Šta je novo?

Dobre radne stolice

Nakon više preporuka za Markusa odlučih da posetim drugara koji je ima više od pola godine, pa potom odletih u Ikeu, pa opet kod drugara. Evo par zaključaka. U Ikei tri Markusa probah, i svaki je imao taj "prazan klik" hod kad se nagneš, kao da postoji mehaničko neslaganje, ili kvar pri montaži. Međutim to kod drugara nema, ponavljam, on je sotolicu uzeo pre više od pola godine. Ja volim da mi je stolica udobnija, tj. mekanija da se lepo izrazim, sedenjem u Ikei na Markusu, sa mojih 90kg, skontah da je tek toliko udobna da bi mi odgovara, ali razlog više zašto sam dva puta išao kod drugara da je probam jer je njegova znatno tvrđa, nego ona u Ikei. Njegov zaključak je bio da nije bila toliko tvrda kad je kupio, i da je sunđer, od amortizacije, jednostavno "oslabio" i da je to razlog. Verujem da za 11k nema bolje kupovine, ali ako za 6 meseci ona ne bude imala tu udobnost, meni onda ne treba, sa opaskom da taj "klik" kad se naslonim opasno mi ide na živce.

Za sad najudobnija je https://www.emu.rs/proizvod/radna-stolica-sl-f12a/ za budžet koji ne prelazi 360/370 evra. Steel case Amia, je najudobnija u kojoj sam ikada sedeo, ali budžet, budžet je prevelik da bi uplovio u te vode.
 
Poslednja izmena:
A jel moze Markus da se "klacka" i ako moze jel ima 2 settinga(bez klackanja i sa klackanjem) ili 3 settinga(bez klackanja, medium klackanje i max klackanje)?

Kakva je SNERTINGE u odnosu na Markusa i jel ima ona klackanje? Nesto mi se ne svidja ideja da imam mrezu na stolici.

Ako misliš na naginjanje naslona (i sedišta), može. Za to služi ručica sa leve strane, tu možeš da omogućiš ili blokiraš to "klackanje". Ispod sedišta napred se nalazi veći "točkić" kojim podešavaš otpor pri tom ljuljanju.
SNERTINGE konkretno nisam probao, bilo je par pohvala i za nju na forumu, idealno bi bilo da probaš obe i prelomiš. Čisto gledajući slike, moje mišljenje je da je MARKUS kvalitetniji.
Evo i Space pominje neke nedostatke MARKUSa, al' onda kao bolje navodi 4-5 i više puta skuplje stolice. :) To je suština - ni meni ovaj MARKUS nije idealan, ali za te pare teško da ima šta bolje, bar što se osećaja čvrstine i moguće izdržljivosti tiče (a i garancije).
A da je ružnjikav, jeste. :)

Ako si zadovoljan svojom starom stolicom, potraži taj liftomat, to se lako menja, samo ako nađeš isti ili kompatibilan.
 
Ispod sedišta napred se nalazi veći "točkić" kojim podešavaš otpor pri tom ljuljanju.
Hvala za info.




Stolica koju sam naveo nije, ni 4, a ni 5 puta skuplja, sem ako izumemo Amiu koja je spomnuta više puta u temi. Sa druge strane, danas probao još par stolica, i opet imam pobednika i to od 27K RSD (spouštamo lestvicu), po svakoj tački, još jednom kako meni odgovara, a to je ovaj model: https://www.emu.rs/proizvod/radna-stolica-sl-d8/ do sad najudobnija, ima podešavanja i više no što meni treba.

Sa druge strane, ja sam Markusa isključio jer mi ne treba stolica koju ću morati da menjam za 6 meseci. Očigledno je da serija od pre godinu dana nije ista kao ova po pitanju mehanizma, takođe sedeći deo, ako se "spljosne" za manje od 6 meseci, ja ne bih da rizikujem, pa da košta i 1000 RSD, jer nemam vremena da kupujem stolice svakih 4-5 meseci.

Meni treba stolica za narednih 5-6 i kusur godina. Te ako ću morati da je platim 25-40K RSD nije mi problem, ako za to dobijem onu udobnost koja mi treba na duži period.

Ipak je Markus skoro €150 jeftiniji, i svako poređenje je totalno irelevantno.

