste. Kada se sedi noge treba da dodiruju zemlju, ja sam 187 i markus mi je skoro na najnize spusten i tako mi je ok, pritom imam dugacke noge i srazmeran sam ceo ( da se razumemo)
Mislim da noge ne bi trebalo da budu problem, do sada sam imao dva kancelarijska krsa i nisam se zalio na to...
 
Vrh naslona mi je tačno na sredini glave kad se maksimalno uvalim pozadi i ispravim skroz. Naravno u praksi se uvek malo skljokam u stolici ali čisto da se stekne utisak.
 
Planiram da uzmem Ikea Markus, da li je dobra za visoke ljude? 205cm/90kg
Ja sam 2m i nešto ( [emoji4]) teži.

Sedim normalno u Markusu na najviše i mogu glavu normalno da naslonim.

Meni bi trebalo malo viši nalsoni za ruke. Navikao na Steelcase telekopske na poslu.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Ja sam 2m i nešto ( [emoji4]) teži.

Sedim normalno u Markusu na najviše i mogu glavu normalno da naslonim.

Meni bi trebalo malo viši nalsoni za ruke. Navikao na Steelcase telekopske na poslu.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Taman informacija koja mi treba :) Samo mi reci ovo, je li ova podrska za donji dio ledja preniska, previsoka ili ti taman odgovara?
 
Meni bi mogla biti malo viša.

Za bolja podešavanje treba ti JÄRVFJÄLLET.
Ali onda već ulaziš u cenovni rang gde bi ja tražio stolicu na kojoj se sedi na mrežici.

Moja Markus je Bil 11k i prosto njje imala razumnu alternativu.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Jarfjallet je jako uzana stolica, dosta tvrdja od Markusa i bez rukonaslona, ako se dobro secam.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Da li je neko probao ALEFJÄLL?
 
Nazad
Vrh Dno