Šta je novo?

Dobre radne stolice

Да ли неко може да ми каже како да знам коју звијезду да узмем за своју столицу? Имам столицу на којој је пукла звијезда а не бих да купујем нову столицу те бих само звијезду да мијењам, јер је све остало у потпуности функционално и даље, а не знам димензије које треба да гледам. Који је модел столице заиста нисам сигуран, пробаћу да нађем рачун. У међувремену могу да кажем да сам је узео прије пар мјесеци у Home Centar-у, гејмерски изглед има, звијезда је петокрака. Ово је једина ознака коју сам нашао на самој звијезди gf-350-2 pa66+gf, ако нешто значи.
 
Piše na sajtu da je 21 komad Markusa dostupan, ali samo u prodavnici.

Cena 15k.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Da li je Steelcase Leap V2 stara dve godine, sa malim znakovima korišćenja na plastici, bez oštećenja na sedećem platnenom i leđnom platnenom delu, još jednom da li je cena od 360eura ok?
 
Evo posle mesec dana od prijave kvara, dobili smo odgovor da je reklamacija uvažena i da će biti zamenjen deo koji je polomljen. Problem je što stiže iz Amerike, i stiže sa još nekom porudžbinom, pa je najavljena popravka za početak marta. Previše po meni. Ipak, prodavac je više nego korektno ponudio zamensku stolicu na korišćenje dok se popravka ne izvrši. Nažalost, moj direktor je odbio :D Tako da, čekamo mart...

Sredili su mi stolicu, iako je rok bio duži, neko ih je iz moje komercijale pojurio, jer je valjda rok za popravku kraći, pa su valjda sa neke nove stolice skinuli rukonaslon, i namontirali ga kod mene. A taj koji će stići će valjda na tu osakaćenu da vrate :D
 
Da li je Steelcase Leap V2 stara dve godine, sa malim znakovima korišćenja na plastici, bez oštećenja na sedećem platnenom i leđnom platnenom delu, još jednom da li je cena od 360eura ok?
Ta stolica je u prodavnici ~dvostruko skuplja, tako da cena te polovne svakako nije nerazumno visoka, ali kako trziste polovnih sustinski ne postoji, bar kod nas, iskljucivo licni utisak odredjuje koja cena je ok. Naravno, uvek se mora imati u vidu i to da stolica nije ram memorija, vec da ipak ima neki sundjer/mem.penu koja se vremenom haba i postaje tvrdja, kao i to da na ram memoriju retko ko uvaljuje svoju guzicu, pa su ljudi generalno otvoreniji prema kupovini polovne ram memorije nego polovne stolice, tako da i umanjenje vrednosti polovne stolice mora biti vece.

Ja bih rekao da je ispod 300 evra vrlo dobra ponuda, od 301 do 400 razumna ponuda, 401 do 450 na ivici tj. za razmatranje samo ako je u vrhunskom stanju, i preko 450 (pre)skupa, osim ako je bas mladja od npr. 6 meseci, sa garancijom, jer je to vec skoro pa nova stolica.
 
Jel se vama klima sedalni deo kod Markusa?
U smislu da ima neki luft kad sednem ili na desno ili na levo se podigne malo, a na suprotnoj strani se spusti, ne više od cm rekao bih.
Čak mogu i da u toku sedenja "klackam" levo desno sedalni deo.
Svi šrafovi su stegnuti do kraja, ali opet ima neki luft čudan.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Ne, kod mene ni da mrdne. Neko se jos zalio na to pa sam bas kod sebe proveravao ali kod mene toga nema.

Tapatalk from Poco loco
 
Preporuka za pristojnu stolicu do nekih 300eur? Nosiće oko 85kg i da potraje malo duže :)
Uzmi onu drugu JÄRVFJÄLLET iz ikee, materijal koji želiš sa naslonima za ruke. Udobnija je.