Sent from my GM1910 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ako misliš na naginjanje naslona (i sedišta), može. Za to služi ručica sa leve strane, tu možeš da omogućiš ili blokiraš to "klackanje". Ispod sedišta napred se nalazi veći "točkić" kojim podešavaš otpor pri tom ljuljanju.
SNERTINGE konkretno nisam probao, bilo je par pohvala i za nju na forumu, idealno bi bilo da probaš obe i prelomiš. Čisto gledajući slike, moje mišljenje je da je MARKUS kvalitetniji.
Evo i Space pominje neke nedostatke MARKUSa, al' onda kao bolje navodi 4-5 i više puta skuplje stolice. :) To je suština - ni meni ovaj MARKUS nije idealan, ali za te pare teško da ima šta bolje, bar što se osećaja čvrstine i moguće izdržljivosti tiče (a i garancije).
A da je ružnjikav, jeste. :)

Ako si zadovoljan svojom starom stolicom, potraži taj liftomat, to se lako menja, samo ako nađeš isti ili kompatibilan.

Stolica koju sam naveo nije, ni 4, a ni 5 puta skuplja, sem ako izuzmemo Amiu koja je spomenuta više puta u temi. Sa druge strane, danas probao još par stolica, i opet imam pobednika i to od 27K RSD (spuštamo lestvicu), po svakoj tački, još jednom kako meni odgovara, a to je ovaj model: https://www.emu.rs/proizvod/radna-stolica-sl-d8/ do sad najudobnija, ima podešavanja i više no što meni treba.

Sa druge strane, ja sam Markusa isključio jer mi ne treba stolica koju ću morati da menjam za 6 meseci. Očigledno je da serija od pre godinu dana nije ista kao ova po pitanju mehanizma, takođe sedeći deo, ako se "spljosne" za manje od 6 meseci, ja ne bih da rizikujem, pa da košta i 1000 RSD, jer nemam vremena da kupujem stolice svakih 4-5 meseci.

Meni treba stolica za narednih 5-6 i kusur godina. Te ako ću morati da je platim 25-40K RSD nije mi problem, ako za to dobijem onu udobnost koja mi treba na duži period.
 
Poslednja izmena:
U Ikei nije samo Markus na popustu, do 02.02. sniženje i na MILLBERGET i na još neku bezveze FLINTAN :)

Razmišljam se da uzmem ovu Millberget za firmu, a Markusa da odnesem kući :p
 
Ja otišao danas do Ikee po Marcus, sinoć zvao call centar i rekli mi budi bez brige, kad prođe ponoć biće na sajtu dodate nove količine. Kad stvarno jutros 40 komada u objektu.

Al reče mi tada da probam posle ponoći, verovatno će moći da se online naruči, međutim ništa, sednem ja lepo na bus i odem u Ike-u i rešim problem.


Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
@Millan1
To za noge isto iz ikea-e ? Moze link, hvala.
 
Meni se postolje za noge, Ikea Daggoto, raspalo posle manje od godinu dana koriscenja, plastika je losa, a srafovi su stalno ispadali iz metalnih delova.

Bacen novac :D
 
@Millan1
To za noge isto iz ikea-e ? Moze link, hvala.

https://www.ikea.com/rs/sr/p/dagotto-oslonac-za-stopala-crna-40240989/

Metalni delovi, kada se zasrafe, nisu cvrsti, pa ima lufta izmedju njih, ali kada stoji na podu, sve je cvrsto i stabilno...
Srafove sam zategao dobro, mora sa kljucem i srafcigerom, pa onda udri kontru...:)
Eto, ivanbass1 poseduje klupicu duzi vremenski period, pa ima relevantnije iskustvo.
Za sada je ok, a koliko ce trajati videcemo...:D
 
Bio sam malopre do IKE-e i testirao Markusa. Cvrsta stolica, ali kratak i tanak sedalni deo. Kome to ne smeta odlicna kupovina.
 
Kod mene u firmi žene skaču po tom Dagotto-u već mesecima, i ništa :)
 
@Space - nisam mislio ništa loše niti lično, nadovezao sam se samo na priču. Stolica na linku (SL-F12A) košta ~43000 din, a Markus je 11000 sada, znači to jeste za malo pa 4 puta skuplje. Amia je 8 puta skuplja (u inostranstvu, ne znam koliko je kod nas), tako da to nisam ni uzimao u obzir.
Iskreno, meni se ovaj Markus nikad nije nešto posebno sviđao i to sam više puta naveo na ovoj temi (nisam ni sad nešto oduševljen), ali mislim da ipak vredi ovaj novac, više nego ostale stolice u rangu do 200 evra. A naravno da svako treba da izabere prema svojim afinitetima, ali i mogućnostima (jer mnogima i 100 evra predstavlja problem za izdvajanje, a tek 2 i više puta veće sume). Da mi je svejedno koju sumu treba da izdvojim, i ja bih kupio nešto iz Steelcase asortimana.

Ovo što reče @outlaw, MILLBERGET je više puta pohvaljena ovde u pogledu udobnosti i sam sam se premišljao da li i nju da uzmem, leba ne jede :D ali sam rešio da iskuliram nagon hoarder-a. :)
 
Ima li neka dobra manja stolica, tj. uza, moze i bez rukonaslona, i da je mala zvijezda. Nemam mnogo prostora.

Trenutno sjedim na obicnoj konferencijskoj, doduse ne mnogo ali eto. Kuci imam Ergohuman ali je ogromna za ovde gdje sam.

Uzeo bih tog Markusa, ali bojim se da je prevelika, moram dimenzije pogledati.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Stolica koju sam naveo nije, ni 4, a ni 5 puta skuplja, sem ako izuzmemo Amiu koja je spomenuta više puta u temi. Sa druge strane, danas probao još par stolica, i opet imam pobednika i to od 27K RSD (spuštamo lestvicu), po svakoj tački, još jednom kako meni odgovara, a to je ovaj model: https://www.emu.rs/proizvod/radna-stolica-sl-d8/ do sad najudobnija, ima podešavanja i više no što meni treba.

Sa druge strane, ja sam Markusa isključio jer mi ne treba stolica koju ću morati da menjam za 6 meseci. Očigledno je da serija od pre godinu dana nije ista kao ova po pitanju mehanizma, takođe sedeći deo, ako se "spljosne" za manje od 6 meseci, ja ne bih da rizikujem, pa da košta i 1000 RSD, jer nemam vremena da kupujem stolice svakih 4-5 meseci.

Meni treba stolica za narednih 5-6 i kusur godina. Te ako ću morati da je platim 25-40K RSD nije mi problem, ako za to dobijem onu udobnost koja mi treba na duži period.
Nije se nista promenilo, imam ja Markusa duze od godinu dana u kancelariji(i ako ga ne loristim, koristio samo nedelju dana i onda seo u kuhinjsku stolicu dok sam cekao da mi se popravi sl-f8) i sa mojih 120kg sam odmah osetio nedostatke sundjera na istom.
Propadne do sper ploce posle 2 sata sedenja i trne mi i krene da me boli prvo guzica, pa onda krenu i noge.

Imam sl-f8 iz Emu vec 4 godine i preporicio bih je pre te sl12, koja je dosta slabija konstrukcijski i ima losiju lumbalnu podrsku, i ako je meksa.

Ali kao sto neko rece, to su nekoliko puta skuplje stolice.

Cak i ta poslednja koju si stavio kosta kao 2 i po Markusa.

Vrede one toliko, ali vecina ljudi ce vise para dati na neke gluposti, nego na stolicu jednom u 10 godina, tako da je suvisno pricati o tome.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Te iz Emu-a, ne vrede, ni pola, koliko Markus.
To sto kostaju toliko, ne znaci i da valjaju.
Meni se iz Emu-a stolica, sva ofucala, polomila...
Kada sam to, ovde na forumu, napisao, dobio sam odgovor, da sam verovatno zivcan, i da je problem u meni, a ne u stolici.
Problem je jedino, sto su mi sve one stolice, iz Metro-a, trajale, ali ne i taj kinez iz Emu-a.
Evo sada, vec ne znam, koliko meseci, sedim na Markusu, i nije mrdnuo.
Na stranu, sto su me iz Emu-a zavlacili za rezervne deleove, koje, nazalost, nikada nisam ni video.
Tako da, sto se tice mene, bolje kupiti dva Markusa, za te pare.
Naravno, ako onome, koji je kupuje, ta ista odgovara.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Stolica koju sam naveo nije, ni 4, a ni 5 puta skuplja, sem ako izuzmemo Amiu koja je spomenuta više puta u temi. Sa druge strane, danas probao još par stolica, i opet imam pobednika i to od 27K RSD (spuštamo lestvicu), po svakoj tački, još jednom kako meni odgovara, a to je ovaj model: https://www.emu.rs/proizvod/radna-stolica-sl-d8/ do sad najudobnija, ima podešavanja i više no što meni treba.