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Jel se vama klima sedalni deo kod Markusa?
U smislu da ima neki luft kad sednem ili na desno ili na levo se podigne malo, a na suprotnoj strani se spusti, ne više od cm rekao bih.
Čak mogu i da u toku sedenja "klackam" levo desno sedalni deo.
Svi šrafovi su stegnuti do kraja, ali opet ima neki luft čudan.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
Ja imam isti problem, ali na Jarvfallet stolici. Mislim da je to do naleganja konstrukcije stolice na amortizer.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Izgleda da je ipak neki šraf u pitanju, sad sam malo jače zategao i ne ljulja se više.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Ta stolica je u prodavnici ~dvostruko skuplja, tako da cena te polovne svakako nije nerazumno visoka, ali kako trziste polovnih sustinski ne postoji, bar kod nas, iskljucivo licni utisak odredjuje koja cena je ok. Naravno, uvek se mora imati u vidu i to da stolica nije ram memorija, vec da ipak ima neki sundjer/mem.penu koja se vremenom haba i postaje tvrdja, kao i to da na ram memoriju retko ko uvaljuje svoju guzicu, pa su ljudi generalno otvoreniji prema kupovini polovne ram memorije nego polovne stolice, tako da i umanjenje vrednosti polovne stolice mora biti vece.

Ja bih rekao da je ispod 300 evra vrlo dobra ponuda, od 301 do 400 razumna ponuda, 401 do 450 na ivici tj. za razmatranje samo ako je u vrhunskom stanju, i preko 450 (pre)skupa, osim ako je bas mladja od npr. 6 meseci, sa garancijom, jer je to vec skoro pa nova stolica.
Cena Leap stolice je 950e.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Cene se dramaticno razlikuju u zavisnisti od opreme, jer je npr. doplata za gumene tockice oko 50 evra, za naslon za glavu bese od 70 do preko 100 u zavisnosti modela, za metalnu zvezdu nesto slicno, pa i vise ako je hromirana, itd.

Mada, ok, ne secam se ja tacno koliko je kostao osnovni model, jer leap nisam ni razmatrao, vec please. Racunao sam da je osnovni leap negde oko 700-750, pa ako je vise od toga onda bih svakako korigovao one cene za polovne, a i cena koju je space postavio bi mi automatski postala primamljivija.

A i sve je svakako subjektivna ocena, kao sto i rekoh, i uopste ne mora biti realna, jer ja npr. mogu preceniti "polovne gace faktor" (ne gubi svaka stvar vrednost na isti nacin...polovne gace u civilizovanom svetu izgube oko 100% vrednosti u odnosu na nove, patike malo manje, ram memorija ili cpu mnogo manje, a kancelarijske stolice su svakako negde izmedju).

Meni je npr. polovna stolica nacelno prihvatljiva, jer vozim i polovan auto sa polovnim sedistima, ali mi treba znacajan popust da bih se odlucio na to, pa sam u tom smislu i pisao cene.
 
Ruku bih dao da je napisao da je ta na oglasi sa svim dodacima, a izgleda da sam to negde drugde procitao, pa permutovao.

Zapravo, leap sa svom opremom moze ici i preko 1500e, alo jenu koznoj varijanti :) Tu ne mislim na Leap Lounge od 2500+ eura :)

Moj je bio 950e, naslon za glavu i podesivi, valjda 4d nasloni za ruke.
Mislim da je podesavanke jacine i visine lumbalnog dela standardno, ali me je to kod te stolice i ubedilo da je to savrsena stolica za mene. Ne postoji nista slicno ni na jednoj stolici.
Gledao sam njihovu 1350e Gesture stolicu, koja je klasa Embody kod HM i ocajna mi je, nista mi ne drzi donji deo ledja...
Savrsena stolica bi bila Leap sa Gesture naslonom za glavu, jer je ovaj na Leap bas socijala.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ruku bih dao da je napisao da je ta na oglasi sa svim dodacima, a izgleda da sam to negde drugde procitao, pa permutovao.