Sa druge strane, ja sam Markusa isključio jer mi ne treba stolica koju ću morati da menjam za 6 meseci. Očigledno je da serija od pre godinu dana nije ista kao ova po pitanju mehanizma, takođe sedeći deo, ako se "spljosne" za manje od 6 meseci, ja ne bih da rizikujem, pa da košta i 1000 RSD, jer nemam vremena da kupujem stolice svakih 4-5 meseci.

Meni treba stolica za narednih 5-6 i kusur godina. Te ako ću morati da je platim 25-40K RSD nije mi problem, ako za to dobijem onu udobnost koja mi treba na duži period.

Ocigledno na osnovu cega?
 
Mehanizam kada se nagnes klikce, kao da ima prazan hod koji nije ustelovan. Na Markusu od pre 6 meseci kupljenom toga nema.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 
Te iz Emu-a, ne vrede, ni pola, koliko Markus.
To sto kostaju toliko, ne znaci i da valjaju.
Meni se iz Emu-a stolica, sva ofucala, polomila...
Kada sam to, ovde na forumu, napisao, dobio sam odgovor, da sam verovatno zivcan, i da je problem u meni, a ne u stolici.
Problem je jedino, sto su mi sve one stolice, iz Metro-a, trajale, ali ne i taj kinez iz Emu-a.
Evo sada, vec ne znam, koliko meseci, sedim na Markusu, i nije mrdnuo.
Na stranu, sto su me iz Emu-a zavlacili za rezervne deleove, koje, nazalost, nikada nisam ni video.
Tako da, sto se tice mene, bolje kupiti dva Markusa, za te pare.
Naravno, ako onome, koji je kupuje, ta ista odgovara.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
Imas jos uvek tu stolicu iz Emua i koja je to stolica, kad si je kupio? Emu nije prozvodjac, prodaju stolice raznih proizvodjaca, i dolaze od Malezije, Kine, pa preko EU modela.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 
@Space - nisam mislio ništa loše niti lično, nadovezao sam se samo na priču. Stolica na linku (SL-F12A) košta ~43000 din, a Markus je 11000 sada, znači to jeste za malo pa 4 puta skuplje. Amia je 8 puta skuplja (u inostranstvu, ne znam koliko je kod nas), tako da to nisam ni uzimao u obzir.
Iskreno, meni se ovaj Markus nikad nije nešto posebno sviđao i to sam više puta naveo na ovoj temi (nisam ni sad nešto oduševljen), ali mislim da ipak vredi ovaj novac, više nego ostale stolice u rangu do 200 evra. A naravno da svako treba da izabere prema svojim afinitetima, ali i mogućnostima (jer mnogima i 100 evra predstavlja problem za izdvajanje, a tek 2 i više puta veće sume). Da mi je svejedno koju sumu treba da izdvojim, i ja bih kupio nešto iz Steelcase asortimana.

Ovo što reče @outlaw, MILLBERGET je više puta pohvaljena ovde u pogledu udobnosti i sam sam se premišljao da li i nju da uzmem, leba ne jede :D ali sam rešio da iskuliram nagon hoarder-a. :)
Nisam ni ja mislio nista lose. Razmenjujemo iskustva. :)

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 
I kad si je uzeo i u kojoj radnji?

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
Ne znam kada sam je uzeo.
Morao bih da nadjem racun, uzeo sam je preko firme.
Uzeta je, u prodavnici, u Cara Dusana.
Koga zanima, moze da nadje moj post, kada sam se ovde zalio, i kada sam kacio slike.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Kakva je Flintan iz Ikea-e, ima l' neko? Veliki mi je onaj naslon sa Markusa, a i rukonaslone bih morao skidati da stolica moze fino prici stolu. Zato kontam zasto davati onda duplo vise para.