Zapravo, leap sa svom opremom moze ici i preko 1500e, alo jenu koznoj varijanti :) Tu ne mislim na Leap Lounge od 2500+ eura :)

Moj je bio 950e, naslon za glavu i podesivi, valjda 4d nasloni za ruke.
Mislim da je podesavanke jacine i visine lumbalnog dela standardno, ali me je to kod te stolice i ubedilo da je to savrsena stolica za mene. Ne postoji nista slicno ni na jednoj stolici.
Gledao sam njihovu 1350e Gesture stolicu, koja je klasa Embody kod HM i ocajna mi je, nista mi ne drzi donji deo ledja...
Savrsena stolica bi bila Leap sa Gesture naslonom za glavu, jer je ovaj na Leap bas socijala.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
Nisam spominjao oglase. :) Razmatram da je prodam, pa razmisljam koliko da je cenim.
d6be296a5dbe5e4d1cc9c9fba99544cc.jpg


Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 
Procene su na forumu strogo zabranjene, samo da znas :)

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Mene isto zeza tako a bio sam ubeđen da sam sve zateg'o po propisu. Koji šraf je u pitanju?

Pritegao sam sve šrafove, izuzev šrafova od naslona za ruke. Najviše je bio otpustio desni prednji šraf što spaja sedalni deo sa amortizerom. To su ona četiri šrafa ispod.
 
Tnx, sve sam pritegao mada se većina nisu ni otpustili uopšte ali ne primećujem neko poboljšanje. Ništa, tako je kako je.
 
Pre neki dan u Ikei probao Flintan model, dvoumio sam se da porucim, dok je bio na akciji...
I nije mi se svideo. Sedalni deo, tj sundjer je tanji u odnosu na Markus, i ono sto me je odbilo od kupovine je da je isti dosta nagnut ka napred. Ne znam kako da objasnim, ali kao da ima pad ka napred, moze da se "otkoci" i da se ljulja kao na Markusu, ali ne moze da se blokira u neki polozaj pa da se i sediste tako izravna.
Probao 4-5 komada i na svakoj je isto. Cak je i klinac to primetio...:)
 
Bio je isto neki popust na Markus pre par meseci, ne znam tacno kad.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Ako oni prodavci iz Ikeje znaju svoj posao biće popusta jer su se tokom zadnjeg stolice razgrabile bukvalno.
A ako i oni imaju profitnu stopu kao u Jysk-u (nedavno kupio neki sto, redovna cena 8K a akcijska 4K!) onda imaju više nego dobru zaradu i sa akcijskom cenom.
 
Markus kosta vise na stranim sajtovima, u USA je tekstilni Markus 200$. U Bugarskoj 150e. Kod nas je medju najjeftinijima, ako ne i najjeftiniji, ne znam pod koju foru.

I ja sam pratio cenu, dosta drugara je uzelo nakon sto su probali kod mene, isto bih rekao da je ovo prvi ozbiljan popust, mada je i cena trajno smanjena, ja sam je platio 17k.
 
Ja se preporodio sa jednim Herman Miller Aeronom, a uzeo i devojci jedan komad. Kupio prilicno povoljno na KP, polovnu naravno. Ipak je ovo nekoliko klasa iznad Markusa. Mozda sam se zeznuo za velicinu samo, taman sam negde izmedju B i C velicine i probam obe i kao ma daj manju.
 
Poslednja izmena:
^za koliko si prosao sa polovnom? Sto si se zeznuo za velicinu, koje su ti "mere" :D?
 
^za koliko si prosao sa polovnom? Sto si se zeznuo za velicinu, koje su ti "mere" :D?

Navikao sam na vece fotelje da se zavalim. 178cm 80kg su mi dimenzije :D
Dobio sam popust jer sam uzeo dve, 380e po stolici.
 
Nazad
Vrh Dno