A jos nisam iz Srbije moram kod nekoga naruciti tamo na adresu, dostava!

Pretpostavljam da mogu ja naruciti izvan Srbije na neciju adresu?

I da, da li da narucujem FLINTAN na akciji je i on, ili ima nesto bolje u tom rangu? Odgovara mi ovako na prvu.

https://www.ikea.com/rs/sr/p/flintan-kancelarijska-stolica-vissle-siva-20336836/

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Jel normalno da se ikea markus malo klacka? Kada prenosim tezinu levo-desno osetim blago klackanje, kao da ima luft negde
 
Ne znam kada sam je uzeo.
Morao bih da nadjem racun, uzeo sam je preko firme.
Uzeta je, u prodavnici, u Cara Dusana.
Koga zanima, moze da nadje moj post, kada sam se ovde zalio, i kada sam kacio slike.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
Pitah orjentaciono, tj. koliko si dugo sedeo pa ti je prestala da odgovara?

Inače, sedeo sam i na njoj. Tvrda je ko kamen. Uzasna stolica.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 
Videcu, nisam kod kuce, pa ne mogu da trazim racun.
Ali, jedno pola godine je koriscenja.
Isto sam tako hteo, da dam malo vise novca, i da budem miran, ali sam se bas pokajao. Da, jako je tvrda, ali meni to nije toliko smetalo, nego je problem, sto se stolica, bukvalno raspadala.
Svuda je bilo rdje, znaci nesto neverovatno.
Mozda je meni, nesto uvaljeno, stvarno ne znam.
Ali, to je moje iskustvo.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Sve stolice u Emu sam probao. Samo par od onih 20 i kusur su odavale kvalitet. Ali su zato bile i znatno skuplje. Model koji je bio tu sa cenom kao ta tvoja je i ovaj: https://www.fuh-shyan.com/SL-D8.html Tajvan je proizvodjac. Kao sto rekoh po meni posle Amie koja je 3 puta skuplja najudobnija stolica na kojoj sam sedeo. Voleo bih da neko proba, pa da podeli svoje iskustvo. Jedino sto mi smeta je to da lednji deo ne moze da se podesava po visini, ali meni je i onako odgovarala.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ja sam na kraju odustao od kupovine nove stolice.Dobio sam preporuku za jednog dobrog tapetara koji mi je staru stolicu presvukao.Uzeo mi je za ruke 25 eura i sundjer za stolicu me izasao 500 dinara.Ja sam kupio materijal 2 metra za 1500 dinara.Sve skupa me stolica izasla 5000 dinara.Necu preterati ako kazem da je stolica sada kvalitetnija i udobnija nego kad je bila nova.I vise sam nego zadovoljan kako je odradio stolicu.I sedalni deo je udobniji nego sto je bio.Stara stolica je bila od eko koze a sada sam kupio stof koji je imitacija koze.Inace sam dobio preporuku od majstora gde da kupim stof i da ga ne placam nesto puno.
Inace stolica je kupljena pre nekih 6-7 godina u art investu i tada je placena nekih 14-15 hiljada.
Prva slika stolice kako je propala,ostale slike presvucene stolice.
 

Prilozi

  • 20191208_182946.jpg
    20191208_182946.jpg
    279.9 KB · Pregleda: 209
  • 20191231_132203.jpg
    20191231_132203.jpg
    299.6 KB · Pregleda: 191
  • 20191231_132211.jpg
    20191231_132211.jpg
    327 KB · Pregleda: 171
  • 20191231_132219.jpg
    20191231_132219.jpg
    323.9 KB · Pregleda: 176
  • 20191231_132452.jpg
    20191231_132452.jpg
    311.3 KB · Pregleda: 185
Jel normalno da se ikea markus malo klacka? Kada prenosim tezinu levo-desno osetim blago klackanje, kao da ima luft negde

I kod mene je tako a da li je normalno nemam pojma. :D A ono sa klangom sam rešio kao što je preporučio kolega Rio. Zategao sam otpor na maksimum i sad sa svojih 70 kila :D ne mogu nehotično da pritisnem naslon toliko da izazove klik.
 
Nazad
Vrh Dno